Skocz do zawartości
Setral

Trudny wybór pendrive'a 64GB -nacisk na stosunek cena/wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
stoję przed wyborem pendrive'a o pojemności 64GB. Jak w tytule, najważniejszy dla mnie jest dobry stosunek ceny do wydajności (głownie zapis sekwencyjny nad odczytem) jednak to nie wszystko.
Z tego co udało mi się ustalić, w temacie zbiorczym testów pendrive'ów bardzo dobre noty zbiera SanDisk Cruzer Extreme 64GB (160 zł) oraz jego odnowione wersje, które niestety już nie są dostępne na lollegro za 100 zł.
JNhSuVE.png
(źródło)
 
Tu pytanie dodatkowe - czy modele używane z amazonu za około 110 zł są warte uwagi? KLIK
 
Zakładam, że powyższy model jest maskimum jakie mogę kupić, aby niepotrzebnie nie wydawać więcej. Teraz właśnie doszedłem do momentu poszukiwania czegoś, co może być tańsze, ale wcale nie tak drastycznie mniej wydajne.
 
Za minimum zaś przyjąłem SanDiska Cruzer Ultra 64GB (68 zł), którego jednak wykluczam ze względu na drastycznie niski zapis 10 MB/sek.:
 
atto.png
(źródło)
 
 
Zatem podstawowe wymagania:
- USB 3.0
- cena powyżej 68 zł (SanDisk Cruzer Ultra 64GB) do około 110 zł, jeśli modele używane SanDisk Cruzer Extreme 64GB z amazonu są warte uwagi.
- zapis załóżmy powyżej 60 MB/sek.
- odczyt od 80 MB/sek.
 
 
Proponowany kandydat nr 1:
Przeczytawszy Wielki test pendrive'ów USB 3.0 – 16 GB, 32 GB oraz 64 GB i przestudiowawszy wykres z zapisem sekwencyjnym zainteresowałem się pendrive'm Mach Xtreme Technology LX 64GB (90 zł, lubiane kości MLC), którego deklarowane osiągi to 190 MB/s odczyt i 85 MB/s zapis. Poszperałem trochę i deklarowane dane zdają się pokrywać z rzeczywistymi:
 
5746_20_mach_xtreme_technology_lx_usb_3_
(źródło)
 
Czy zatem, prócz Xtreme Technology LX 64GB (90 zł), może ktoś polecić coś bardziej interesującego i spełniającego podane wymogi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/pendrive-patriot-supersonic-mega-usb3-1-128gb-pef128gsmgusb-844674/

 

Tak trochę ominę Twoje wymagania... Generalnie jestem z patriotów zadowolony. To tylko dla Twojej info. Tak poza postem.

 

SanDisk Cruzer Extreme oczywiście również Ci polecę. Porządna marka i osiągi.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Coraz bardziej skłaniam się właśnie ku SanDisk'owi, jest często polecany.

Niestety, ale ceny są za często zbyt inne od rzeczywistych w Polsce. Jednak dzięki za zestawienie do przeanalizowania. Edytowane przez Setral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Sandiska swego czasu i miał niezła wydajnosć. Niestety uległ uszkodzeniu przez moją nieuwagę. Naprawdę warto. Jakość wykonania też niezła, ale ja uszkodziłem dosyć mocnym naciskiem więc poległ. Szkoda ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...