Skocz do zawartości
skystar12

laptop z m.2 pcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Szukam laptopa,który spełni moje oczekiwania, to jest nie interesują mnie najnowsze gry, ale wydajność
i możliwie najlepsza kultura pracy. Laptop miałby służyć do pracy w domu: office, edytory grafiki, programowanie, wirtualne maszyny.
Ekran -IPS z FHD matowy, najnowszy procesor Skylake i płyta główna, która w przyszłości obsłuży dysk m.2 
Samsung Pro 950. Dostanę coś do tej kwoty (3,5 k - 4k)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie:

Acer VN7-592G i7-6700HQ/8GB/1000 GTX960M FHD IPS

Obsługuje takie dyski, m.in. właśnie Samsung PRO 950. Ma dobrze spasowaną obudowę, matrycę FullHD IPS matową bardzo dobrej jakości parametrami, jeden z lepszym IPSów na rynku. Dobre podzespoły w tej cenie patrząc wydajnościowo, czyli procesor i7HQ 6-tej gen. Skylake, szybki ram DDR4, GTX960M z pamięcią własną DDR5 najwydajniejsza w tym budżecie. Spora ilość złączy, z szybkim USB 3.1 typu C. Zachowana dość niska waga dla tej wielkości - 2,3kg.

 

Trochę drożej:

MSI PE60 6QE i7-6700HQ/8GB/1TB/DVD GTX960M FHD IPS

Mocny sprzęt także z dobrym wykonaniem o podobnymi podzespołami do powyższego Acer'a. Matryca FullHD IPS matowa. Obsługuje także dyski M.2 PCIe.

 

Taniej:

MSI GL62 i5-6300HQ/8GB/1TB/ GTX950M 2GB FHD

Procesor i5HQ 4-rdzenie 4-wątki skylake, trochę słabszy od i7HQ ale reprezentujący także przyzwoitą wydajność. Słabsza karta graficzna, na pamięci DDR3, z mniejszą pamięcią własną także. No i matrycą gorszej jakości, tutaj jest TN-ka. Jednakże posiada także slot PCIe.

Edytowane przez wmk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kultura pracy dwóch pierwszych modeli jest dobra. Odświeżony acer (wcześniej model vn7-591g) ma znacznie lepsze temperatury wg testów od starszego modelu na hasswellu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 700, Y700... Oba mają M.2 - ten drugi ma odrobinę mocniejszą kartę graficzną i obudowa jest trochę sztywniejsza, ale jednocześnie jest cięższy i brzydszy (w mojej opinii :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

. Laptop miałby służyć do pracy w domu: 

czyli na wycieczki go nie bedziesz zabierał? :zonk: 

 

nie bedzie potrzeby mobilności to lepsza bedzie stacjonarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Lenovo Y700 czy Ideapad 700 nie posiadają slotu M.2 PCIe, a M.2 SATA tylko i wyłącznie. Taki dysk jak samsung pro nie zadziała.

Edytowane przez wmk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wmk - nie twórz plotek.

 

Problem występuje tylko w modelach z prockami AMD - te na intelach mają oba podłączenia (Sata i PCIe), więc obsłużą dowolny dysk. Szukaj modeli laptopów z oznaczeniem "ISK" - czyli duetu Intel+nVidia - obsłuży dyski w AHCI, jak i NVMe. Poniżej dowód:

http://www.geektech.co.nz/lenovo-y700-samsung-950-pro

 

Dotyczy to tylko y700-15ISK, nigdzie nie ma informacji na temat ideapad 700-15.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się po uprzednich opiniach użytkowników którzy próbowali zainstalować ten dysk - że nie jest to możliwe, tak samo słyszałem o Asusie GL552VW, że dysków PCIe nie obsługuje. Tych recenzji faktycznie, nie widziałem wcześniej, być może po prostu robili to nieumiejętnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...