Skocz do zawartości
Puure

Problem z Gtx960

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie jestem pewien czy właściwie dodałem temat bo już jest ogólny o tej karcie ale tam są "oczekiwania,opinie" a ja mam problem. Z racji że jestem nowy proszę o wyrozumiałość.

Otóż mam problem z tą kartą a dokładniej model gv-n960oc-4gd. Karta "piszczy" przy np grach. Nie zauważyłem tego wcześniej ponieważ karta nie była pod obciążeniem. Ciężko opisać te piski bo są różne tak naprawdę. Karta wydaje dźwięki od pisków o bardzo wysokiej częstotliwości aż po "dzwonienie w uszach" jak przy ogłuszeniu, w zależności od tego co jest wyświetlane na monitorze. Przykładowo gdy patrze na coś jasnego w grze o różnych kolorach itp to lekko piszczy, gdy się przemieszczę tak żeby obraz wyświetlał co innego lub wyjdę do menu to dzwoni. I to jest całkowicie losowe. Obserwowałem to już z tydzień i nie byłem pewny czy to grafika, ponieważ nie dało się dokładnie zlokalizować tych wysokich dźwięków z komputera. Próbowałem wymienić monitor ale było to samo, zmieniłem później na starą karte radeona hd4850 i problem ustał, więc to jednak karta. Sprawdziłem temperaturę i max wyciągnęła 68 stopni, w spoczynku lekko ponad 30 i myślę że jest w normie. Dodam fakt że komputer jest nowy i ma niespełna miesiąc. Załączam też screena z GPU-Z.

post-227301-0-92049600-1464435079_thumb.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziomą? :D faktycznie przestało, jednak mam wrażenie jakby dalej lekko piszczało coś nawet podczas spoczynku. Czy mogą być tego jakieś poważne skutki? bo v-sync zamula niektóre gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety włączenie v-sync bardzo odczuwalnie zmniejszyło komfort płynności i dynamiki w starej grze. Ustawienie stałej ilości fps wymaga zewnętrznego programu do tego? Bo w panelu nvidi raczej tego nie ma i nie każda gra też ma taką możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ustawienie stałej ilości klatek w grze która owej opcji nie posiada, to zawsze można pogrzebać w plikach, wystarczy wpisać tytuł i pytanie w wyszukiwarce. A tak btw jaka to gra dokładnie :P ?

 

edit: chyba, że chodziło o pulpit to proszę zignorować ten post :p

Edytowane przez Mastebi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...