Skocz do zawartości
Journey

Komputer dla rodziców - 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

nie jestem przekonany co do uzywek... i cz ta i5 to nie za duzo? jakakolwiek grafa by sie nie przydala czy integra wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te używki co zalinkował Klaus spokojnie można kupować .

 

To dobre , polesignowe ( banki , poczta czy inne firmy ) kompy .

 

Co do bebechów - I5 do zwykłego przeglądania netu to o wiele za dużo , tutaj spokojnie starczy I3 czy nawet Pentium , wyjdzie to taniej a różnicę w cenie dołożyć do SSD - można w ogóle zrezygnować z klasycznego HDD i kupić w to miejsce pojemny SSD , 240GB/480GB/500GB/512GB - w zależności ile miejsca potrzeba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak rodzice mają zamiar użytkować ten komputer. Sam jestem rodzicem i użytkuję kompa do takich właśnie celów. Żona ma z reguły otwarte 30 - 50 zakładek w dwóch przeglądarkach. Ja jestem bardziej oszczędny ale i tak jest to kolejne okno z kilkoma zakładkami. Do i3 można myślę zejść. Poniżej bym nie schodził. 

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=base-relevance-floki-5-ele-1-1-1018&price_to=800&search_scope=category-486&string=lenovo%20i3%203220  do tego rozbudowa ramu do 8GB + SSD. Zostawiłbym hdd na kopie zdjęć i dokumentów. W zarządzaniu energią ustawić wyłączenie dysków po bezczynności i będzie siedział cicho. 

 

Do takich zastosowań koniecznie trzeba Windowsa, składając kompa na nowych częściach trzeba wydać 450 zł za sam system. Można oczywiście iść w nowe klocki, moim zdaniem nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te używki co zalinkował Klaus spokojnie można kupować .

 

To dobre , polesignowe ( banki , poczta czy inne firmy ) kompy .

 

 

 

W mojej firmie mieliśmy kupiony "poleasingowy" komputer z innej firmy (nagła potrzeba) ... i akurat źle się nam trafiło (radiator z mostka sam odstrzelił pewnego dnia, dysk piłował jak kątówka i jeszcze dostrzegłem po pewnym czasie użytkowania u nas spuchnięte kondensatory - i aż trudno uwierzyć, jak teraz siebie czytam, że wszystkie te atrakcje w tylko jednym kompie !  :plum:  ) ... był to jakiś HP. Także z używkami jest RÓŻNIE .

Do i3 można myślę zejść. Poniżej bym nie schodził

 

W pracy mamy dwurdzeniowe Pentium 3xxx , 4xxx z 8 GB RAM i SSD - lata to jak rakieta (pod kontrolą Wingrozy 10 x64)..

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy mamy dwurdzeniowe Pentium 3xxx , 4xxx z 8 GB RAM i SSD - lata to jak rakieta (pod kontrolą Wingrozy 10 x64)..

Potwierdzam. Córka ma starego G630 i z netem daje sobie radę b. dobrze. 

 

Do i3 można myślę zejść. Poniżej bym nie schodził.

Odnosiło się to do sprzętu poleasingowego. Tu różnica w cenie pomiędzy Pentium a i3 nie będzie drastyczna. W przypadku nowego Pentium i nowego i3 różnica wynosi ok. 300 zł. Lepiej przeznaczyć to na ram (8GB powinno być optymalne), ssd (240 - 525GB W zależności od planowanych potrzeb) czy lepsze głośniki lub wygodne słuchawki, jeśli komp miałby stać w tym samym pokoju co tv, by uniknąć konfliktów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla starszych , nie technicznych osób windows będzie najłatwiejszy , intuicyjny prawie

spróbuj taką osobę nauczyć linuksa czy innego OSa

 

Chrome / Chromium / Firefox obsługuje się tak samo jak pod Windows. Co tu więc do "uczenia"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiałem ze sprzedawcą i zrobił opcję z dyskiem SSD za dopłatą 220zł. Windows jest instalowany właśnie na ten dysk :)

 

http://allegro.pl/komputer-m92p-lenovo-i5-3470-8gb-120ssd-500gb-w10-i6639028822.html?snapshot=MjAxNi0xMi0wOFQwODozNTo0MFo7YnV5ZXI7MDk0NTM4Nzc4MjdiOTM4Y2VkMTBkYzhjYWM0ODE2N2FjMGJjNzMwOTdjMmNiNzAxNDE4NjA5NTM3NmRmNjdjOA==

 

Myślę, że bardzo uczciwa oferta, z której skorzystałem. Bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 220 zł to lepiej samemu kupić sprawdzony SSD i po prostu przenieść na niego system .

 

To kwestia kilku minut roboty a masz pewność że ci sprzedawca nie wciśnie jakiegoś badziewia np. dyski na kościach TLC albo co gorsza jakiś Kingston z kontrolerem Sandforce + asychroniczne pamięci .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o modelu dysku zdecydował sprzedawca, jak rozumiem?

tak, silicon power s5 dysk z tego co pamiętam.

 

wiem, że nie jest najwyższych lotów, ale to jest sprzęt dla rodziców gdzie ma tylko obsługiwać przeglądarkę i uruchomić się trochę szybciej jak na normalnym hdd :) także różnice kilku sekund tutaj nie mają znaczenia.

Edytowane przez Journey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały z nowych części koszyk na morele cena 904zł

https://www.morele.net/inventory/info/3pLZwM/

 

Można dać większy dysk albo jeszcze jeden hdd

można też dołożyć ramu do 8gb.

 

Nie wiem jakie są dokładnie potrzeby ale do internetu, obejżenia filmu w fullhd odpalenia netflixa w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...