Skocz do zawartości
Skawua

Dziwny reset PC

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem zw swoim PC.Mam go od ok. miesiąca,złożyłem go samodzielnie,jestem zadowolony itd. jednak zawsze po ok. godzinie od uruchomienia podczas gry obraz staje w miejscu,z głośników szumi a po chwili komputer się samodzielnie resetuje i uruchamia ponownie,dziwne jest to że dzieje się to tylko raz,później mogę grac ile chce,maksymalne detale itd i nic się nie dzieje,żadnych resetów.

 

Monitorując temperatury żaden podzespół nie przekracza ok. 65 stopni,zastanawiałem się czy to może wina karty ale reset zdarzył się także podczas gry w Football Managera.

 

Nie próbowałem żadnego oc.

 

 

intel corei7 6700k

msi geforce gtx 1070

asus maximus ranger viii

dark rock pro

dark power pro 550w

corsair vengeance ddr4 2x8gb 3000mhz

hyperx savage 480gb

dark base pro 900

win 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przypomniałem sobie że po pierwszej instalacji systemu,aktualizacji bios-u i całej reszty zauważyłem że kości ram wykrywa mi jako 2133 choć fabrycznie mają 3000 więc ręcznie przestawiłem je na 3000 tylko ta wartość się nie zmienia,zarówno przed jak i po restarcie. Rzuciłem okiem do instrukcji i w sekcji dram frequency pada sugestia żeby ustawić auto a nie konkretną wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie jest tak, że przy pierwszym uruchomieniu ładują się ustawienia optymalne (turbo, XMP) a po restarcie ustawienie bezpieczne, np bez turbo, mem @2133MHz.

 

Profil XMP włącz w Biosie i powinno samo ustawić  3000 mhz.. Ew przestaw na płycie zworkę jak jest na XMP.

 

Przed i po resecie ustawienia w bios-ie są bez zmian,jest opcja przyspieszenia jednak jej nie ustawiałem i to pozostaje bez zmian,zrobiłem jednak z tym xmp i to też nic nie zmieniło chociaż tym razem musiałem odłączyć zasilanie,nie było resetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Q-Code 40 means your PC has awoken from S4 sleep. What happens is in Windows 8/8.1 a feature called Fast Startup is on by default, it works by saving system info to a file upon shutdown so when you start your PC again, Windows uses that system info to resume your PC instead of restarting it. 

 

To disable this, right click your start menu and go to Power Options, then select Choose what the Power button does, then under Shutdown settings you can disable Fast Startup. Also, disable Fast Boot in your BIOS as well, it will be in the boot section.

 

 

Na zagranicznych forach dużo o tym piszą ale nie spotkałem nikogo kto z tym kodem ma te problemy co ja.

 

Mógłbyś skorzystać z wyświetlacza kodów na płycie. Masz też diody led sygnalizujące o błędach poszczególnych podzespołów.

Dać za płytę kupę siana i nie korzystać z tego co oferuje...

 

O kodach cytat wcześniej a diody niczego nie wskazują (oprócz pracy dysku) natomiast za płytę dałem pieniądze nie siano,polskie złotówki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...