Skocz do zawartości
ravenek

Monitor 144 Hz do CS:GO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku 3 monitory 144 Hz głównie CS:GO, sporadycznie do oglądania filmów i przeglądania internetu.

Proszę o poradę który wybrać i dlaczego.

 




 

W wyborze sugerować się tym który posiada Display Port a który tylko DVI?

Czy pod FullHD i 144Hz jest obojętne które z tych wejść ma monitor do obsługi 144Hz? Czy Display Port jest lepsze, może trwalsze?

Pytam ponieważ za 2 lata zmieniam kartę i nie chce żeby się okazało że DVI już nie będzie montowane albo że jest gorsze od Display Port.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ta iiyama albo LG który zbiera dużo pozytywnych ocen, co ty o nim myślisz?

Tylko kabla DP nie ma w zestawie więc musiałbym dokupić za około 30 zł 1.8m.

To nadal oszczędność 150 zł w stosunku do iiyama.

Edytowane przez ravenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to pan  z X-kom co próbuje CI wcisnąc ten monitor. Nie słuchaj go po prostu taka moja rada. W dziale laptopy caly czas coś poleca i tylko w sklepie X-kom. Do sklepu nic nie mam, ale do takich sprzedawców co próbują wcisnąć byl co tylko żeby sprzedać cokolwiek to mam. 

 

Co do monitora to ew. ten chociaż dla mnie to wszystko padaki na TN. Jak Ci nie przeszkadzają słabsze kolory to można brać ten LG.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok. Morele bym omijał miedzy z tego powodu. Wszystko robią na "odwal" się właśnie. Co do monitora to poczytaj ten dział forum. Padło parę propozycji. Dla mnie osobiście żadne TN nie wchodzi w grę, ale że zależy CI na 144hz (a daje to jednak sporo) w tych paru grach to jeszcze idzie przeżyć.    Na przyszłość czytaj recenzje i opinie paru innych użytkownikó  a pana u góry nie słuchaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil czytam wiele opini jakby co :)

 

A co do tego lg to kabel dvi który dodaby jest do monitora to dual link który obsłuży 144 Hz czy zwykły dvi? I podpina się go do wejścia w karcie dvi i czy dvi d?

Edytowane przez ravenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podpiać pod DisplayPort :)  DVI-SingleLink obsłuży 120hz max z tego co pamiętam. DualLink powinien przesłać  1920x1080@144hz. Ale lepiej kupić kabel DP dla świętego spokoju. Na allegro można wyrwać w dobrej cenie.  

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz pod DVI-D. DVI-I przesyła sygnał cyfrowy i analogowy. Jakie rozdzielczości obsługuje max i jakie odświeżanie powinno być na wiki. Ogólnie i tak

lepiej kupić kabel DisplayPort do tego czy innego monitora najlepiej nim podpinać bo on prześle wszystko.

 

 

Co do 2 monitorów   oba będą działać. Nie pamiętam jak to się ustawia w sterach od AMD bo dawno ich nie testowałem. Poczytaj na google. 

 

 

Panie sprzedawco z x-kom nie mylę się. Z mojej strony EOT. Testuj ten LG i się zastanów jak nie to zmiana na inny. Troszkę tego jest.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być Media Markt jak jest możliwość szybkiego zwrotu pieniedzy.  Pamiętaj że trzeba zakupu dokonać na odległość, więc sprawdź czy MM umożiliwia to i czy idzie to oddać w razie czego. To bardzo ważne bo dokonanie zakupu przez stronę z odbiorem osobistym i płatnością na miejscu to nie zakup na odległość i brak możliwości zwrotu w ciągu 14 dni. 

 

 

Ogólnie nie polecam Morele za bardzo. Ale to oceniam po własnych doświadczeniach z tym sklepem, więc trzeba brać to pod uwagę. Im większy sklep tym więcej problemów z czasem realizacji zamówień, reklamacji i zwrotów.  MM to spora sieć, więc jak u nich z tym nie ma problemu to czemu nie.  Nie ma idealnych sklepów. X-kom skupia się głównie na laptopach i (chyba) nie jest tak jeszcze rozbudowane jak Morele, wiec i tam problemy mogą się z czasem pojawiać. Dlatego wypada czytać opinie i przede wszystkim nie słuchać sprzedawców. Bo oni wciskają najcześciej kit bo takie polecenie dostali . Sprzedajmy tą partię produktów, bo nie schodzą.  Rzadko można trafić na sprzedawcę rzetelnego co Ci powie o wadach i zaletach. Dlatego ja mam satysfakcje jak podejdę do danego TV czy sprzetu AGD, w tym czasie już widzę jak podchodzi do mnie uśmiechnięty sprzedawca i pyta się co doradzić. Ja mu grzecznie odpowiadam że biorę ten TV bo wiem co chce. Mówie to takim tonem (nie chamskim), że gość/babka od razu wyczuwa, że nie ma  co  ze mną próbować. Momentalnie uśmiech znika z twarzy. Nie życze im źle, bo wiadomo trzeba cos sprzedać  i takie polecania mają lub coś z tego tytułu otrzymują (profity, premię etc).

 

  Ale nie trawię nachalnych sprzedawców co wciskają byle co.  Niektórzy bywają chamscy. Takich przypadków miałem wiele i wszystkich odsyłałem z kwitkiem. Nie jestem idealnym klientem dla nich ;) Sorry za OT 

 

Bierz monitor i wymieniaj. Masz do tego prawo i nie słuchaj wykrętów sprzedawców. Oni mają to sprzedać i tak to działa. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jest różnica w 144 Hz a 60 Hz, ale nie aż tak duża by się przenosic z matrycy IPS.

W dodatku w<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>iaja mnie te wszystkie duperele typu pivot itd, wszystko się chwieje, dla mnie monitor ma mieć stopkę, złącze DP, regulacje kąta widzenia i tyle.

 

Monitor oddałem bo moim zdaniem strata kasy, poczekam parę lat jak monitory IPS 144 Hz stanieja, bo dla samych 144 Hz pod CS na matrycę TN nie warto się przenosic.

 

Do zamknięcia, dzięki za rady.

Edytowane przez ravenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...