Skocz do zawartości
soszmen

Komputer do streamowania CS:GO 2000-2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym złożyć zestaw komputerowy głównie do streamowania CS:GO.

Do tej gry nie trzeba mocnej grafiki, tylko potężnego procesora. Przeglądałem gotowe zestawy, ale zastanawiam się czy nie lepiej by było dołożyć do I5-6600K zamiast I5-6400.

Pieniądze zaoszczędziłbym na grafice, bo aż tak dobrej mi nie trzeba, pytanie tylko jaką tańszą niż GTX 1050 wsadzić, tak do 500-600zł max, Radeony raczej nie wchodzą w grę? Jeśli chodzi o cały osprzęt to nie jest mi potrzebny jakikolwiek dysk (mam już SSD 240GB) czy nagrywarka DVD. 8GB Ram powinno wystarczyć, czy lepiej dorzucić do 16GB?

pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stream za pomocą ekkodera gpu przy tak niskim bitrate jaki narzuca twitch (max 3500) jest niestety bezsensowny, na ekranie jest paćka. Te enkodery nadają się tylko do lokalnego nagrywania z wysokim bitrate. Dlatego tylko x264 się do streama nadaje z jak najwyższym profilem(faster), a to już zjada bardzo cpu.

Nie wyobrażam sobie oglądać CS w 30 klatkach, więc niestety celuj w 60.

Zrobiłem u siebie test, nagranie lokalne 720/60/3500 profil veryfast(absolutne minimum), ustawienia minimalne i odblokowany framerate w grze:

hVn5ZsB.png

FPS wahał sie w granicy 100-200, nagranie gubi klatki, nie jest płynne.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu możesz nagrywać w 60fos bez partnerstwa.

Sprawdź sobie testy po OC, jest tam i5 6600k 4.5ghz i mój 3570k na 4.5ghz:

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i56600k_skylake_mocne_cztery_rdzenie

 

Kolosalnej różnicy nie ma, nawet gdyby to było ponad 20% to i tak nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce psuć twoich marzeń ale na twoim miejscu zastanowił bym się kilka razy zanim zdecydował się na tak duży wydatek.

Twitch jest pełen ludzi streamujacych csgo w różnych językach. Jeśli nie masz konkretnego planu/osobowości/niesamowitego skilla/ogromu czasu i zamierzasz robić to po polsku - to lepiej to zostaw, takich ludzi jest teraz tysiące.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że jak nie masz kasy i większego parcia to sobie odpuść. Po co Ci to strimować ? Dla zabawy z nudów. Tego jest pełno. Ja tam osobiście w ogóle tego typu rzeczy nie oglądam, ale nie krytykuje bo każdy lubi co lubi.  Jednak jak widzę jakiegoś gimbusa grajacego w CS czy inną grę i walącego głupie komentarze to mnie krew zalewa. A jeszcze taki dzieciak co prosi o dotacje na nowy sprzęt (przepraszam za co?).. 

 

 Ogólnie YT nie ogladam prawie wcale chyba że ktoś mi coś naprawdę fajnego poleci to obejrzę.  

 

i7 wskazany niestety w tym przypadku, a to podnosi cenę zestawu. Zbieraj dalej i poczekaj nieco z zakupem to MOŻE ceny nieco się unormują lub pojawi się więcej używek Haswell'i np. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w CS gram 3 lata, wygrałem kilka turniejów lanowych, znam każdego z polskiej sceny. Karierę zawodnika niestety powoli kończę i chciałbym spróbować w czymś innym. Teraz będę hostem/ekspertem na dużym lanie, także ludzie mnie znają, mam fanpage itd. Dlatego chciałbym się przekształcić na streamera i być może na tym zarabiać w taki właśnie sposób. Gimbusem już dawno nie jestem :)

Z drugiej strony szkoda mi w to władować nie wiadomo ile hajsu, bo nie jest to pewne czy mi się uda wybić na tyle, żeby mi się zwróciło.

Do tego nie każdy streamuje w 60 klatkach, a ma po 1000-2000 widzów, mój znajomy streamuje w 48 a właśnie tylu ma.

Edytowane przez soszmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...