Skocz do zawartości
raq7

Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB GDDR5, problem ze sterownikami

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem tu nowy na forum i szukam pomocy.

Mianowicie mam problem z instalacją sterowników do tej karty. 

Moja poprzednia karta gigabyte gtx 460 1gb, po prawie 7 latach użytkowania zdechła w skutek przegrzania (wytarcie łożysk wiatraczków, które ją chłodziły). 

Postanowiłem sobie kupić nową kartę, wspomnianego rx 470 i tu jest mój problem. 

 

Mam problem z aplikacją  XTREME GAMING ENGINE, którą się instaluje z załączonej do karty płytki. 
Problem jest taki, że aplikacja się crashuje, a wcześniej w oknie gdzie wydaje mi się, że powinny być jakieś opcje do wyboru nie mam nic - screen.
 

1jpg_asawash.jpg

a jak dam ręczną aktualizację, mam taki crash
 

2jpg_asawass.jpg

 

Nie wiem o co chodzi. 

 

Fakt, nie robiłem formata przed włożeniem nowej karty (użyłem tylko program DDU do wywalenia śmieci po starej karcie). 

Specyfickacja kompa:

płyta Asrock 880 gxh usb/3 (bios P1.20)

proc phenom II x4 955 3,2 ghz (nie podkręcany)

ram good ram ddr3 2gb PC3 - (chwilowo 2gb, bo druga kość 2gb wyjęta, coś mi robiła bluescreeny i muszę ją sprawdzić)

zasilacz chieftec gps 600A8 (wymieniłem w październiku)
dysk systemowy goodram irridium pro 240 gb (kupiłem w styczniu)

system win 7 Pro, 

 

Możliwe, że będę musiał robić formata i wgrać stery na czystą winde, niemniej wolałem jeszcze zapytac i prosić o zerknięcie na mój topic. Byłbym bardzo wdzięczny  :>

Generalnie chciałbym dojechać na tym zestawie do maja lub czerwca jak wejdą nowe rzeczy od amd i może być wahnięcie cenowe na rynku - wtedy bym sobie zmienił procka, płytę i ram, niemniej jakoś przez te 2 miechy żyć muszę, stad ten topic  :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej program od GB i ręcznie zainstaluj najnowsze sterowniki ze strony AMD .

 

Użycie DDU lub innego programu do czyszczenia pozostałości ze sterowników też wskazane .

 

PS. Rx 470 średnio pasuje do niekręconego X4 955 , nie dość że procek ma swoje lata i będzie hamować kartę to jeszcze same sterowniki AMD mogą mieszać w takiej konfiguracji gdzie masz procek i kartę od AMD .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że nie chodziło mu o żadne mieszanie tylko o niezbyt dobre połączenie jakim jest słaby procesor + karta graficzna od amd.

Program od gigabyte jest Ci zbędny, zainstaluj po prostu sterowniki ze strony amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, zrobiłem tak jak mówicie, ściągnąłem stery ze strony AMD i się wgrały, tylko jest następny problem. 

Kolor jest mdły i wyblakły i gorszy niż ten co miałem poprzednio gdy monitor był spięty przejściówką na VGA.

Obecne mam spiętą karte z monitorem przez kabel DVI(wyjście na monitor) i hdmi na karcie. 

Więc patrzyłem trochę na necie, co tu zrobić i koleś miał podobny problem - http://forum.benchma...-na-kablu-hdmi/ 

Istnieje jakiś miernik kolorów, bym mógł zrobić screena i Wam podrzucić byście rzucili okiem i ocenili czy to może ja jestem ślepy czy faktycznie coś nie tak z kolorami? 

 

 

Zdaję sobie sprawę, że konfig najlepszy nie jest, niemniej grafa była kupiona pod kątem nowego kompa, którego mam zamiar sobie kupić (czekam na to co się wydarzy w maju w związku z rewelacjami od amd, niewykluczoce, że proce pójdą w dół) i trochę z konieczności, bo stara się zjarała. 
Chcę docelowo kupić w dobrych pieniądzach i5 z kaby lake, płytę pod takiego proca i ram dd4, bo zasilacz i dyski oraz kartę już mam. 

 

3jpg_asqppxa.jpg

 

 

 

 

22jpg_asaqqqe.jpg

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...