Skocz do zawartości
Suchy223

Pomoc w ocenie Sprzętu za 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem się skonsultować z osobami bardziej obczajonymi pod względem komponentów komputerowych, czy mój złożony komputer przeznaczony do grania jest w miarę dobry, lub czy warto w nim coś zmienić.

 

Informuje także przestrzeń w jakiej komputer będzie stał jest ograniczony do 85cm, możliwe że dojdzie jakieś biurko dla reszty akcesoriów do komputera ( Monitor, Klawiatura, Myszka z podkładką, ewentualnie głośniki 2.1)

 

W załączniku uzupełniony koszyk wraz z obudową:

http://www.morele.net/inventory/info/6TOJUw/

 

Proszę o ocenę sprzętu, ewentualną zmianę komponentów oraz pomoc w doborze nie za drogiego monitora.

 

Wszystkich za pomoc serdecznie dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy 3200 mhz CL16 średnio sensowne , wydajność taka sama jak 3 000 mhz CL15 a kosztują więcej , bierz G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000 mhz CL15 za 529 zł lub Corsair Vengenace LPX 2x8GB DDR4 3000 mhz CL15 za 555 zł ( wersja niebieska ) .

 

Za 559 zł wersja biała ww. Corsairów , a za 569 zł jest wersja czarna .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność 3200MHz CL16 jest wyższa od 3000MHz CL15.

 

RAM 3000MHz ma 1500MHz zegar co daje w przybliżeniu 0.667ns cykl zegara (1s/1 500 000 000 operacji).

Dlatego prawdziwe opóźnienie tego ramu to: 0.667 * 15 = 10.005ns.

 

RAM 3200MHz ma 1600MHz zegar co daje 0.625ns cykl zegara (1s/1 600 000 000 operacji).

Prawdziwe opóźnienie tego ramu to: 0.625 * 16 = 10ns.

 

Jednak RAM 3200MHz może przesyłać dane z prędkością 3 200 000 000 operacji/s * szerokość magistrali (8B) = 25 600 MB/s,

a RAM 3000MHz może przesyłać dane z prędkością 3 000 000 000 * 8B = 24 000 MB/s.

 

Lepiej jednak wziąć tańsze pamięci Corsair:

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-cmk16gx4m2b3200c16-771745/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc, odniosłem się do waszych propozycji i posłuchałem recenzji danych podzespołów.

Podsyłam nowy link z częściami proszę o ponowną ocenę zestawu.

Jeżeli coś jest bardzo złego w tym zestawie, przyjmę wszelką krytykę, lecz na aktualną chwilę taki zestaw mi najbardziej odpowiada.

 

http://www.morele.net/inventory/info/0R49XN/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 MSI robi naprawdę dobre chlodzenia, ale tu faktycznie cenowo znacznie jest wysoko w porównaniu do tego Palita co polecił Tesel. Tak więc może i faktycznie lepiej wziąć tą wersję. Chłodzenie ma też całkiem udane i znośne.  Jak jednak masz kasę to weź od MSI. Do zasilacza bym dołozył i wziął tego Golda od SilentiumPC co polecił Tesel. Ten co wybrałeś to budżetówka to raz. A dwa ta firma nie jest też jakoś specjalnie dobra. Raczej średnia wg. mnie. Już bardziej bym wolał coś  BQ czy Corsair. Ale te kosztują. Zwłaszcza w wersji GOLD.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj opinii  o tym sklepie bo ostatnio jakies cyrki sie w tym sklepie dzieją 

 

 

 

no i ten procesor by byl dobry ale nie w zestawie za 6 k,lepiej i7 7700 bez k albo ryzen 1600

Edytowane przez kolbik35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...