Skocz do zawartości
neoHannibal

Czy wiadomo coś o tym kiedy może zacząć spadać cena pamięci RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo okres komunijny dobiega końca i zazwyczaj wakacje były jednym z lepszych okresów na zakup zestawu komputerowego. Natomiast obecnie ceny pamięci RAM skutecznie hamują moje zapędy do złożenia sobie budy. Może ktoś czytał jakieś analizy a nawet plotki na temat cen pamięci? Wstrzymuje się już kilka miesięcy z zakupem i szczerze to po premierze Vegi miałem plan coś zacząć działać, ale ostatnio nawet moduły 8 GB (jeśli chciałbym na razie kupić 1x 8GB) są jakieś drogie i mało dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były na ten temat informacje na portalach komputerowych. Nie ma na to szans w najbliższej przyszłości. Za duży popyt na pamięci jest.

Duży udział ma w tym rynek smartfonów, które mają już tyle ramu co komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby rynek smartfonów miał aż taki wpływ na ceny pamieci ram do komputerów , to w końcu inne technologie .

 

A smartfony jeszcze nie mają tyle samo ramu co kompy , zależy jakie kompy .

 

Większość smartfonów ma 3 do 4 GB ram , nieliczne mają 6 GB .

 

Nowe PC z reguły mają 8GB , sprzęt do gier z średniej/wyżej półki ma nawet 16 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby rynek smartfonów miał aż taki wpływ na ceny pamieci ram do komputerów , to w końcu inne technologie .

I tu się mylisz ... moduły (kości) są klepane u dwóch (?) producentów na świecie. Ponieważ jest popyt na pamięci do telefonów/urządzeń mobilnych to fabryki przerzucają się na to.

Przestawienie linii produkcyjnej to nie jest takie "hop siup" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak uwzględni się całą armię biurowych pecetów w zakładach pracy, gdzie często jest XP z 2 GB ramu, to średnia ogólna spada.

 

Tutaj dwa arty z PPC o cenach:

https://www.purepc.pl/pamieci_ram/znamy_powod_podwyzek_cen_pamieci_ram_a_bedzie_jeszcze_drozej

 

https://www.purepc.pl/pamieci_ram/zla_wiadomosc_ceny_pamieci_ddr4_nadal_beda_rosly

 

Generalnie kicha jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ceneo można prześledzić ceny z kilku ostatnich miesięcy 

 

FPFrJAM.png PmlJWhR.png

 

Ósemki niby zaczęły tanieć, ile kosztowały przed podwyżkami? Trzeba oczywiście brać poprawke na obecność pseudo sklepów na tym wykresie

Edytowane przez Crescendo1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny RAMu hamują Cię w zakupie? Wahania tych cen są na poziomie 50-100zł za komplet, a tymczasem tracisz miesiące czasu na zastanawianie się.

 

Do tego czym są ceny pamięci w porównaniu do cen CPU, mobo i kart graficznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wstrzymuje się już kilka miesięcy z zakupem i szczerze to po premierze Vegi miałem plan coś zacząć działać, ale ostatnio nawet moduły 8 GB (jeśli chciałbym na razie kupić 1x 8GB) są jakieś drogie i mało dostępne...

 

Miałem to samo !

Trzeba oglądać oferty sklepów na bieżąco !

 

Piszę MIAŁEM bo już kupiłem...2 dni temu.

Sprawdzając co kilka dni oferty sklepów na ceneo i skąpiec 2 dni temu trafiłem na ofertę Proline z ceną o 100 zł mniejszą jak gdzie indziej.

Proline to nie jakiś allegrowy "sklep widmo" więc nie wahałem się u nich kupić.

Zamówiłem i mam dzisiaj odebrać. banan.gif

100 zł przy cenie 240-250 zł to spora obniżka - Promocyjna cena dotyczyła akurat tych modułów jakie mi były potrzebne. 

 

Dwa lata temu taki sam moduł pamięci kosztował mnie...430 zł - to tak dla tych co narzekają na drogie dzisiaj pamięci.  menda.gif

.

Edytowane przez takafotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny RAMu hamują Cię w zakupie? Wahania tych cen są na poziomie 50-100zł za komplet, a tymczasem tracisz miesiące czasu na zastanawianie się.

 

Do tego czym są ceny pamięci w porównaniu do cen CPU, mobo i kart graficznych...

 

To nie jest 50-100 zł tylko ponad 200 zł za komplet DDR4 16 GB 3000 MHz CL 15, co stanowi wzrost ceny o prawie 70%. Niektóre moduły nawet o 100% podrożały w ciągu ostatniego roku.

Edytowane przez neoHannibal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ramy w niecały rok podrożały "tylko" o 155 zł.

Właśnie w pracy upgrejtujemy jeden komp o 32GB ddr4, a drugi o 64GB, ciekawe jaki nam rachunek wystawi ośrodek komputerowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Niektóre moduły nawet o 100% podrożały w ciągu ostatniego roku...

 

Dwa lata temu zapłaciłem za moją pamięć 430 zł ale...ponad rok temu kosztowały już tylko 180 zł.

Byłem pewien, że jeszcze potanieją - 120-130 zł byłoby w sam raz.  :biggrin:  

Poczekałem kilka miesięcy a tu nastąpiła podwyżka cena zamiast obniżenie.

Dzisiaj kosztują 240-250 zł w porywach do 280 zł.  :smoke:

.

W 1999 roku moduł najpopularniejszej wtedy SDRAM 64 MB (MB a nie GB !) kosztował...dzisiejsze ok. 800 zł. TANIOCHA...aż du*pę żal ściskał !  :sad:

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*przecież, *mają, *dużo, mnóstwo. Chłopie zainwestuj w słownik a potem się udzielaj.

I ta składnia "dużo mnóstwo" (już poprawna pisownia)...

Ale sam mam nadzieję, że ceny ddr4 zaczną spadać.

 

 

Wysłane z mojego Moto G4 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...