Skocz do zawartości
Cetek14

Komputer do 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar nabyć komputer do gier (oczywiście składany) do 3500zł, budżet może przekroczyć tylko ewentualna przesyłka i składanie. Z moich badań wynika, że jestem w stanie złożyć na prawdę porządny sprzęt już za 3200-3300 zł, więc powinno się udać.

Wymagania to dysk ssd + hdd, oraz karta graficzna radeon. Bez monitora itd, sam komputer. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest problem z dostępnością Radeonów RX 570 i 580, a na Vegę jeszcze trochę poczekamy. Rozumiem, że masz monitor z FreeSync, że rozważasz tylko AMD? Może podaj jaki masz ten monitor, bo oprócz budżetu ważne jest też w jakiej rozdzielczości i przy jakim odświeżaniu zamierzasz grać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung S24D390. FullHD 60Hz. Chcę radeona, bo geforce ma fatalne sterowniki. Właśnie RX 580 8GB wydaje się być dobrym wyborem, i nie widziałem, żeby był jakoś bardzo niedostępny. 

Edytowane przez Cetek14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisze tam jak byk w tym linku co podałeś do x-kom'a: "Ze względu na duże zainteresowanie zamówienia będą realizowane chronologicznie z możliwością opóźnienia wysyłki". Jak dla mnie oznacza to, że ich nie mają na stanie ale wiesz zawsze możesz im wysłać pieniądze i czekać, w końcu dostaniesz swoją sztukę, tylko nie wiadomo kiedy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj moja propozycja, oczywiście trzeba doliczyć te 1100-1200 zł na Radeona RX 580. To co piszesz, że za 3200-3300 zł jest się w stanie złożyć porządny sprzęt nie jest prawdą (oczywiście to zależy od punktu siedzenia) ale jak zauważysz ten zestaw co podałem to jest takie niezbędne minimum, które można by w pewnym sensie nazwać porządnym i przygotowanym na przyszłe gry w FHD.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo dobrze, dosyć podobnie do tego właśnie https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2017?page=0,6 Niby nie ma tam obudowy, ale obudowa to akurat jeden z tańszych elementów. RX 580 8gb ma cenę podobną do tamtego GTX'a więc cena się zgadza. Ale poczekam jeszcze na inne propozycje, bo jak na razie wygląda na to, że Radeon RX 580 i i5 7400 będzie najlepszy, ale cała reszta może być inna.

 

A po drugie gry są hamowane przez konsole, wystarczy wyłączyć jakieś zbędne bajery graficzne i można jechać na wysokich przez 3-4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ten zestaw z PurePC jest lepszy pod względem płyty głównej ale ma mniej RAMu, więc idealnie byłoby mieć i lepszą MOBO i więcej RAMu, ale musiałem na czymś przyciąć, żeby się zmieścić w Twoim budżecie. Jednak jak dobrze trafisz z cenami to powinieneś się zmieścić w tych 3500 zł nawet z tą lepszą płyta główną i większą ilością RAMu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, odnotowane. Jak by Ci się kiedyś chciało to mógłbyś to wrzucić do jednego koszyka. Jak na razie muszę znaleźć tą kartę. Mogę znać konkretny model jaki powinienem kupić? Bo wersja 8gb ma chyba 2 modele, gaming i aorus. No i jeszcze od jakiej firmy, ale to chyba będzie gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki. No Radeon jest nieco tańszy niezależnie od sklepu, dlatego w teorii powinno się zmieścić. Kupuję w sklepie lokalnym, jak nie będą mieli albo będą chcieli za dużo to biorę w xkomie, tam mają całkiem tanio, a jakieś rabaty postaram się z facebooka zdobyć.

W razie jak by RX 580 8gb stał się dostępny to prosiłbym o informacje (będę sam sprawdzał oczywiście, ale jak coś przeoczę to mówcie. Jak jeden sklep dostanie reszta też powinna). Tylko dalej nie wiem czy chodzi o gaming czy aorus. 

Edytowane przez Cetek14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli aorus przekracza budżet, Sapphire Pulse ma 4gb, a Gigabyte ma 8GB i był polecany w majowych zestawach, to chyba jego bym wybrał. Ale proszę potwierdzić tą informacje.

 

A po drugie dowiedziałem się od xkomu, że na początku lipca mają dostawę radeonów. Inne sklepy w takim razie też powinny dostać. Czyli muszę czekać, bo nie mam zamiaru na siłę brać geforce'a. Mój pc jeszcze się trzyma.

Edytowane przez Cetek14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz dobrze, jest wersja z 8GB np tutaj https://www.x-kom.pl/p/364467-karta-graficzna-pci-e-sapphire-radeon-rx-580-pulse-8gb-gddr5.html Oczywiście ceny jeszcze się pozmieniają gdy karty staną się wreszcie dostępne i może wyjść że jedne staną się bardziej opłacalne od innych, tego nie można przewidzieć póki co.

A tutaj na dowód, akurat na przykładzie 570, widać że pobór energii i chłodzenie Pulse'a jest lepsze od Gigabyte'a pomimo minimalnie większego taktowania http://www.pcworld.com/article/3196586/components-graphics/sapphire-radeon-rx-570-pulse-and-rx-580-pulse-review-solid-gaming-on-a-tight-budget.html?page=8

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jest niedostępna. Czyli bez Radeona i tak nie kupię komputera, czyli mamy czas do lipca, żeby wymyślić która jest najlepsza. I tutaj wkraczacie wy, bo moja wiedza w tym momencie się kończy. Rekomendacje zestawów purepc mówią, że to gigabyte gaming 8gb jest najlepszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że pisałeś. Natomiast ja z kolei ,że takie informacje są także z innych źródeł. Jeśli mowa o Sapphire to nie sugeruję jej. Osobiście wybrałbym Gigabyte z dwóch powodów: 1-nigdy nie miałem z ich produktami problemów,  2-są tanie i stosunek cenowy jest ok. Choć Szafirki też mają fajną cenę. Ceny mogą się zmienić jak będą dostępne-niektóre sklepy praktykują takie posunięcia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o Sapphire to nie sugeruję jej. Osobiście wybrałbym Gigabyte z dwóch powodów: 1-nigdy nie miałem z ich produktami problemów,  2-są tanie i stosunek cenowy jest ok

Słaba argumentacja, ~99% osób, które miało kartę graficzną mogłoby tak napisać o swojej. Ja mam Sapphire, nie miałem z nią problemów i co z tego? 2. Cena jest identyczna, a od Aorusa nawet tańsza.

A na wykresach widać jasno co jest lepsze 

 

Natomiast ciekawi mnie jak w porównaniu do nich sprawuje się Asus Dual, też nie jest drogi

Edytowane przez Crescendo1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) nie neguję Sapphire.

A argumantacja taka jak i twoja. Jeśli posiadasz/posiadałeś te same karty obu producentów to twoje spostrzeżenia są właściwe. 

Piszę tak, ponieważ miałem doświadczenia z kilkoma kartami Gigabyte i były ok. Z Sapphire nie miałem styczności, więc nie chcę o niej pisać kopiując opinie innych (nie wiadomo jak wiarygodnych). Skoro ty taką posiadasz i chwalisz to autor tematu będzie miał zdanie dwóch forumowiczów/posiadaczy tych kart. A chyba o to chodzi. 

Dodam,że nie mam potrzeby kupować kilku kart by móc pisać o swoich prywatnych testach i spostrzeżeniach.  

MSI gaming x też w testach wypada dobrze a czyta się o przypadłości niedziałających wentylatorów. 

O każdej karcie można coś wygrzebać-  w temacie "Jaką kartę graficzną kupić" użytkownik Sapphire RX480 musiał reklamować(otrzymał zwrot $ bo widocznie nic z nią nie dało się zrobić). Na pewno nie przeoczyłeś bo tam pisałeś. A propos polecałeś także gigabyte.

Są egzemplarze, mogące posiadać jakieś wady a to zdarzyło się chyba każdemu producentowi-mówię o sztukach nie całych seriach.

 

 

Jeśli chodzi o tego Asusa to poprzednia wersja (RX480) nie wyróżniała się na tle konkurencji w testach, na rx580 nie patrzyłem.

 

Edit

Do autora:  opinie użytkowników są ważne , zwłaszcza gdy jest ich duża ilość ( rx580 ze względu na kiepską dostępność nie ma ich tylu). Ja opierałbym się na rzetelnych testach.

Edytowane przez Dart9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam sobie jakichś testów, ale jak znacie jakieś dobre źródła, to prosiłbym o linki.

Edit

Jak na razie widzę, że każdy RX 580 8GB działa tak samo wyśmienicie. Jak coś znajdziecie to mówcie.

Edytowane przez Cetek14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na ten moment to co złożył neoHannibal, + Sapphire RX 580 8GB Pulse. Załóżmy, że w najbliższej dostawie Pulse się nie pojawi. Czy Gaming od Gigabyte jest dobrą alternatywą? Wg. testów działa bardzo podobnie, aczkolwiek Pulse wydaje mi się lepszy, bo ma 2 wyjścia na HDMI. Planuję używać dwóch monitorów (nie do gier, do programowania mi się przyda, na jednym monitorze czasami ciężko wszystko zmieścić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...