Skocz do zawartości
Wojteq

[monitor 2560x1440] Monitor do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy możecie coś polecić z monitorów stricte do gier w powyższej rozdzielczości?

Wymagania:

-27"

-rozdzielczość 2560x1440

-matryca IPS (najlepiej ale nie będę się upierał)

-budżet najlepiej do 2000 PLN (chyba że kilka złotych więcej będzie miało uzasadnienie)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Wojteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GSync nie ma szans w tej kwocie, 144Hz to najbliżej Asus MG279Q, ale trzeba by polować na okazję i dołożyć trochę. Niżej to już 75Hz np. iiyama X2788QS-B1 ale to nowość i nie widze recenzji, jak to w grach wygląda. Z TN ciekawy jest AOC AG271QX 144Hz. Sam mam podobny dylemat i budżet, ale chyba pójdę w stronę Acera XB241YUBMIPRZ, ale to TN i 24 cali.  Jedyne co mnie niepokoi, bo większość tańszych monitorów ma nierównomiernie podświetlaną matrycę, to jakaś plaga. Samsungi z VA są ciekawe, ale niektóre mają jakiś dziwny ghosting na animowanych krawędziach, no i nie chcę zakrzywionego, bo większość czasu jednak pracuję, a nie gram czy oglądam filmy.

 

Tak na marginesie, słyszeliście o petycji ze skalowaniem do niższych rozdzielczości bez rozmywania?

https://forums.geforce.com/default/topic/844905/geforce-drivers/-feature-request-nonblurry-upscaling-at-integer-ratios/

Nvidia na sterownikach do linuxa zaczęła eksperymentować. To by było fajne, bo jak ktoś ma słabszą kartę i nie ma ciśnienia na Ultra HD w grach, to będzie mógł sobie zagrać w 1280x720 na takim monitorze WQHD bez tego ochydnego rozmycia. Tylko kiedy dodadzą do Windows, czy i w ogóle kiedykolwiek dodadzą...

Edytowane przez bor@s
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, słyszeliście o petycji ze skalowaniem do niższych rozdzielczości bez rozmywania?

https://forums.geforce.com/default/topic/844905/geforce-drivers/-feature-request-nonblurry-upscaling-at-integer-ratios/

Nvidia na sterownikach do linuxa zaczęła eksperymentować. To by było fajne, bo jak ktoś ma słabszą kartę i nie ma ciśnienia na Ultra HD w grach, to będzie mógł sobie zagrać w 1280x720 na takim monitorze WQHD bez tego ochydnego rozmycia. Tylko kiedy dodadzą do Windows, czy i w ogóle kiedykolwiek dodadzą...

 

Monitor powinien mieć tak napisany firmware, że jak wykryje wielokrotnie niższą rozdzielczość (czyli 1280x720 na monitorze 2560x1440), to powinien właśnie zwielokrotniać piksele, a nie używać interpolacji sześciennej. Także jak bym petycję do producentów monitorów pisał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości, jak taki obraz wygląda po podwojeniu pikseli? Rozciągnięty? Każdy piksel musi być doklejony jeszcze raz obok i teraz pytanie gdzie- od góry, z prawej, z lewej czy do dołu ? :P

 

Bo z puszczeniem 4x więcej pikseli jest nie problem ale 2x? Jaki monitor to umożliwia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakie gry masz zamiar grać?, bo jeśli nie grasz w gry typu CS:GO czy inne "szybko strzałki" i 60 Hz Ci wystarczy, to polecam Dell U2715H w cenie 1899zł.

 

https://www.x-kom.pl/p/220543-monitor-led-27-289-dell-u2715h.html

 

sam posiadam taki model tylko, że 25 cali. Osobiście nie mam parcia na 144Hz i 60Hz mi wystarcza. Zreszta mój gtx 1070 nie pociągnie każdej gry na maks detali przy 1440p i czasami muszę zejść z ustawieniami aby 60fpsów osiągnąć. Przesiadka z matrycy VA na IPS to przepaść niesamowita (głębia kolorów albo jasność). Obecnie mam ustawione 35% jasności, gdzie przy poprzednim monitorze gdzie ustawione miałem 100% nie było tak jasno jak teraz przy 35%. Jak nie jesteś fpsowym maniakiem, uważam to za dobrą opcje do 2000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to w takim razie prosze o polecenie czegoś do 3000,00 PLN w takim razie, bo widzę, że w założonych widełkach nie idzie znaleźć nic właściwego.

Acer Predator XB271HUbmiprz

Ale ceny poszły w górę, zawsze możesz polować.

 

P.S. Acer ma najlepsze nazewnictwo monitorów, powinni dostać za to złotego dildo.

 

Tapatapatap Xperia X

Edytowane przez Gemtin1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Predator XB271HUbmiprz

Ale ceny poszły w górę, zawsze możesz polować.

 

P.S. Acer ma najlepsze nazewnictwo monitorów, powinni dostać za to złotego dildo.

 

Tapatapatap Xperia X

Żeś mnie kupił tym "tapatapatap" :-).

Zobaczę na tego Predatora, chociaż cena spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zakupem predatora uważaj. Fajny monitor ale wypada sprawdzić jakość podświetlania matrycy (blb)

Glow też będzie ale jest mniej uciążliwy. To samo z asusem.

 

Jak trafisz ładnie podświetlony to nie patrz że powystawowy czy zarysowana ramka.

 

Mój powystawowy nie ma metalowej literki T.  ;)

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...