Skocz do zawartości
polucs

Laptop do pracy i gier moba, 15", 3-3.5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam nowego laptopa do zakupu i jako ze od paru lat juz nie jestem na bierzaco, szukam pomocnych porad/opinii. Budzet 3-3.5k.

 

Laptop jest do uzytku domowego:

- praca: internet, analiza danych i machine learning algorithms w R, jednak nie pracuje z bardzo wielkimi zbiorami danych wiec nie potrzebuje mega sprzetu;

- zabawa: gry moba (Dota 2 i LoL, ta pierwsza ma wieksze wymagania), zebym dal rade grac bez problemow;

- wielksoc i waga: generalnie lapka nie bede przewozil codziennie, ale musi byc poreczny w podrozy (ktore odbywam w miare czesto), dlatego myslalem o jakichs 15.6 calach

- bateria: wystarczy mi 3h na baterii

- dysk ssd (128 spokojnie wystarcz), nie potrzebuje hdd

- bez dvd

- ekran: dobry widok po katami, dobra rozdzielczosc (i.e. 1980) i kolory, generalnie zalezy mi na dobrej matrycy

- lepiej z wgranym windowsem

- trwalosc: chcialbym zeby lapek wytrzymal 3-4 lata bez znacznych spadkow w wydajnosci

- chlodzenie: zeby wytrzymywal pare godzin grania bez przegrezewania sie czy wydawania zbyt duzego odglosu (warto zainwestowac w podkladke chlodzaca?)

 

Dzieki za pomoc :)

Edytowane przez polucs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, wczoraj natknalem sie na Ideapada 700 przegladajac x-kom'a i morele. Znalazlem tez sporo innych opcji (lista ponizej) tylko jak tu cos wybrac? Generalnie to sa podobne jesli chodzi o spec'ki. Jakie firmy/serie lepiej sie sprawdaja na dluga mete?

 

Dell Vostro 5568

Dell Inspiron 5567
Dell Inspiron 5568
Lenovo thinkPad 750
Lenovo Ideapad 700
Lenovo Y700
Lenovo V310
HP ProBook 450
HP Pavilion 15

Asus UX510UX

Asus VivoBook S15
Asus Pro P2540UV
Asus R558UQ
Acer Aspire F5-573G-52M7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FxJ ten model + dysk troche przekracza moje mozliwosci finansowe.

 

Co do dysku - mam dysk zewnetrzny 1 TB na ktorym zapisuje wszystkie dane, filmy, muzyke etc. wiec potrzebuje tylko dysk ssd - myslalem ze tak bedzie taniej niz kupic lapka ze zwyklym dyskiem + ssd oddzielnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FxJ czyli mowisz ze oddzielnie kupiony dysk ssd bedzie sie lepiej trzymal (+ wydajnosc)? 

 

Mi z tymi dyskami chodzilo o $ tazn mam dysk zewnetrzny gdzi przechowuje wszystkie dane, filmy, gry itp, wiec nie trzebuje dysku hdd na kompie i chcialem na tym zaoszczedzic kupujac lapka tylko z ssd. 

 

Zastanawialem sie na kupnem Lenovo badz Dell'a, glownie bazujac sie na tym ze w firmach zawsze widze te marki wiec myslalem ze moga byc bardziej dlugotrwale. Mozesz cos doradzic na temat? Czy to jedynie zlaezy do szczescia?

 

Dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Lenovo 700 u mnie w anglii kosztuje ponad 800£... a szukam czegos pod 600-750£. 

 

Zastanawiam sie wiec  nad Dell Vostro 5568  (~670£). Poza matryca TN, czytalem ze ma kiepski adapter wifi (1x1) - cyz to moze byc problem przy graniu online badz ogladniu live streamow? (info z https://www.notebookcheck.net/Dell-Vostro-15-5568-Core-i5-7200U-Full-HD-2017-Notebook-Review.195582.0.html )

 

Czy cos innego lepszego od Dell'a? Jest Dell Inspiron 15 7000 za 750£ z matryca IPS i chyba takim samym adapterem Wifi, jakies inne alternatywy?

 ( http://www.currys.co.uk/gbuk/computing/laptops/laptops/dell-inspiron-15-7000-15-6-laptop-silver-10153218-pdt.html?istCompanyId=bec25c7e-cbcd-460d-81d5-a25372d2e3d7&istItemId=xwilwiiara&istBid=t&awc=1599_1503327548_a19f2d5fdcdda931e672c7cfca6efa39&srcid=369&xtor=AL-1&cmpid=aff~Reevoo~Comparison%20Engine~73985&awid=73985 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...