Skocz do zawartości
Dj_Ufok

Pamięć nie może być "read"

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz częściej wyskakuje mi błąd:

(Instrukcja spod "0x6c371351" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x00000004" Pamięć nie może być "read")

 

Co może powodować ten błąd?? To wina aplikacji (szczególnie DAP ale przy zamykaniu systemu czasami tez ten błąd wyskakuje), win XP, czy może RAM'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę razy mi się zdarzyło na tymczasowo używanym przeze mnie K7S5A, na moim L7S7A2 nigdy mi się nie przytrafił taki (i zaden inny) błąd. uznaję to za wybryk tej płyty bo tylko płytę zmieniłem. ewentualnie syf w systemie. miałem to głównie przy włączonym GG, rzadziej w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że dzieje mi się to coraz częsciej. Wcześniej nie miałem takiego problemu.

Chce się właśnie dowiedzieć czy to wina pamięci, systemu czy czegoś innego?

A tak wogóle to czy pamięci mogą tak od siebie się zepsuć. Słyszałem że na pamięci jest dożywotnia gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej wyskakuje mi błąd:

(Instrukcja spod "0x6c371351" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x00000004" Pamięć nie może być "read")

 

Co może powodować ten błąd?? To wina aplikacji (szczególnie DAP ale przy zamykaniu systemu czasami tez ten błąd wyskakuje), win XP, czy może RAM'u?

Warto poszukać na google: będziesz znał rzeczywistą przyczynę Twoich kłopotów.

Więcej w temacie znajdziesz na forum www.infojama.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej wyskakuje mi błąd:

(Instrukcja spod "0x6c371351" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x00000004" Pamięć nie może być "read")

 

Co może powodować ten błąd?? To wina aplikacji (szczególnie DAP ale przy zamykaniu systemu czasami tez ten błąd wyskakuje), win XP, czy może RAM'u?

użyj programu goldmemory do testowania RAM, będziesz wiedział czy pamięć jest walnięta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez ten shit zaczął wyskakiwac przy zamykaniu winzgrozy, po tym jak tydzień temu zmieniłem pamiatki, ale mam tez procka skęconego więc tez może w tym macza palce..musze to sprawdzić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem pamięć programem goldmemory i nie znalazł błedów. Wykasowałem spyware i nic to nie dało. Błąd jak wyskakiwał tak wyskakuje. Przeinstaluje DAP'a i zobacze czy pomoże, a jak nie :-( to czeka reinstal windozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też może być padnięty kontroler IDE (na płycie).

A czym to można sprawdzić??

Nie wiem (jeszcze). Ja reklamowałem całość: dostałem nową płytę i nowe pamiątki. Aczkolwiek w moim mniemaniu najbardziej podejrzany był kontroler IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, ale jednak. Goldmemory znalazł błędy, więc zmieniłem z CL2 na 2,5. Zobaczę..A byłem przekonany, że to soft.

jeśli goldmemory znalazł błedy - to hardware. daj znać jak poszło z wyższymi timingami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem taki komunikat (zaczal sie pojawiac dopiero po jakims czasie) ale tylko w Colinie 04 i mysle ze to sprawa winshita :), mam pamieci Infineona pc2100 (266-default) podnioslem sobie je na 333 :) i przy timingach 3.0-2-2-7 mialem blad w goldmemory natomiast przy timingach 3.0-3-3-8 jest wszystko OK ale colin dalej sie wylacza i jest ten komunikat wiec wg mnie to sprawa Windowsa xp(losive) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem taki komunikat (zaczal sie pojawiac dopiero po jakims czasie) ale tylko w Colinie 04 i mysle ze to sprawa winshita :), mam pamieci Infineona pc2100 (266-default) podnioslem sobie je na 333 :) i przy timingach 3.0-2-2-7 mialem blad w goldmemory natomiast przy timingach 3.0-3-3-8 jest wszystko OK ale colin dalej sie wylacza i jest ten komunikat wiec wg mnie to sprawa Windowsa xp(losive) :D

Oczywiście, że NIE! WinXP jest oczywiście bardzo wymagający jeżeli chodzi o RAM, więc Ci wytyka błędy hardwaerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to w takim razie to tluamczyc ??? to mi sie wyswietla tylko na colinie 04, zaloze sie ze jak zrobie format to wszystko bedzie ok (moge sie oczywisice mylic ale to jest moje zdanie na ten temat) a jezeli chodzi o RAMy to podkrecone na 333 na agresywnych timingach ( 3.0-3-3-8 ) sa chlodniutkie, sprawdzalem na SiSoft Sandra 2004 i zadnych bledow, 3dmark03 nie resetuje sie na zadnych ustawieniach! ! ! no wiec :) ?

 

PS. to moze byc taki sam przypadek jak z tym -> kiedys kumpel pozyczyl mi FIC Radeona 9500 PRO (mialem wtedy u siebie 9100 ) i jak podlaczylem do niego mojego LG flatrona 795ft to nie mogl jakos zaskoczyc... dioda byla zielona ale monitor sie resetowal.wstal dopiero przez przejsciowke DVI.poszedlem do kumpla ( flatron 774ft ) i wsztstko bez problemu. pojechalem z kompem do PCP i chcialem kupic Radeona 9800SE ale balem sie czy monitor wstanie.... i o dziwo wstal !!!- wszyscy byli zdziwieni, ja najbardziej i jak widac :):):) przypadek 1 na 1000000 albo i wiecej :D.Oczywiscie RAM a karta graf+monitor to co innego ale wkoncu hardware.... zrobie za 2 tyg format, napisze posta czy Colin sie odpala i zobaczymy :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to w takim razie to tluamczyc ??? to mi sie wyswietla tylko na colinie 04, zaloze sie ze jak zrobie format to wszystko bedzie ok (moge sie oczywisice mylic ale to jest moje zdanie na ten temat) a jezeli chodzi o RAMy to podkrecone na 333 na agresywnych timingach (3.0-3-3-8) sa chlodniutkie, sprawdzalem na SiSoft Sandra 2004 i zadnych bledow, 3dmark03 nie resetuje sie na zadnych ustawieniach! ! ! no wiec :) ?

Normalnie: po polsku.

Zdziwisz się, ale założonego mam najnowszego Kaspersky'ego (ver.5.xxx).

Przy skanowaniu HDD wysypywał mi sie z komunikatem jak w temacie. Zmniejszyłem fsb do 206MHz i po problemie. A na żadnym innym programie (grze) mi sie nie wysypywał.

SiSandra nie jest programem do testowania RAMu a 3DMark jest do testowania kart graficznych.

Raczej spróbuj Prime, ale w Twoim przypadku już Colin 04 jest wystarczający.

Bicie rekordów to jedno a normalna stabilna praca to zupełnie co innego. Decyzja należy do Ciebie: może poprostu pożegnaj się z Colinem 04?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyslimy zobaczymy ale to bylo tak ze colin mi chodzil jakis czas ( 2tyg ) na tych ustawieniach i "cos" sie stalo a watpie ze skoro przez 2 tyg wszystko bylo ok , "nagle" nastapilo zaburzenie stabilnosci .... tak czy siak zrobie format i wtedy zobacze, najwyzej przestawie pamieci na nizsze taktowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyslimy zobaczymy ale to bylo tak ze colin mi chodzil jakis czas ( 2tyg ) na tych ustawieniach i "cos" sie stalo a watpie ze skoro przez 2 tyg wszystko bylo ok , "nagle" nastapilo zaburzenie stabilnosci .... tak czy siak zrobie format i wtedy zobacze, najwyzej przestawie pamieci na nizsze taktowanie...

Problem "starzenia" się podkręconych elementów był na tym forum wielokrotnie poruszany.

Niestety, nowe działa najszybciej, po miesiącu, dwóch jest już gorzej: trzeba "spuszczać z tonu" do ustawień fabrycznych (prawie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale pomylilem sie ... ale w kwestii colina 04. nie mam tego komunikatu - wychodzilo mi po prostu do windy :D, ale ustawilem teraz timingi na 2.0-3-3-8 przy 333 i colin chodzi zajebiscie inne rzeczy tez...

 

pokombinuje jeszcze z tymi pamieciami bo nie wiedzialem ze Infineon jest taki dobry :)

 

pozdro jeszcze raz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, ale jednak. Goldmemory znalazł błędy, więc zmieniłem z CL2 na 2,5. Zobaczę..A byłem przekonany, że to soft.

jeśli goldmemory znalazł błedy - to hardware. daj znać jak poszło z wyższymi timingami

Teraz nie ma błędów w goldmemory, ale sprawdzałem tylko około 40 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem DAP'a i wgrałem flashget'a i wszystko jest ok. Chyba jednak jest to wina systemu, a nie jak niektórzy piszą sprzętu. Oczywiście podkręcenie prędkości ma duże znaczenie, ale mój komp nie jest podkręcony. Gold memory nie znajduje błędów więc wina nie leży w pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem DAP'a i wgrałem flashget'a i wszystko jest ok. Chyba jednak jest to wina systemu, a nie jak niektórzy piszą sprzętu. Oczywiście podkręcenie prędkości ma duże znaczenie, ale mój komp nie jest podkręcony. Gold memory nie znajduje błędów więc wina nie leży w pamięci.

Chyba nie masz racji (?). Zamieniłeś oprogramowanie z wymagającego na mniej wymagające: wróć do win98 albo 95 i nie będzie wogóle problemu.

W moim mniemaniu software generuje błędy w hardware. W Twoim przypadku być może nie masz podkręconego fsb ale co timingami - są by spd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...