Skocz do zawartości
berkut

Szlifowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcialbym powiedziec conieco o szlifowaniu radiatorow. Wiec by porzadnie wyszlifowac radiator/coldplate potrzebne sa nam takie narzedzia: kawalek idealnie plaskiej powierzchni (najlepsze jest lusterko, szyba), papier wodny 100, 200, 400, 600 (tyle mniewiecej starczy, juz mamy niemalze lustro, wiecej to dla maniakow), 1000, 1500 i 2000 (to tyle co ja uzywam =), szklanke wody z 2-3 kroplami mydla.

 

Szlifowanie radiatora przebiega tak:

Moczymy szybke i papier scierny tak aby papier byl dobrze wilgotny i nakladamy go na szybe tak aby nie zostaly babelki powietrza. Szybka i radiator powinny byc dosc duze aby nie trzeba bylo odwalac jakis chorych akcji podczas szlifowania. Szlifujemy kreslac 8.

Nalezy pamietac ze pierwsze szlifowanie 100 jest najwazniejszym procesem jezeli nasz radiator jest mocno nierowny. 100 ma na celu wyrownac wczelkie duze nierownosci i krzywizny radiatora.

200 szlifujemy tak samo, stopniowo przechodzac do coraz drobniejszej faktury az dojdziemy do mniejwiecej 600- jest to wystarczajace wyszlifowanie, jednakze hardcore'owcy moga pujsc dalej- papier przy 1000 jest jak lekko matowe lustro a przy 2000 jest idelany.

 

I kilka uwag: po wyszlifowaniu czyscimy radiator woda z mydlem za pomoca chusteczek chigienicznych/ miekkiej czystej szmatki bawelnianej (kiniecznie biale powinny byc) tak dlugo az przestana sie barwic na ciemniejszy kolor pod wplywem opilkow metalu ktore zostaja w mikroszczelinach. Nastepnie musimy zdobyc troche alkoholu etylowego/metylowego/izopropylowego i przecieramy dokladnie powierzchnie ktora uprzednio szlifowalismy- wszystko jest gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet baaaardzo zaskakujący - nie udało mi sie zrobić lustra z aluminium, ale nie były żadnych śladów zarysowań, itp - idealnie gładka powierzchnia, aczkolwiek jakaś matowa - może dlatego że używałem jakiegoś automaxa z resztkami czarnej farby (!), co mogło powodować ten efekt. Sprubuje kupić nową to może lustro wyjdzie. Koszt jakieś 2 - 3zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...