Skocz do zawartości
Crusio

VGA Silencer Rev 3.0 ZABIJA RADEONY !!

Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??  

420 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??

    • Tak
      157
    • Nie
      284
    • Tak, ale przyczyna tkwila zupelnie gdzie indziej
      30


Rekomendowane odpowiedzi

No i tak jak się spodziewałem serwis wyciął mi wała :evil: :evil:

Dali mi wprawdzie nowiutką kartę - ale nie R9800PRO tylko NON-PRO :?

 

I co teraz mam robić - żądać wymiany, na taką jaką zakupiłem czyli Sapphire 9800PRO czy zostawić tą kartę która mi dali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano tez dochodziłem do podobnych wniosków jak autor topiku , jednak patrze na to teraz inaczej ale do rzeczy :

 

- szafir radeon 9800pro , chodził ok miesiaca na standardowym chłodzeniu bez problemow , po załozeniu silencera rev3 po kilku dniach zauwazyłem delikatne artefakty na standardowych czestotliwosciach , wysłałem - wymienili

 

- nowy szafir 9800pro dotarł do mnie , postanowiłem nawet nie sprawdzac go na standardowym coolerku i od razu załozyłem silencera - efekt był taki ze po kilku minutach były takie krzaczory na ekranie ze głowa boli - odesłałem na gware tłumaczac ze dostałem wadliwy egzemplarz

 

- nastepnego radeona postanowiłem traktowac jak by kosztował 10tys zł , najpierw sie uziemiłem , delikatnie zdjałem standardowy coolerek , silencera dokreciłem delikatnie jak tylko mozna było i ciesze sie sprawna grafika i niezłymi osiagami oc ;]

 

 

wg mnie kazdy [wiekszosc] kto stracił w podobny sposob radeona niestety zbyt mocno dokrecił silencera , pcb radeonow jest fatalne , liche , ati moze udac sie na lekcje do nvidii ktorej pcb nawet pod ciezarem blokow wodnych nie smie sie wygiac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie kazdy [wiekszosc] kto stracił w podobny sposob radeona niestety zbyt mocno dokrecił silencera , pcb radeonow jest fatalne , liche , ati moze udac sie na lekcje do nvidii ktorej pcb nawet pod ciezarem blokow wodnych nie smie sie wygiac .

Hmm nie do konca sie z tym zgodze, miałem silencera na kilku kartach i dokręcałem go na max z tego co pamiętam, obecnie na grafie siedzi blok wodny (cięęęęężka samoróba) + duze i bardzo ciezkie radiatory. Grafa naprawde sporo waży i to czuć w rękach ale działa tak bez problemu od kiedy ją kupiłem a było to chyba w maju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos w tymjest ze karty padaja na silencerze

sam mialem najpierd radzia 9500 z silencerm - pochodzil jakies 8 miesiecy i padl - potem mialem R9600Rpo i padl 2 dni po zalozeniu silencera - powiem tylko ze karty nie byly ani meczone ani @ ( tylko do testow ) - normalnie chodizly na standardowym taktowaniu z dodatkowym nawiewiem na PCB ( specjalnie zamocowany wentylatora na sznurkach :P zeby dokladnie owiewal plyte i skonczylo sie jak sie skonczylo

teraz mam R9600Pro ( nowego) i zastanawiam sie cy ryzykowac i zakladac czy nie - troche wyje ten standardowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie zmienilem chlodznie z Silencera na Cooler Master CoolViva i musze przyznac ze moze instalacja jest dosyc trudna i klopotliwa, ale za to jest teraz cisze i rdzen sie tak nie grzeje Mam oczywiscie nadzieje ze juz nie bedzie zadnych problemow i moja czwarta karta sie nie spali :D bo jest to naprawde ciekawy egzemplarz - ladnie sie kreci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pewnych przemyśleniach w związku z tym tematem dochodzę do wniosku, że stwierdzenie że silencer zabija radeony nie ma merytorycznego uzasadnienia.

Jeżeli rdiator jest prawidłowo zamocowany, nie wygina laminatu, nie dociska komndensatorów, jest zamocowany zgodnie z instrukcją producenta (dokręcać śruby naprzemian do gumowych podkładek) - czyli nie do dechy. Powinno być OK. Sam używam silencera (ok 2,5 miesiąca) i nie obserwuję niepokojących objawów.

Pojawia się natomiast pytanie. Czy radki nie padają od ekstremalnego kręcenia? Chodzi mi o to, że nie widać artów a te wyśrubowane taktowania zabijają, a może zabijają nawet te dużo niższe. Każdy sprawdza temp. rdzenia i pamięci a to nie jest cała elektronika tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos nie umie zmieniac chlodzenia to niech sie za to nie bierze, bo po co ? A tu i tak sie nie przyzna ze cos spieprzyl (albo nawet o tym nie wie...).

True true... jakieś to dziwne jest ze niektorym pada karta za kartą a inni mają swoje dłuuugo. Na przykład niby 9800se jest taki leciwy itp a patrząc na mojego i jego osiągi oc to nie moge sie z tym zgodzić :| .

 

Wracając do silencera to mój był wyraźnie krzywy ale 5min szlifowania i było git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytales zbyt dokladnie tego tematu. Przeciez niektorzy pisali ze radki im padaly na DOMYSLNYM taktowaniu bez krecenia.

Owszem pisali, co nie znaczy, że wcześniej nie były kręcone. Sam po zmianie chłodzenia sprawdzałem jak karta będze się kręcić. Nie mam zamiaru bronić silencera, są bardziej i mniej zadowaleni. Dokładność wykonania mogła by być lepsza.

Chodzi o to, że jako elektronik, podchodzę do sprawy inaczej, f rośnie zmienia sę reaktancja pojemnościowa, indukcyjna (nawet między scieżkami). Jak to się ma na inne elementy karty nie wiadomo. Gzdie jest granica bezpiecznego kręcenia ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są to przypadki losowe jak ma pasc to padnie i tyle.

Pewnego czasu chicialem zabic swojego fxi nic nie wyszlo 95stopni na rdzeniu po o/c katowanie memki ustawione na 800mhz i karta przezyla a niektorym grafa padnie bez o/c.

 

To ze padlo na r9600 to tylko dlatego ze są one bardzo polularne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są to przypadki losowe

:evil: Los chyba w takim razie poniektórych nie lubi. Moja przygoda dotknęła trzech R9600. Najpierw HIS9600, kręcony na Arcticu wytrzymał tydzień. Wymianka na Sapphire R9600PRO, 6 dni i wymianka, ostatni Sapphire 9600PRO non OC wytrzymał 5 dni. Czwarty już bez arctica chodzi do dziś. Co stwierdził serwis dystrybutora - we wszystkich wypadkach spalona cewka sabiliztora napięcia GPU. No i arctic powendrował na allegro i z tego co wiem działa po dziś dzień bezproblemowo, na 9800PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz wiem dlaczego padl moj PowerColor Radeon 9600 PRO, karta zaopatrzona w radiatory na pamieci i stnadardowy cooler dzialala bez problemu, po zamontowaniu AC S rev. 3 pochodzila dzien i padla. Po prostu pewnego dnia karta sie nie obudzila i plyta zaczela piszczec. Co ciekawe chipset padnietej karty praktycznie sie nie nagrzewal za to kondenstaorek nad chipsetem u gory laminatu plytki parzyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu na swoim Radeonie postanowiłem zamontować Silencera rev.3. Dzisiaj karta padła. Fakt, że dokręciłem go dosyć mocno, ale nie wiem czy to może być tym spowodowane. Jutro wysyłam karte na gwarancje i jak otrzymam nową aż boje się zakładać spowrotem Silencera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie zauważył przypadkiem, że coś często gęsto padają Radeony 9550/ 9600/ PRO?! ;)

 

Z tego co wiem, a kiedyś bardzo dokładnie śledziłem topic o tych kartach (miałem w sumie dwa HIS 9600XT Turbo), większość nowszych ma słabe układy zasilania, mniej kondziołków, cholera wie jakiej to wszystko jest jakości. Ludzie robiący v-mody na GPU zetknęli się ze słabszym OC na ramkach i na odwrót - cieniutkie zasilanie. Karty się tak spopularyzowały w krajach uboższych typu Polska, że nie uwierzę, iż jakość nie spadła na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.

 

U mnie chodził VGA Silencer Rev.1 i Rev.3 w sumie na 4 kartach (Sapphire 9800 PRO, 2 x HIS 9600XT Turbo, Sapphire 9800 PRO@XT), a dwie z nich padły zupełnie z innych powodów (na jednej poszły pamięci, bo jak dureń miałem ustawione na stałe wysokie zegary i brak nawiewu, a co do drugiej to już moja słodka tajemnica ;)).

 

Już wiele osób to pisało, ale cholernie ważna jest przestrzeń pod Silencerem tj. odpowiedni odstęp od ewentualnych kart PCI oraz chociaż minimalny nawiew boczny. Przykład? Zdjąłem przed chwilą lewą sciankę budy i odłączyłem nawiew ( Y.S. Tech 92mm Ultra Silent 1400rpm, w praktyce 1600rpm) - temp. prawie momentalnie wzrosła z 58C do 67C (Silencer na low). Założyłem z powrotem tylko z wentylem na 7v (ultra wyciszanie ;)) - w normie jak na R360 czyli 62C (na firmowym było ciut więcej, a wył jak potępieniec).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj padł mi Radek9800 non-pro (chlodzenie Silencer) sciagalem ,wyłaczyłem monitor, wstałem i juz monitora dac sie właczyc nie dalo :( gwarancja jest w niemcach...puki co jade na gf4 ti4200 :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...