Skocz do zawartości
Crusio

VGA Silencer Rev 3.0 ZABIJA RADEONY !!

Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??  

420 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??

    • Tak
      157
    • Nie
      284
    • Tak, ale przyczyna tkwila zupelnie gdzie indziej
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda ze forum nie dzialalo gdy kupowalem te chlodzenie ;(

Kupilem dwa dni temu i zamontowalem na R9800SE XV. Jak na razie dziala. Ale pierwsze co zrobilem to papier scierny 400 potem 1000 i wyrownalem powierzchnie styku bo jakosc wykonczenia pozostawiala wiele do zyczenia. W trakcie montazu wyszedl jeden ZONK. Mianowicie kondensatory elektrolityczne UNIEMOZLIWIALY docisniecie chlodzenia do rdzenia widac bylo wyrazny przeswit gdy patrzylo sie pod swiatlo. Lutownica w lapy i docisnalem te kondziolki (widac bylo ze 2mm wystaja nad powierzchnie plytki)

Po tym zabiegu dopiero bylo OK i nie widac juz bylo przeswitu. Mam nadzieje ze karta przezyje dluzej niz rok.

Co do padania Radeonow to wczoraj mojej kolezance padl HIS 9550 na standardowym chlodzeniu.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak mocnono dokręcone chłodzenie, że pałąk z tyłu jest wygięty. Obstawiam, że wina krzaczenia się radkówleży po stronie zasilaczy.

 

Dołączona grafika

Nowa wersja Silencera też gościła na mojej grafie, ale tylko kilka dni bo nie spodobał mi się ewidentnie ten cooler i oddałem do sklepu. Później zamontowałem REv.3 (starszy) i po kilku dniach Radek padł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esh... mi niedawno [kolo 25.11] padl r9600pro. oczywiscie chodzil na silencerze rev 3:?

co dziwniejsze , chodzil od jakiegos tygodnia na defaultowych zegarach , a silencer byl zalozony od nowosci [czyli ok 1 miech chodzil na vgas].tez oczywiscie ciemnosc .

kilka dni temu padl kumplowi r9800se xv. oczywiscie silencer i oczywiscie znow ciemnosc.

WTF?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK w takim razie osoby ktorym padly radki na silencerze prosze napiszcie jakie mieliscie zasilki wowczas??

:arrow: Gdy padł Gigabyte R9600pro miałem Deltę 350W (to ta produkowana dla Chiefteca)

:arrow: Gdy padł Sapphire R9600pro miałem już Neoteca V4200 420W i słabiej kręcony komp.

 

Teraz proc jest kręcony na 2550MHz, fsb 222, vcore 1.90V, radek kręcony jak w podpisie na standardowym chłodzeniu i napięcia wzorowe Radek chodzi już prawie 2 miechy, więcej Silencera nie założę :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kurna jest nielogiczne ja piernicze przeciez His daje na tym chlodzeniu swoje modele ICQ 9800 Pro... bede wiedzial dopiero w poneidzialek co sie stalo z adkiem 9700 Pro ale wstepnie mi powiedziano ze to tylko chyba tranzystorki jakies poszly mam taka nadzieje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat się rozwija, niestety brak jakichkolwiek wniosków.

 

1. Wydajność silencera lepsza od standardowego (większa powierzchnia radiatora, ciepłe powietrze wypychane na zewnątrz - chłodniej w budzie),

2. Silencer nie owiewa pozostałych elementów karty.

3. Powierzchnia standardowego radiatora tragedia (Gigabyte) - silencer lepsza chociaż, do lustra daleko.

4. Silencer czasami kłopotliwy w montażu z niektórymi kartami.

 

Można powiedzieć z tego co napisane, że karty padają przez brak nadmuchu na inne elementy kart pamięci itd. Ale to nie jest prawdą - karty padały też z nadmuchem. Tu logika się kończy.

Teraz z innej beczki.

 

Przeglądając topic 75% kart padło na płytach opartych na nForce2. Co z tego? Właśnie nic.

 

1: Radeony 9600 Pro b. popularne.

2. Slilencery b. popularne.

3. nForce 2 b. popularne.

 

Ciekawe jest natomiast, że niektórym pada kilka kart jedna po drugiej. Dlaczego?

Nie jest tajemnicą, że radki 9600Pro (nie wszystkie) mają niestety "odchudzony" tor zasilania. Od razu widać, że brakuje na pcb kondensów. ZeroSuper pisał, że z każdym razem powodem awarii była spalona cewka stabilizatora napięcia GPU. Wniosek - w określonych konfiguracjach karta nie radzi sobie ze stabilizacją i przetwarzaniem napięć. Ciekawe jest też to, że Radeony 9800 z dodatkowym zasilaniem z molexa padają sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, ze w większośści przypadków wina nie leży po stronie chłodzenia tylko po stronie użytkownika. A tu mamy trzy najczęściej spotykane grzechy:

1. Żle przylegające chłodzenie do rdzenia;

2. Zbyt ostre podkręcanie ( i pewno w 80% to jest główny powód padania kart);

3. Kiepski zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze być jak było wcześniej mówione 4 przyczyna coś sie pali na karcie (kondensatory, scalaki)

normalny wentyl wymusza obieg powietrza i ono się "porusza" nad całą kartą

jak masz silencera to nie masz tego obiegu co może powodować pragrzewanie się jakichś innych części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze być jak było wcześniej mówione 4 przyczyna coś sie pali na karcie (kondensatory, scalaki)

normalny wentyl wymusza obieg powietrza i ono się "porusza" nad całą kartą  

jak masz silencera to nie masz tego obiegu co może powodować pragrzewanie się jakichś innych części

Jedynie co się grrzeja na karcie to rdzeń, pamiątki i ta cholerna blaszka aluminiowa. Po odblokowaniu potoków i podkręceniu nie da się jej dotknąć, więc założyłem radiatorki. A ogólny obieg powietrza wokół karty można poprawić montując wentyl w bocznej ścianie na wysokości grafy.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej ... kondensatory chyba padaja. Co jest ta blaszka miedziana z drugiej strony kondensatorow (kazdy chyba wie jaka) , nagrzewala sie strasznie az niebylo mozna dotknac i to by byla pewnie przyczyna padniecia karty. Idac tym sladem zalozylem wentylator nad ta blaszka i chlodzi mi caly uklad karty od gory :) narazie nie narzekam i smiga wszystko zajebiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładam także się do teorii że albo ktoś ma niefart albo zasilacz coś pieprzy z tymi kartami ; bardzo dużo ludzi ma silencera i wszystko im działa ok przydała by się np. sonda czy mając silencera nie padła wam karta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO przypadki z padaniem Radków są raczej z winy Usera. Sam montowałem osobiście Silencery na czterech kartach : 1xR9800Pro, 2xR9700Pro, 1xR9600Pro. Ostatnia ponad półroku temu. Karty żyją, latają podkręcone i jakoś nic im nie dolega. Moze niektórym skilla mało :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO przypadki z padaniem Radków są raczej z winy Usera. Sam montowałem osobiście Silencery na czterech kartach : 1xR9800Pro, 2xR9700Pro, 1xR9600Pro. Ostatnia ponad półroku temu. Karty żyją, latają podkręcone i jakoś nic im nie dolega. Moze niektórym skilla mało :wink:

Dokladnie tak samo mysle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam złe doświadczenie tym razem z silencerm rev4. założyłem go na X800XT PE i po kilku dniach na ekranie pojawiły się pasy artefaktów, Wyjąłem kartę, założyłem od nowa chłodzenie i po 2 dniach było to samo. Niby chodzi o temperaturę, mimo że silencer chłodzi w idle lepiej niż oryginalne chłodzenie, to to ostanie posiada możliwość zwiększania obrotów wraz ze wzrostem temperatury GPU więc myślałem że to jest przyczyną. Jednak , gdy za drugim razem artefakty się pojawiły, wyłączyłem komputer na całą noc, a rano, po odpaleniu objaw wróćił od razu na ekranie startowym kompa więc nie jest to bezpośrednio związane z temp. GPU. Być może jest to błąd konstrukcyjny silencera lub coś w samym montażu na karcie lub w obudowie. Wróciłem do chłodzenia oryginalnego i jest ok od tygodnia, tak że nie w karcie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka dla wszystkich. Może moje spostrzeżenie pomoże w debacie :). Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale mocując silencera wkręca sie śruby w aluminium a jak wszyscy wiemy aluminium jest mięciutkie i się opiłki sypią. Zwróciłem uwagę na to dopiero jak zdejmowałem silencera i opiłki były na pcb uff ale miałem fart:):). Być może to powoduje padanie kart

mały opiłek i po kłopocie. Być może się mylę.... ale kto wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za przekleństwo ale ciach!lę tego silencera i już nigdy nie założe go na żadnej karcie!!!

Sam myślałem że to jakieś poierdoły że karty moga padac od silencerów az do wczoraj!

Od razu mówię!! karte mam a raczej miałem nie kręconą bez biosa XT poprostu wszyztko standart!!! jestem na kompie na necie komp sie wyłączył karta padła.. bez żadnego powodu! oto niebardzo optymistyczny scenariusz!

Sorry ale jestem pewien że to silencer szczególnie po tym wątku!!

Oczywiściw wszystko było załozone poprawnie nie jestem nowicjuszem:P

 

Tak więc ja juz nie zaryzykuje!

 

Karta to trup kompeltny wogóle sie nie włącza monito kompletne zero reakcji!

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się chris.fr opiłek może być przyvczyną. Tylko musi mieć taką wielkość by połączyć sąsiednie pola lutownicze.

 

No jasna sprawa. A jak jeszcze z boku nawiew na grafie to może "nieszczęsny" opiłek dmuchnąć pod jakis kondensator lub scalak i po kłopocie. Wydaje mi sie że jakby grafa miała padać po założeniu silencera to 4 - 5 godzin i po niej. Jak zawsze zmieniam chłodzenie to katuję kartę 3 - 5 godzin w 3DM03 z wszystkimi opcjami żeby się dobrze wygrzała. więc sam silencer to coś mi się nie wydaje. Ale kto szuka ten znajdzie ... :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

petycja do gArctic-Cooling  ??:) zeby wszczeli dochodzenie =D Mam jeszcze jedna uwage skoro silencer blokuje nawiew na pozostala powierzchnie VGA to co powiecie o chlodzeniu pasywnym:)? tam jest oplyw powietrza:)?

jakoś narazie nie ma plagi zgonów na ZM-80 ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym sie podzielic z Wami moimi spostrzezeniami dotyczacymi VGA silencera 3.0. Otóz zamontowalem go 2 dni temu na swoja karte czyli radeona 9600 Pro od Gigabyta. Po zdjeciu standardowego coolera z karty i przymierzeniu silencera okazalo sie ze 1 kondensator jest ciut za wysoki, ale nie da sie go bardzeij wlutowac, wiec pilniczek w dlon i usprawnilem troche chlodzenie. Druga rzecza przez ktora silencer nie chcial dolegac do karty byla obuodwa wyjscia tv-out. podpilowalem radiator na tej wysokosci i dopiero wtedy sie zmiescil. Zapuszczalem kilkakrotnie 3dmarka03 a i rowniez gralem w HL2, MOHPA, czy FIFA 2005 i nie zauwazylem zadnych zwisow, artefaktow itp. Mierzac temperature karty jedynym chyba programem jakim sie da to zmierzyc, czyli V-tunerem w idle mam 40 C, natomiast przy obciazeniu pokazuje 50 C. Z tego co pamietam oryginalny cooler praktycznie sie nie grzal (sprawdzalem przez dotyk :)) a temp nie pamietam. Karta pracuje tak samo jak na standarowym chlodzneiu cvzyli 530/630 i narazie jest ok. Jedyna roznica to ze jest o wieeeeele ciszej.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie mam Silencera i raczej nie bede go mnial :)

Ale na paru forach juz czytalem, ze karty z silecereami padaja przez zamocna przykrecenie silencera do karty ;) Dlatego sie wygina rdzen i karty padaja :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weszłem z ciekawosci,radka bym nie kupił z ale tylko z przyzwyczajenia

.Kupiłem sailencera do 5900xt.wydawało mi się ze jest ok do chwili sprzedania karty.gosc nie chciał dopłacić wię zainstalowałem mu orginalne chłodzenie.po demontzrzu sailencera okazało się że tylko trzy kosci dotykały radiatora.mysle że pasty trzeba walic jak najwięcej bo radiator jest do [gluteus maximus] (krzywy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

Mialem problem ale juz go rozwiazalem, ale sie podziele moimi uwagami

posiadam gecube 9550 i silencera rev 3. Jakis czas temu zamontowalem go wydawalo mi sie ze dobrze ale jak sie okazalo zle :) Chodzi mi o to ze przy przkrecaniu silecera do grafy staralem sie dokrecac jednakowo z kazdej strony no i po paru chwilach bylo "oki" badalem jeszcze pod lupa styk gpu z coolerem i wydawalo sie oki prosciutko rezystorki kolo gpu tez byly w odpowiednij odleglosci. No i tak se chodzilo ale cos mi nie gralo dawalem na gpu 440mhz i [gluteus maximus] i 3markow nie przechodzilo ani nic dalem 425 bylo oki . Wkoncu dzisiaj postanowilem zdjac coolera bo mzoe paste zle rozlozylem albo cos (arctic ceramique) zdejmuje a tam patrze na gpu nie bylo docisku po jedenj stronie i najlepsze od strony agp gdzie docisk pownien byc rownomierny. Porawilem dzisiaj i juz dziala dobrze all . Wiec wsumie nie wiem co to moglo byc bo silecnera dorzbe dokrecilem sprawdzalem kilka razy a jadneak byl walek teraz jest oki. Taka moja rada lepiej kilka razy sprawdzic i powoli niz zwalic grafe. Jeszcze co mi sie rzucilo w oczy to niestarannie wyszlifowany spod coolera :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że mi tez padła karta z silencerem a dokładnie 9500 PRO od Fica ,

była kręcona ale troche tylko, miała sflashowany bios

tylko ze mi sie to przydażyło tak po 11 miesiacach pracy z VGAS ( rev. 2 ) no i cały czas myślałem że karta poprostu padła ale teraz zaczynam mieć wątpliwości ...

a tak wogole to karta w serwisie zobacze niedługo co z niej bedzie.

Sprzęt jak w podpisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...