Skocz do zawartości
BusteR

Wymiana karty graficznej ?!?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chcialbym wymienic sobie karte graficzna. Moj obecny sprzet to AMD Athlon XP 2000+

MSI KT4AV VIA KT400A, Sapphire Radeon 9200 128MB DDR (128 Bit) VIVO, 512MB DDR 400Mhz,

HDD Western Digital 160GB 7200rpm 8MB Caviar. Planuje wymienic obecna karte grafiki na Sapphire Radeon 9600PRO 128 MB DDR TV/DVI. Zastanawiam sie czy przyrost wydajnosci bedzie na tyle duzy ze oplaci mi sie ta zamiana ?????????? Z gory wielkie dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 9800 jest lepszy od 9600 to doskonale wiem :) Zapomnialem wspomniec ze jedyna przeszkoda jaka mnie blokuje przed zakupem 9800 to fundusze :evil: A na radka 9600pro mysle ze uda mi sie zebrac kase (ok 420zl) Tak wiec jak myslicie czy w tych pieniadzach i przy mojej konfiguracji sprzetowej zakup r9600 pro jest dobrym pomyslem czy moze jakas inna karta w tej cenie bedzie bardziej wydajna w moim zestawie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wliczałeś w to kaske za swoją starą grafike? Wystawisz na allegro lub dasz w komis i już tak dużo do 9800 nie będzie brakować ;-)

 

A jak 9600pro to tylko sprawdz taktowania bo ostatnio mnożą się różne wynalazki z nizej taktowanymi pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ten Redek9600Pro to ostateczna granica Twych mozliwosci finansowych, to wez lepiej GeCube'a 9550 i krec niemal do R9600XT. Taniej i masz co chciales.

 

Nastepnym pulapem obecnie jest dopiero R9800/Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobna sytuacje. Zamierzam zrobic maly update kompa. Dokupuje wentyl do proca, zasilacz i ciagle zastanawiam sie nad grafika.

Moge kupic Radka 9550 XT gecube 2.1 za 399zł, ale z tego co tu czytam, to te nowe modele słabo sie kręca i wlasnie wole poczekac.

Miałem tez okazje kupic R9500 - http://allegro.pl/show_item.php?item=37889744 , ale nie mam pewnosci (rozmawialem z gosciem) czy dziala ona poprawnie z odblokowanymi 8 potokami. Czy wobec tego jest sens ja kupowac za 400zł?

Mam prawdziwy mętlik w glowie przez ta grafike ;]. Co mi polecacie? Czekac?

Nie orientuje sie jak to moze wygladac za dwa miesiace lub wiecej.

 

Najchetniej poczekalbym troche i kupilbym jakiegos 9800se ktorego mozna przerobic na pro. Tylko czy za 2 miechy jeszcze taka karte dostane, i to w granicach 500zł?

 

Nie chce znow kupowac przecietnej karty jak to zrobilem w zeszlym roku :/, chce kupic cos co bede mial na około 2 lata.

Prosze o jakies porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BusteR ja myśle ze najbardziej to się opłaca poczekać na 6200 na agp..

nie wiem czy czytaliscie o możliwościach o/c tej low-endowej karty ale przbija ona 6600 po modowaniu więc... naprawdę bedzie warto... sam z niecierpliwością na nia czekam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz 9550 np asusa za ok 280 zl i krec do 9600pro  :D

jak dla mnie to asus 9550 nie pójdzie w życiu na taktowaniu 400/300mhz... ma pamięci (w większości) 5ns więc aż takie ich podkręcenie będzie trudne albo prawie niemożliwe mój sapphire 9550 ma na pamięciach obecnie ustawione 341mhz więc ...POLECAM SAPPHIRE'A 9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy mam jeszcze jedno pytanie, szperajac po necie znalazlem kilka interesujacych ofert radka 9800 SE i zaczalem zastanawiac sie nad zakupem tej karty. Podobno po zainstalowaniu odpowiednich sterow karta ta jest niewiele slabasza od r9800 PRO ??? I jak ta karta bedzie wspolpracowala z moimi pozostalymi podzespolami ?? (opis mojego sprzetu macie w podpisie)!! Czekam na wasze fachowe opinie :) z gory dzieki za pomoc !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cudowne 9800se nie wierz, jak są modowalne to jest to wyraźnie zaznaczone i są nieco droższe. Obecnie max 10% kart się moduje na 8 potoków więc....

 

A od jakiegoś czasu w sklepach pojawiły się pełne radki 9800 oem za ok 600-650zl. Troszke zaniżone taktowania ,ale od czego jest @

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy mam jeszcze jedno pytanie, szperajac po necie znalazlem kilka interesujacych ofert radka 9800 SE i zaczalem zastanawiac sie nad zakupem tej karty. Podobno po zainstalowaniu odpowiednich sterow karta ta jest niewiele slabasza od r9800 PRO ??? I jak ta karta bedzie wspolpracowala z moimi pozostalymi podzespolami ?? (opis mojego sprzetu macie w podpisie)!! Czekam na wasze fachowe opinie :) z gory dzieki za pomoc !!!!

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=118...hlight=#1185680

 

 

Pamiętaj ze jak wymienisz kartę powyżej 9800SE, to na 100% będziesz musial wymienić zasilacz. Jeżeli nie masz go w opisie to mniemam że jest no name.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...