Skocz do zawartości
sabin

Ludzie co brać.......6800 Ultra czy X800XT PE.....??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do dyspozycji troszke gotówki.....

No i chce zmienić grafe....ale na co....

przeczytałem juz chyba z milion testów i wszystkie sa neutralne......

 

Interesują mnie wasze opinie na temat jakości obrazu, wydajności, wygładzaniu itp.....

nie muszą być to akurat te karty.....chodzi mi o porównanie Radosław vs Nvidia....

 

z góry dziex za posty.....

pozdro...

szbin... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to miało być pytanie retoryczne ?? Jasne że x800XT PE.

Ma o wiele więkrzą wydajność geometryczną i już :) Nvidia ma ta swoją technologi ale one nieumie wyrównać takiej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3DMrakach wygrywa ATI w grach z reguły Nvidia

Yhmm... w Doom3 sie zgodze :)

Ale X800XT PE jest dużo szybszy w praktycznie każdej grze od 6800Ultra ( poza tym nieszczęśliwym Doomem... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć X800xt pe jest minimalnie szybszy to ja jednak brałbym GF6800U najlepiej Leadteka bo ma swietne chłodzenie i GPu jest taktowany o 25mhz wyzej niż standardowo(czyli 425 mhz i jeszcze można trochę podkręcić i wydajność w stosunku do rx800xt pe niemal się wyrównuje).

Do tego jest mimo wszystko bardziej przyszłościowa.Fakt-SM3.0 narazie niewiele daje ale wg mnie lepiej jest coś mieć niż tego nie mieć.Nie stracisz napewno a zyskac możesz....

 

Podsumowując bierz GF6800Ultra....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega ma cudowny dylemat, każdy chciałby mieć taki :):):)

 

Wybierz co chcesz, ja bym wybrał mimo wszystko x800XT PE, ale tylko dlatego że ostatni Radeon jaki miałem to był Radeon 7000 i ciekaw jestem jak teraz sprawują się Radeczki a z tego co widzę sprawują się znakomicie. No i w niektórych testach wypadają dużo lepiej niż ukochana NV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć X800xt pe jest minimalnie szybszy to ja jednak brałbym GF6800U najlepiej Leadteka bo ma swietne chłodzenie i GPu jest taktowany o 25mhz wyzej niż standardowo(czyli 425 mhz i jeszcze można trochę podkręcić i wydajność w stosunku do rx800xt pe niemal się wyrównuje).

 

ehhehe ale X800XT tez mozna podkręcic i wymienić chłodzenie na arctic silencer 4.......i Nv zostaje w tyle... :(

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF 6800 Ultra i Radeon X800 XT PE są porównywalne wydajnościowo, leciutka przewaga X800 XT PE, za to GF ma shadery 3.0. Ogólnie kierowałbym się własnymi preferencjami... Wybrałbym GF ale od Leadteka z podwyższonym taktowaniem GPU, nawet wtedy lekko wyprzedza X800 XT PE :twisted:

 

Najszybsza obecnie karta (szuszarka :D) to X850 XT PE :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial 6800Ultre...po prostu tak...lubie nvidie i juz..

 

A TAK WOGOLE....TO wzialbym 6800GT...masz tez 16potokow (jak w ultrze)..tylko taktowania nizsze...a zadaj sobie pytanie: naprawde tak tego potrzebujesz?? warto jest doplacac 500-700zeta za 1000punktow w 3dmarku lub 5 Fpsow w grze??? pamietaj pozatym ze GT tez podkrecisz..i roznica sie zatrze...jesli cie stac i chcesz zablysnac to bierz...ale imho lepiej roznice + sprzedaz procka + sprzedaz plyty i masz dodatkowo jakiego A64...ja bym tak zrobil..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zadne gt nie wchodzi w gre!! ultre jak podkręcisz to sie znowu "różnica" zrobi!!

Narazie jestem na Radosławie....ale kto wie aktualnie mam nVidie leadteka(5600 256Mb) i juz tego g****a nie chce!!

spalila mi zasiłke......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że Radkax800xt pe też można podkręcić wymieniając chłodzenie ale napewno GF kręci się lepiej niż ten radek i mniej się grzeje:

http://www.hardwarezone.com/articles/view....179&cid=3&pg=27

 

..Ale jeśli chcesz się bawić w zmiane chłodzenia to wybór należy do Ciebie....

Ja bym brał GF-a6800U-jest bardziej przyszłosciowy.Z drugiej strony lukk dobrze pisze z tym GF6800GT.Bo naprawdę nie ma różnicy między tymi kartami.

Ja np. nie czuje różnicy między 200 klatkami na GF6800GT czy 210 na Radku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie oczywiscie ?

Nie jest takie oczywiste, ze x800xt PE

Dla mnie lepszym wyborem bylby 6800U.

Ta karta to cudo techniki jak na dzisiejsze czasy.

Efekty, ktore on potrafi wygenerowac to chyba jeszcze zadna gra nie posiada. A z predkoscia jego dzialania i mozliwoscia jeszcze przyspieszenia go poprzez SLI (jak juz sie bujac to na ostro) :twisted: jest godnym przeciwnikiem radoslawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres-napisałem już 2 razy że wybrałbym GF-a...

Napisalem bez cytowania Ciebie wiec to nie o Ciebie chodzi.

Ten kto ma sie kapnac ten sie kapnie bo go moja wiadomosc oburzy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zadne gt nie wchodzi w gre!! ultre jak podkręcisz to sie znowu "różnica" zrobi!!

Narazie jestem na Radosławie....ale kto wie aktualnie mam nVidie leadteka(5600 256Mb) i juz tego g****a nie chce!!

spalila mi zasiłke......

hehehehehehe :lol: :lol: spalila ci karta zasilke ??? taaaaa...jasne...powiedz tylko jaka miales?? Shido?? Codegen???

 

jesli jakas dobra to cofam smiechy i zwracam honor...ale jesli nie to LOL...kup sobie tego GT i jakas PORZADNA zasilke za 400zeta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z predkoscia jego dzialania i mozliwoscia jeszcze przyspieszenia go poprzez SLI (jak juz sie bujac to na ostro) :twisted: jest godnym przeciwnikiem radoslawa.

Godnym jak godnym ...

W 3DMarkach jakoś nie bryluje - a myślę że 2005 przekłada się dość dobrze na osiągi w grach w nowych grach (i niech mi tu nikt nie pitoli że gra w nowe gry i ma 200fps /chyba że bez AA, Anizo, bez wszystkich efektów i w jakiejś żałosnej rozdziałce / ... )

Co do SLI - to chyba trza mieć zestawik SLI - bo nie wiem czy każda PCI ma złącze do SLI ...

 

A posiadaczy 6800 dalej namawiam do wpisywania się do rankingu 2005 http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=102134

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godnym jak godnym ...

W 3DMarkach jakoś nie bryluje

nie ? to ciekawe kto okupuje pierwsze miejsca ? :P

 

a myślę że 2005 przekłada się dość dobrze na osiągi w grach w nowych grach (i niech mi tu nikt nie pitoli że gra w nowe gry i ma 200fps /chyba że bez AA, Anizo, bez wszystkich efektów i w jakiejś żałosnej rozdziałce / ... )

yhmmm jasne...gdyby wszyscy tak optymalizowali stery pod gry jak pod 3dmarki, to na dzien dzisiejszy wystarczylaby karta na poziomie r9800/fx5900 aby pograc sobie w najnowsze tytulu...

btw: srednia na poziomie 20-30 fps bez fsaa w 1024x768 jakos nie powala...szczegolnie w najnowszych grach ...

 

Co do SLI - to chyba trza mieć zestawik SLI - bo nie wiem czy każda PCI ma złącze do SLI ...

6600gt, 6800, 6800gt, 6800u oczywiscie na pci-e...mozesz kupic sobie jedna z nich, a za pol roku kupic druga...i bedzie dzialac...

 

A posiadaczy 6800 dalej namawiam do wpisywania się do rankingu 2005

sponsorowanym testom, mowimy glosno : NIE ;) a jezeli juz testowac - to moze jakis tescik z VS3.0? ze sie nie da na r4xx? no coz...pech...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...