Skocz do zawartości
sabin

Ludzie co brać.......6800 Ultra czy X800XT PE.....??

Rekomendowane odpowiedzi

6800 GT vs X800 Pro - wiadomo, 6800GT dużo tańsza (wydajność 6800GT jest kilka procent wyższa od X800Pro)

 

Także tu bezapelacyjnie 6800GT bo jest nawet zo 300zł tansza (jak nie lepiej)

TU sie tłumaczy bo :

 

1. Tańsza

2. Wydajniejsza

 

To całkowicie zrozumiałe i b.dobry argument

 

6800Ulta vs X800 XT PE - :?

(X800 XT PE nie dość, że jest tańsza... kilka % a nawate kilkanaście % w niektórych przypadkach wydajniejsza a polecasz droższą a ciut słabszą)

 

6800Ulta pomimo, że X800 XT PE jest 300zł tańsza ?

 

A tu jej wyzsza wydajność tłumaczy sie tym ze pod SM3.0 nie wyszła jeszcze zadna gra... ale jak wyjdą to... ( i jasda) a SM2.0 to przeszłość :?

 

ehhhhhh.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Quam...

A tu jej wyzsza wydajność tłumaczy sie tym ze pod SM3.0 nie wyszła jeszcze zadna gra... ale jak wyjdą to... ( i jasda) a SM2.0 to przeszłość  

Racja że żadna nie wyszła,ale czy kiedykolwiek widziałeś Far cry'a z HDrem i SM 3.0?.Oczywiście po wgraniu patcha.Wygląda to pięknie, i nie zapominaj że Riddick The butcher... też wykorzystuje po częśći SM 3.0.To tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Racja że żadna nie wyszła,ale czy kiedykolwiek widziałeś Far cry'a z HDrem i SM 3.0?.Oczywiście po wgraniu patcha

wyszla - Pacific Fighters, Far Cry wykorzystuje tylko PS3.0 glownie do jego przyspieszenia, a HDR (OpenEXR) to juz inna bajka, ktora nie ma nic wspolnego z SM3.0.

w kolejce jest pare tytulow, ale pojawia sie one dopiero z poczatkiem nowego roku.

Teoretycznie SM3.0 wykorzystuje jeszcze Lord of The Rings - BfME oraz nowy Painkiller, ale nie mialem jescze okazji sprawdzic tego na jakims radoslawie, a nic oficjalnego znalezc nie mozna...

 

patcha.Wygląda to pięknie, i nie zapominaj że Riddick The butcher... też wykorzystuje po częśći SM 3.0.To tyle :D

riddick nie wykorzystuje SM3.0, wykorzystuje tylko pewne rozszerzenia OpenGL'a, ktore nie sa dostepne na ati - chodzi o "zmiekczanie" cieni...

btw: wydajnosc spada drastycznie z wykorzystaniem opcji SM2.0++ - tak z 3-4 razy, tak wiec tryb ten nadaje sie praktycznie tylko dla SLi opartego na min 6800gt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco-mam takie pytanko odnośnie Kronik Riddicka(o ile miałes sycznośc z tą gierą) -czy zarówno na GF-ach jak i na Radkach gra chodzi porównywalnie???(chodzi oczywiście o predkosc gry)

Sorki że nie na temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zarówno na GF-ach jak i na Radkach gra chodzi porównywalnie???(chodzi oczywiście o predkosc gry)

nie mam obencie mozliwosci sprawdzic na mocnym radku, moge podac wyniki z mojego konfigu, moze ktos z radkiem dorzuci swoje...

rozd 1280x1024 wyniki sciagniete frapsem z animki wprowadzajacej - 94500ms

Avg: 92.460 - Min: 43 - Max: 314 (0 fsaa/ aniso na poziomie gry)

Avg: 46.803 - Min: 15 - Max: 136 (4x fsaa/8x aniso)

Avg: 35.354 - Min: 8 - Max: 311 (8x aniso/ shader 2++)

z tego co znalazlem w necie - wlaczenie 2++ powoduje liczenie wszystkich cieni w rozdz. 4x wyzszej, czyli dla 1280x1024 jest to 5120x4096...

 

HDR na dzisiejszych kartach jest zbyt wolne , chyba ,ze sli , ale czy ktokolwiek w Polsce to ma?

SLi nic nie daje w przypadku tego typu HDR'a(OpenEXR) - gdzies mignely mi testy. ztcp HDR jest robiony na poziome jednego bufora ramki gdzie trafiaja wyrenderowane fragmenty z obu kart, tak wiec mozna tylko optymalizowac stery (co juz uczyniono) lub przyspieszac same operacje na poziomie bufora ramki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to ja bym już nic nie kupował. Karty mają już po 6 miesięcy, a staniały tylko odrobine. Za kilka miesięcy będą raczkować wydajnością jak to miało miejsce z 9800XT gdy wyszły GF6800U i X800XT ;) Nie lepiej kupować karty na przełomie generacji i cieszyć sie szybką kartą rok a nie pół czy nawet mniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam czy tu niema paru przedstawicieli handlowych Ati i nVidai...przynajmniej tak sie zachowujecie jakbyscie cos z tego mieli.. Autor tematu powinien sam poszukac testy kart po necie a po ustaleniu czego chce odwiedzic watki wszystko o 6800 i xt800 (nie dowalac sie do kolejnosci) i wywnioskowac jakiej firmy nabyc produkt... To chyba normalne ze kazdy bedzie chwalic swoje a nie cudze wiec poco takim tematem siac zament......

pozdrawiam

 

ech nie moge sie powstrzymac ....choc podoba mi sie 6800 to wydaje mi sie ze w grach z sm3 bedzie na nim mozna tak poszalec jak na fx5200 w grach z dx9......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platinium Edition jest lepsze no poprostu :dla przykładu, porównajcie sobie, wsjo mówi samo za siebie a różnica 60zł

 

RADEON

http://barwkomp.pl/index2.php?id2=menu_pro...0XT256TDV&zmt=2

 

GEFORCE

http://barwkomp.pl/index2.php?id2=menu_pro...GRGA6800GT256TD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no-wirion, wiadomo że rx800xt pe jest szybszy od GF6800GT choć napewno nie na tyle żeby był odczuwalny wzrost w rozdz. do 1280x1024(no chyba że grasz w 1600x1200 z AAx4/AFx8).Tylko dlaczego porównujesz ceny najtańszego radka x800xt pe z jednym z droższych GF6800GT????

 

Zobacz tutaj http://computer.istore.pl/sklep,740,102437...n,117535,0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym wypadku różnica ceny zalezy od producenta, a wystarczy dołożyć 60zł i miec szybszą karte no poprostu, można kupić też gt tańszego, ale już pomijam to bo kupuje radka , stać mnie, on jest szybszy i tyle.

 

JA SIĘTYM ZADOWOLE I MI WYSTARCZY:

 

[Club3D Radeon X800XT PE 256MB DDR VIVO TV DVI]

1. rdzeń Radeon X800 XT

2. taktowanie rdzenia 520 MHz

3. pamięci 256 MB GDDR3

4. taktowanie pamięci 1120 MHz

5. czas dostępu pamięci 1.6 ns

6. szyna pamięci 256 bit

7. złącze AGP x8

8. RAMDAC 2x 400 MHz

9. ilość potoków 16

10. ilość jednostek TMU 1xTMU na potok

11. typ chłodzenia wentylator

12. wejścia/wyjścia D-Sub (VGA 15pin), DVI, wejście/wyjście video

 

Widać ze masz duży sentyment do Leadteka, i możesz się o nim wypowiedzieć śmiało, ale ja niemiałem i wybieram to co szybsze poprostu, nawet cięzko mi porównać:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...