Skocz do zawartości
Slayer

undreclocking GPU

Rekomendowane odpowiedzi

kto wie umnie np. jak kiedys chcialem sprawdzic jak bedzie chodzil na 200mhz na gpu standardowo 380 to wywalil mi takie syfy na ekranie ze az się przestraszyłem. Później po restarcie powoli schodziłem z taktowaniami i było ok. Z tego wniosek, że duże skoki częstotliwości nie są mile widziane :). A czy może to coś uszkodzić no nie wiem. Uważam, że nie choć przy mocniejszych grafach taka zmiana może całkowicie zmienić pobór prądu w układzie co może coś uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duży underclocking tez moze powodować arty i takie wypadki jak przy za duzym OC. Gdzies czytałem ze powód jest taki, że do kolejnego cyklu zegara, kondensatory w rdzeniu zdążą sie rozładować i już nie będzie można z nich odczytac czy były naładowane czy nie (chyba chodzi tu o pamieci czy coś). Dlatego arty przy U/C. A co do prądu przy mocniejszych grafach to chyba koega ma racje. Wątpie jednak zeby cos sie stalo - mój radek na czestotliwościach o połowe mniej chodzi znacznie chłdniej, stad wniosek ze mniejszy prad plynie. Mniejszy prąd jeszcze nikomu nie zaszkodził, a wiekszy jak wiemy czesto szkodzi (np. różnego rodzaju vmody)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo z siebie nic się nei stanie ale - z doswiadczenia wiem że niektóre karty nie są podatne na niskie taktowania i się potrafią zwiesić (od razu po ustawieniu za niskich wartości),,, po resecie spowrotem taktowania z biosa i wszystko dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dosyć dokładnym sprawdzeniu GPU działa teraz bez problemów na 130 Mhz. Poniżej tej wartości przy oglądaniu DVD latały tak jakby zakłucenia ( a tak to i przy 54 mhz nie bylo problemu). W laptopie jak ulal to się przydaje ( włącznie z programem w rodzaju ATI Tool). Zawsze pare minut dłużej będzie chodził ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...