Skocz do zawartości
Huncwot

Karta Dźwiękowa Trzeszczy/harczy Po Zmianie Zasiły

Rekomendowane odpowiedzi

:blink: Witam, mój problem jest następujący. Karta dzwiękowa zintegrowana na płycie zaczęła mi dziś trzeszczeć/harczeć po zmianie zasilacza (ze wspaniałego megabajta, który bez mej zgody dokonał samospalenia). Przez trzeszczenie/harczenie mam na myśli odgłosy w stylu niewyregulowanego radia. Wnioskuję - choć mogę się mylić - że problemem jest napięcie (ale co/jak/gdzie/kiedy/po co/jak to wyregulować? - tego już nie wiem). Mój nowy zasilacz to ROPLA 400W z różnymi bieda-bajerami, więc coś nienajgroszego. Z dźwiękówką SB PCI 128 problemu nie ma (ale przecież nie o to chodzi, żeby dwie dźwiękówki w kompie były :huh: ). Co waszmoście radzą?

 

Mój config:

Athlon 2500 XP +, ASRock K7VT4A+, 256 DDR 333, 80GB HDD, GeForce FX 5500 128 i in.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< kogo mam w takim razie strzelić w pysk, w przypadku gdyby potwierdziły się twoje słowa? Logika podpowiada mi, że powinienem powystrzelać ekipę MEGABAJTu. I czy w ogóle naprawa takiego defektu na mejnbordzie wchodzi w rachubę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa tego (o ile ktoś by się tego podjął) będzie prawdopodobnie raczej nieopłacalna. A sporo winy jest niestety po Twojej stronie - dopiero awaria przyprowadziła Cię na forum i skłoniła do wymiany tego badziewa na inny zasilacz (niestety - równie kiepski). Sprzedaj tą bombę póki nowa i zainwestuj w coś bardziej firmowego: jeżeli z finansami cienko to chociażby http://angela.pl/index.php?action=TowarPokaz&id_towaru=648

A w wolnym czasie przeczytaj temat: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=80911 - naprawdę nie jesteś pierwszy ani ostatni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tym swojej winy. Miałem to, na co było mnie stać. W planach była oczywiście wymiana szajsu na lepszy, ale na 4 dni (!!!) przed wpłynięciem środków finansowych na moje konto (które to przeznaczyłbym na 100% zakup nowego zasilacza) megabajt odszedł do krainy wiecznych łowów. Do tego MGB był stosunkowo młody (niecałe 4 miesiące), więc naturalnie mogłem się łudzić, że chociaż pół roku pochodzi.

 

Aha i jeszcze jedno. Nie każdy może sobie pozowlić nawet na "marne" 100 zł na zasilacz (ja np. musiałem pożyczyć od matki :? i bezwzględnie muszę oddać za 3 dni :/). Sprawa nie jest więc tak czarno-biała jak się może wydawać co niektórym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, było to już wałkowane setki razy, chciałeś mieć komputer, ale nie miałeś na normalny zasilacz. Nie było Cię stać wtedy to musi Cię być stać teraz - ależ proszę bardzo, masz uszkodzonego megabajta, uszkodzony dźwięk na płycie głównej i co? Taniej chyba nie jest.

Biednego nie stać na kupowanie tanich rzeczy, bo potem się okazuje że i tak trzeba kupić drogie bo tanie się zesrało.

Naprawdę, nic osobistego.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja nie sadze żeby to była wina uszkodzonej płyty, takie zjawisko jest powszechne w kartach zintegrowanych na płytach i wynika z zakłocen e-m, u mnie na przykład karta na ic7-g zaczęła charczeć jak włożyłem dysk s-ata, i nic na to nie pomaga. Jak poszukach na forach różnorakich to znajdziesz mnóstwo takich problemów z opisami jak sobie ktoś poradził albo nie ...

mozna sie bawic w jakiś ekranowanie dodatkowe, ewentulanie w zmiane ustawiń karty, ewentualnie w zmiane sterowników - czasem pomaga - ale nie zawsze. Ogólnie jak to nie jest sound storm tylko jakieś byle co i jak nie masz głośników 5.1 to ja bym uzywał poprostu sb128,

ogólnie najlepszym rozwiązaniem jest używanie innej karty niz ta zintegrowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...