Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie odpowiedzi na niektóre wasze pytania są proste :!:

1.Karta XTurbo od vGuru rózni się :

- W vGuru Samsungi 3.6 ns a w xt 2.5 BGA

- Ceną co zresztą widać v guru 325 pln xt 450 pln

- Jezeli w sklepie dali ci karte vGuru za cene turbo to idź do nic i ich o******* ale na pudełku powinno wszytko pisać w prawym dolnym rogu pudełki mi przyajmniej pisz duzymi literami RADEON 9550 - guru !!! Czyli u cebie tez powinno pisać !!

2. Moje napięcia działają sprawdzało już kilku gośći m.in ja :-)

3. Ja narazie wycisnąłem z tej karty core 500 mem 700 (bez zmiany napięcia ) ale mam słabą zasiłke colorsit ale bobson też bez zmiany napięc (chodzi o ten mój sposób) wyciągnął core:510 mem 716 ja wyciągam gdzieś koło 3900 pkt (cholernie zaśmiecony system kuzyn był na feriach i tylko grał :mur: ) w 2k3 a z timingami bobsona koło 4100 jeżeli bobson sie zgodzi to zamieszce jego timingi albo sam niech to zrobi ( nie będe ich dawał bez jego zgody :-) )

4. Tatoturbo nie polecam najnowszych omeg ! mają jakiś błąd :/

5. no bez włączonego ocguru wiatrak słychac cholernie :/ Ale jezeli będzie ci ocguru chodził w tray'u to będzei ci klatkowąło w grach i 3d markach !!

6. LUDZIE NIE PISZCIE GŁUPOT ZE W VGURU SĄ PAMIĘCI 4 NS BO TAKICH NIE MA W GURU SĄ TYLKO 3.6 NS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kali jakie napięcie pokazuje Ci OCguru na pamięciach? Bo ja mam cały czas ok 2.56 V i czy bawię się suwakiem czy nie to i tak jest mniej więcej tyle. Zgrałem sobie ze strony abita najnowszą wersję OCguru ale nic specjalnie to nie zmieniło, no może poza tym, że mi teraz od czasu do czasu nie pokazuje że mam 200C na rdzeniu... chciałem się jeszcze spytać czy ktoś grał dłużej lub benchmarkował z tym OCguru w tle, bo mi czasem głośniczek wariuje i system się resetuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pokazuje 2.74-2.78 po zrobieniu mojego moda !!!

Buraki a próbowałeś mojego sposobu ?? Jezeli nie to zrób to i kręć !!! Aha temperatura ?? Nic dziwnego odinstaluj ATI TOOL'a i po sprawie !!! BOBSON grał i benchmarkowął i tak jak ci mówie klatkuje czasmi !! serio jezeli nie wieżysz to sie pytaj bobosna alebo grzeb w tym 250 stronowym topicu o R9550 tam pisał o tym !! ale ja ci prawde mówie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nic nie zmienia po edytowaniu tego pliku, przy zwykłym trybie Turbo (300 rdzeń 200 pamięć) OCguru pokazuje napięcia odpowiednio 1,31V i 2,51V a jak podniose suwaki napięć i przestawię taktowania na takie jak mam w opisie to napięcia wyglądają tak: 1.38V i 2.58V czyli mniej więcej tak jak miałem bez zabawy z plikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nic nie zmienia po edytowaniu tego pliku, przy zwykłym trybie Turbo (300 rdzeń 200 pamięć) OCguru pokazuje napięcia odpowiednio 1,31V i 2,51V a jak podniose suwaki napięć i przestawię taktowania na takie jak mam w opisie to napięcia wyglądają tak: 1.38V i 2.58V czyli mniej więcej tak jak miałem bez zabawy z plikiem...

1278391[/snapback]

a robisz dokładnei jak to opisałem ?? nie mozliwe ze nic sie nie dzieje !!! juz tyle osób to juz robiło i u wszystkich działa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię identycznie, i dla pewności odpalam komputer jeszcze raz ale napięcia się nie zmieniają. Ale możliwe że u mnie ogólnie jest coś nie tak bo nie mogę mieć ATI TRAY TOOLS na pasku przy 3Dmarku bo mam straszne arty i ogólnie grafa jakoś niestabilnie chodzi. Zmiany timingów ATI TRAY TOOLS produkują u mnie mnóstwo artów. Obecnie uzywam Riva Tuner i taktowania są OK ale napięcia mam takie jak podałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem kupna tej karty. Lecz mam dylemat : Która karcioskha jest Lepsza Abit uGuru czy Gigacube extreme.

Czy polepszą się osiągi tej karty gdy wgram bios od 9600xt ,i czy porónywalna będzie wtedy wydajność do r9600pro ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak nie będzie osiagów 9600pro (niestety)..... bedziesz miał osiągi RADEON 9600 Xt !!!!! Karta jest zaje***** bierz ją za tą kase nic lepszego nie bierz gigcube bo po co ?? karta moze i troszke "mocniejsz" ale o wiele droższa i nie tak dużo wydajniejsza !!!! My tu mam tego ABITA i nie ma osób niezadowolonych !!! Robisz tak dajesz mojego moda na napięcia bierzesz timingi bobsona i kręcisz ile sie da !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kali jak chcesz zamiesc timingi, wytnij ze zdjecia na mojej stronie w sygnaturce, maja byc same timingi i nic poza tym.

Co do napiec to nie podniecaj sie narazie tak bo ram nie wskoczyl mi nawet o 1 Mhz wyzej bez artow, narazie nie testowalem tak dokladnie ale narazie stwierdzam ze nic nie daje zmiana napiecia, cieszylbym sie bardziej z 1,4,-1,45 v na gpu, wtedy moze bym zapodal jakies 550 mhz na gpu i to juz by bylo niezle, narazie nie mam czasu na zabawe, jednak wydaje mi sie ze cos jeszcze drzemie w karcie, szczegolnie gpu bo mem to juz chyba gorna granica.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bobson no dobra ja jeszcze tez nie sprawdzałem ale z tego co widziałęm to u mnie dało dużo !!! nie choidz mi o te wyniki z opisu !!! Wycisne z niej więcej !!!!

Oto i timingi stworzone przez bobsona !!!!

 

ORGINALNE OPTYMALNE

6 TRCDRD 4

3 TRCDWR 2

6 TRP 6

12 TRAS 6

3 TRRD 2

cl+3 TR2W cl+2

2 TWR 2

2 TWR2 1

2 TWR2 Same Bank 2

2 TR2R 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Kali990 podmiana w pliku nic nie daje, zmienia sie jedynie wyswietlanie napiecia ale programie i na tym koniec, szczerze watpilem w to ze tak prosto mozna by bylo zmieniac v, potwierdze to na 2 sposoby:

1 - testowalem grafe z 2 h i zero wzrostu oc mem;

2 - everest tu jest link do najnowszej wersji everesta, prog diagnostyczny dla nieznajacych go, w sekcji komputer/czujnik program wyswietla napiecia dla grafy, odpowiednio core i mem, core zgadza sie z tym co jest na progu jednak mem juz nie jest tak samo jak bez zmian w pliku czyli okolo 2,6-2,62v

 

Tak wiec bedzie trzeba sie naprodukowac jeszcze by wyciagnac wiecej z karty, mi bardziej zalezalo by na rdzeniu.

 

Pozdro

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Czy porównywał ktoś z Was Abita Turbo (2.5 ns) np z NVidią 6600 lub 6600 GT???

Jestem właśnie na kupnie karty i zastanawiam się czy dołożyć te 200 PLN do Nvidii czy nie ma to sensu.

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

 

 

Pozdrawiam

Gabson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w abicie turbo guru mozna podnieść napiecie pamięci do 2.8 albo i wyżej co dziwne tym samym programem co do abita guru a także x600-pro guru i x300se guru.moim zdniem wystarczy zmienić coś w biosie żeby krte wykrywało jako xturbo guru automatyczne napięcia na pamięciach byłyby 2.8 albo i więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no szkoda ze nie chodzi sorki za mącenia ale próbowac warto !!! jeszcze poprubuje coś zmienić !!! ej powiedz mi bobson jakie masz skoki napięci na tym zasilaczu

na +12 +5 i +3.3

 

i na procku jeszcze bo chce porównać z moimi

Edytowane przez kali990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Bobsona i Kaliego: chłopaki czy przy starcie systemu macie odrazu ustawione taktowania karty takie jak podajecie w waszych opisach?? czy ustawiacie je dopiero po załadowaniu systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gabson jam masz kasę to weź GF6600 a jak masz jeszcze więcej to weź wersję GT (zakładając że masz zamiar zrobić użytek z tej karty a nie na przykład grać na niej w Heroes 3) Ja osobiście nie mam 500 zeta na grafikę i dlatego kupiłem abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że masz te 529 zeta i że zrobisz z karty użytek, ja sie przesiadłem z GF2 Ti. Większość czasu grałem w D2 a teraz trochę w Vice City i może Spellforce lub coś podobnego. Nie mam 200 zeta by dołożyć do GF6600 i nie będę miał przez najbliższe 3 miechy (chyba że mi z księżyca spadną) poza tym nie gram na tyle często i na tyle namiętnie by dawać 530 zeta za grafikę. Z Abita jestem ogólnie zadowolony. Byłbym bardziej gdyby na starcie windy uruchamiał się z mocno podkręconymi taktowaniami bez takiej wysypki na ekranie, gdyby Vice City chodziło na normalnych Catalyst a nie na Omegach, i gdyby karta lepiej reagowała na przestawianie timingów. W każdym razie mnie wystarczy i uważam że za 320 złotych jest to chyba najlepszy wybór (no może jak ktoś kupi radka 9500 ze sprawnymi potokami po przeróbce to będzie to lepszy wybór)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w sumie to od kilku dni mnie korci żeby zdjąć te radiatorki z karty by zobaczyć jak to "termoprzewodzące coś" jest nałożone na pamięci i rdzeń i by ewentualnie przesmarować wszystko jeszcze raz. Też jestem ciekaw czy ktoś już to robił... to może by opisał jak to wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oznacza ze dałeś za duże taktowania !! Zmniejsz je troche i probuj !!!

1282374[/snapback]

nooo wlasnie nie koniecznie i sam nie wie co sie dzieje ...karta wygladala na nowa ...zadnych sladow wsadzania w kompa itp (latwo to dostrzec jak popatrzymy ma element PCB laczacy sie z plyta) nie ma sladow "obcierki ...co wyklucza "tunning" karty :)

z omegami to chyba jest jeszcze gorzej bo zawiesza sie duzo wczesniej :(

post-15890-1108680032_thumb.jpg

Edytowane przez TatoTurbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo wlasnie nie koniecznie i sam nie wie co sie dzieje ...karta wygladala na nowa ...zadnych sladow wsadzania w kompa itp (latwo to dostrzec jak popatrzymy ma element PCB laczacy sie z plyta) nie ma sladow "obcierki ...co wyklucza "tunning" karty :)

z omegami to chyba jest jeszcze gorzej bo zawiesza sie duzo wczesniej :(

1283001[/snapback]

Zród tak

1. Zmień zworke na karcie

2.Zainstalu nie omegi tylko catalysty (najlepiej tez z sfoftem ale przy tej karcie mog byc onrmalne) !!! Bo przy tej karcie zebyy kreceic ci omeg nie trzeba bo mozesz w programie ocguru !!

3.I wtedy sprawdzaj !!! A tak pozatym mówiłem ci zebyś nie instalował najnowszych OMEg!!!!!!!!!!! NEi słuchajcie nikogo a potem sie dziwicie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...