Skocz do zawartości
swistak1984

Celeron Tualatin Alternatywa Via C3 800 ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

planuje budowe platformy opartej o procesor o taktowaniu od 1 do 1,4GHz

wedlug specyfikacji producenta wydzielaja od 27,8 do 33,2 W

czy taka ilosc ciepla mozna rozproszyc za pomoca wydajnego miedzianego radiatora o wadze okolo 0,55kg oczywiscie wiatrak puszczony na max 5V

 

na poczatku chcialem sie zaopatrzyc w procek via c3 ale ponoc jest za malo wydajny do ogladania zakodowanych kanalow telewizji sat przez karte technotrend sky star 1

via c3 800 wydziela tylko max 12W ciepla i moze pracowac na samym radiatorku

 

czy widzicie inna wydajniejsza lub przyblizona alternatywe dla tego procka pod wzgledem wydzielanego ciepla ,chodzi i o jak najbardziej zminimalizowanie obrotow wentyla

 

prosze o jakies propozycje

chodzi najlepiej o platforme na socket 370

Edytowane przez swistak1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien cel zastosownia tego kompa bo zaraz moderacja zamknie teamat :wink: Mam takiego Celerona (wedlug specyfikacja okolo 30W) i chlodzenie jak w podpisie... wiatraka smiga na minimum (nizej niz 5V) temp w stresie do 50 stopni wedlug mobo... wiec wystarczyl bym sam radiator pod warunkiem ze buda byla by wentylowana bo wczensiej czy pozniej zrobila by sie sauna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem albo Tualatin 1GHz z obniżonym w BIOSie napięciem (nawet 1,3V!) albo Sempron 2200+ z obniżonym taktowaniem i napięciem. Jedyny mankament, to znalezienie płyty z regulacją napięcia w dół.

Ja np. na Athlonie 2500+@1100MHz-1,1V mam tylko kilkanaście Watów zużywanej energii!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest z plytami na socket 370 ale mam nforce2 i napiecie moge nawet obnizyc do 1,1V

bede sie musial glebiej zaglebic w opcje biosu

ale moim zdaniem nie powinno byc problemu bo bede szukal plyty na micro atx plyta musi miec obowiazkowo ata 100 bo wiekszosc ma 33 i 66 na allegro znalazlem tylko 3 egzemplarze spelanijace ten warunek i byly to plyty chainatecha na chipsecie via 694t dokladnie nie pamietam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej napewno.

 

W temacie jest słowo 'alternatywa' i w nazwie dzialu tez, wiec ... ;]

 

Ja proponuje jednak Semprona 2200+... poprostu to najlepsze wyjscie, tylko teraz problem pozbyc sie mobo i kupic nowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym proponowal jednak durnego ( obciety kesz = mniej ciepla ) jakas plytka , i proca puscic gdzies na fsb 100 mhz , napiecie 1,1V ( tak coby mial z te 700 mhz )

 

i do tego jakis Zalmanik 3100 ( nie pamietam nazwy ) ale chodzi o tego pawia , i powinno chodzic pasywnie

 

i spokojnie skopie pupcie tych 2 prockow we wszystkim czy to wydajnosci czy il wydzielanego ciepla

ps najlepiej jakby durny mial mnoznik odblokowany

a jezeli nie uda sie to semp bedzie najlepszy z racji niskiego mnoznika

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też skłaniał bym się do semprona ew. mobila 2000+ (w sumie fsb jakies sensowne kusi) i go @ na ~1ghz może troszkę więcej,, na niskim woltażu nie będzie cieplejszy od celafona i zchlodzi się to spokojnie culermaterem za 30zl z wentylem na 5v..

 

do tego pewnie plytka na km400,, domyslam sie ze komp "pod tv..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje sie na celerona 1200 ze wzgledu na niska cene on na 100% pociagnie dekodowanie stacji cyfrowych

karte sat zmnienie z drozszej sky star 1 (sprzetowy dekoder mpeg2) na skystar2 (softwerowe dekodowanie mpeg2) za zaoszczedzone 200 lub wiecej zl kupie wiekszy monitor

mysle ze 30W ciepla uda mi sie rozporszyc za pomoca dobrego miedzinego radiatorka oczywiscie mowa o zasilaniu wiatraka max 5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duron APPLEBRED... Kup jakiś model 1,6 Ghz, odblokuj mu mnożnik i puść na 6x200 (1,2Ghz) na niższym napięciu. To co stracisz na mhz, zyskasz na FSB ;)

 

EDIT:

Jeżeli chcesz ciche cłodzonko to lepiej postawić na radiator z aluminium. Miedź dobrze pobiera ciepło, natomiast źle go oddaje. Poprostu możesz sobie ugotować proca. Natomiast aluminium dobrze oddaje ciepło, więc przy odrobince szczęścia nawet wiatrak nie będzie ci potrzebny ;)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radze wziac celka. wydziela troszke wiecej ciepelka, ale pracuje stabilniej

1365518[/snapback]

no niewiem czy mniej ciepła wydziela ten celek... przecież duron applebred to już proces technologiczny 0,13u, a celek 0,18u.. Przy taktowaniu 1,2 GHZ (duron) można sprubować zapucić go na 1,2v... emisja ciepła napewno będzie niższa u durona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tomshardware dowiedzialem sie ze duron 1200 wydziela 41W ciepla a celeron od 28W 1Ghz do 31 przy procu 1,2Ghz takze w porownaniu z duronem to te 10W to troche duzo

na korzysc celerona

 

te porownanie miedzi do aluminum jest chyba nie do konca dobre

miedz lepiej przewodzi cieplo

jednak moim zdaniem im sa dluzsze i censze zeberka tym szybciej mozna je schlodzic oczywiscie ich ilosc tez ma wielkie znaczenie

oczywiscie do smarowania proca to arctic silwer 2 :)

jeszcze go mi sie troche zosalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy celki 1200 są takie tanie ;) taniej można wyrwać durona 1400 ;)

co do argumentu ze stabilnością to LOL ;)

 

mam w zsięgu zestaw skladany pod cichą pracę,, siedzi w malutkiej obudowie bez wentylacji i z pionowo umieszczonym zasilaczem, chłodzony jest jakimś tanim niskoprofilowym culermasterem skręconym fanmate na minimum, do tego wszystko wsadzone w szafkę z otworem z tyłu żeby zasilacz mógł się wywietrzyć ;) procek to duron 1400 @ stock tak mhz jak i v... max ~60*C w takich niesprzyjających warunkach, ze względu na brak czasu nie testowałem na niższych napięciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tomshardware dowiedzialem sie ze duron 1200 wydziela 41W ciepla a celeron od 28W 1Ghz do 31 przy procu 1,2Ghz takze w porownaniu z duronem to te 10W to troche duzo

na korzysc celerona

 

te porownanie miedzi do aluminum jest chyba nie do konca dobre

miedz lepiej przewodzi cieplo

jednak moim zdaniem im sa dluzsze i censze zeberka tym szybciej mozna je schlodzic oczywiscie ich ilosc tez ma wielkie znaczenie

oczywiscie do smarowania proca to arctic silwer 2 :)

jeszcze go mi sie troche zosalo

1366292[/snapback]

owszem.. lepiej przewodzi ciepło ale gorzej go oddaje, dlatego jeżeli bierzemy pod uwagę pasywne chłodzenie, to tylko aluminium. Co z tego że mieć wspaniale przewodzi ciepło, jeżeli nic go z niej nie odprowadzi? Poprostu usmażysz sobie proca :)

 

P.S

Co do duronka.. mówię tutaj o zwolnionym applebredzie do 1,2Ghz, a nie o Morganie 1,2 Ghz. Kolejnym argumentem przemawiającym za duronem jest możliwość odblokowania mnożnika. Możemy wtedy zwolnić procesor, ale dać mu wyższe FSB, co rekompensuje stratę tych 200 czy tam 400 mhz na CPU... osobiście brałbym durona (podobno deria MIXIB znosiła dobrze niższe napięcia :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo Duron Applebred 1400 (133x10,5 vcore 1,5V) ma 38W. Jeśli udało by się puścić go na vcore 1,3V np. 9x133 (1200) to mamy 24W, a np. @800 6x133 vcore 1,1V to już tylko 12W.

1366646[/snapback]

masz i licz: http://www.benchmark.pl/kalkulator/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie duron 1400 puszczony na 1,5 100x10 wydzieli 27W

a co lepsze ze plyty micro-atx na platforme amd sa bardziej dostepne na allegro i po nizszych cenach

poszukam sobie na forum wiecej info o tych duronkach :)

 

mialem kiedys 800 spitfire milo go nie wspominam ciagle zwiechy jakies lapal na roznych konf czyli plyta i pamieci oraz zasilacz

 

moze te nowsze sa bardziej stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow

ale on przy standardowym taktowaniu wydziela do 57W to troszke duzo

i nie wiem czy ten kalkulator z benchmarka dobrze liczy mam co do niego male zastrzezenia wydaje sie mi malo wiarygodny

chodzi mi o model 1400 applenbred

przy prezentacji podaja max wydzielanie 57W a kalkulator podaje 38W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg kalkulatora Applebread puszczony na 1162mhz (7x166) przy vcore 1,2v wydziela zaledwie 20W ciepła... czyli tyle co nic :E ... co do tualatina.. w nim nie odblokujesz mnożnika i nie nadrobiszna wydajności po przez podbicie FSB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe czy na 1,2V bedzie dzialal stabilnie

moim zdaniem wartosci podawane w tym kalkulatorku sa zanizane

sam mialem athlona 2000+

puscilem go na 100X6 napiecie 1,1V temperatura wahala sie od 35 do 40

a na normalnych ustawieniach max 49

wiec cos musi w tym byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...