Skocz do zawartości
Gość RamzesXXXII

Problem Z Dyskietkami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RamzesXXXII

Mam maly problem z dyskietkami w dosc malo znanym u nas kompie - NEC PC-9801UV11 :D :D . Problem jest taki: Komputer ten posiada dwie stacje dyskietek 720 kb z czego jedna podejrzewam ze padla :(. Komputer ten znajduje sie w pewnej maszynie do ktorej uruchomienia potrzebuje dwoch stacji jedna systemowa (gorna) dolna (pliki uzytkownika - niestety musza byc). Zwalila sie prawdopodobnie systemowa (gorna). Probowalem przelozyc dyskietki jednak nic to nie dalo - system byl nadal czytany z stacji ktora poprzednio byla na gorze (po przelozeniu na dol), nie wiem jednak czemu brak zworek ani inych badziewi.

-- Teraz moje pytanie jest takie czy moge zamiast tych dyskietek 720kb podpiac nowe 1,44 Mb i te beda pracowac jako 720 ??

-- Czym sie rozni stacja dyskietek 720 od 1,44 (chodzi o jakies napiecia czy cos inneg ) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przeciez zwykly pecet. Poradzisz sobie.

Ustaw zworkę w nowej stacji na A lub DS0 i musi dzialać.

Jesli nie ma zworki to powinny byc punkty lutownicze.

Mozesz zastosowac stacje 1.44MB, ale jesli bedziesz uzywał dyskietek HD to musisz zakleic otwór identyfikujący HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...