Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

No nie tylko - małe kompakciki również są udane - przykładowo taki Sony DCS-P200 jest o wiele bardziej udany od Canona IXUS-a 700 (w ogóle Canon ma jakieś problemy z optyką w tych miniaturkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, Panowie w Aparatach Cyfrowych liczące się firmy to Canon, Nikon, Sony a reszta do [ciach!]O sorki, ale takie są realia poczytajcie fora zagraniczne, a nie polskie(za kasę z reklamy piszą [ciach!]iane recezie.) Warto porównać testy i poco, komu aparacik a wtedy wszystko wiadomo. 

Nie sugerować się pixelami, a bardziej możliwościami(manual, zoom itp.…)

Pozdrawiam :-)

1424478[/snapback]

 

Powiem krótko: :mur: :plum: Urzekła mnię twoja historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem forum cyberfoto, poczytalem testy i fora zagraniczne.

Na placu boju pozostaly Fuji s5500 i Minolta z3.

Z ta z3 wcale nie jest zle - po prostu pelna automatyke ma do d. Trzeba robic na polautomatyce - recznie iso100, czasami poprawka WB i reszta na auto juz sobie radzi.

 

Ciekawe jest to, ze jakosc zdjec praktycznie w kazdym tescie lepiej jest oceniana u z3 niz u s5500.

 

Gdybym mial odpowiednia kase to kupilbym Panasa FZ20 lub FZ5 lub Minolte A1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuji S5500 i Olympus C765. Fuji bardziej ergonomiczny, olek mniejszy.

Sam wybralem Fuji, i jestem zadowolony. Ale z olka pewnie tez bym byl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń temat proszę :D

1429287[/snapback]

Przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem i zapuść troszkę myślenia. Na pewno domyślisz się wtedy o co mi chodziło. Ewentualnie polecam poczytanie forum CyberFoto. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat - ktory warto kupic: Canon S1 IS (stabilizacja obrazu i tansza pamiec) czy Fuji S5500 (wyglad)? Parametry i jakosc fotek w tych aparatach jest podobna.

Edytowane przez GregK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuji i Minolta odpadly - Minolta Polska oraz Fuji Polska nie sa zainteresowane honorowaniem miedzynarodowej gwarancji, uznaja tylko gwarancje polska. Olympus ma pelna miedzynarodowa gwarancje.

A czemu mysle o 770 - po prostu chyba maja na niego promocje bo jest tanszy o 15 euro niz 765 8)

 

Gregk - Canon ma zdaje sie matryce 3,2mp a fuji 4mp. Wydaje mi sie, ze obecnie min. dla cyfraka to te 4mp. Chyba, ze nie bedziesz chcial robic wiekszych zdjec niz ~ 13x18.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co możecie powiedzieć o tych aparacikach:

http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/2006 :arrow: Canon IXUS 50

http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/1769 :arrow: Konica Minolta Dimage G600 (IMO za dużo MP za tą cenę...)

http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/1995 :arrow: Nikon Coolpix 7600 (jak wyżej)

http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/2074 :arrow: Kodak Z740

I jak się mają w porównaniu do Canona A95 oraz S1 IS. Moim zdaniem są gorsze... ale że mało się znam, to pytam Was. Ewentualnie jeszcze do jakichś Fuji albo Olympusów.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ci miedzynarodowa gwarancja w polsce?

Bo jestem jeszcze 6 tygodni w Berlinie i chcialbym go kupic tutaj, juz nie z powodu ceny (bo jak sie okazalo w sklepach jest porownywalnie jak u nas), ale jest tutaj wiele swietnych rzeczy do sfotografowania.

 

Robilem ostatnio sporo zdjec ixusem 700 i jestem b. milo zaskoczony.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że S1 IS ma stabilizator, to lepsze foty da się zrobić S5500. Poza tym, Ci którzy robili foty aparatami z IS, wiedzą, że nieźle potrafią zaszumić zdjęcie. Zbyt mocno potrafią zagrzać matrycę. IMHO jedyną przewagą S1 nad S5500 jest ruchomy LCD i trochę lepsza jakość filmów. Ceny kart są do zaakceptowania (xD) i ciągle spadają. Nie jest to więc argument.

Jeżeli chodzi o gwarancję, to nie ma najmniejszego problemu. Wystarczy zakupić aparat u pewnego i sprawdzonego TIPa i masz 2 lata gwary bez kłopotów. Ja też szukałem pewnego i taniego i kierując się opiniami wielu userów z CyberFoto, zakupiłem u Grosmana. Gość handluje również na Allegro. Ma dobre ceny w sklepie i bardzo dobrą opinię userów. Proszę, oto link do jego sklepu : http://www.aparaty.ua.pl/ i aukcji na Allegro: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42770527

Warto jednak zadzwonić i kupić prosto ze sklepu. Zawsze to parę PLN można za prowizję wydębić.

Co do wyboru, polecam poczytać opinie fotografów mamatorów i zawodowców na CyberFoto, czy też Świat Obrazu.

Ja przed kupnem aparatu, przez 2 tygodnie czytałem wszelkie możliwe opinie, test, fora. No i mam S5500 B)

Należało by też wspomnieć o wyjątkowo małej prądożerności S5500 i zayebiście wyraźnym i ostrym LCD (EVF ma IMHO troszkę za małą rozdziałkę, ale zawsze to EVF, focisz jak lustrzanką :) Ma też wspomagany/doświetlany AF, co niestety ale odbiera wiele Canonowi w złym oświetleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie kwestia gwary to od reki bym tutaj kupil s5500 (295euro), a tak to albo teraz oly 770uz (320euro) albo Fuji za 6 tyg w Polsce - a szkoda mi odpuscic tylu fajnych fotek, mam ze soba minolte 505si ale na filmy chyba zbankrutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdze opinię przedmówcy, że aparatem oferującym najwięcej w stosunku do swojej aktualnej ceny, jest S5500 (tudzież S5100 jeżeli ktoś chce przywieść to z USA). Coprawda szkiełko mogłoby być ciut lepsze, ale reszcie nie można nic zarzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się napisać,ponieważ biorę pod uwagę aparaty: CANON S1 IS, FUJI S5500, MINOLTA Z10, CANON A520. Moje pytanie,który z tych aparatów ma najlepszy automat,ponieważ bedę na początku korzystał z automatu (oczywiście pewnie później manual)? Cena się nie liczy. Aha,i jak jest z wyświetlaczami w tych aparatach,który jest najlepszy? (czytaj najbardziej czytelny)

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon A520 skresl, jesli juz to A95 - ale to sa kompakty. A95 jest najbardziej chwalony.

 

CanonS1 - matryca 3,2 mpx - troche malo, ale poza tym jest niezly. Jak cena nie gra roli to Canon S2 IS - juz jest w sklepach

 

Fuji s5500 - moj faworyt, chyba najlepszy z tej stawki.

 

Minolta Z10 - przy minoltach Z wszyscy pisza, ze trzeba sie nauczyc nimi robic zdjecia, bo automatyke maja kiepska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Z1 automatyka jest ok, nie narzekam hehe.

A pozatym co trudnego jest w robieniu zdjec?

 

Najwyzej ustawic samemu ISO, WB, ewen. priorytet przyslony i punkt ostrzenia i jazda :)

 

Malpka z zoo by sie nauczyla w ciagu godziny :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyzej ustawic samemu ISO, WB, ewen. priorytet przyslony i punkt ostrzenia i jazda :)

hmm no wiec co niby ma zostac dla automatyki ?? chyba tylko dobor czasu...... . Automatyka sie jednak przydaje, gdy ktos ma zrobic zdjecie z Toba w kadrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie,żeby się nauczyć to trza jednak trochę czasu poświęcić a na początek bedę potrzebował automatykę. Skłaniam się ku temu Fuji ale nie ma stabilizacji obrazu :(.Na wszystkich forach go chwalą :).A co powiecie na Minoltę Z3? (ma antyshake)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowalem ten sam problem. Dokladnie s5500 vs z3 vs olympus c770.

 

Krotko:

s 5500 w sumie wszystko posrodku

z3 - optyka, stabilizacja oraz szybki AF to "+" ..... ale szumy juz od iso100 oraz stosunkowo ciemny tele i taka sobie automatyka to "-"

c770 - makro, jakosc zdjec to "+"...... ale wolny AF (zwlaszcza problemy przy ostrzeniu w kiepskim swietle), dedykowany akumulator to "-"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z3 - optyka, stabilizacja oraz szybki AF to "+" ..... ale szumy juz od iso100 oraz stosunkowo ciemny tele i taka sobie automatyka to "-"

Chciales napisac juz od iso50, pozatym juz nie pierwszy raz na tym forum pisze ze Z3 jest do [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciales napisac juz od iso50

Przy iso50 to mimo wszystko ludzie sobie go chwala, ale ja go skreslilem jako 1-go z listy zainteresowan wlasnie ze wzgledu na matryce. Iso50 to za malo, tym bardziej ze na tele obiektyw jest juz wzglednie ciemnawy. Dla mnie idealnym rozwiazaniem bylby z3 z matryca olympusa.

 

A i jeszcze trzeba dodac, ze przez szumy matrycy z3 ma ostre mechanizmy korygujace / wygladzajace przez co zdjecia traca troche szczegolow i sa miekkie. A ze brak jest zapisu RAW to nic na to nie mozna poradzic.

 

Faktycznie, z tej trojki to Fuji s5500 jest najlepszym a dodatkowo jeszcze najtanszym wyborem (u grosmana za ~ 1100zl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to ze przy iso50 tez potrafi niezle zaszumiec :)

Obserwowalem wszystkie informacje o Z3 od jego wydania, reasumujac wielka klapa, a myslalem ze zrobia super aparacik, ale jednak dali d...

 

A moglo byc tak fajnie.

Moze w niektorych momentach Z3 sprawuje sie dobrze, ale powinien w kazdych warunkach sprawowac sie bardzo dobrze lub prawie b. dobrze :)

 

A czy RAW jest az tak potrzebny to tez dyskusyjne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAW jest o tyle przydatny, ze samemu mozna zdecydowac jak przefiltrowac obraz, a bez rawu decyduje tylko procesor / filtry aparatu. Ma sie po prostu wieksze mozliwosci obrobki zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Z1 i pomimo pewnych wad (m.in. plastikowosc, lipne auto w kiepskich warunkach oswietlenia, momentami zbyt szumiaca matryca, klopoty z wyczuciem manual focusa na ekranie) w sumie jestem zadowolony, jednak z obecnych zetek juz bym zadnej nie kupil. W tym momencie ponizej 2k zł to chyba fuji s 5500 (chyba ze jeszcze da sie kupic canona G5 ponizej 2k, w kompusromiku chca 2116 zł, to jest git maszynka :) , dobra optyka i auto, a manualnych ustawien prawie jak w profi sprzecie), potem canon a95, oly 770 albo c 5060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...