Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może najnowszego CHIP-a? Tematem numeru są aparaty cyfrowe i Fuji S5500 jest na 14 miejscu za uwaga... Canonem A510.Fuji dostało ocenę zdjęci 5 w skali 0-10.Hmmm...Jakieś komentarze? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ktos za malo zasponsorowal, ktos inny za duzo.

 

Wystarczy popatrzec po forach tematycznych - s5500 jest jednym z najbardziej chwalonych aparatow. Z zastrzezeniem, ze nie jest to malpka do cykania zdjatek.

 

Co do testow w chipie - przez dluuugi czas krolowaly na 1-wszych miejscach napedy optyczne firmy samsung ...hmmm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie, brać Panasonica LZ-10 czy Fuji S5500? Jakieś uzasadnienie?

1462087[/snapback]

hmmmm ............. trudny wybór.

Gdybym miał jeszcze raz wybierać, wziłąbym ...................... znowu Fuji, np ze względu na zasilanie. Panas ma dedykowane accu, Fujik zwykłe AA B) Każdy z nich ma plusy i minusy. Wybór należy do Ciebie. Z obydwóch będziesz zadowolniony. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reed--->zdecydowałem się na Fuji :) Ty brałeś u grosmana nie? Odbierałeś u jego dystrybutorów czy kurierem? Kupowałeś z allegro czy ze stronki?

1462669[/snapback]

Tak, kupiłem u Grosmana.

Wziąłem kuriera, bo taniej wyszło i do Zabrza nie musiałem jechać :)

Kupowałem "telefonicznie" Namiar znalazłem na Allegro, ale wolałem sie osobiście dogadać. Poza Allegro opuścił dodatkowo koszt prowizji i dostałem instrukcje papierową, (+ w pdf)

Gwarancje realizuje sam Grosman. Z tego co się orientowałem u jego klientów, załatwia to szybko i bez bólu. (dlatego też wziąłem u niego, cena OK i realizacja gwary)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak dla mnie to s5500, ale jesli nie zalezy ci na pelnym manualu to wez to co ci w reku lezy. Oba robia niezle zdjecia.

 

Ja na razie odkladam zakup cyfraka. Zobacze co wyniknie z Canona S2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zwrócic uwagę na stosunkowo nowego Olympusa C-55 parametry ma zachęcające (matryca 5MPix, zoom optyczny 5X, kompaktowy rozmiar) przy cenie ok. 1200PLN

doss

Edytowane przez doss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cóż ma wyniknąc =)

S5500 spadło do 1080 zł, a S2 przekroczy pewnie 2000 zł... i nie koniecznie do 2000 zł będzie trafnym wyborem

Licze na to, ze jesli ma zastapic S1 to nie przekroczy 1700. Pewnie sie przelicze, wtedy bedzie s5500. Za sume przekraczajaca 2000 to juz wolalbym FZ20.

Po prostu mi sie nie spieszy, caly czas pstrykam zdjatka Minolta 505si troszke koszta filmow mnie cisnal ale nic poza tym. Moze tak doczekam do finansow wystarczajacych na jakies cyfrowe lustro. Ale w ten sposob mozna by czekac w nieskonczonosc..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a kto nie czeka ten strzela foty... ;)

cena S2 napewno będzie większa niż S1 obecnie, ale czy większa niż ta kiedy S1 wchodziło... pewnie dość podobna.

 

tak czy siak, w tej kwocie rozsądnym wyborem (ale nie ze względu na menu) jest olek 765 tudzież 770...

 

zresztą, to fotograf robi zdjęcia nie aparat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostro myslalem nad olkiem, ale juz pisalem, ze zniechecil mnie wolny AF.

Fakt - fotograf robi, ale aparat ma tez cos do powiedzenia - ostrosc, znieksztalcenia, winieta, a w cyfrach jeszcze rozdzielczosc, hoty, szumy, kurcze - duzo tego.......... Czemu Minolta nie wypuscila D5 - przynajmniej mialbym obiektywy, a D7 jest w cenie wrecz nieprzyzwoitej - moze i w swojej klasie dobra ale ja nie potrzebuje az takiej klasy .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę kupić sobie drugi aparat cyfrowy, w tej chwili mam małpkę Minolta X20. Chciałbym żeby miał duży zoom, minimum 10x, matrycę około 4MP, robił dobre zdjęcia makro i najlepiej jakby obsługiwał karty SD.

Myślałem głównie o:

- Fuji S5500

- Minolta Z5

- Cannon S1 IS

- Nikon 5700

 

Który aparat byście polecili?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę kupić sobie drugi aparat cyfrowy, w tej chwili mam małpkę Minolta X20. Chciałbym żeby miał duży zoom, minimum 10x, matrycę około 4MP, robił dobre zdjęcia makro i najlepiej jakby obsługiwał karty SD.

Myślałem głównie o:

- Fuji S5500

- Minolta Z5

- Cannon S1 IS

- Nikon 5700

 

Który aparat byście polecili?

pozdrawiam

1475951[/snapback]

:-P Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę kupić sobie drugi aparat cyfrowy, w tej chwili mam małpkę Minolta X20. Chciałbym żeby miał duży zoom, minimum 10x, matrycę około 4MP, robił dobre zdjęcia makro i najlepiej jakby obsługiwał karty SD.

Myślałem głównie o:

- Fuji S5500

- Minolta Z5

- Cannon S1 IS

- Nikon 5700

 

Który aparat byście polecili?

pozdrawiam

1475951[/snapback]

Przeczytaj ten topic od początku do swojego posta. To powinno dać Ci pogląd na tą sprawę. Skorzystaj też z linków jakie są pozamieszczane w kilku postach.

Bądź choć troszkję samodzielny, nie wymagaj podania rozwiązania "na tacy" bo tak sie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten topic od początku do swojego posta. To powinno dać Ci pogląd na tą sprawę. Skorzystaj też z linków jakie są pozamieszczane w kilku postach.

Bądź choć troszkję samodzielny, nie wymagaj podania rozwiązania "na tacy" bo tak sie nie da.

1476902[/snapback]

Faktycznie, mogłem napisać że czytałem już kilka recenzji tego sprzętu. Prawdę rzekłszy najbardziej kręci mnie Minolta Z5 i Fuji. Ale nie mogę się do końca zdecydować. Najlepiej zawsze jest samemu zbadać sprzęt przed zakupem, no ale niestety nie zawsze jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie z5:

- szumy, szumy, szumy

- brak raw

- permamentny filtr odszumiajacy przy okazji zmiekczajacy fotki oraz wymazujacy szczegoliki.

 

Dlaczego nie s5500:

- makro - aby bylo prawdziwe trzeba dokupic soczewki makro albo raynoxa (ale wtedy to z3/z5 sie chowa)

- czasami przydalaby sie stabilizacja

 

Ale cena s5500 nawet + raynox to wciaz mniej niz z3 o z5 nie wspominajac.

Za cene z5 (1840) masz s5500 (1200) + akku + 512MB(250) + raynox DCR-250 (230) a i moze na torbe lub statyw cos zostanie.

 

Acha - no i s7000 jest troche tansze niz z5 - wiec nawet nie ma o czym dyskutowac - to inna klasa aparatow.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poczytalem i napisze moje spostrzezenia.

Zgadzam sie co do Fuji s5500. Aparat calkiem udany, bawilem sie nim 3 dni. Wygodna obsluga, dobre zdjecia. Bawilem sie tez kodakiem 7590 - NIe kupujcie tego raczej. Wykonanie tandetne. Potworne szumy, aberacja, problemy z ostroscia (brak MF), mial tez problemy z kolorami

 

Ostatecznei wybralem Canona G3 i jestem wiecej niz zadowolony.

 

reed dlaczego Twoim zdaniem dedykowany akku to wada? Moim to ogromna zaleta. Robie spokojnie 350 zdjec bez lampy i 200 z lampa G3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...