Skocz do zawartości
grzmot

Ketchup Kontra Musztarda

Rekomendowane odpowiedzi

majonez i chrzan :lol:

A do tego dobra kielbasa biala

tak wygladala moja kolacja dzisiaj L :) L

 

Ketchup WŁOCŁAWEK, Musztarda (najtańsza), Majonez WINIARY :lol:

 

Najlepszy jest mix Ketchup+Musztarda

Najgorszym jest chyba majonez kielecki a tam gdzie sie wyprowadzilem tylko ten, winiary chyba tylko prywatny import wchodzi w gre ... Edytowane przez Bulleto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

do kielbasy z ogniska kechup + musztarda (nie mieszane;)) do np. tostów kechup + majonez babuni np. (mieszane;)) do frytek kechup!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie musztarda:keczup 1:1. Ale keczup trochę zdrowszy zawiera przeciwrakowy likopen, zresztą kncentrat pomidorowy i sos do pizzy też :wink:

 

Kamis chrzanowa, rosyjska - głównie do kiełbas, a keczup do reszty - Pudliszki pikantny, Hellmans pikantny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale keczup trochę zdrowszy zawiera przeciwrakowy likopen, zresztą kncentrat pomidorowy i sos do pizzy też :wink:

A Mama zawsze mówi, że keczup jest niezdrowy, a tu coś przeciwrakowe.. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomidory

 

Zarówno same pomidory, jak i ich przetwory (sok, keczup, koncentrat) przeciwdziałają rozwojowi tzw. nowotworów dietozależnych (np. jelita grubego, trzustki, piersi, żołądka czy prostaty). Pomidory zawierają bowiem likopen, związek o silnym działaniu przeciwutleniającym (neutralizuje wolne rodniki i hamuje rozrost komórek). Przeciwdziałają miażdżycy, gdyż hamują tworzenie agresywnych cząstek "złego" cholesterolu (LDL).

 

Świeże są bogatym źródłem witaminy C, ale szczególnie zdrowe - co zaskakujące - są pomidory przetworzone. W przecierach i w keczupie likopen jest bowiem bardziej skoncentrowany.

Źródło: Gazeta.pl

 

:]

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale keczup ma masę konserwantów, itp. ;)

A co nie ma konserwantów teraz :lol:. Wszytsko ma. Jemy samą chemię. Ketchup imo roxuje na całej linii, Pudliszki szczególnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione keczupy:

 

- Kotlin Mexican (Mexicana :?:)

- Pudliszki "do pizzy"

- Helmans - pikantny i ten masakrystycznie pikantny (cayene robi swoje) :wink:

 

Z musztard:

 

- Kamis: rosyjska (łeb odpada :lol: ), chrzanowa, sarepska

 

Sery pochłaniam tylko keczupem, a mięcho głównie z musztardą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

keczup nie jest hamerykanski!!! Keczup :P

 

zalezy do czego. z frytkami czy pizza ok ale np do kielbaski czy jakiegos miesa to chrzanik tylko:> musztarda to do schabu np. moja mama robi takie cos ze bierze sie schab(nie jestem pewien czy to schab nie znam sie [; ) smaruje sie przyprawami. do worka foliowego zawiazujemy i gotujemy jakis czas. super sprawa na kanapki do tego musztarda:> lubie tez bulke posmarowac musztarda sarepska by roleski :> tez smaczne.

 

co do majonezu to tylko w kanapkach KFC [; inaczej jakos nie wchodzi.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musztarda najlepsza tej firmy na d, nie pamietam lub sarepskie obojętnie jakiej firmy.

 

a kEcZuP to ten w mcdonaldzie jest dobry, firmy heinz, a zwykły heinz tez dobry ale drogi. na codzień ten z tesco/geant lub ankorp :D

Edytowane przez pentliczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...