Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

No jasne, ze nieprawda - posiadanie karty nie jest obowiazkowe :) . Mi np. jest niepotrzebna i nigdy nie zaplaciłem z tego tytułu ani grosza :) .

1405104[/snapback]

no pewnie ze nie jest obowiazkowe :wink:

tylko ze ja czesto nia płace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia mBank, wplac w pko sobie na konto i dodaj do tego 5zl za wplate powyzes 100zl jakis tem jeszcze procent, popierdzielil ja taki interes, bylem w mBanku ale przerzucilem sie na cos lepszego czyli na Inteligo.

Jak juz ktos wspomnial:

Inteligo rulez!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym niby Inteligo jest lepsze od mBanku??

1406175[/snapback]

 

Mozna wplacic bez prowizji w kazdym oddziale PKO BP a jest ich troche w calej polsce.

Dostaje sie karte kodow w formie karty kredytowej, a z tego co wiem w mbanku jest jakis swistek papieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna wplacic bez prowizji w kazdym oddziale PKO BP a jest ich troche w calej polsce.

mBank wspolpracuje z innymi bankami.

 

Dostaje sie karte kodow w formie karty kredytowej, a z tego co wiem w mbanku jest jakis swistek papieru.

To akurat jest dla mnie wada nie zaleta - karta kodow w wersji papierowej jest znacznie praktyczniejsza w używaniu. Chociaż ja zawsze ja sobie skanuje i wklejam do worda;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polece Multibank

 

Mam konto "jestem" w Multibanku od roku i jestem bardzo zadowolony. Koszta to 1zl za utrzymanie konta i 1zl za karte Visa Electron.

Za Multibankiem przemawiały dla mnie 2 rzeczy: raz, ze jest bankiem internetowym, ale ma również normalne oddziały (i to calkiem sporo), gdzie mozesz praktycznie wszystko zalatwic natychmiast. Np wplacic sobie kaske na konto bez zadnych oplat, dostac kody jednorazowe itp...

Dwa, ze mozna robic debety. Nie jakies ogromne, ale czasami potrzebne jest te 10, czy 20 zeta a w porfelu pusto.

Edytowane przez Gustaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mBank wspolpracuje z innymi bankami.

To akurat jest dla mnie wada nie zaleta - karta kodow w wersji papierowej jest znacznie praktyczniejsza w używaniu. Chociaż ja zawsze ja sobie skanuje i wklejam do worda;]

1406279[/snapback]

I mozna w tych bankach wplaca kase bez prowizji ? Jakie to banki ?

 

Co do karty kodow to jak widac kazdemu odpowiada cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna wplacic bez prowizji w kazdym oddziale PKO BP a jest ich troche w calej polsce.

Dostaje sie karte kodow w formie karty kredytowej, a z tego co wiem w mbanku jest jakis swistek papieru.

1406251[/snapback]

I jeszcze jedno wypłacać kasę z INTELIGO można za pomocą bankomatów PKO bez prowizji i jest ich bardzo, bardzo dużo w całym kraju, a mbank na mało bankomatów i wypłaty za pomocą innych wiążą się z obłatą prowizyjną.

Jak mieszkasz w mieście gdzie masz pod ręką bankomaty mbanku to spoko, jeżeli to się radzę zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to pomoże: Ranking kont internetowych

 

BTW. Mam konto w Lucas Banku i w sumie nie narzekam, 36 zł za token rocznie, 1zł za kartę tylko nie pamiętam co ile. Jedynym mankamentem jest to, że jak weźmiemy konto w wersji dla ubogich to możemy wypłacać bez prowizji tylko w firmowych bankomatach, w małych miastach mogą być to bankomaty przy siedzibach banku. Przelewy wszędzie darmowe, najpóźniej dochodzą na drugi dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje bo po co zakładać nowy temat.

 

Mianowicie waham się między dwoma kontami

- mBank eKONTO

- ING Konto Student

 

Które wybrać lepiej, chodzi mi o dostępność do pieniędzy i opłaty za przelewy, no i z którego ściągną mi mniej kasy. Nie będą to stałe przelewy bo nie pracuje, dopiero się uczę więc jak coś się uda zarobić to wtedy na konto. Może jakieś inne ale jakie?

 

Edit:

Jak dobrze zauważyłem to wyrobienie karty w mBanku kosztuje a w ING nie? Czy już źle kojarzę.

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zauważyłem to wyrobienie karty w mBanku kosztuje a w ING nie? Czy już źle kojarzę.

Podstawowa karta dla eKonta to tzw. "błękitny delfin" i z tego co pamiętam nie zapłaciłem nic za wyrobienie. Czyżby teraz coś się zmieniło? Płatna była natomiast karta do transakcji elektronicznych (internetowych).

 

Co do tego drugiego konta to nie miałem z nim zadnych doświadczeń, więc się nie wypowiem. W każdym razie na mBank nigdy nie narzekałem :)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam zachodni w opcji <30

przelewy przez neta dochodza od razu, zawsze jest potwierdzenie sms, mbank jest na tym samym poziomie, ale nie ma placowek, co imho jest dosc duzym minusem, kiedys myslalem odwrotnie, ale zawsze lepiej miec komus w twarz wyrzucic problemy niz uzerac sie przez infolinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam w WBK i jestem jak dotąd zadowolony. Zdecydowanie nie polecam PKO. Miałem z nimi troszkę problemów i musiałem się użerać przez infolinie żeby coś załatwić.

W czym Ci tak PKO zalazł za skórę ?

 

Ja właśnie też mam dylemat co do wyboru konta student, waham się między ING, Inteligo albo mBank. Jak dotąd miałem konto młodzieżowe w PKO i nie narzekałem i zastanawiam sie czy przypadkiem dalej pozostać w PKO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelewy przez neta dochodza od razu, zawsze jest potwierdzenie sms, mbank jest na tym samym poziomie, ale nie ma placowek, co imho jest dosc duzym minusem, kiedys myslalem odwrotnie, ale zawsze lepiej miec komus w twarz wyrzucic problemy niz uzerac sie przez infolinie...

Jak nie ma placowek, skoro na wlasne oczy widzialem dwie;] (jedną w Warszawie, jedną w Szczecinie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Inteligo i nie jest tak zle :) koszty przelewu do innych nakow to 99gr, do pko za free i sa odrazu przelane. Tylko opcje powiadamiania sms'em i miesieczne prowadzenie konta (jezeli masz ponizej 100zl na rachunku) kosztuje 5zl, a tak to jest lajcik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje konto posiadam w Inteligo, już od 2 może 2,5 roku. Nie narzekam, za prowadzenie konta, jeżeli dobrze pamiętam to przy stanie powyżej 100zł pobierają 99gr za kartę. Karty z kodami są za darmo, po 20 wykorzystanym kodzie przysyłają nową. Obsługa na infolinii jest miła i w razie czego wszystko ładnie wytłumaczy. Ode mnie mają duży plus za to, że pomogli mi odzyskać pieniądze gdy koleś na Allegro mnie oszukał, zadzwoniłem, wysłali odpowiednie pismo do banku gdzie przelałem pieniądze i po 3 - 4 tygodniach cała suma wróciła do mnie.

 

A i mają tanie karty płatnicze (1,59zł + przesyłka, kurier albo PP)... Ja już chyba mam szóstą, często mi sie łamią :P.

 

Miałem zakładać konto w mBanku, ale w mojej małej mieścinie nie ma bankomatu z którego mógłbym pobierać pieniądze bez prowizji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam konto w inteligo i nie narzekam jak na razie. :P A co do oplaty za prowadzenie rachunku to jak sie ma srednie miesieczne saldo powyzej 99,99zl to nie placi sie nic za prowadzenie konta (tak w kwestii wyjasnienia), za karte pobieraja 99gr miesiecznie. Plusy to na pewno rozbudowana siec bankomatow dostepnych na kazdym kroku w duzych miastach i na 'wsi', darmowe przelewy do PKO BP , mozliwosc wziecia debetu po pierwszym wplywie. :P Minusem jest to, ze mozna sie pomylic i wyplacic kase w bankomacie PKO SA i wtedy zakosza nam prowizje (raz mi sie tak wyplacilo i odtad omijam zubra dalekim lukiem :lol2:).

 

Oplaty i prowizje w Inteligo:

http://www.inteligo.pl/infosite/oferta_dla...-i-prowizje.htm

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z BZWBK i mBanku. Ten drugi w zasadzie tylko jako support jak przelewam na konto w mBanku. Za zadne z nich nie place, nie zglupialem jeszcze ;]

Przelewy po 50gr, elixir rzecz jasna.. przelewy wewnetrzne praktycznie natychmiastowe (z reguly nawet w nocy) w jednym i drugim. Przelewy potwierdzane kodem na sms, fajna sprawa.

Siec bankomatow calkiem spora.. BZWBK siegnal juz nawet do wschodniej Polski (aczkolwiek niezbyt gesto jeszcze), a mBank korzysta z bankomatow BZWBK + siec bankomatow Euronet + cash4you, ktora tez mala nie jest.

Ostatnio spodobala mi sie Allekarta. Karta debetowa, ktorą mozna placic w internecie w dowolnym miejscu na ziemi. Jest tansza niz jej odpowiednik z mBanku.

 

A i mają tanie karty płatnicze (1,59zł + przesyłka, kurier albo PP)... Ja już chyba mam szóstą, często mi sie łamią

Ostatnio kolega zlamal karte z BZWBK, poszedl do banku spytac sie za ile nowa, Pani z usmiechem na twarzy odpowiedziala mniej wiecej tak "nic, ma Pan konto w porzadnym banku" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez BZWBK <30 poza przelewami 50-70 gr reszta za free (trzeba uzyc karty 3 x w pierwszych chyba 3 miesiacachzeby za nia nie placic-no problem) konto nie jest oprocentowane ale jak sie ma niewiele srodkow to bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam konto ING Student i tez jakos nie narzekam - bo nie mam na co. Na ceny nie patrze, jak chcesz to sobie w cennik zerknij, mi tam 2zl w jedna czy druga strone roznicy nie robi... Jesli zakladasz, ze bedziesz inwestowal w akcje, to w systemie on-line ing masz podglad na aktualny stan, szybko mozesz dokupic udzialy w funduszu. Natomiast w m-banku z tego co czytalem jest ogromny wybor funduszy - bardzo ciekawych. ING ma ta zalete, ze maja dosyc sporo wlasnych bankomatow - za wyplacenie z nich nie jest pobeirana oplata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocku tez jest, ale z tego co kojarze, to tam $$ nie wplacisz. Jest "wplatomat", ale przy wiekszych sumach bym sie chyba bal go uzyc...

 

wpłatomaty są we wrocku z tego co kojarzę dwa jeden w tesco na długiej i drugiej właśnie przy tej jednostce koło rynku, nie ma co sie bać wpłatomatu przecież przelicza ci kase i prosi o potwierdzenie wiec jeśli źle przeliczy to nie zatwierdzasz poprostu wpłacam już trszke wieksza gotówke i bez żadnych problemów tylko często są nieczynne te wpłatomaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...