Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam mBank

Mam tam konto póki co izzy, jest to praktycznie to samo co eKonto, i zero jakichkolwiek opłat.

Zastanawiam się czy nie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> karty Visa, też jest bez opłat ;) w sumie olbrzymia ilość sprzedawców na allegro ma mBank i to też ułatwia bardzo

Ogólnie konto darmowe, szybkie, bez problemu. Np. nie używam haseł jednorazowych na liście, tylko podczas transakcji przychodzą smsem, szybciej i wygodniej dla mnie ;)

Polecam mBank ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w mbanku, juz bardzo dlugo, bedzie z jakies 7 lat. W sumie nigdy nie narzekalem bo tanio i szybko. Jedynie co , to zeby zamknac, to trzeba podac numer umowy o zalozenie konta. Ale zastanawiam sie ile ludzi trzyma takie rzeczy przez tyle lat. Wiec mi konto wisi, a ze nic nie place to niech sobie wisi. Siedze w GB i nawet te konto sie przydaje czasem, rzadko bo rzadko ale...

Szczerze polecam mBank.

 

A wlasnie gdzie jest oddzial mbanku w Gdansku? Musieli chyba w ostatnich 2 latach zalozyc, bo wczesniej nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konta w wbk <30 i izzy konto w mbanku. Jak dla mnie to dużo lepszy jest mbank bo w wbk w ciągu trzech miechów treba 3 razy zapłacic kartąw jakimś sklepie i trzeba ją aktywowac w bankomacie. Mbank jest dużo lepszy, aktywacja przez neta, nie trzeba za nic płacic.

Ogólnie to tylko mbank, a w wbk załozyłem tylko dlatego że wszedłem tam zeby wpłacic kaske na konto w mbanku i mi powiedzieli ze prowizja wynosi 7zł :/ ale mogą mi na miejscu konto załozyc i przele bedzie za 50gr to załozyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde w WBK mam od niedawna i zauważyłem że za każdym razem jak pobieram jakieś pieniądze z bankomatu to mi zabiera 1 zeta :| Już tak w tym miesiącu wybrałem pieniądze z 6 razy i mam saldo -6 pln. Wczoraj jeszcze miałem -5 pln. Nawet jak skorzystam z bankomatu i nic nie wypłącę to mi zabiera 1 PLN. WTF!? Miało być ponoć darmowe konto przez pół roku zdaje się. Na razie kartą nic nie płaciłem ,ale mam na to jeszcze ze 2 miechy (chyba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zabralo tylko raz, jak nic nie wyplacilem tylko sprawdzilem saldo.

I kup cokolwiek ta karta (2 razy chyba musisz, albo 3) to nie bedziesz musial placic za jej aktywacje (czy jak to tam sie nazywa :] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konta w wbk <30 i izzy konto w mbanku. Jak dla mnie to dużo lepszy jest mbank bo w wbk w ciągu trzech miechów treba 3 razy zapłacic kartąw jakimś sklepie i trzeba ją aktywowac w bankomacie. Mbank jest dużo lepszy, aktywacja przez neta, nie trzeba za nic płacic.

Nic nie trzeba.. to jest sposob na pozbycie sie pierwszej oplaty i jest to zupelnie dobrowolne. w mBanku karta tez kosztuje, wiec nie wiem dlaczego piszesz, ze nie trzeba za nic placic.. Koszty przelewow sa takie same, mbank ma ta przewage, ze ma wszystkie smsy z kodami darmowe, a wbk 5/miesiac, ale rzadko robie tak czesto przelewy, a jak juz robie to 20gr mnie nie zbawia.

 

Ogólnie to tylko mbank, a w wbk załozyłem tylko dlatego że wszedłem tam zeby wpłacic kaske na konto w mbanku i mi powiedzieli ze prowizja wynosi 7zł :/ ale mogą mi na miejscu konto załozyc i przele bedzie za 50gr to załozyłem.

Normalka jak wplacasz na konto z innego banku. Nie wiem jak wygladaja takie oplaty w innych bankach, bo nie praktykuje takiego sposobu wplacania kasy.

 

Kurde w WBK mam od niedawna i zauważyłem że za każdym razem jak pobieram jakieś pieniądze z bankomatu to mi zabiera 1 zeta :| Już tak w tym miesiącu wybrałem pieniądze z 6 razy i mam saldo -6 pln. Wczoraj jeszcze miałem -5 pln. Nawet jak skorzystam z bankomatu i nic nie wypłącę to mi zabiera 1 PLN. WTF!? Miało być ponoć darmowe konto przez pół roku zdaje się. Na razie kartą nic nie płaciłem ,ale mam na to jeszcze ze 2 miechy (chyba).

BZWBK z tego co pamietam pobiera 1PLN za sprawdzenie salda w bankomacie, moze po prostu za kazdym razem to robisz nieswiadomy tych kosztow? Jesli tak to polecam zamiast tego drukowac paragon do kazdej wyplaty, na nim tez masz saldo. A jesli to nie to, to idz sie dowiedziec do banku o co chodzi, bo to normalne nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mBanku karta tez kosztuje, wiec nie wiem dlaczego piszesz, ze nie trzeba za nic placic..

Visa Electron do eKonta jest bezplatna. Platna jest dopiero eKarta (do zakupow internetowych) i zwykla Visa (rowniez umowzliwiajaca zakupy w Internecie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BZWBK z tego co pamietam pobiera 1PLN za sprawdzenie salda w bankomacie, moze po prostu za kazdym razem to robisz nieswiadomy tych kosztow? Jesli tak to polecam zamiast tego drukowac paragon do kazdej wyplaty, na nim tez masz saldo. A jesli to nie to, to idz sie dowiedziec do banku o co chodzi, bo to normalne nie jest.

dokladnie pewnie najpierw srawdzasz saldo a dopiero potem wybierasz kase- a wystarczy najpierw wyplacic i pobrac wydruk. Co do karty to Fido tez dobrze pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Chce założyć po raz pierwszy konto w banku internetowym i mój wybór padł chyba na inteligo. Konto te można założyć poprzez wypełnienie formularzu internetowego i przesłanie im lub też np. wniosku w banku i zostawienie go pracownikowi. Z uwagi na fakt że jeszcze nigdy tego nie robiłem to pytam się czy jest zupełnie bezpiecznie podanie wszystkich swoich szczegółowych danych przez internet - a nuż ktoś te dane przejmie? Czy proxy ma tu jakieś znaczenie? Poza tym te formularze idą chyba do warszawy to w tym natłoku może zająć im tygodnie aż zadzwonią do mnie. Wniosek w banku jest bardziej rzeczywisty - zmaterializowany i więc może traktowany jest priorytetowo?

 

Krokiem drugim w zakładaniu kont internetowych jest kontakt telefoniczny w którym potwierdza się dane. Czy więc gdybym wypełniał normalny wniosek w banku i przedłożył go pracownikowi, który mogłby sprawdzić wiarygodność tych danych, to te telefoniczne potierdzenie nie musiałoby mieć miejsca?

I jeszcze jedno. To konto na razie miałoby mi służyć do internetu ale widzę kilka postów wyżej, że do zakupow w internecie należy mieć specjalną kartę, za którą słono się płaci miesięcznie. To już te przelewy na konto nie wystarczą? Musi być jakaś specjalna karta inna niż visa electron za złotówkę?

Aha i czy podanie we wniosku emaila jest w jakiś sposób przydatne w późniejszym funkcjonowaniu tego konta?

Dzięki z góry i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpłatomaty są we wrocku z tego co kojarzę dwa jeden w tesco na długiej i drugiej właśnie przy tej jednostce koło rynku, nie ma co sie bać wpłatomatu przecież przelicza ci kase i prosi o potwierdzenie wiec jeśli źle przeliczy to nie zatwierdzasz poprostu wpłacam już trszke wieksza gotówke i bez żadnych problemów tylko często są nieczynne te wpłatomaty.

Tja, ale wplacic powiedzmy 10.000 w takim ustrojstwie troche strach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Chce założyć po raz pierwszy konto w banku internetowym i mój wybór padł chyba na inteligo. Konto te można założyć poprzez wypełnienie formularzu internetowego i przesłanie im lub też np. wniosku w banku i zostawienie go pracownikowi. Z uwagi na fakt że jeszcze nigdy tego nie robiłem to pytam się czy jest zupełnie bezpiecznie podanie wszystkich swoich szczegółowych danych przez internet - a nuż ktoś te dane przejmie? Czy proxy ma tu jakieś znaczenie? Poza tym te formularze idą chyba do warszawy to w tym natłoku może zająć im tygodnie aż zadzwonią do mnie. Wniosek w banku jest bardziej rzeczywisty - zmaterializowany i więc może traktowany jest priorytetowo?

 

Krokiem drugim w zakładaniu kont internetowych jest kontakt telefoniczny w którym potwierdza się dane. Czy więc gdybym wypełniał normalny wniosek w banku i przedłożył go pracownikowi, który mogłby sprawdzić wiarygodność tych danych, to te telefoniczne potierdzenie nie musiałoby mieć miejsca?

I jeszcze jedno. To konto na razie miałoby mi służyć do internetu ale widzę kilka postów wyżej, że do zakupow w internecie należy mieć specjalną kartę, za którą słono się płaci miesięcznie. To już te przelewy na konto nie wystarczą? Musi być jakaś specjalna karta inna niż visa electron za złotówkę?

Aha i czy podanie we wniosku emaila jest w jakiś sposób przydatne w późniejszym funkcjonowaniu tego konta?

Dzięki z góry i pozdrawiam.

Poza wszystkimi potwierdzeniami powinienes dostac tez poczta umowe, regulamin, cennik itp. papiery. Nie wiem, jak jest teraz, ale ja pare lat temu, zakladajac konto w mBanku, po wypelnieniu formularza na stronie dostalem poczta umowe, ktora musialem podpisac i odeslac wraz z kserokopia dowodu osobistego.

O dane nie musisz sie obawiac, bo polaczenie jest szyfrowane.

 

Co do drugiej czesci - z karta bywa roznie. Z tego, co wiem, to wlasnie w Inteligo dostaje sie karte, ktora mozna placic w Internecie (ale musialbys sie upewnic). Po prostu przy zakupach online nie wszystkie rodzaje kart sa honorowane, akurat Visa Electron jest jedna z tych nieuznawanych kart (najczesciej potrzebna jest karta kredytowa, a Visa Electron taka nie jest). Oczywiscie, jesli jakis sklep udostepnia mozliwosc platnosci przelewem, to nie ma problemu z zaplata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

- a nie jest przypadkiem tak ze jak zakladasz w banku( w okienku) to odrazu masz juz te konto otwarte ? niewiem jak jest w przypadku intelego bo w zakladalem w pko inteligo ( internetowa wersja normalnego konta pko,prawie to samo co zwykle inteligo) to odrazu dostalem wszystkie papiery zdrapki itd.

- przez www nie masz sie co martwic o bezpieczenstwo danych, chyba ze masz miliony wirusow, trojanow itd :)

- nie musisz wyrabiac tej dodatkowej karty przelewy wystarcza, placenie przez internet to chodzi ze odrazu ci kasa z konta schodzi tak jakbys placil nia w sklepie i nie musisz czekac np jak ktos ma w innym banku konto ze kasa idzie 1 dzien

- a mail przydanty jest np zeby przychodzily wyciagi z calego miesiaca

- a co do zakladania przez www to w mbanku kurier przychodzi i Ci sprawdza dowod i on odsyla papiery

Edytowane przez _Rebel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- nie musisz wyrabiac tej dodatkowej karty przelewy wystarcza, placenie przez internet to chodzi ze odrazu ci kasa z konta schodzi tak jakbys placil nia w sklepie i nie musisz czekac np jak ktos ma w innym banku konto ze kasa idzie 1 dzien

Akurat sie mylisz, bo transakcje karta sa ksiegowane po bodajze 24h, wiec nie o szybkosc tu chodzi.

Placenie przez Internet = placenie wszedzie tam, gdzie wymagana jest karta kredytowa lub Paypal (ktory tez wymaga karty kredytowej zreszta). Visa Electron jest karta debetowa i do takich transakcji sie nie nadaje.

W polskich sklepach internetowych z reguly nie ma problemu z placeniem przelewem i do tego zadna karta nie jest potrzebna. Jednak jesli chce sie kupowac np. w amazonie czy na zagranicznych ebayach, to karta kredytowa/paypal jest nieodzowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Chce założyć po raz pierwszy konto w banku internetowym i mój wybór padł chyba na inteligo. Konto te można założyć poprzez wypełnienie formularzu internetowego i przesłanie im lub też np. wniosku w banku i zostawienie go pracownikowi. Z uwagi na fakt że jeszcze nigdy tego nie robiłem to pytam się czy jest zupełnie bezpiecznie podanie wszystkich swoich szczegółowych danych przez internet - a nuż ktoś te dane przejmie? Czy proxy ma tu jakieś znaczenie? Poza tym te formularze idą chyba do warszawy to w tym natłoku może zająć im tygodnie aż zadzwonią do mnie. Wniosek w banku jest bardziej rzeczywisty - zmaterializowany i więc może traktowany jest priorytetowo?

 

Krokiem drugim w zakładaniu kont internetowych jest kontakt telefoniczny w którym potwierdza się dane. Czy więc gdybym wypełniał normalny wniosek w banku i przedłożył go pracownikowi, który mogłby sprawdzić wiarygodność tych danych, to te telefoniczne potierdzenie nie musiałoby mieć miejsca?

I jeszcze jedno. To konto na razie miałoby mi służyć do internetu ale widzę kilka postów wyżej, że do zakupow w internecie należy mieć specjalną kartę, za którą słono się płaci miesięcznie. To już te przelewy na konto nie wystarczą? Musi być jakaś specjalna karta inna niż visa electron za złotówkę?

Aha i czy podanie we wniosku emaila jest w jakiś sposób przydatne w późniejszym funkcjonowaniu tego konta?

Dzięki z góry i pozdrawiam.

Jak zakladalem konto w inteligo to dostalem telefon (weryfikacja danych i takie tam) w tym samym dniu co wyslalem formularz. ;] Kurier natomast zawital do mnie gdzies po tygodniu. Po okazaniu dowodu osobistego i zlozeniu jednego podpisu wreczyl mi paczke od inteligo. Nastepnie trzeba aktywowac konto (trwa to kilka minut) i mozesz sie cieszyc internetowym kontem. ;] Co do zakupow w internecie za pomoca karty kredytowej to w inteligo mozna sie ubiegac o taka dopiero po trzech miesiacach korzystania z konta (najpierw trzeba zlozyc wniosek o kredyt Inteligo).

Tu masz opisany caly proces przyznawania kredytu w Inteligo: http://www.inteligo.pl/infosite/pomoc_kredyt_proces.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zalozyc konto w mbaku i w zwiazku z tym mam pare pytan.

Jak wyglada rejestracja przez internet, czy po wypelnieniu formularza trzeba bedzie gdzies dzwonic itp.

Zalozmy, ze nie mialbym zadnej karty platniczej itp. to moglbym jakos wyplacic pieniadze?

Czy do przelewow przez internet potrzebne sa jakies specjalne kody i ile za przelewy sie placi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w multibanku i jestem bardzo zadowolony, bo :

 

- nie place nic za przelewy

- oplata tylko 1zl za miesiac

- sa normalne placowki, gdzie moge pojsc i zalatwic pilne sprawy

 

wlasnie ze wzgledu na placowki, oraz przelewy bez prowizji zdecydowalem sie na multibank, a nie na mbank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...