Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Oplotki Na Kable

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :wink:

Mam nadzieję, że takiego tematu jeszcze nie było :P

Pewnie większość z Was (albo i wszyscy) owijali czymś swoje kabelki, żeby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza w obudowie.

No właśnie, moje pytanie brzmi czym :)

Nie chce kupować oplotek oferowanych przez sklepy netowe, bo są cholernie drogie. Chodzi mi bardziej o własne, że tak powiem - domowe, pomysły. Widziałem gdzieś, jak ktoś kupił sznur (niebieski akurat) o dużej średnicy i do środka wpakował kabelki :-| Zastanawiam się tylko jak on to zrobił, przecież te sznury nie są chyba w środku puste, nie? :|

Myślałem też nad peszlami, ale narazie nie bardzo wiem, gdzie je znaleść :P

 

Pozdrwiam

daX

 

 

Lista zamknieta

 

LISTA CHĘTNYCH NA OPLOTKI

 

1. GDR-10mV

2. Kosiarz_1987(ja)-5mV

3. Slow-10mV

4. pintek-5mV

5. ZielonyTBG-5mV

6. Puma[JFK]-5mV

7.Krzychu7-4mV

8.Nostradamus-5mV

9.ziomalek-5mV

10.max123 -10mV

11.AndyN - 6m V

12.tofakt - 10mV

13.Bartolomius - 5mV

14.banditos - 5mV

15.adassyc - 5mV

16.Zawoor - 5mV

Dla przypomnienia zbieramy sie na 100m i zamwiamy z tego sklepu KLIK

 

V- OSOBY KTÓRE JUZ ZAPLACIŁY

 

Birerzemy ten rozmiar co zawsze czyli 9 mm.

 

INFORMACJA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW ZAMÓWIENIA

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten "niebieski sznur" nie jest w srodku pusty tylko oplata on line ktora jest w srodku ,ale bardzo łatwo sie ja wyjmuje koszt takiego sznura (w moim przypadku niebieski) to ~3pln za metr - kupowany w Obi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie przewaznie stosuje zapinki , ale ostatnio mi sie znudzily i wyczailem dwa stare weze od pralki w piwnicy, po paru dniach rozmyslania co z nimi zrobic w koncu je pociolem dosyc dokladnie i w pakowalem w nie kable od zasilki, jeszcze zasilka nie jest skonczona ale jak bedzie to pokarze, aha tylko trzeba sie pobawic w zdejmowanie moleksuw i innych wtyczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie, ciągle nurtuje mnie to pytanie - po co w tych tubach (do których podał link MaciekCi) są te nacięcia? :| Żeby się łatwiej przekładało czy co?

Po za tym takie tuby mało efektowne, to już lepiej kupić ten sznur, chociażby czarny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytasz sie o domowe sposoby, hmm to może taśma izolacyjna :> najprostszy sposób, mam tak zrobione w starym zasilaczu, a i koszty są bardzo niskie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada lina z której został zrobiony oplotek na kable:

http://img89.echo.cx/img89/6571/0505072300460fz.jpg

Bierzesz line, tniesz na kawałki i płaskoszczypami wyciągasz line z oplotki.

A tak wygląda środek liny:

http://img89.echo.cx/img89/4937/0505072301369dp.jpg

Tak wygląda zrobiony oplot na kablach:

http://img89.echo.cx/img89/301/0505072258529wu.jpg

Tak wyglądają zakończenie końcówki. Tu wtyczka od dyskietki:

http://img89.echo.cx/img89/6003/0505072259501tp.jpg

 

 

Sory za słabą jakość zdjęć ale były one robione telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny pomysł z wykorzystaniem węży od prysznica.

1432694[/snapback]

Trochę ludzików skrytykowało mój pomysł, ale fakt faktem wygląda to bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziuby jak dla mnie super Ci to wyszło

 

a u mnie to jest tak :

 

1

2

3

 

fotki zdeczka nie aktualne ale oplotki i uloznienie kabli sie nie zmieniło (fotki robione za czasow zdechłego 5900xt i jeszcze zamocowanych poleczek na sanki z hdd ;] )

 

a i wczesniej nie "cwiczylem" zgrzewania tej koszulki termokurczliwej przy molexach i za pieknie to to nie wyszlo ;/

Edytowane przez gib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem coś takiego :rolleyes:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50022147

 

Jako oplot do przewodów od zasilania płyty w sam raz, gorzej pewnie z oplotem przewodów od dysku ze względu na średnicę, ale to się okaże, bo Gość miał mi przysłać zdjęcie. Można by sie pokusić o włożenie w to taśmy od dysku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nostradamus, wczoraj właśnie kupiłem tą samą linke, tylko że niebieską (ale też z tymi wstawkami w innym kolorze :P);

Cholernie podoba mi się to, jak to zrobił Dziuby. Tylko z kolei kable od prysznica są ciężkie i nie wyginają się tak idealnie;

Co do tego, co podał mikrotive - według pc-tuning.pl to jest 'opaska siatkowa' na kable i u nich kosztuje 19zł, a na allegro 5 - dlatego właśnie nie lubie kupować tych niby 'firmowych' rzeczy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziuby a myslałes moze nad jakims sposobem zaeby zakryć miescja łączenia rurek z molexami?.. bo wygląda to dosyć fajnie ale te zakończenia conieco psują image :).. W swoim kompie mam okrągłe kable z nałozonymi rurkami więc zakonczenia są oryginalne od okrągłych kabli (takie gumowe)... ale narazie nie mam pojęcia jak można by to lepiej zrobić.. np kable od zasilatora - żeby w jakiś elegancki sposób łączyły sie z molexem (termokurczliwka odpada, a i wygląda tez troche dziarsko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dax Dlatego lepiej szukać jakiegoś alternatywnego rozwiązania. Częściej wygląda to lepiej, jest tańsze i do tego jeszcze ma się satysfakcje. Aż strach pomyśleć ile kosztowałaby w tuningowym sklepie karbowana rurka do przewodów, którą w elektrycznym można kupić za grosze.

 

 

Kiedyś obkleiłem kable samoprzylepną taśmą bawełnianą, taka jaką są oplecione wiązki elektryczne w samochodach. Jeśli zrobić to dokładnie, to wygląda całkiem nieźle. Można w ten sposób dowinąć aż do wtyczki, przy wtyczce troche grubiej, a potem raz, może dwa obwinąć wtyczkę, zakończnie gotowe, ale to tylko w tym jednym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi do "oplecenia" zostały 3 kable :) dwóch nie oplotłem bo za cholere nie wiem jak rozebrać wtyczkę do Sata :/ na siłe nie chce bo coś zwale i co ? :? nie bardzo wiem ... no i jeden kabel 4-pinowy od P4 .. nie mogłem go rozebrać :/ próbowałem igłą "wypchnąć" bolce i za cholere tego też zrobić nie mogę , jakiś sposób ? czy muszę kombinować aż wykombinuje :]] ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to aż takie trudne, ale jak nie chcesz się z tym bawić to rozkręć sobie zasilacz i pojedyńczo odlutowuj kable i wkładaj do tej oplotki. Tylko tak to rób albo sobie zapisz kolejność kabli albo wylutuj jeden włóż w oplot i przylutuj spowrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziuby a myslałes moze nad jakims sposobem zaeby zakryć miescja łączenia rurek z molexami?.. bo wygląda to dosyć fajnie ale te zakończenia conieco psują image :).. W swoim kompie mam okrągłe kable z nałozonymi rurkami więc zakonczenia są oryginalne od okrągłych kabli (takie gumowe)... ale narazie nie mam pojęcia jak można by to lepiej zrobić.. np kable od zasilatora - żeby w jakiś elegancki sposób łączyły sie z molexem (termokurczliwka odpada,  a i wygląda tez troche dziarsko)

1432856[/snapback]

Trzy dni kombinowałem jak zakryć kable przy molexach. Wycinałem różne siatki z papieru z cieniutkiej blachy i sprawdzałem jak będzie wyglądało i duuuppaa. Przy tego typu peszlach nic się nie da zrobić.

Natomiast przy linkach czy sznurówkach to sprawa jest łatwiejsza można zrobić końcówki idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co innego jak masz gwarancje. Lepiej zostaw ją w spokuju. Albo rozetnij sobie tą oplotjke i załóż tak na kabel i później sklej albo zeszyj w ostateczności obklej taśmą bezbarwną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie nałozyłem oploty uv ;]

i chcem wymienić molexy na molexy uv

tylkoajk te stare moleksy zdjąć i jak nowe sie zakłada

kombinuj i nic niemoge wymyślic jak stare zdjąc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie nałozyłem oploty uv ;]

i chcem wymienić molexy na molexy uv

tylkoajk te stare moleksy zdjąć i jak nowe sie zakłada

kombinuj i nic niemoge wymyślic jak stare zdjąc..

1433178[/snapback]

Igłą powyjmujesz kable z molexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...