Skocz do zawartości
killua

Ekonomia i gry, reklama w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam artykulik

 

http://www.gamespot.com/news/2005/05/06/news_6123701.html

 

Hmmm 200mln $ do zgarniecia. Swoja droga ciekwy jestem jak prawo traktuje reklame w grach , bo przeciez w sumie jescze chyba nie widzialem reklam np jakich bilboardooow na budynkach etc w grach , moze w sportowych ale nie wiem bo nie gram , a przeciez rynek gier to miliony potencjalnych klientoow . Np w WoW wsaadzic reklamy whiskasa hehe : Twooj Ork kupowal by Whiskacz ;) ,W Kfc kupujaaaa elfyyyy..... itp itd (to nie jest zadna klyptoleklama) anyway .... i have a boots of escaping so: dźana.....

Edytowane przez killua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Product placement to ukryta reklama w filmie/grze/serialu. Jesli ogladales pierwsza czesc Matrixa to powinienes kojarzyc scene kiedy Neo upuszcza Nokie ktora dosc dlugo spada w dol. W grze Enter the Matrix (ciekawy single tpp z dosc razaca grafika) co krok mozesz natknac sie na automaty z Poweraid (czy jak to sie pisze), listy z napisem FedEx, pager Samsunga czy Sony. W Splinter Cell: Pandora Tomorrow takim czyms jest razacy w menu napis Sony Ericson oraz podajrze model T630 w ktorym ogladasz zdjecie podejrzanego w misji w labolatorium w Paryzu. Takich przykladow mozna mnozyc setkami.

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SC:PT to mogę potwierdzić od gościa trzeba było przejąć zdjęcie terrorysty a on miał to zdjęcie na SE T630(nawet coś zadobrej jakości :rolleyes: ) ale wracając do tematu to praktycznie w każdej nowej grze można spotkać reklamy, w Splinter Cell(jedynce) można spotkać automat z reklamą So Be Adrenaline Rush(chyba tak to sie pisze) to samo w gniocie Driv3r na praktycznie każdym kroku można spotkać logo nVidii :mur:

Edytowane przez MaRo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wipeout 2097 (moglem sie troche rąbnąć w numerku :) ) podczas ładowania gry byla wielka reklama red bulla a i na trasie nie brakowalo billboardow.

 

a co do product placement to w starszych Bondach (tych o 007) jak stal telewizor to zawsze byl to Philips. w kilku polskich filmach za to, wszyscy jezdzili nissanami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym Splinter Cellu aż roi się od tego typu reklam, a najlepszy jest ogromny neon reklamujący dezodoranty AXE, który jako jedyny świeci, podczas gdy w Nowym Jorku zgasło wszędzie światło ! :) Mnie nie przeszkadzają tego typu reklamy w grach i filmach. Jak gra jest dobra (a SC jest piekielnie dobry) to czemu producent ma sobie nie dorobić "troszkę" grosza na boku ? Niech mają kaskę jak są dobrzy, dzięki temu będzie więcej kasy na następną grę.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez nadmundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z coraz wieksza iloscia reklam w nowych grach postanowilem cos policzyc.

Zakladajac, ze reklamodawca zaplaci nam 1 centa za jedno wyswietlenie reklamy w grze to, spedzajac ok 4h dziennie przy takim NFS:U2 reklama ktoregos produktu widoczna jest na ekranie srednio co 30 sekund. Daje nam to 480 wyswietlen w trakcie jednej sesji grania. Toz to przeciez $48 = 129zl !!!

 

Zatem oficjalnie zdzieraja z nas !!! Trzeba cos z tym zrobic. Jesli mamy placic mase pieniedzy i jeszcze patrzec na billboardy za darmo - to ja biore zabawki i ide do domu.

 

Jutro zakladam temat na digg.com i wkleje tu link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych przypadkach reklamy w grze może też coś przynieść userom np free pełny support czy updatey i inne udogodnienia (oczywiście to teoria). Przykład QW (tylko w teorii bo nie wiadomo jak naprawdę bedzie wygadał support - czy co jakiś czas beda nowe mappacki itp)

http://community.enemyterritory.com/index.php?q=node/58

 

W sumie mi nie przeszkadza ale kiedyś można było sie obejść bez tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli place £35 za nowa gre to oczekuje free pelnego supportu. jesli gra mi nie dziala to maja obowiazek podpowiedziec kazdej lamie co zrobic. Update-y czyli inaczej patche to tym bardziej ich obowiazek, skoro to lata ich bledy.

Chce podkreslic fakt, ze na stronach www jedno wyswietlenie banerka lub klikniecie daje pare groszy. Powinno sie to przekladac na gry, tym bardziej, ze w grze user jest bardziej kontrolowalny, a sama reklama czesciej wyswietlana/widoczna. Powyzsza kalkulacja jest zatrwazajaca, gdyz przy graniu 5 dni w tygodniu po 4 godziny powinnismy dostac od reklamodawcow 2975zl !! A tym czasem zero niczego :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...