Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

Najlepsze Z Najlepszych - 8 Bit

Rozpoczęty przez piekara, maj 11 2005 14:16

36 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ktora firma waszym zdaniem produkowala najlepsze 8 bitowce? (279 użytkowników oddało głos)

Ktora firma waszym zdaniem produkowala najlepsze 8 bitowce?

1. Amstrad (2 głosów [0.72%])

Procent z głosów: 0.72%

2. Apple (12 głosów [4.30%])

Procent z głosów: 4.30%

3. Atari (83 głosów [29.75%])

Procent z głosów: 29.75%

4. Commodore (149 głosów [53.41%])

Procent z głosów: 53.41%

5. Schneider (1 głosów [0.36%])

Procent z głosów: 0.36%

6. Sharp (4 głosów [1.43%])

Procent z głosów: 1.43%

7. Sinclair(ZX Spectrum) (21 głosów [7.53%])

Procent z głosów: 7.53%

8. Inne (7 głosów [2.51%])

Procent z głosów: 2.51%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

piekara
  • piekara
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 101 postów

Głosujcie na najlepszą firmę produkująca 8 bitowe komputery. Wpisujcie jakie modele kiedyś stały u was w domu.
  • 0
bla bla bla

Ouara
  • Ouara
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1562 postów

było: temat - od czego zaczynaliście - ankieta
commodore rulez atari go home :P
  • 0
[center'>[font="Garamond"'>"[font="Arial Black"'>[u'>Learn to swim[/u'>[/font'>. Cuz I'm praying for rain And I'm praying for tidal waves I wanna see the ground give way. I wanna watch it all go down. Mom please flush it all away. I wanna watch it go right in and down. I wanna watch it go right in. Watch you flush it all away."[/font'> [/center'>

TANK26
  • TANK26
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 140 postów

Osobiście miałem C-64 ale wiem że Atarynka miała lepszą grafikę i była troszkę nowocześniejszym koputerkiem od C-64 :D
  • 0

Cube
  • Cube
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 90 postów

Mialem najpierw Atari 65XE a pozniej C64, bo to wlasnie Commodore bylo nowoczesniejszym sprzetem. Uklady graficzne i muzyczne mialy o wiele wieksze mozliwosci.
  • 0

decztery
  • decztery
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 63 postów

atarowca wal z gumowca!

:P

jasne, ze c64

pamietacie:
http://c64.nostalgia...atari_song1.zip
http://c64.nostalgia...atari_song2.zip

"pokochalem me atari, bylo z drewna i ze stali, z pradem niezbyt to dzialalo, wegiel sypac nalezalo"

"atari? co pan, ja nie jestem rolnikiem"

:P
  • 0

Fidel
  • Fidel
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2081 postów

gdzie NES?? gdzie gameboy??
  • 0
[center'>Macbook Alu Honda CRX[/center'>

SowaBezOka
  • SowaBezOka
  • Uczestnik
  • Banned
  • 135 postów

widze ze @Fidel wpadles w to co ja... Tez ostatnio mnie wzielo by pozbierac sobie kilka konsolek (zaczynam od starszych) :D

jak narazie mam N64. (PS2 tez mam, ale ona nie jest stara ;) )

wracajac do tematu - a ja mialem i atari i c64... z gierek na atarynke wiele nie pamietam, ale c64 to juz sam obslugiwalem i gralem :D

pozniej amisia byla... (chlip chlip...) zarabiste czasy...
  • 0

.Kuba
  • .Kuba
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 410 postów

C-64 króluje :) fajnie sie nim bawiło w dalekiej przeszłości, od 1999 pecet :D
  • 0
MOBO: DFI LanParty UT NF4 Ultra-D CPU: AMD Athlon 64 3000+ Venice @2430MhzVGA: MSI GeForce 7600GTRAM: Samsung UCCC 2x512mb::: DDR400HDD: MAXTOR 120GB sata ::: WD Caviar WD6400AAKSPSU: Modecom MC-350ATX 2.0 PFCOBUDOWA: Chieftec MX-01B-D-U ::: Polecam! ;)MONITOR: LG W2252V HDMI

Fidel
  • Fidel
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2081 postów

SowaBezOka -> :P ja tez zbieram mam juz

Gameboy, SNES, Megadrive, PSone, PS2, SABA Videoplay, Intellivision

brakuje w nakiecie NES'a Gameboy'ów, Master System'a - to powinno sie tam znalesc bo ma 8bit:P i jesli chodzi o gry to napewno radzilo sobie z nimi lepiej niz to co tam jest wypisane:Pbo bylo do nich stworzone
  • 0
[center'>Macbook Alu Honda CRX[/center'>

s0lid

Najlpesza? Famicon czyli NES czyli też Pegazus xD
  • 0

{  Intel COREi5-4670K 3,4GHz   |   MSI Z87-G45 Gaming   |   MSI GF GTX770   |   2x4096DDR3 HyperX   |   WesterDigital 500GB SATAII   |   Seagate Barracuda 2TB SATAIII   | XFX 650W  }

in Thermaltake SOPRANO

xbox live gt: VoiTech PL

langi
  • langi
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 41 postów

Commodore 64 "The Best", zawsze jak o nim myśle to przypomina mi się moje dziecinstwo. Nie umiem zrozumieć osób które sprzedają swoje stare 8 bitowce, to jak sprzedać część siebie. One maja coś w sobie to ne nasze dzisiajsze szajsy gdzie sie tylko gra w jakieś denne, głupie gry. Z drugiej strony fajnie że sprzedają czasami za grosze bo moge sobie je zbierać :).
  • 1

NoVVy
  • NoVVy
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 856 postów

Nie umiem zrozumieć osób które sprzedają swoje stare 8 bitowce, to jak sprzedać część siebie.

Wyświetl post

Sam teraz żałuję, że sprzedałem moje kochane Atari 65 XE (są jeszcze emulatory ale to nie to samo).

Jeśli chodzi o 8-bitowe konsole to NES i cudna gierka Goal 3 rządzą.
  • 0

«•»

spavatch
  • spavatch
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1384 postów

gdzie NES?? gdzie gameboy??

Wyświetl post

Na smietniku :P. Mowimy o komputerach a nie zabawkach! :roll:
  • 0

Spavatch

--------------------------------------------------------------

SLAY Radio - 8-bit, no $#!+.

-> Powered by cała masa Komodorków i Amig oraz jakiś tam taki sobie piec

-> Driven by "tyre-smoking turbocharged troublemaker" (szukaj w GT2 na PSX)

-> (this space intentionally left blank)

Pietia(lania)

C64
  • 0
[center'>Stancjonarki:CPU: Intele , AMD'ki MOBO: Asusy, ASRocki , Gigabyte ...GPU : AMD , NVRAM: SDR'y . DDR' 1,2,3Delle , Asusy, Acery, siemensy Tabaka to jest to !!!! [/center'>

Errorx
  • Errorx
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1149 postów

Czyzbym byl jedynym ktory zaczynal od Amstrada?
  • 0
[i'>niemobilny: i5 760+Zalman Flex, P55-USB3, 12GB GoodRam 1333, MSI GTX460 Cyclone, OCZ 500Wmobilny: Lenovo ThinkPad t430i[/i'>

s0lid

Na smietniku :P. Mowimy o komputerach a nie zabawkach! :roll:

Lol, ale atari to też moze byc konsola i też 8 bitowa, np Atari 2600 to była konsola do gier wideo produkowana od roku 1977. Była jedną z pierwszych konsol, które używały wymiennych modułów z grami tzw. kartridży, zamiast wbudowania na stałe jednej lub więcej gier.

Użytkownik .:Solid_Snake:. edytował ten post 09 styczeń 2006 - 02:50

• 0

{  Intel COREi5-4670K 3,4GHz   |   MSI Z87-G45 Gaming   |   MSI GF GTX770   |   2x4096DDR3 HyperX   |   WesterDigital 500GB SATAII   |   Seagate Barracuda 2TB SATAIII   | XFX 650W  }

in Thermaltake SOPRANO

xbox live gt: VoiTech PL

war3
  • war3
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 623 postów

C64 :)
  • 0
PC, PS3, PS2, PSP, PSX, X360, WII, DC, SM+MCD, SNES, GB, GG, SS.

Arekservice

Mam jeszcz atarynkę (popielniczke :D ) dzieciaki wysmieli jak zapuściłem im Robbo albo Misje.
Starszy powiedzał co za pixeloza ale to nie to pokolenie.Pamiętam wgrywanie z kaseciaka i modły
aby zaskoczyło za pierwszym razem i szalało się do rana (nie było UPS i innych wynalazków) B)
A dzisiaj czasami w nocy pogrywam w stare gierki.
Dlatego TYLKO ATARI.
Commodore :26: Atari
  • 0
Mobo:Asus P5AD2E-Premium Proc:P4 630 3GHz @3,98GHzRam:1024 Geil ultra 667MHz@708MHz 3-3-3-8Grafa:Galaxy Nvidia 6600GTHdd:2xWD 80G RAID, 1xWD 200G SATADVD/CD:NEC ND4550A, TEAC CD-W540ESound:SB Audigy 4 Pro, Yamaha SW-1000XG, MU-80, Roland SC-88ProPSU: Tagan TG580-U15Monitor: Samsung SM 770p Buda:Logic Q12 I inne duperele :))

ZATOICHI
  • ZATOICHI
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 636 postów

Smieszą mnie teksty że coś jest SUXX pisane przez osoby które często nie miały styczności (lub niewielką) z rzeczą o której piszą :D , a piszą tak często dlatego że miały wtedy konkurenyjną platformę.

To ja dodam parę słów od siebie B) jako że miałem długo C64 a znajomy miał Atari i robilismy porównania na żywo tych samych tytułów np Draconusa ....w praktyce wygląda to tak że Atari miało większą paletę barw ale w trybach graficznych które nadawały sie do użycia w grach miało mniej kolorów niz C64 oraz mniejszą rozdzielczość niż C64.

Pozwoliłem sobie poszukac w necie jakiegoś przykładu, poniżej screeny z Draconusa na obie platformy:

Wybrałem tę samą lokacje w Draconusie by było łatwiej ocenić
zwróćcie uwagę np na kolce tych "kaktusów" na dole planszy
- w wersji na Atari zabrakło rozdziałki by je dobrze odwzorować, ilość kolorów tez widać wyraźnie.

ATARI - kliknąć by powiększyć

Dołączona grafika

Dołączona grafika

C64 - kliknąć by powiększyć

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik ZATOICHI edytował ten post 11 styczeń 2006 - 00:51

• 0

procesor: INTEL Core i7-2600K 4.4 GHz
chłodzenie: Noctua NH-D14
płyta: AsRock P67 Extreme 6 (B3)
pamięć: GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9
karta: MSI GeForce GTX 970 Gaming
zasilacz: Seasonic X-Series SS-660 660W

M1siek

Pamiętam te czasy z Commodore to było kasety z gierkami ;) przed TV siedziałem dobami rodzice wyganiali bo chcieli oglądać coś. Aż łezka się w oku kręci. A commodore leży sprawy teraz w szafie ;) chyba zaraz go podłączę do Karty TV :D
  • 0

i7 6700k@4,6GHz :: Asus Maximus VIII Hero :: GTX 1080@2,1GHz ::  DDR4 3GHz@3,46 16GB :: Dell U3415W :: Samsung 850 EVO 500GB, WD Green 1TB :: LC & config

"Dobrego Inżyniera ogranicza tylko jego własna wyobraźnia"

msb12
  • msb12
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 9 postów

animozje nie osłabły:-) - atari czy c64- pracowałem na obydwu + timex 128 -na kogo padło na tego bęc -comodore miał lepszą współprace z magnetofonem przez co został maszynką do gier dla ambitniejszych atari- nie wiem czy ktoś z elektroników pamięta jak łatwo było wyprowadzić na złącze joja sygnał i sterować we\wy 256 użądzeń! reasumując - ATARI
  • 0

NoVVy
  • NoVVy
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 856 postów

To ja dodam parę słów od siebie B) jako że miałem długo C64 a znajomy miał Atari i robilismy porównania na żywo tych samych tytułów np Draconusa ....w praktyce wygląda to tak że Atari miało większą paletę barw ale w trybach graficznych które nadawały sie do użycia w grach miało mniej kolorów niz C64 oraz mniejszą rozdzielczość niż C64.

Co do grafy to nie ma wątpliwości ale jak było z dźwiękiem na C64? Na Atari bardzo mi się podobały odgłosy w Draconusie ale nie miałem okazji słyszeć odgłosów z tej gry na C64. Jest duża różnica?
  • 0

«•»

slawex1983

Atarynka miała lepszy układ dźwiękowy od C64. Układ POKEY pozwalał na generowanie 4 niezależnych dźwięków jednocześnie. Dodam jeszcze, że popularny pegasus (NES) oparty jest na procesorze małego Atari, czyli MOS 6502 1,77 MHz. Z tym, że pegasus zawiera dodatkowy układ graficzny taktowany zegarem 5,37 MHz (można powiedzieć akcelerator :D ).
Commodore C64 posiada procesor MOS kompatybilny z CPU Atari z tym, że nieco wolniej taktowany (niecały 1 MHz z tego co pamiętam).
To były piękne czasy. Mam jeszcze moją Atarynkę 65XE. Pamiętam te noce zarwane na graniu w Pitfall 2, Encounter, Behind, River Raid. Kawał życia przy Basicu. Piękne wspomienia.
  • 0
gury, lasy, żeki i moża.

jurek911
  • jurek911
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1836 postów

River Raid na Timex'ie to było to (co miesiąc nowy joystick ^^) potem zmiana na ZXSpectrum i ciąg dalszy (mam ciągle w szafie, nawet odpalałem to jakieś 5 lat temu po 12 latach leżakowania ^^ )
A dalej to już c64 i nowe Renegade...eh to były czasy.
pzd
  • 0

I5 2500k@5Ghz(1,425V) / Thermalright Archon / Asrock Extreme4 / Samsung 830 128GB / MSI GTX970@1500 / 2x4GB Kingston / Enermax 850W / ProLite G2773HS

Hansu (-+)''

Commodore ^_^ To było coś ;) Gry miały duszę, nie to co teraz... :]
  • 1
[font="Tahoma"'>[i'>CPU:[/i'> Intel C2D E4600[i'>RAM:[/i'> G.Skill 2x 1GB - max. @1170MHz 5-5-5-15[i'>Video:[/i'> Galaxy GF7300GT 256MB, Dell 21" P1130[i'>Audio:[/i'> SB Live! 24-bit SB0410, Microlab Solo 6c, Creative HS-600[i'>MB:[/i'> Foxconn P35A-S[i'>HDD:[/i'> 2x 250GB Seagate 16MB NCQ[i'>Zasilacz:[/i'> Corsair HXEU 520W Modular[i'>Buda:[/i'> Chieftec Aegis [i'>KB&Mice:[/i'> Logitech UltraX Media, Logitech G1[/font'>

Yozue
  • Yozue
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 46 postów

Ja mam Atari 800XE wyposażone w 320kB ramu, QMEG OS, stereo puls stacja LDW Super 2000 (z systemem Toms Multi Drive. Do tego zielony monitor neptun B-) Wszystko działa sprawnie.
  • 0
[center'>[font="Comic Sans MS"'>AMD PHENOM II X3 720 BE @X4 20 BE || core speed: 800 MHz (0.8v) <-> 3400 MHz (1.4v) || nb speed: 2400 MHz (1.3v)płynną zmianę mnoznika zapewnia [i'>K10STAT[/i'>GIGABYTE MA790GP-DS4H F5 || PATRIOT 2x 2GB 800 MHz CL4 (2.2v) || SAPPHIRE Radeon HD 4870 TOXIC 780/1000@881/1004 MHzniskie temperatury zapewnia [i'>PENTAGRAM Karakorum oraz NZXT Tempest[/i'> || moc dostarcza [i'>PENTAGRAM Silent Force 620W[/i'> || nad wszystkim czuwa [i'>WINDOWS 7 RC x64[/i'>[/font'>[/center'>

MesJasZ
  • MesJasZ
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 400 postów

ale w atari mimo pokey chyba nie było samplingu... zresztą C64 i jego możliwości audio przeszły do historii - nawet ten łysol z Kombi [pierwszego kombi - lider w okularkach] używał c64 do generowania muzyki ;)
  • 0

4770K@4200mhz | Z97X Gaming 7 |16 Gb @1866mhz Crucial LP | GTX 1060 MINI | R7 SSD 480Gb | X-fi MUSIC & Z-5500 5.1 & Logi G930 | Dell U2913WM "29 | Seasonic 760W Platinum

EGlobal 5257U | Iris 6100 | 8Gb 1866 mhz | 80 Gb SSD | Gateway FullHD "24 16:10
Dell XPS 13 9350
FHD | 6200U | 8 Gb | PM951 NVME 256 Gb
Zbox CI-320 | N2930 2.16 Ghz | 2Gb ddr3 | 40Gb SSD | OpenElec
DV11PRO  | Core-M 5Y10 | 4Gb ddr3 | 64Gb SSD

DV11PRO | Z3770 | 2Gb ddr3 | 64Gb eMMC 

szpachla2

Heh, ja też miałem kiedyś c64.
Pamiętam jak chciałem ustawić głowice w magnetofonie, matka mi zabroniła i mówiła: "Nowy komputer a ty już w nim chcesz śrubokrętem kręcić" :)
( Najmilej wspominam Amigę, ale to pewnie więcej niż 8 bitów. )
  • 0
Cennk jest zakazany...

spavatch
  • spavatch
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1384 postów

zresztą C64 i jego możliwości audio przeszły do historii - nawet ten łysol z Kombi [pierwszego kombi - lider w okularkach] używał c64 do generowania muzyki ;)

Slawek mu bylo :P.

Z reszta nie tylko on, muzyke w nieco podobnym guscie tworzyl Welle Erdball, a ze wspolczesnych chociazby lamus Timbaland (pod postacia SIDstation).
  • 0

Spavatch

SLAY Radio - 8-bit, no $#!+.

-> Powered by cała masa Komodorków i Amig oraz jakiś tam taki sobie piec

-> Driven by "tyre-smoking turbocharged troublemaker" (szukaj w GT2 na PSX)

-> (this space intentionally left blank)

Schleppel
  • Schleppel
  • Początkujący uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 10 postów

ZX Spectrum melduje się.

Ach, te gumowe klawisze... I to w zasadzie wszystko, co pamiętam z przygody z tym niezwykłym komputerem, jako że przestał być używany w moim domu, kiedy osiągnąłem wiek 3 lat. No, pamiętam jeszcze scenkę z jakiejś -zdaje się -gry. Czarno-biały obrazek jakiegoś parku.

Bardzo dobrze za to przypominam sobie tą oto podróbę Atari xyzw zwaną popularnie RAMBEM... Gierki miało to to całkiem grywalne (Pitfall, River Raid, Space Invaders), niestety; nadawało się jedynie do grania.

videocomputerconsole.jpg
  • 0

Dodaj odpowiedź