Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam spory problem z W7 Ultimate x86. Otóż wczoraj znajoma mojej mamy przywiozła komputer i mówi do mnie "Coś się zepsuło, jak wychodzę to pojawia się niebieski ekran i nic"

Nie miałem zamiaru się domyślać o co jej chodzi, tylko odrazu podłączyłem kompa i powiedziałem żeby pokazała mi w którym momencie to się dzieje. Okazało się że sam system działa sprawnie ale nie można go zamknąć :( Kiedy klikam "Zamknij" pojawia się komunikat "Trwa wylogowywanie", dalej "Trwa zamykanie" i po chwili wylatuje blue screen, niestety nie zdążyłem przeczytać co tam było napisane i po chwili komp się restartuje, potem jest okno że system nie został prawidłowo zamknięty, klikam "Uruchom system normalnie" i tak w kółko. Żeby wyłączyć muszę wcisnąć przycisk Power, wtedy wszystko gaśnie. Po powrocie do pulpitu pojawia się info że system odzyskał sprawność itp. Tutaj screen z informacjami o błędzie: http://zapodaj.net/images/7dedf6665f7c2.jpg

Panowie pomóżcie, proszę!

 

Dodatkowo w załaczniku zamieszczam logi z OTL, z dnia dzisiejszego bo cały czas to samo.

OTL.Txt

Extras.Txt

Edytowane przez Heisenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problemy z wieszaniem się portów /sterownika USB przy przełączaniu użytkownika?

Kiedy daje wyloguj bądź przełącz na ekranie wyboru użytkownika przestaje działać myszka i/lub klawiatura i musze odpinać urządzenie na chwile by ponownie zadziałało.

 

Dziwne ale to samo jest na portach intela i asmedia więc wygląda na wine systemu(?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatninch akutualizacjach w Windows 7 Home Premium, przestał mi działać Windows Remote Desktop.
Tak zaraz ktoś napisze, że HP nie ma RDP, ale użyłem patcha kiedyś i działało o tego http://www.windows7home.net/install-remote-desktop-in-windows-7-home-premium/
Jakiś ziutek też już tam pisze dziś że plik termsrv.dll, ma złą checksum, gdyż próbowałem już jeszcze raz patchować.

Czy ktoś też to ma i z tym walczy, nie ukrywam że RDP jest mi dość potrzebny, a jestem teraz na lodzie...

Jeśli ktoś wystrzeli żeby usunąć ostatnie updaty, to tak jest to możliwe, ale traktuje to jako ostateczność, any idea?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi pomóc przenieść folder SoftwareDitsribution z na inną partycję. Próbowałem sposobu podanego na forum i nie działa. Patrzyłem też w gogle, ale nie pomogło. Najlepiej gdyby ktoś wytłumaczył to łopatologicznie.

 

EDIT: Problem rozwiązany.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

Mam W7 HP x64 postawiony na Asrock Z77 Extreme 4.

 

W windowsie, dla przycisku zasilania, ustawiłem akcję "nierób nic", jednakże, moja sprytna córka i tak potrafi wyłączyć kompa, przytrzymując dłużej przycisk zasilania.

 

By i to wyłączyć, muszę szukać opcji w EUFI mobaska, czy są jeszcze jakieś ustawienia w systemie, ustawiające totalny brak reakcji nawet na dłużse przytrzymanie przycisku power?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, a mianowicie mam na pulpicie duze ikony i co jakis czas pojedyncza ikona sie zmniejsza. Nie moge sobie poradzic z tym, zeby przywrocic jej pierwotny rozmiar. Ma ktos jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni usilnie próbuje się u mnie zainstalować ważna aktualizacja KB 3033929. Po restarcie komputera niby aktualizuje pliki i jest monit o "Konfiguracji aktualizacji", po czym informacja o niepowodzeniu i cofanie zmian. Efektem jest że systemu uruchamia się dopiero za 3 restartem.

Błąd w logach ma nr 80004005.
Ma ktoś podobny problem?

 

edit:
Ma.
Pogoglałem i M$ znowu coś zepsuł, trzeba czekać na poprawkę poprawki, a tą narazie ukryć.

 

edit2:
Zdaje się to występować tylko na komputerach z dualboot. Po ponownym uruchomieniu z pomięciem niestandardowego bootloadera(konkretnie Lilo) poprawka się zainstalowała.

Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z  edytorem rejestru , a mianowicie , nie chce się włączyć , wszystko inne działa jak należy .

Skanowałem NOD'em i czysto , czytałem po innych forach to radzili poprzez szablony administracyjne>> system >> i tam ograniczenia czy rejestru lub coś w tym stylu , ale także ta metoda nic nie daje , proszę o pomoc , pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kompa przy pomocy AdwCleaner.

 

Jest jakiś komunikat czy po prostu cisza?

 

Sprawdzałeś, czy plik jest na swoim miejscu? Z tego co patrzę u siebie, to są 2:

C:\Windows\regedit.exe

C:\Windows\SysWOW64\regedit.exe (zapewne wersja 64bit)

 

Potem jeszcze 2 kopie w C:\Windows\winsxs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu cisza.. , pliki na swoim miejscu , AdwCleaner czysto :
 

# AdwCleaner v4.201 - Logfile created 20/04/2015 at 09:39:19
# Updated 08/04/2015 by Xplode
# Database : 2015-04-19.4 [server]
# Operating system : Windows 7 Ultimate Service Pack 1 (x64)
# Username : Ysiek - YSIEK-KOMPUTER
# Running from : D:\Pobrane\adwcleaner_4.201.exe
# Option : Cleaning

***** [ Services ] *****


***** [ Files / Folders ] *****


***** [ Scheduled tasks ] *****


***** [ Shortcuts ] *****


***** [ Registry ] *****


***** [ Web browsers ] *****

-\\ Internet Explorer v11.0.9600.17728


-\\ Mozilla Firefox v37.0.1 (x86 pl)


-\\ Chromium v


*************************

AdwCleaner[R0].txt - [911 bytes] - [20/04/2015 09:36:01]
AdwCleaner[R1].txt - [882 bytes] - [20/04/2015 09:38:44]
AdwCleaner[s0].txt - [980 bytes] - [20/04/2015 09:37:39]
AdwCleaner[s1].txt - [808 bytes] - [20/04/2015 09:39:19]

########## EOF - C:\AdwCleaner\AdwCleaner[s1].txt - [866  bytes] ##########
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ręcznie uruchomić każdy z plików.

Druga opcja, to przeniesienie ich do innego folder/dysku i wtedy spróbuj uruchomić - może jest jakaś blokada po ścieżce.

Trzecia opcja to uruchomienie przywracania pliku z płyty/obrazu ISO.

 

Możesz też założyć drugie konto w systemie i zobaczyć, czy na nim też występuje problem (albo spróbować w trybie awaryjnym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem z usunieciem "Jabuticaba" próbowalem na wszyskie sposoby ale nie moge go znaleźć w komputerze ani w rozszeżejniach opery.

 

jest to program od reklam

Edytowane przez VENENO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z kartą sieciową bądź sterownikiem do niej.

 

Koleżka podrzucić mi blaszaka żebym mu zrobił formata . Wszystko pięknie , ładnie przeinstalowałem system na nowo , wgrałem stery , ale mam jeden problem z którym próbowałem już chyba wszystkiego.. , mianowicie jest problem z połączeniem internetowym.. na pasku zadań przy ikonie łączności jest żółty trójkąt .. myślałem , że to zły sterownik (przeinstalowałem już ich chyba ze 100) i dalej nic .. przesyłam Wam screeny w razie czego.. . Łącze się przez kabel jakby ktoś pytał .

http://i.imgur.com/YwXLd49.jpg

 

http://i.imgur.com/CcBGjoK.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co to dokładnie za kontroler sieciowy? identyfikator sprzętu  wskazuje na realteka 8168, natomiast dokumentacja płyty wskazuje raczej na 8111DL
2. Sprawdź czy sieć działa pod kontrolą jakiegoś systemu LiveCD

Tych sterowników próbowałeś? http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=13&PFid=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy taka sprawa . Zainstalowałem jeszcze raz system , bo myślałem , że może stery karty się na siebie nakładały i syf jest jakiś , teraz w menadżerze urządzeń widnieje karta sieciowa (taka jaką Ziomek miał zanim mi oddał kompa) tj. http://i.imgur.com/WBTqr1w.jpgwięc musi być dobra , łącze się bezpośrednio kablem od nadawcy (tego samego co ma koleżka) . A może być tak , że tylko na moim łączu jest problem z połączeniem ( u mnie nie dawno podłączyli światłowód - teraz mam tak , że kabel idzie do takiej małej plastikowej kostki z drugiej strony kostki jest RJ-45 który idzie bezpośrednio do kompa . a jak koleżka podłączy u siebie to będzie dobrze?

 

*Wcześniej ogarniałem komputery dla znajomych i nie miałem tego problemu z połączeniem (były już światłowody i ta kostka)

Edytowane przez Makumba_Ska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączysz się bezpośrednio od providera, więc najpewniej ma ustawioną na Twój kabel blokadę na konkretny MAC. Podłączyłeś inną kartę, więc MAC już się nie zgadzał. Jakbyś miał router, to by nie było problemu, ponieważ dostawca miałby zapisany numer MAC routera, a co jest podłączone dalej już go nie obchodzi.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...