Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

regedit: HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows > Current Version > Run > wywal wszystko co uznasz za niepotrzebne podczas staru systemu.

 

Na google o tym znalazl bys tysiac stron i szybciej pozbyl bys sie problemu niz pytajac na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regedit: HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows > Current Version > Run > wywal wszystko co uznasz za niepotrzebne podczas staru systemu.

 

Na google o tym znalazl bys tysiac stron i szybciej pozbyl bys sie problemu niz pytajac na forum

 

w startupie tego nie ma. Już pisałem, że na msconfig nie mogę znaleźć.

 

Uruchom -> regedit [ENTER] -> Alt + F2 -> wpisujesz poszukiwaną nazwe klucza i Enter -> Del

 

przeszukałem i nie znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Moja nagrywarka ześwirowała pod nowym Windowsem. Mianowicie niby nagrywa płytki (DVD+R od Benq), są wypalone, ale po włożeniu ich do napędu wyglądają jak by były czyste. Nagrywam przy pomocy Ashampoo Burning Studio 9 (sprawdzałem też na 10). Mogę jeszcze sprawdzić na jakimś innym freeware'owym programie, ale nie wiem czy jest sens marnować płytki. Do tego sprawdziłem jeszcze inne płytki które nagrałem (też w ABS 9) pod Siódemką i na wszystkich jest to samo. Płytki nagrane pod Vistą w ABS 9 czytane są bez problemu i wszystko na nich jest. Z innymi płytami też nie ma problemu.

 

Możecie coś poradzić, czy to napęd mi siada?

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Dlaczego proces nvidia helper jest dwa razy?

 

Bo tak ma być, poza tym mozna go wyłączyć w usługach. Tak jest tam i nie ma problemu z jego wyłączeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Moja nagrywarka ześwirowała pod nowym Windowsem. Mianowicie niby nagrywa płytki (DVD+R od Benq), są wypalone, ale po włożeniu ich do napędu wyglądają jak by były czyste. Nagrywam przy pomocy Ashampoo Burning Studio 9 (sprawdzałem też na 10). Mogę jeszcze sprawdzić na jakimś innym freeware'owym programie, ale nie wiem czy jest sens marnować płytki. Do tego sprawdziłem jeszcze inne płytki które nagrałem (też w ABS 9) pod Siódemką i na wszystkich jest to samo. Płytki nagrane pod Vistą w ABS 9 czytane są bez problemu i wszystko na nich jest. Z innymi płytami też nie ma problemu.

 

Możecie coś poradzić, czy to napęd mi siada?

 

 

Miałem kiedyś podobny problem - winowajcą był napęd. Sprawdź nagrane płytki pod 7 na innym napędzie. Spróbuj wrzucić nowszy firmware o ile jest.

 

Odpowiedź LG:

 

Szanowny Panie,

 

informujemy, iż napęd optyczny o powyższym modelu nie działa z systemem Windows 7.

 

Z Poważaniem,

LG Electronics Polska.

Lekki fail z ich strony, ale muszę szukać nowego napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystich,

 

Dodam na początku ze jestem posiadaczem oryginalnej wersji windy 7, ostanio po wymianie procka system woła o ponowną aktywację, wpisuję stary serial który dostałem wraz z systemem, a potem pojawia się ten skreen który załączem, próbuję zadzwonić na ten numer i wałek, krzyczy ze numer jest nie prawidłowy :blink: wpisuję:

 

0801308801

 

801308801

 

225941919

 

i wałek, żaden numer nie jest poprawny <_< ktoś wie o co chodzi?

Edytowane przez Adamo12x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja z glupim pytaniem ;)

 

Pozyczylem od Michaeliusa SSD celem pobawienia sie. Skopiowalem na niego partycje z systemem z Samsunga z podpisu za pomoca Acronis Disk Director, odpialem Samsunga i przy uruchamianiu dostaje komunikat windowsowego bootmanagera, ze dysk systemowy jest nieprawidlowy czy cos w ten desen.

 

Czy z pomoca plyty instalacyjnej da sie to wyprostowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie troche irytuje pare rzeczy które się powtórzyły po formacie. Teraz system trzyma mi sie długo, a instalowałem siódemkę dwa razy na moim kompie. Za każdym razem pare dni po instalacji systemu sie kopią dwie przydatne mi rzeczy.

 

Pierwszą jest to, że przestaje działać skrót "Zarządzaj" który jest w prawokliku Komputera i wyskakuje takie coś:

post-164893-1276796934,9557_thumb.jpg

Wiem, że można tam wejść z panelu sterowania lub zrobić skrót na pulpicie ale po co skoro jest standardowo w prawokliku Komputera, i sam fakt że mi to sie ciągle rypie mnie drażni...

 

Drugie to to, że z czasem nie moge przypinać programów do paska zadań. Jest odblokowany czy zablokowany - nieważne - i tak nie idzie tego zrobić bo po przeciągnięciu ikony jest taki mały znak zakazu, że nie można, a jak już sie uda że pojawia się napis "przypnij..." to i tak nic się nie dzieje i sie nie przypina. Co za nasienie uciążliwe... Na już przypiętych jest komenda "odepnij..." ale wole tego nie robić bo już nie przypne spowrotem <_<

 

Jest jakieś lekarstwo na te dwie rzeczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie troche irytuje pare rzeczy które się powtórzyły po formacie. Teraz system trzyma mi sie długo, a instalowałem siódemkę dwa razy na moim kompie. Za każdym razem pare dni po instalacji systemu sie kopią dwie przydatne mi rzeczy.

 

Pierwszą jest to, że przestaje działać skrót "Zarządzaj" który jest w prawokliku Komputera i wyskakuje takie coś:

post-164893-1276796934,9557_thumb.jpg

Wiem, że można tam wejść z panelu sterowania lub zrobić skrót na pulpicie ale po co skoro jest standardowo w prawokliku Komputera, i sam fakt że mi to sie ciągle rypie mnie drażni...

 

Drugie to to, że z czasem nie moge przypinać programów do paska zadań. Jest odblokowany czy zablokowany - nieważne - i tak nie idzie tego zrobić bo po przeciągnięciu ikony jest taki mały znak zakazu, że nie można, a jak już sie uda że pojawia się napis "przypnij..." to i tak nic się nie dzieje i sie nie przypina. Co za nasienie uciążliwe... Na już przypiętych jest komenda "odepnij..." ale wole tego nie robić bo już nie przypne spowrotem <_<

 

Jest jakieś lekarstwo na te dwie rzeczy??

 

W każdym razie nie jest to zachowanie standardowe.

Wygląda na problem ze złośliwym oprogramowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie nie jest to zachowanie standardowe.

Wygląda na problem ze złośliwym oprogramowaniem.

 

Ale poza tym nie mam żadnych problemów. Mam Pandę Cloud najnowszą i Windows 7 Firewall Control. Wiem, że to dziwne ale tak jak mówie, po pierwszej instalce jak formatowałem i stawiałem drugi raz system to te dwa incydenty znowu po paru dniach wystapiły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poza tym nie mam żadnych problemów. Mam Pandę Cloud najnowszą i Windows 7 Firewall Control. Wiem, że to dziwne ale tak jak mówie, po pierwszej instalce jak formatowałem i stawiałem drugi raz system to te dwa incydenty znowu po paru dniach wystapiły...

 

A nie przestało to działać po instalacji jakiegoś programu? Mi po instalacji którejś wersji Comodo przestał działać tryb zgodności ze starszymi wersjami systemu. I nie pomogła nawet deinstalacja programu. Dobrze że miałem utworzony backup systemu, bo pewnie byłoby z tym sporo zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, trochę takie wróżenie z fusów.

Pozostaje mieć nadzieję, że ktoś z podobnym problemem to przeczyta i odpisze.

 

Jedno co możesz zrobić to odwiedzić fora wszystkich programów,

które instalujesz i sprawdzić czy w nowych tematach są jakieś

informacje właśnie o tym błędzie. Ja tak kiedyś dowiedziałem się,

że winę za problemy z moim systemem ponosił COMODO (aczkolwiek nadal

używam tego programu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z drukowaniem po sieci, mianowice. Komp A drukarka podlaczona po USB wszystko dziala bez problemu [system Win7], Komp B drukarka sieciowa [Vista] tutaj sa problemy mianowicie jak chce wydrukowac jakikolwiek dokument z B na A to dokument na A dodaje sie do kolejki drukowania ale sie nie drukuje, nie pomaga anulowanie itp itd. Po takim manewrze z A tez juz nie da sie drukowac.

 

Co ciekawe jesli zrestartuje A po dodaniu do drukowania czegos z B, to w momencie pokazywania pulpitu zaczynaja mi sie drukowac te dokumenty z B.

 

Prosze o rade jak to naprawic. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z drukowaniem po sieci, mianowice. Komp A drukarka podlaczona po USB wszystko dziala bez problemu [system Win7], Komp B drukarka sieciowa [Vista] tutaj sa problemy mianowicie jak chce wydrukowac jakikolwiek dokument z B na A to dokument na A dodaje sie do kolejki drukowania ale sie nie drukuje, nie pomaga anulowanie itp itd. Po takim manewrze z A tez juz nie da sie drukowac.

 

Co ciekawe jesli zrestartuje A po dodaniu do drukowania czegos z B, to w momencie pokazywania pulpitu zaczynaja mi sie drukowac te dokumenty z B.

 

Prosze o rade jak to naprawic. :(

 

Ping z B > A i A > B jest? Masz hasło na A? Jaka wersja visty? Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Mam taki problem, który występował dawno temu na windows vista, potem na windows 7 rc, potem na windows 7 build7600 i tera zna nowo postawionym windows 7 build 7600.

 

 

Otóż po uruchomieniu systemu, nie od razu po jakimś czasie dysk zaczyna mielić. Mieli do momentu aż nie wejdę w pogląd co on mieli, wtedy głupa rżnie ze niby nic nie robi.

 

Jak ide w kime i kompa zostawiam , mija jakiś czas i budzę się słysząc ze znów coś mieli, właże by looknąć o co chodzi i przestaje...

 

 

Rzuce dwoma screenami z ostatniej z opisanych sytuacji. Mi nic to nie mówi, ale może ktoś będzie wiedział o co chodzi.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

To są screeny zrobione po jakieś 1 godzinie trybu idle. Jak widać komp robi co chce...

 

Edit:

Wygląda na to, ze chodzi o defragmentowanie. Na razie wyłączyłem automatyczna defragmentację (powinno to robić raz w tygodniu.. a wykonuje przy każdej okazji). Zobaczymy przy czym tym razem będzie mielił dyskiem.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też potrafi defragmentacja tak rzęzić dyskami chwilę po włączeniu wygaszacza. Chociaż... godzinę po starcie idla? Cały proces w moim przypadku trwa może 2 minuty - pochrobocze odrobinę, kontrolka dysków pomruga i finito zanim zdążę podejść. Ale może to przez to, że komputer się defragmentuje w ten sposób dość często - idle łapie co najmniej raz dziennie i prawie nigdy nie przerwałem defragmentacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma podobny problem (screen niżej opisuje wszystko) i może wie jak go rozwiązać ? Dodam iż "Mikrosoftowe" porady typu sfc /scannow nie działają a Przywracanie systemu mam wyłączone :/

 

Dołączona grafika

 

To że system jest oryginalny chyba nie muszę dodawać, pochodzi z MSDNAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy, ale w przypadku XP

(dwukrotnie mimo braku zmian hardware,

które mogły by to spowodować;

chociaż raz była to wina daemon tools z tego co pamiętam)

oraz raz w przypadku Visty.

 

Z tego też względu nie jestem przekonany do wersji OEM.

 

Jednak jak rozwiązać problem?

Jednym z rozwiązań jest wpisanie nowego klucza

(inna wersja językowa lub zamówienie nowego

klucza przez system pomocy w msdnaa),

chociaż nie wiem jak to wygląda właśnie w Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem. Podłączam kablem PC laptopa do TV i nie mogę uzyskać obrazu tylko na TV. Przełączam i mam albo opcje tylko na lapku, albo na raz lapek i TV, a nie jestem w stanie tak zrobić by obraz był tylko na TV. Po wybraniu tej opcji zarówno ekran TV jak i PC jest czarny. Pytam o to w tym dziale, gdyż raptem msc temu przesiadłem się z xp na w7 i niestety ta opcja u mnie nie chodzi. z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamialem podobny problem, ale z Windowsem 2003 tez z MSDNAA i ostatecznie zadzwonilem do MS i facet aktywowal mi system ponownie i powiedzial, ze czasem takie rzeczy sie zdarzaja...

 

Tutaj jest trochę inna sytuacja, mianowicie system oryginalnie jest EN użyłem Vistalizator w celu zmiany języka na PL a to Microsoft teraz "umie" wykryć i zgłasza naruszenie licencji. Zgodnie radą panów z MS można wrócić do języka EN np. za pomocą tego skryptu:

 

@ECHO OFFECHO Microsoftbcdedit /set {current} locale en-USbcdboot %winDir% /l en-USreg export HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages\pl-PL c:\Users\%UserName%\desktop\en.regreg delete HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages\pl-PL /freg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages\en-US /v DefaultFallback /t REG_SZ /d 1pause

Następnie wejść na stronę http://www.microsoft.com/genuine/ i przeprowadzić weryfikację, po udanej weryfikacji można przywrócić język PL przez uruchomienie utworzonego pliku en.reg, rozwiązania jeszcze nie sprawdzałem ale sam fakt że zaproponował to Microsoft mnie lekko zastanowił ;)

 

Na swoją obronę powiem tylko tyle że posiadam system Windows 7 Professional EN jak i PL a wersji EN użyłem tylko dlatego iż tylko dzięki niej mogłem przeprowadzić Upgrade z RC.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z proxy wlasnie w windows 7 więc postanowiłem się tutaj zapytać by nowego tematu nie robić :) otóż admin wymyślił że każy będzie używał proxy takiego

192.168.0.1 port 8080 haslo jakies mam login jakisjest i udało mi się skonfigurować pod proxy mozille jednak jak ustawić programy które nie mają ,, w sobie" opcji proxy jak np. napiprojekt? więc postanowiłem że wejde w panel sterowania opcje internetowe potem opcje internetope potem zakładka połaczenia potem ustawienia lan i wyglada to takDołączona grafika mógłby mi więc ktoś pomóc z tym fantem ? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z ekranem logowania w w7. Od jakiegoś czasu nie wiem dlaczego ale jak restartuje kompa i ładuje się windows to pojawia się moja nazwa użytkownika w którą muszę kliknąć, żeby system dalej się ładował. Dlaczego się tak podziało i czy jest jakiś sposób na usunięcie tego?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z ekranem logowania w w7. Od jakiegoś czasu nie wiem dlaczego ale jak restartuje kompa i ładuje się windows to pojawia się moja nazwa użytkownika w którą muszę kliknąć, żeby system dalej się ładował. Dlaczego się tak podziało i czy jest jakiś sposób na usunięcie tego?

Z góry dzięki za pomoc.

 

panel sterowania -> sprzęt i dźwięk -> wymagaj hasła przy wznawianiu pracy komputera -> nie wymagaj hasła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...