Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynie mikrofon zawsze się przestawiał przy zmianach. Właśnie jak z tym u Ciebie?

 

A co konkretnie się z nim dzieje? U mnie z mikrofonem jest chyba wszystko ok, a przynajmniej nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości. "Win7Vista_4GB_MicFix" dodałeś do rejestru?

Dzisiaj zainstalowałem te 3.8 ale nie widzę żadnej różnicy. Ten błąd z CMSS z wersji 3,7 nadal pozostał. Ale ogólnie sterowniki są ok. Z dźwiękiem nie ma żadnych problemów a to najważniejsze :)

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwinąć co daje ten micfix?

 

Konkretnie to nie wiem, bo u mnie wszystko było ok i bez tego fixa ;) ale na stronie ze sterownikami jest taka informacja:

Microphone issues on Windows 7/Vista 64-bit (x64) with 4GB of RAM or more

 

Audigy driver does not support 64-bit addressing, resulting in random issues with the Microphone (static, robotic or distorted voice, white noise)

oraz:

Under the 64-bit edition of Windows 7/Vista, you might want to try the Win7Vista_4GB_MicFix.reg registry patch that might fix the issues with the Microphone when there are 4GB of RAM or more memory installed. Simply double click the registry file and restart Windows. It is not guaranteed to work on every system.

I w archiwum ze sterownikami znajduje się ten fix.

 

Konkretnie u mnie mikrofon wraca jakby do default, jakieś 70% i wyłącza dodatkowe 20dB.

 

To ja takich problemów nie mam, ale też nie miałem wersji 3,6. Wypróbuj tą 3,8. Mam ją aktualnie i oprócz tego problemu z CMSSem nie zauważyłem innych problemów. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor z HUBem USB. Da się wyłączyć z autostartu tą opcję skandiska? Za każdym razem po włączeniu monitora system wykrywa na nowo pendrive' karte pamięci, itd co tylko jest wpięte i chce je skanować jakby miały jakieś błędy, męczy mnie wybieranie opcji skanuj lub uruchom bez skanowania. Gdzies to na pewno idzie wyłączyć, ale gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem po necie i nie mogę nigdzie znaleźć podpowiedzi. Coś mi się stało ze wszystkimi skrótami, dosłownie ze wszystkimi i tymi wewnątrz programów, odnośników do stron internetowych i innych, dosłownie ze wszystkimi skrótami. Ikony od programów są dobre. To znaczy tak one są ale na nich jest jeszcze taka inna ikona. Windows 7 32. Czy da radę przywrócić to do normalności czy tylko format i nowa instalka, brybrbrbr, aż skóra cierpnie.

 

post-163424-060210500 1278810517_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomaga sformatowanie karty na nowo?

 

Nic z tych rzeczy. System widzi błędy na pamięciach po wyłączeniu monitora, bez uprzedniego wyjęcia np. pendrive'a. Ani fizycznie ani logicznie żadnych błędów nie ma, 7mka ma tylko jakieś "fazy" dziwne ;)

 

 

Nie da się tego skanowania/sprawdzania wyłączyć tak jak autostartu jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma mi dać tamten link. Co ma wykrywanie urządzenia z błędem do bootowania i skanowania dysków? Przy uruchamianiu kompa chkdsk nie startuje nawet. Dzieje się tak tylko przy podpinaniu pena do kompa, win zawsze krzyczy że błąd. Nie ważne czy go sformatuje czy nie wiadomo co jeszcze. Przełączenie monitora w standby powoduje mu taki błąd przez chwilowy zanik zasilania (bo Hub działa mimo wszystko, ale z lekką przerwą, widzę to po myszce BT, przez chwilę odbiornik nie działa). Może jakiś inny klucz w rejestrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może nie wyłączaj monitora w czasie pracy komputera? :)

 

Pokombinuj może z ustawieniami

 

DEVICE MANAGER / Disk drive / Properties / Policies

 

Konretnie powinno być włączone Quick removal...

 

Wyłączenie Autoplay też może pomóc.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewertuj temat, było z rozwiązaniem. Brakuje ci strzałki od skrótu.

 

Wertowałem temat, znalazłem tylko żeby usunąć plik IconCache.db ale to nic nie dało. Dlatego nie ma strzałek, gdyż z pół roku temu usunąłem je poprzez wpis do rejestru, bo nie lubię ich widoku (strzałek na skrótach). Ten zrzut (kilka postów wyżej) zrobiłem przy średniej wielkości ikon na pulpicie, przy małej wielkości ikonki zasłonięte są tymi drugimi tak że tych programowych skrótów w ogóle nie widać. Jakieś pomysły jak to przywrócić do normalności ?? Jakikolwiek robię skrót to każdy wygląda tak samo, (przykryty jest taką ikonką).

 

post-163424-038660200 1278853721_thumb.jpg

Edytowane przez wujekz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Te strzałki można zmieniać/usuwać za pomocą programu Vista Shortcut Manager. Zainstaluj go i spróbuj za jego pomocą pozbyć się problemu. Link do programu podałem gdzieś wcześniej w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te strzałki można zmieniać/usuwać za pomocą programu Vista Shortcut Manager. Zainstaluj go i spróbuj za jego pomocą pozbyć się problemu. Link do programu podałem gdzieś wcześniej w tym temacie.

 

Ok, dzięki, pozbyłem się tego ustrojstwa za pomocą TuneUp 2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Rozumiem, że jesteś świadomy posiada 2 pulpitów, i że ikonki na lewym pulpicie nie są tymi zaginionymi...?

2. Przez zniknięcie ikonek rozumiesz zniknięcie skrótów, czy zmianę ikon w skrótach na domyślne Windows/inne?

3. Nie bardzo wiem, co to za programik obok zegara - ten z "V. Czyżby serwer VNC? Jeśli tak, to jest opcja, że ktoś łączy się z systemem i kasuje je ręcznie.

4. Skoro zawsze znikają te same ikonki, to:

a) powiedz jakie

b) spróbuj nadać im inną nazwę

c) ustaw im atrybut "Tylko do odczytu"

d) w skrajnym wypadku zabierz innym użytkownikom uprawnienia do ich zapisu/odczytu

 

No kurde, znowu mi zniknely. Pogralem troche w SC2 i poszedlem spac nie wylaczajac komputera - wstaje, podchodze, patrze i nie ma znowy tych samych. :(

1. nie

2. znikniecie skrotow

3. realvnc, jednak taka opcje odrzucam

4d: nie mam innych uzytkoniwkow na komputerze.

 

Znily mi skroty tylko i wylacznie do gier ktore mam w prawym gornym rogu, mianowicie: NFS World, Street Fighter 4, Borderlands, GTA4 EFLC, Prototype, Wiedzmin.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie juz wyczailem pewna wlasciwosc, znikaly tylko te ikonki ktore przeciaglem ze Start->Games te do ktorych mialem recznie zrobione skroty nie znikaly. Teraz te co zniknely zrobilem recznie i zobacze czy tez znikna.

 

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4Scan saved at 7:33:36 PM, on 7/12/2010Platform: Windows 7  (WinNT 6.00.3504)MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.7600.16385)Boot mode: NormalRunning processes:C:\Program Files (x86)\Spybot - Search & Destroy\TeaTimer.exeC:\Program Files (x86)\BOINC\boincmgr.exeC:\Program Files (x86)\BOINC\boinc.exeC:\ProgramData\BOINC\projects\www.worldcommunitygrid.org\wcg_faah_autodock_6.07_windows_intelx86C:\ProgramData\BOINC\projects\www.worldcommunitygrid.org\wcg_hcc1_img_6.08_windows_intelx86C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office14\OUTLOOK.EXEC:\Program Files (x86)\mIRC\mirc.exeC:\Program Files (x86)\Windows Live\Messenger\msnmsgr.exeC:\Program Files (x86)\Gadu-Gadu\gg.exeC:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exeC:\Program Files (x86)\Skype\Plugin Manager\skypePM.exeC:\Program Files (x86)\Windows Live\Contacts\wlcomm.exeC:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exeC:\Program Files (x86)\foobar2000\foobar2000.exeC:\totalcmd\TOTALCMD.EXEC:\Program Files (x86)\Trend Micro\HiJackThis\HiJackThis.exeR1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = [url=http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896]Bing[/url]R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = [url=http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157]MSN : Hotmail, Messenger, Actualité, Sport et Vidéo[/url]R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = [url=http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157]MSN : Hotmail, Messenger, Actualité, Sport et Vidéo[/url]R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = [url=http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896]Bing[/url]R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = [url=http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896]Bing[/url]R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = [url=http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157]MSN : Hotmail, Messenger, Actualité, Sport et Vidéo[/url]R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch = R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = C:\Windows\SysWOW64\blank.htmR0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = F2 - REG:system.ini: UserInit=userinit.exeO2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dllO2 - BHO: Spybot-S&D IE Protection - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - C:\PROGRA~2\SPYBOT~1\SDHelper.dllO2 - BHO: (no name) - {5C255C8A-E604-49b4-9D64-90988571CECB} - (no file)O2 - BHO: URLRedirectionBHO - {B4F3A835-0E21-4959-BA22-42B3008E02FF} - C:\PROGRA~2\MICROS~3\Office14\URLREDIR.DLLO2 - BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin\jp2ssv.dllO4 - HKCU\..\Run: [SpybotSD TeaTimer] C:\Program Files (x86)\Spybot - Search & Destroy\TeaTimer.exeO4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'LOCAL SERVICE')O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'LOCAL SERVICE')O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'NETWORK SERVICE')O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'NETWORK SERVICE')O8 - Extra context menu item: E&xport to Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~2\MICROS~3\Office14\EXCEL.EXE/3000O8 - Extra context menu item: Se&nd to OneNote - res://C:\PROGRA~2\MICROS~3\Office14\ONBttnIE.dll/105O9 - Extra button: Send to OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office14\ONBttnIE.dllO9 - Extra 'Tools' menuitem: Se&nd to OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office14\ONBttnIE.dllO9 - Extra button: OneNote Lin&ked Notes - {789FE86F-6FC4-46A1-9849-EDE0DB0C95CA} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office14\ONBttnIELinkedNotes.dllO9 - Extra 'Tools' menuitem: OneNote Lin&ked Notes - {789FE86F-6FC4-46A1-9849-EDE0DB0C95CA} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office14\ONBttnIELinkedNotes.dllO9 - Extra button: Fiddler2 - {CF819DA3-9882-4944-ADF5-6EF17ECF3C6E} - "C:\Program Files (x86)\Fiddler2\Fiddler.exe" (file missing)O9 - Extra 'Tools' menuitem: Fiddler2 - {CF819DA3-9882-4944-ADF5-6EF17ECF3C6E} - "C:\Program Files (x86)\Fiddler2\Fiddler.exe" (file missing)O9 - Extra button: (no name) - {DFB852A3-47F8-48C4-A200-58CAB36FD2A2} - C:\PROGRA~2\SPYBOT~1\SDHelper.dllO9 - Extra 'Tools' menuitem: Spybot - Search & Destroy Configuration - {DFB852A3-47F8-48C4-A200-58CAB36FD2A2} - C:\PROGRA~2\SPYBOT~1\SDHelper.dllO10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files (x86)\vmware\vmware player\vsocklib.dllO10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files (x86)\vmware\vmware player\vsocklib.dllO16 - DPF: {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} (MksSkanerOnline Class) - [url=http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab]http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab[/url]O16 - DPF: {E2883E8F-472F-4FB0-9522-AC9BF37916A7} - [url=http://platformdl.adobe.com/NOS/getPlusPlus/1.6/gp.cab]http://platformdl.adobe.com/NOS/getPlusPlus/1.6/gp.cab[/url]O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{8943B291-BA6E-479C-B299-63E22222A12C}: Domain = ipsec.onetO17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{8943B291-BA6E-479C-B299-63E22222A12C}: NameServer = 192.168.243.130,192.168.193.240O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~2\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLLO18 - Filter hijack: text/xml - {807573E5-5146-11D5-A672-00B0D022E945} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\OFFICE14\MSOXMLMF.DLLO23 - Service: Andrea ADI Filters Service (AEADIFilters) - Unknown owner - C:\Windows\system32\AEADISRV.EXE (file missing)O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Alg.exe,-112 (ALG) - Unknown owner - C:\Windows\System32\alg.exe (file missing)O23 - Service: ShrewSoft DNS Proxy Daemon (dtpd) - Unknown owner - C:\Program Files\ShrewSoft\VPN Client\dtpd.exeO23 - Service: @%SystemRoot%\system32\efssvc.dll,-100 (EFS) - Unknown owner - C:\Windows\System32\lsass.exe (file missing)O23 - Service: @%systemroot%\system32\fxsresm.dll,-118 (Fax) - Unknown owner - C:\Windows\system32\fxssvc.exe (file missing)O23 - Service: ShrewSoft IKE Daemon (iked) - Unknown owner - C:\Program Files\ShrewSoft\VPN Client\iked.exeO23 - Service: ShrewSoft IPSEC Daemon (ipsecd) - Unknown owner - C:\Program Files\ShrewSoft\VPN Client\ipsecd.exeO23 - Service: @keyiso.dll,-100 (KeyIso) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)O23 - Service: Lavasoft Ad-Aware Service - Lavasoft - C:\Program Files (x86)\Lavasoft\Ad-Aware\AAWService.exeO23 - Service: @comres.dll,-2797 (MSDTC) - Unknown owner - C:\Windows\System32\msdtc.exe (file missing)O23 - Service: @%SystemRoot%\System32\netlogon.dll,-102 (Netlogon) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)O23 - Service: @%systemroot%\system32\psbase.dll,-300 (ProtectedStorage) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)O23 - Service: @%systemroot%\system32\Locator.exe,-2 (RpcLocator) - Unknown owner - C:\Windows\system32\locator.exe (file missing)O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\samsrv.dll,-1 (SamSs) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)O23 - Service: Sandboxie Service (SbieSvc) - tzuk - C:\Program Files\Sandboxie\SbieSvc.exeO23 - Service: SBSD Security Center Service (SBSDWSCService) - Safer Networking Ltd. - C:\Program Files (x86)\Spybot - Search & Destroy\SDWinSec.exeO23 - Service: ServiceLayer - Nokia - C:\Program Files (x86)\PC Connectivity Solution\ServiceLayer.exeO23 - Service: @%SystemRoot%\system32\snmptrap.exe,-3 (SNMPTRAP) - Unknown owner - C:\Windows\System32\snmptrap.exe (file missing)O23 - Service: @%systemroot%\system32\spoolsv.exe,-1 (Spooler) - Unknown owner - C:\Windows\System32\spoolsv.exe (file missing)O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\sppsvc.exe,-101 (sppsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\sppsvc.exe (file missing)O23 - Service: Steam Client Service - Valve Corporation - C:\Program Files (x86)\Common Files\Steam\SteamService.exeO23 - Service: VMware Agent Service (ufad-ws60) - VMware, Inc. - C:\Program Files (x86)\VMware\VMware Player\vmware-ufad.exeO23 - Service: @%SystemRoot%\system32\ui0detect.exe,-101 (UI0Detect) - Unknown owner - C:\Windows\system32\UI0Detect.exe (file missing)O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vaultsvc.dll,-1003 (VaultSvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vds.exe,-100 (vds) - Unknown owner - C:\Windows\System32\vds.exe (file missing)O23 - Service: VMware Authorization Service (VMAuthdService) - VMware, Inc. - C:\Program Files (x86)\VMware\VMware Player\vmware-authd.exeO23 - Service: VMware DHCP Service (VMnetDHCP) - VMware, Inc. - C:\Windows\system32\vmnetdhcp.exeO23 - Service: VMware USB Arbitration Service (VMUSBArbService) - VMware, Inc. - C:\Program Files (x86)\Common Files\VMware\USB\vmware-usbarbitrator.exeO23 - Service: VMware NAT Service - VMware, Inc. - C:\Windows\system32\vmnat.exeO23 - Service: @%systemroot%\system32\vssvc.exe,-102 (VSS) - Unknown owner - C:\Windows\system32\vssvc.exe (file missing)O23 - Service: @%systemroot%\system32\wbengine.exe,-104 (wbengine) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbengine.exe (file missing)O23 - Service: VNC Server Version 4 (WinVNC4) - RealVNC Ltd. - C:\Program Files\RealVNC\VNC4\WinVNC4.exeO23 - Service: @%Systemroot%\system32\wbem\wmiapsrv.exe,-110 (wmiApSrv) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbem\WmiApSrv.exe (file missing)--End of file - 9582 bytes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz wersję tych sterowników? Ja mam obecnie 3,7 i dźwięk jest ok, ale jest z nimi taki problem że jak zmieniam ilość głośników z 4.1 na 2.0 przy ustawionym CMSS na Stereo Surround to CMSS zamiast zmienić się automatycznie na OFF to pozostaje Stereo Surround i dźwięk ma dodany jakiś głupi efekt przestrzenny. Trzeba dopiero ręcznie zmienić na OFF. Wcześniej miałem chyba wersję 3,5 i tam nie było tego problemu ale był za to inny - gdy zmieniałem ustawienia tonów wysokich/niskich to głośność spadała ok 2 krotnie (przy tych samych ustawieniach głośności), i tylko przywrócenie domyślnych ustawień tonów wysokich/niskich przywracało normalną głośność. Więc jak widać różne wersje tych sterowników posiadają różne błędy. Dlatego najlepiej przetestować różne wersje. Ja aktualnie zamierzam zainstalować najnowsze 3,8. Są one oparte już o normalną wersję sterownika (wcześniejsze były oparte o bety sterowników) więc liczę że może z tymi będzie już wszystko ok ;)

 

Dla Audigy jest masakra ze sterami pod Win7 przynajmniej x64, wielki szacun dla Daniela K, że wogóle rozwija swoje modyfikacje, ale tak trudno wrzucić działający w 100% EAX Console? Audigy_SupportPack_3_8 i wszystkie wcześniejsze nie posiadają konsoli EAX a w Audio Console w zakładce EAX idzie tylko wybrać efekt środowiskowy zaś brak opcji Advanced EQ która dodaje niesamowitej dynamiki muzyce! Bez tego już nie potrafię żyć, a jedyne stery które to mają pod Win7 x64 są te: LINK a plik się zwie SBAX_PCDVT_LB_2_15_0004EQ.exe. Dla mojej A2 ZS są to złote stery, i mic działa jak powinien :)

 

Edit:

Chociaż w sumie ładnie grają po odpowiednim skonfigurowaniu ich i foobara, chyba zostane przy nich :lol: w końcu nowsze ;)

 

PS. Wytłumaczy mi ktoś dlaczego po skonfigurowaniu w foobarze sterownika ASIO po restarcie systemu wyskakuje błąd że nie ma sterownika ASIO i trzeba na nowo konfigurować? Na XP tego nie było mimo wszystko a bym sobie poużywał ASIO :P

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytanko: na HTPS (Acer Aspire Revo 3610) mam 2GB RAM i Win7 HP x64 (pytajcie Acera, czemu takie combo ;) ). Jako interfejsu HTPC uzywam programu MediaPortal, filmy odpalane sa w Media Player Classic HomeCinema. Problem jest taki, ze jak odpalam film fullHD, to w tle wyskakuje mi windowsowe powiadominie, ze konczy sie pamiec i zaleca sie zamkniecie programow (takie okienko na srodku ekranu, pozniej moge zrobic screena). Oczywiscie jest to bullshit, bo wolnego RAM jest z 600MB i spokojnie bym je olal, gdyby nie jeden detal: jego wyskakiwanie powoduje, ze MPC wychodzi z trybu fullscreen.

 

Znalazlem na Googlach jak owe okienko wylaczyc calkowicie, ale wolalbym, aby to powiadomienie wyskakiwalo, gdy RAM naprawde zostanie malo, np. 100MB. Da sie jakos zmienic prog reakcji tego komunikatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam ustawiony na 256MB. Tylko rzecz w tym, ze 64-bitowy system bierze swoje, Mediaportal tez troche zjada i jak juz sie film wlaczy, to ilosc wolnego RAM spada ponizej 25% (co dla mojej ilosci pamieci wynosi 512MB). Konkretnie mowie o takim powiadomieniu:

Dołączona grafika

 

Tak jak pisalem wczesniej: tresc tego warninga mam w nosie, nie ma szans, zebym zajal kiedykolwiek caly RAM na tym kompie. Chcialbym jednak, na wszelki wypadek, zeby pojawialo sie ono przy 100MB wolnej pamieci. Da sie, czy musze je wywalic calkiem i miec nadzieje, ze brak pamieci zauwaze zanim sie cos wywali? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi@

 

Wystarczy zwiększyć plik wymiany, u mnie miałem "aż" 1024mb i kilka razy wywaliło mnie z Left 4 Dead 2, właśnie z tym samym błędem. Ustawiłem na 2048mb i mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby mozna, tyle ze w urzadzonku jest dyszczor 2.5" 5400rpm i srednio mam ochote dowalac mu jeszcze ostre jezdzenie po pagefile (a tym sie to skonczy), ktore jest w sumie zbedne bo mi sie nic nie wywala, a wolnego RAM jest jeszcze od cholery i troszke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale owy komunikat nie ma nic wspolnego z pagefile. Pojawia sie on, gdy ilosc wolnego RAMu (fizycznego + pagefile) spadnie do 25%. Jak ktos ma 8GB RAM, to mu to wyskoczy przy 2GB wolnego.

Powiekszanie pagefile jest tylko oszukiwaniem systemu, bo udaje sie, ze dostepna jest wieksza ilosc pamieci, czyli po prostu odsuwa sie problem na potem.

 

Komp to HTPC i naraz chodza na nim trzy aplikacje: uTorrent, MediaPortal i Media Player Classic HomeCinema podczas ogladania filmu. I nic innego. Nie ma szans, zeby ten tercet zalatwil caly RAM.

Wiem, uparty jestem, ale po prostu nie lubie takich glupawych rozwiazan w stylu zwiekszenia pagefile.

 

Swoja droga, byl kiedys trik do XP z kluczem rejestru, w ktorym ustawialo sie przy jakiej zajetosci RAM system mial zaczac korzystac z pagefile. W Win7 tez cos takiego jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to ostrzeżenie jest zdecydowanie za nisko ustawione. Tez pamiętam że było do XP a sam chciałem to przestawić na moim kompie tylko kompletnie nie moge sobie przypomnieć gdzie to było w XP, może tym tropem wyszukałoby się w siódemce.

 

SGJ by się przydał bo on to pewnie pamięta gdzie...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...