Skocz do zawartości
wizjonerek

nawiercanie ,frezowanie kontra ręczna robota

Rekomendowane odpowiedzi

pytanko do speców bo ręce mi juz opadają (ze zmeczenia ) jesli w bloczku miedzi chciałbym wyzłobiś podłuzne rowki długośc ok 32mm szeroosć 4 mmm głebokośc ok 12mmm jak to zrobić zaden zakład nie chce mi tergo wywierci ć ani wyfrezować jak to mozna zrobić recznie czy mozecie mi pomóc ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiertarka stołowa - 180 zł. Wiertło tytanowe (ale pytaj o takie ze wszystkimi powierzchniami tnącymi) - 150 zł. i jedziesz :-)

 

A poważniej to zamiast wiertła mozesz zamówić frezy 4mm do metalu (w dobrym sklepie) będzie duuuzo taniej, ale trzeba czekac :-(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie używaj zwykłych wierteł. Broń Boże. Ja zmarnowałem dwa bloczki, bo mi dwa razy wiertło pękło i się zakleszczyło w środku (3mm, oraz 4,3). Powinieneś też używać cieczy chłodzącej, bo rozhartujesz wiertło i będziesz je mógł ze spokojnym sumieniem wyrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od jakiej prędkości obrotowej można stosować noramlne frezy ale frez 8mm srednicy kosztuje poniżej 10zł :))

Na zwykłej stołowej wiertarce tez mozna frezowac. Tylko jest jeden problem - frez 4mm do metalu. Trzeba zamawiac (przynajmniej we wrocku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest mnóstwo innych stopów wytrzymalszych od tytanu. Tytan jest w stosunku do swojej wytrzymałości bardzo lekki i tyle.

Cos takiego zalecił mi znajomy (pracuje w ślusarni). Podobno dużo wolniej zużywa się jeżeli używasz go do frezowania (powierzchnią boczna)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież jest mnóstwo innych stopów wytrzymalszych od tytanu. Tytan jest w stosunku do swojej wytrzymałości bardzo lekki i tyle.

Cos takiego zalecił mi znajomy (pracuje w ślusarni). Podobno dużo wolniej zużywa się jeżeli używasz go do frezowania (powierzchnią boczna)..

no tak u nas o takim frezie to moge pomazyć . zjeżdiłem wszystkich slusarzy.i wszystkie sklepy z narzedziami włacznie z sastoramami platformami i innymi Supermarketami. i echo nima takiego freza do metalu. po 2 mam tylko reczną wiertarke o stołówce moge zapomnieć

wpadłem na taki paranoiczny sposób koniec wiertła zeszlifuje na płasko co by mi nie wwiercało sie w materiał .wierarke reczną umocuje w pozycji poziomej materiał(mam ponawiercane otworki bardzo blisko siebie pozostały mi scianki miedzy otowrami do wybrania) trzymanie w rece i równo przesuwanie w poziomie materiał

wierło mi sie nie wwierci bi koniec bedzie tepy wybierać bedzie boczną scianą a ze mam otwory to równo da sie w poprzek materiał poprowadzić

wiertło boczną scianą bedzie frezować . co o tym myslicie bo już pomysły na domowe sposoby mi sie skończy normalnie stwierdzam ze już sie nie dziwie ze jest bezrobocie skoro ślusarz. sie nie chce tego mi powiercić (za zapłatą oczywiscie) i kto tu ma za dużo pieniedzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w markecie budowlanym ile kosztuje najtanszy uchwyt na wiertarke (uzywasz wtedy zwykłej tak jak stołowej). Bez uchwytu nie dasz rady - ja na stołowej miałem problemy (znaczy musiałem uciąć wiertło, żeby się nie wyginało na boki, a wierciłem "tylko" w alu).

 

Aha - zwykłe wiertło nie wytrzyma pracy powierzchnią boczna :-(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w markecie budowlanym ile kosztuje najtanszy uchwyt na wiertarke (uzywasz wtedy zwykłej tak jak stołowej). Bez uchwytu nie dasz rady - ja na stołowej miałem problemy (znaczy musiałem uciąć wiertło, żeby się nie wyginało na boki, a wierciłem "tylko" w alu).

 

Aha - zwykłe wiertło nie wytrzyma pracy powierzchnią boczna :-(.

popatrz dobry pomysł o tym nie pomyslałem (dlatego własnie lubie pytac ludzi bo mają ine spojzenie na sprawe :D:D:)

 

mam nadzieje ze nie bedzie taki uchwyt drogi bo cała wiertarka stołowa kosztuje 180zł(duzo bo nie mam tej kasy)

a wiertło nie wytrzyma ??? przeciez nie kupie jakiegoś diamentowego albo tytanowego za 150 zł . kurde ręce opadają chociaz wole zwalić 10 wierteł które kosztują 10 zł niż frez za 50(średni po tyle były frezy palcowe)

mam też nadzieje ze taki uchwyt nie bedzie kosztował 80% ceny całej wiertarki bo po oststnich podbojach wszystkich sklepów miechanicznych w miescie to sie już wszystkiego spodziewam .

pozdrówka Wizjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stojak na zwykłą wiertarke jest wystarczajaco stabilny - tylko trzeba przykręcić go do stołu. Poza tym dochodzi jeszcze imadło maszynowe (albo modelarskie za 10-20 złotych - Topex).

 

Wiertło - musisz zapytac w sklepie - moze ktores z "profesjonalnych" da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stojak na zwykłą wiertarke jest wystarczajaco stabilny - tylko trzeba przykręcić go do stołu. Poza tym dochodzi jeszcze imadło maszynowe (albo modelarskie za 10-20 złotych - Topex). 

 

Wiertło - musisz zapytac w sklepie - moze ktores z "profesjonalnych" da rade.

No wlasnie, gdzie moge dostac takie imadlo za przyzwoita cene (<<50PLN)?? Ktos w jakiejs Castoramie/Praktikerze cos takiego widzial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakupujesz tych wiertel, wiertarek, stolow, itp. Za to mozna kupic oryginalny blok wodny zaje..... i zero roboty.

Zreszta, gdzie Ty chodziles, ze nie chca zrobic takiej banalnej rzeczy ?

Ja takie cos to w pare godzin bym zrobil na frezarce, a nie mialem jej w reku juz od 6 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakupujesz tych wiertel, wiertarek, stolow, itp. Za to mozna kupic oryginalny blok wodny zaje..... i zero roboty.

No ale właśnie to o tą robotę chodzi :-). Dlaczego w Anglii nawet dyrektorzy banków samodzielnie remontują domy? Satysfakcja - no i można poczuć się lepszym od tych wszystkich, którzy mają bloki "kupne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakupujesz tych wiertel, wiertarek, stolow, itp. Za to mozna kupic oryginalny blok wodny zaje..... i zero roboty.

Zreszta, gdzie Ty chodziles, ze nie chca zrobic takiej banalnej rzeczy ?

Ja takie cos to w pare godzin bym zrobil na frezarce, a nie mialem jej w reku juz od 6 lat.

zrobic to ja sobie też bym potrafił bo pewnie jeszcse nie zapomniałem jak sie maszyny obsługuje w końcu to stare dzieje ale taki mam zawód :))

gdzie te czasy :DD

u mnie im sie poprostu nie chce i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakupujesz tych wiertel, wiertarek, stolow, itp. Za to mozna kupic oryginalny blok wodny zaje..... i zero roboty.

Zreszta, gdzie Ty chodziles, ze nie chca zrobic takiej banalnej rzeczy ?

Ja takie cos to w pare godzin bym zrobil na frezarce, a nie mialem jej w reku juz od 6 lat.

no tak za te pieniądze to mógłbym kupićgotowy zestaw i co tedy z tego mam?????? zero satysfakcji zero pracy . po 2 jak sie naucze to nic nie szkodzi aby robić nie tylko dla siebie :):)) i to Jest PRZyjemność :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt niezaprzeczalny :D

i dlatego ze mam wolne w pracy w czwartek zaraz pedze do jakiegoś sklepu po ten stojak do wiertarki.imadło to sie znajdzie w moich zasobach :))

i bede wiercić ale wiertłami bo z frezem to sie chyba nie da nic u mnie w miescie załatwić

zobaczymy jaki bedzie efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze bedzie produkowal blcozki zeby mu sie zwrucilo :P

no to niezły pomysl ale wycieczki po miedz troche daleko to nie zabardzo mi sie chce jezdzić ale jak sie na bloczki znajdą chętni to jasne ze moge komus wykonać narazie sprawdzam najtansze (choć czasem bardziej pracochłonne) sposoby robienia ich

nastepny jaki mam w planach to bloczek ala mate lev2 :)) ciekawe czy sie jakoś tanio da toi zrobić i jakie bedą efekty

 

a co do zestawu z Cpc to już prawie sprzedany Cena 250 zł :)) niezle hehhe niezle . :P

tyle ze teraz jade znów na collerku titanie wiec praca z blokiem mnie pili . bo weze sa pompa jest nagrzewniczka jest a bloku nima :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze bedzie produkowal blcozki zeby mu sie zwrucilo :P

ja o czyms takim myslalem i chcialem pociac miedz recznie zeby zaoszczedzic na przyzadach ale powiedzial sobie "nigdy wiecej"

Ponad godzine sie mordowalem z wycieciem bloku 50x50. Jezeli przyjdzie mi do glowy taki pomysl na drugi raz to kupuje tarcze do ciecia metalu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem z tych ambitnych. kupilem 2 tygodnie temu komplet: statyw do wiertarki i imadlo techniczne w globusie w czechach. zaplacilem 1700 koron, do tego wiertla o srednicy 3 mm ze stali HSS G (chyba, bo nie pamiętam). zalatwilem sobie sztabke miedzi 50x150x25 i zabralem sie za wiercenie. efekt jest taki, ze wszystkie wiertla polamane :( (zakleszczone ) i większość materiału zniszczona. zaznaczam, ze statyw jest dosyc dobrej klasy (czytaj stabilny), a podczas wiercenia chlodzilem calosc wodą. chlopaki totalna zalamka, nie wiem co sie dzieje. moze to dlatego, ze nie mam regulacji obrotow w mojej wiertarze? nietety na dobrą wiertarke juz mnie nie stac. w kazdym razie caly zestaw WC juz skompletowany, tylko mi bloku brakuje - chyba sie potne. i caly czas wedruje mi po glowie natrętna myśl: "mogłeś kupic gotowy blok". tak wiec z powodu nieprzewidzianych okoliczności projekt WC zawiesilem na pewien czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze bedzie produkowal blcozki zeby mu sie zwrucilo :P

ja o czyms takim myslalem i chcialem pociac miedz recznie zeby zaoszczedzic na przyzadach ale powiedzial sobie "nigdy wiecej"

Ponad godzine sie mordowalem z wycieciem bloku 50x50. Jezeli przyjdzie mi do glowy taki pomysl na drugi raz to kupuje tarcze do ciecia metalu :)

coś o tym wiem bo miałem taki sam problem a tarcze do metalu wywaliłem po 15 minutach ciecia mimo ze byla porzadnie chlodzona w czasie ciecia. wiec zostala reczna pilka i wszystko pociołem w ciagu tylko 4 Godzin hehheh a co :D chlop sie roboty nie boi no nie ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś o tym wiem bo miałem taki sam problem a tarcze do metalu wywaliłem po 15 minutach ciecia mimo ze byla porzadnie chlodzona w czasie ciecia. wiec zostala reczna pilka i wszystko pociołem w ciagu tylko 4 Godzin hehheh a co :D chlop sie roboty nie boi no nie ?:)

Miedz jest bardzo miekkim materialem ale jest bardzo niewdzieczna. Juz wole ciac stal niz miedz. Jak tniesz miedz np. katowka i nie zapewnisz chlodzeniea to miedz zamieni sie w klej i bedziesz miec zintegrowana tarcze z blokiem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

coś o tym wiem bo miałem taki sam problem a tarcze do metalu wywaliłem po 15 minutach ciecia mimo ze byla porzadnie chlodzona w czasie ciecia. wiec zostala reczna pilka i wszystko pociołem w ciagu tylko 4 Godzin hehheh a co :D chlop sie roboty nie boi no nie ?:)

Miedz jest bardzo miekkim materialem ale jest bardzo niewdzieczna. Juz wole ciac stal niz miedz. Jak tniesz miedz np. katowka i nie zapewnisz chlodzeniea to miedz zamieni sie w klej i bedziesz miec zintegrowana tarcze z blokiem :lol:
bardziej jak plastelina albo modelina jak tniesz to sie zachowuje jak modelina miekka i elastyczna (zwłaszcza jak jest ciepla ) a jak zimna to twarda i uparta

gdzies miesiąc temu jak próbowałem robic bloczek to miałem ale bloczek zintegrowany z 2 wiertłami :))) niezle wygladał i materiał do kibla grggr

tem to chyba tak samo pozytyw jak i negatyw miedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

A ja jestem taki ambitny i narwany, ze robie sobie bloczek zwykla wiertarka, zwyklymi wiertlami i bez zadnych stojakow. Nie jest on wiercony od boku lecz od gory (tak dla ułatwienia) i musze powiedziec ze narazie mi to wychodzi :D

Pozdrowka i miłego wiercenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...