Skocz do zawartości
AndyN

C2d/a64/a64 X2-sp2004/prime-full Stable-zestawienie Wyników

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa jajka czyli o tym jak jedno drugiemu nie równe:

 

Wczoraj wyciągnałem dwie kostki, zmieniłem wentyl, no i połasiłem się na 10*301 przy 1.4075v, no i zostawiłem prime'y.

 

Po godzinie jeden z primów się wywalił, ale drugi lecial. Zainteresowany przypadkiem, zobaczyłem w taskmgr że ten który się kopsnał, odpalony był na cpu#1, a ten na #0 dalej sobie leciał.

 

Po uruchomieniu drugiego prima i ustawieniu go na cpu#0 nic sie nie wysypało i wszystko leciało sobie dalej, z wynikiem 3h i 2h z groszem.

Kolejna próba odpalenia prima na cpu#1 to kolejny babol.

 

Konkluzja jest taka - że szkoda że prime podczas pracy nie wyświetla na którym jądrze pracuje, no i że dwa jajka bywają mocno różne. Może ktoś miał podobne doświadczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Dwa jajka czyli o tym jak jedno drugiemu nie równe:

 

Wczoraj wyciągnałem dwie kostki, zmieniłem wentyl, no i połasiłem się na 10*301 przy 1.4075v, no i zostawiłem prime'y.

 

Po godzinie jeden z primów się wywalił, ale drugi lecial. Zainteresowany przypadkiem, zobaczyłem w taskmgr że ten który się kopsnał, odpalony był na cpu#1, a ten na #0 dalej sobie leciał.

 

Po uruchomieniu drugiego prima i ustawieniu go na cpu#0 nic sie nie wysypało i wszystko leciało sobie dalej, z wynikiem 3h i 2h z groszem.

Kolejna próba odpalenia prima na cpu#1 to kolejny babol.

 

Konkluzja jest taka - że szkoda że prime podczas pracy nie wyświetla na którym jądrze pracuje, no i że dwa jajka bywają mocno różne. Może ktoś miał podobne doświadczenie ?

takj jest najczęściej

nigdy sie nie wywalą na dwóch jajach na raz- no chyba że tak hardcoreowo przekroczysz możliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takj jest najczęściej

nigdy sie nie wywalą na dwóch jajach na raz- no chyba że tak hardcoreowo przekroczysz możliwości...

wiadomo ze tak jest, ale chodzi o to ze jedno z jaj moze robic ppoiwedzmy 100 mhz wiecej, wiec mozna "oszukac" i odpalic dwie sp2004 na jednym i pokazac screna, ale nie wiem czy sp sie nie zczai, jak mu sie reznie zmieni jajo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kszonek:

 

nie chciałem tego głośno mówić, ale o to mi chodziło. Na szczęście

SP2004 jak ręcznie ustawimy jaja - to wyświetla na którym lata, więc jest lepsze niż oryginalny Prime95.

 

właśnie zupdatowałem swój wynik rhrhrh :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem tego głośno mówić, ale o to mi chodziło. Na szczęście

SP2004 jak ręcznie ustawimy jaja - to wyświetla na którym lata, więc jest lepsze niż oryginalny Prime95.

Tutaj SP2004 do kompów dwurdzeniowych. W jednym oknie dwa jajka widać ;) Może ta wersja jest cheater proof?

SP2004 dla procesorów wielordzeniowych - program do testowania stabilności procesorów.

 

Core Temp v0.9.0.91 - program do niezależnego odczytu temperatury każdego z rdzeni.

 

----------------------

 

Co sądzicie żeby w ramach tego wątku zrobić oddzielne zestawienie dla Conroe/Intela?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj SP2004 do kompów dwurdzeniowych. W jednym oknie dwa jajka widać ;) Może ta wersja jest cheater proof?

SP2004 dla procesorów wielordzeniowych - program do testowania stabilności procesorów.

 

Core Temp v0.9.0.91 - program do niezależnego odczytu temperatury każdego z rdzeni.

 

----------------------

 

Co sądzicie żeby w ramach tego wątku zrobić oddzielne zestawienie dla Conroe/Intela?

Wiedzialem o tym, wiedialem ze na O, ale nie moglem sobie przypomniec nazwy ;] orthos ;] eh

 

Dobry pomysl, bo nie ma sensu robic osobnego watku do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki ja mam tak na c2d e6300 dałem mu napięcie 1,2500v napięcie płyty główenj fsb 1,40v mch 1.65v ich 1.20 v.Oddałem płyte na gwarancje ale jak wróce postaram się więcej to jest na box cooller i pasta z boxa.

 

Test że chodzi stabilnie:

http://img412.imageshack.us/my.php?image=stabilnedh2.png

 

p16mb:

http://img360.imageshack.us/my.php?image=16mbpilv3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę przewrotnie ;) Najniższe możliwe napięcie przy standardowym taktowaniu.

 

2666 - Madness - C2D E6700 WC , Vcore: 1,1V - SCREEN

 

Dołączona grafika

 

A to Abit i jego najmniejsze napięcie 1,265V z biosu. Realnie 1,23V - 3,2GHz

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt już chyba wyników tutaj nie przyjmuje .... na początku roku i ponownie w zeszłym miesiącu wysłałem poprawione wyniki i niestety 0 odpowiedzi :( ...

 

...

 

a chciałem się choć raz zobaczyć na 1 miejscu :(;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...