Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

Anodyzowane Aluminium

Rozpoczęty przez KoRneeshon, lip 17 2005 13:44

2 odpowiedzi w tym temacie

#1

KoRneeshon

Witam
Jestem początkujący w chłodzeniu wodnym, więc jeśli popełnię jakąś gafę to się nie śmiać (a przynajmniej nie za głośno :| ).
Poczytałem sobie już troszkę i dowiedziałem się, że nie powinno się "mieszać" elementów wykonanych z różnych materiałów - czyli najczęściej miedź / aluminium. I teraz pytanie - czy coś w tym fakcie zmienia to, że dana część jest z aluminium anodyzowanego? Co w ogóle oznacza anodyzowanie? Proszę o odpowiedź ludzi którzy znają się na tym teoretycznie lub sprawdzili doświadczalnie jak sprawa wygląda.
Pozdro.
  • 0

#2

CthulpiSS

cyt:
Anodowanie (anodyzowanie, eloksalowanie) - elektrolityczne wytwarzanie na powierzchni przedmiotów z metalu (głównie aluminium) lub stopów (głównie aluminium i magnezu) cienkiej powłoki tlenków tych metali. Taka powłoka chroni metal przed korozją i zwiększa jego odporność na ścieranie, można ją również barwić.
  • 0

#3

KamiKaze boski wiatr

Hmm jesli aluminium jest anodyzowane na calej powierzchi to moze miec nawet bezposredni kontakt z miedzia i nie zajdzie korozja :) To cos takiego jakbys pomalawał lakierem jakis metal , wtedy nie zardziewieje poki go nie zadrapiesz. o to samo chodzi w anodyzowaniu. A ze mozna uzyskac fajny kolor , to juz druga sprawa :) Np. Zauwaz ze Zalman swoje chlodzenia wodne anodyzuje. W ukladzie znajduje sie wtedy miedz , zloto i aluminium a nic zlego sie nie dzieje :)
  • 0Dodaj odpowiedź