Skocz do zawartości
Gość Dawidsfuturx

ATI Radeon X800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawidsfuturx

jasne, że kogut, ja czekam do poniedziałku na testy, coć jezeli ma to byuc 8 potokowiec taktowania 400/700 to w markach nie bedzie zmiatac 6600gt, moze i w grach tez nie

pamieci pewnie bede 2.2-2ns, czyli spore oc pamieci

ale nie wiadomo jak z rdzeniem czy to bedzie normalne 8 potoków, cz 12 i zablokowane 4 potoki, a jak normalnie 8 potoków, dodatjkowo wykonane w technologii low-k to mamy panowie po oc ajkies 600mhz jak nic na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

jasne, że kogut, ja czekam do poniedziałku na testy, coć jezeli ma to byuc 8 potokowiec taktowania 400/700 to w markach nie bedzie zmiatac 6600gt, moze i w grach tez nie

pamieci pewnie bede 2.2-2ns, czyli spore oc pamieci

ale nie wiadomo jak z rdzeniem czy to bedzie normalne 8 potoków, cz 12 i zablokowane 4 potoki, a jak normalnie 8 potoków, dodatjkowo wykonane w technologii low-k to mamy panowie po oc ajkies 600mhz jak nic na rdzeniu.

1563126[/snapback]

 

rdzeń będzie na bank 0,11 więc na OC bym nie liczył

wiecie jak to wygląda w X800 ?? O odblokowywaniu też można zapomnieć. Low-k 0,13 jest już nieopłacalny, nawet dla kart z segmentu middle-end...

 

ale przy taktach 400/700 może dorównywać 6600GT, bo nie zapominajmy, że GT ma szynę ograniczoną do 128bit i obcięte jednostki ROP...

 

dobra by była taka karciocha- prawdziwy następca 9800 a moim marzeniem jest żeby jeszcze można było odblokowywać potoki :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

no dobra ma 256bit, radeon 9800pro tez i przegrywa z 6600gt, ta moze przyspieszyc, tylko byle zeby rdzen popieprzał przynajmniej do 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

no dobra ma 256bit, radeon 9800pro tez i przegrywa z 6600gt, ta moze przyspieszyc, tylko byle zeby rdzen popieprzał przynajmniej do 500

1564059[/snapback]

Sporo egzemplarzy X800 kręci się do 450-500MHz ale powyzej 500 jest już naprawde cięęeeeżko :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia..a ja widze co innego, ati probuje jechac na nazwie przebojow sklepowych - GT (6600, 6800, 7800). nie wiem o czym to swiadczy, ale imho o niczym dobrym :/ akt desperacji?

w mojej opinii ati coraz bardziej sie stacza...:(

1560454[/snapback]

roztaczasz w kazdym topicu czarne chmury nad firma ATi,

przyznaj sie, wyglupiles sie z tym SLI i teraz wstydzisz sie do tego przyznac, nawet przed samym soba :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

hyhy no

a tak do tematu to dzisiaj ma byc premiera, jak znajdzieciej akies recenzje to walcie.. oczyiscie je tutaj, zeby nie było :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roztaczasz w kazdym topicu czarne chmury nad firma ATi,

przyznaj sie, wyglupiles sie z tym SLI i teraz wstydzisz sie do tego przyznac, nawet przed samym soba  :lol:

1564147[/snapback]

:lol: tak, dokladnie tak jest..moja wina, ze ati ma problemy z $, opoznienia, z 32 zjechali juz do 16 potokow...tak, to moja wina B) a to SLi jest tylko marnym pocieszeniem w obecnej sytuacji :lol:

 

a do tematu: oczywiscie, ze bedziemy walic...tutaj te recki, jest tez szansa, ze w tym tyg. (26/27)pojawi sie cos odnosnie r520...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jakaś sciema, po co Ati kolejna karta w tym segmencie skoro już ma taką, przeciez ta specyfikacja poza szerokoscią magistrali pamieci odpowiada zupełnie X700Pro, a ta z kolei wbrew temu co się przyjęło wcale nie jest słaba kartą, def słabsza od 6600GT ale niestety znacznie sie lepiej kręci od GF ( chodzi mi o przyrost w stosunku do taktowania def).

 

W takiej sytuacji ten X800GT to byłby strzał do własnej bramki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo możliwe...choć jak twierdzisz strzałdo własnej bramki.....fakt ludzie ponabywali już odbre modele x700pro i są szczęśliwi. Ale z drugiej strony poszerzona szyna jeśli da taki przyrost jakiego można się spodziewać to jeszzcze w tej chwili łatwo jest sprzedać x700 i szybiutko zaqpić x800gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat kwestia dyskusyjna, szerokość magistrali pamieci w tym przypadku nie jest aż tak wazna, zwróć uwage na fakt ze Ati wycofało model X700XT który stanowił zagrozenie dla 12 potokowego X800Pro bo osiągał bardzo podobne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

cos ci sie pomyliło, x700x t wycofali bo był drogi a nei wytrzymywał konkurencji z 6600gt,

nie rozumie tego przegrywał z 6600gt, a doganiał x800pro?, to jest nawet nie mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos ci sie pomyliło, x700x t wycofali bo był drogi a nei wytrzymywał konkurencji z 6600gt,

nie rozumie tego przegrywał z 6600gt, a doganiał x800pro?, to jest nawet nie mozliwe

1565490[/snapback]

Kto Ci bzdur naopowiadał ze 6600GT wygrywał z X700XT ? polecam zapoznac sie z lekturą http://www.3dnews.ru/video/ati-radeon-x700xt/ xt leje 6600Gt az miło. Poza tym nie rozumie co masz na myśli pisząć o konkurencji z 6600GT ? jeśli chodzi o cene to radek w wersji xt od pro nie różni się niczym oprócz taktowania, natomiast patrząc na ceny GF GT i radka w wersji pro myśle ze xt miałoby porównywalną cene, no ale go nie ma to nie mamy co gdybać ....

 

Edit:

 

Poczytałem test a raczej obrazki przeanalizowałem :D i kurcze znowu mam ochote na radzia, w sumie zegary Xt lekko powinien zrobić, no i jakoś chce wspomóc Ati ;)

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać. Ja już niewiem, które informacje są prawdziwe.

Radek x800gt 8 potokowy czy 16 :D

Jeżeli 8 i w dobrej cenie, coś na poziomie 6600 gt to będzie król w tym segmencie :) Jeszcze żeby dał się odblokować to wszystko inne się kryje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Hipo mi nikt bzdur nie naopowiadał, tylko przeglądałem różne testy i niestety tak wyszło

dalej twierdzisz ze x700xt był konkurencja dla x800pro :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dałeś pięknego linka Hipo.Przecież ati po pupie dostaje i to ostro.

1567308[/snapback]

 

Panowie nauczcie sie czytać wykresy, gdzie Ty tam widzisz ze radek x700xt o którym mowa dostaje od 6600GT ? jedynie w FarCry osiaga gorsze wyniki.

 

 

@Dawidsfuturx

 

Tak nadal tak twierdze, nie chodzi o tylko o same słupki i cyferki z wykresów ale o stosunek wydajności do ceny i cene karty. Mozesz sobie tego lola podarować, kiedy na chwile pojawił sie x700xt do x800pro był koszmarnie drogi Xt i XT PE jeszcze bardziej, nie było X (800, 800XL, 850) Ati nie miało wtedy nic pomiedzy X800Pro a X700Pro a przepaść pomiędzy tymi dwoma kartami była duza wiec usiłowano czymś dziure zapchać, tyle ze to coś okazało sie za dobre do swojej ceny, a ze ludzie nie są tacy całkiem głupi i czytaja testy to trzebabyło to dobre wycofać, czysty marketing, lepiej sprzedać droższe karty niż tańsze, to chyba oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hipo

x700XT nie weszlo do produkcji bo malo GPU z wafla moglo pracowac z tak wysokim taktowaniem przez co produkcja x700XT bylaby zbyt droga i to jest glowny powod wycofania x700XT a nie ze mogl konkurowac z 12 potokowcem bo nie ma z nim najmnijszych szans. 6600GT ma wniki zblizone do 6800 a to dlatego ze ich wydajnosc teoretyczna jest podobna. 6600GT to 8 potokow x 500MHz co daje 4000MTex/s podczs gdy w 6800 wynosi ono 3900MTex/s dlatego 6600GT moze miec podobna(lub nawet wieksza) wdajnosc od 6800 ale to bez wlaczonego FSAA/AF i w sredniej rozdzielce gdzie przepustowosc pamieci nie jest taka wazna.

Ale porownujac x700XT i x800PRO to nie jest juz tak rozowo. x700XT ma 8x475=3800MTex a x800PRO ma 12x475MHz czyli 5700MTex/sdlatego nie wspominajac o szynie danych. Za cholere x700XT nie bedzie mial podobnej wydajnosci jak x800PRO, ktory w testach jest w stanie pokonac 6800GT.

Wiec powiedz mi skad wziales te nowine ze wycofali go aby nie stanowil konkurencji dla 12potokowca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hipo

Po pierwsze premiere x700XT przeciagano z wymienionych przezmnie wczesniej powodow, czyli duza czesc chipow nie potrafila pracowac poprawnie z standardowym taktowaniem.

Drugi powod to po premierze x800XL, x800 Ati postanowilo wycofanie x700XT i zastapienie go x800 ale nie x800PRO. Jednak x800 jest i tak szybszy od x700XT w wiekszosci testow(jesli nie wszystkich) a to ze wzgledu ze x700 od x800(poza technologia wykonania itp.) nie roznia sie wcale. Obie obsluguja te same efekty graficzne, maja ten sam silnik graficzny itd. roznica polega na rozniej ilosci potokow, taktowaniem oraz szyna danych a tutaj z700XT to tylko taktowaniem moze wygrac ale wydajnosc teoretczna jest i tak na korzysc x800.

Wiec z twiedzeniem ze Ati postanowilo wycofac x700XT i zastpic go x800 to sie zgodze bo poniekad tak jest ale to nie jest jedyny powod wycofania kart x700XT :)

Mam nadzieje ze teraz juz wszystko jest jasne :-P

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1568548[/snapback]

Ktorys juz raz piszesz ze premiera miala byc w poniedzialek i sie podniecasz, a ja nie wiem gdzie takie bzdury wyczytales :-P

Nawet w newsie do ktorego dales linka jak byk pisze ze karta jest zapowiedziana na 9 sierpnia :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon X800GT

 

dodał: Bryndek » 17:45

Redakcja serwisu HKEPC jest w posiadaniu kolejnego modelu karty z rodziny Radeon X800 - X800GT. Wg informacji znajdującej się na stronie dowiadujemy się, że układ w niej się znajdujący pracuje z częstotliwością 395Mhz i posiada 8 potoków renderujących, pamięć zaś pracuje z częstotliwością 700MHz. Karta oficjalnie zostanie wprowadzona na rynek już w poniedziałek a jej cena nie powinna przekroczyć 150 dolarów.

 

Tu takie "bzdury" piszą BiBeR :lol:

 

P.S. Nie dałem bezspośredniego linka do newsa ponieważ jest już w archiwum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...