Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

Jak skutecznie "odsyfić" system?

Rozpoczęty przez zavader, wrz 02 2005 09:49

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

zavader
  • zavader
  • Zasłużony dla forum
  • Stały użytkownik
  • 3887 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa - Centrum

Witam!
Ponieważ nie każdy umie to zrobić, nie wszyscy wiedzą czym i jak, oraz skąd pobrać - podaje opisy najpopularniejszych i moim zdaniem - najskuteczniejszych programów do odsyfiania systemu i trzymania go w czystości.
To tylko i wyłącznie moje stanowisko - niektórzy powiedzą, że 'xxx' jest lepsze od 'yyy' - OK. To co przedstawiam poniżej działa u mnie znakomicie i powoduje, że od bardzo dawna nie widziałem żadnego *ware u siebie a korzystam z sieci P2P, internetu i zaglądam w różne zakątki sieci.

:arrow: Microsoft AntiSpyware - bardzo porządny program do zwalczania syfu. Jego główną zaletą jest to, że posiada opcję "czuwania" i działa jak "antisypware-firewall" - strzegąc systemu przez różnymi programikami w czasie rzeczywistym. Poza tym - łatwy i wygodny interfejs, szybkość działania i naprawdę dobra wykrywalność śmieci. Polecam instalować OD RAZU po instalacji systemu.

:arrow: HijackThis - programik, który nic nie usuwa, ale pokazuje liste procesów, tego co konkretnie jest włączone. Wynikiem jego "pracy" jest log, w którym takie informacje są zawarte. Na podstawie analizy tego logu można spokojnie stwierdzić gdzie siedzi syf i jak go wywalić.

:arrow: AdAware - dobry program - choć dla mnie zbyt powolny. Ale jeśli masz zaktualizowaną bazę "śmieci" to działa naprawde skutecznie. Tylko, że trzeba sporo czekać, aż zakończy działanie - szególnie w trybie "Full Scan".

:arrow: Spybot S&D - cieszący się dobrą sławą program - który jest średni. Jego atutem jest na pewno szybkość - a nie skuteczność działania. Można do niego sięgnąć - to nic nie boli - a być może coś znajdzie ;]

:arrow: Avast - może nie tyle "odśmieciacz" - co Antywirus - dobry, szybki i darmowy. Za darmo do pobrania ze strony producenta - linki na końcu. Zeskanuje system, wywali syf - jeśli będzie potrzeba - uruchomi się "przed" startem systemu aby wykosić jakieś wirusy. Działa znakomicie i w większości przypadków starcza.

LINKI:

* AVAST
* Microsoft AntiSpyware
* AdAware
* Spybot S&D
* HijackThis
* Analiza logów HijackThis.

I jeszcze taka uwaga. Jeśli czujecie, że system chodzi topornie to kolejność jest taka:
MS Antispyware --> AdAware --> Spybot --> Avast
Jeśli NADAL coś się krzaczy --> HijackThis i analiza logów.

U mnie taka konfiguracja działa wyśmienicie.
Jeśli macie jakieś pytania, problemy - albo czujecie, że do FAQ należy coś dodać - walcie na PM, lub GG.
Pozdrawiam
  • 0
[i'>Action - reaction. Cause, and effect.[/i'>[font="Tahoma"'>[right'>MacBook White 13'' - 2.0 GHz C2D / 2GB RAM / 250 GB & MS BT 5000 & Logitech V10 & 25MBit UPC[/right'>[/font'>
  • Do góry
  • Napisano 02 wrzesień 2005 - 09:49