Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, BENITO powiedz mi

1. Czy jest to cichsze od chiefteca mojego w opsiie 450w(minimuym ze 3 razy chichsze ;)......................

2. Czy jak jest totalna cisza noc to stara uslyszy ze komp jest wlaczony w bocy(reszty w ogole nie slychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PUNISHER ale czy ten zasilacz jest tylko cichy czy jest nislyszalny, tzn jak nic nie dziala i tylko ta zasilka to ja slychac czy nie bo kompa bede mial pasywnie chlodzonego, wiec musze miec calkowita cisze od zasilki(kompo bedzie dzialal w nocy a wiele osoób w moim domq tego nie akceptuje ;)

1677744[/snapback]

Powiem tak - w nocy jest praktycznie niesłyszalny - jak zostawiam komputer na noc na ściąganie i rano do pokoju ktoś wchodzi to nawet nie wie, że jest włączony komp, bo go nie słychać :-P

Wiadomo, że jak grasz czy podkręcasz kompa to wiatrak zwiększa obroty, ale nie można powiedzieć, że jest głośny. Z kolei komp pozostawiony "w spoczynku" jest cichutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro ty na tym porcku i to wykreconym w spoczynku nie ma żadnego hałasu, to chyba tym bardziej nie bedzie na sempronie 2800+;)

 

PS bo np. mój chieftec mimo zapewnie i wszytkiego w spoczynku dziala juz prawie na najwieskzych obroach jest tak glosny ze cholera moze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>..........................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z tego wątku, a także innych informacji jakie znalazłem wynika, ze te fortrony to niezłe zasiłki, szczególnie za te pieniądze.

Na allegro można spotkać obecnie dwie wersje:

 

1.zachwalaną tutaj FSP350-60MDN - gwarancja 6 miesięcy, pasywne PFC, cena 79 zł; http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66023259

 

i

 

2. FORTRON 350w model F gwarancja 24 miesiące, aktywne PFC, cena 57zł;

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65329665

 

ten drugi wydaje się więc lepszym rozwiązaniem, a dodatkowo jest tańszy; który warto wybrać ? Skąd więc ta różnica w cenie, może jednak 60 MDN jest lepszą konstrukcją ?

 

pozdrawiam,

feral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z tego wątku, a także innych informacji jakie znalazłem wynika, ze te fortrony to niezłe zasiłki, szczególnie za te pieniądze.

Na allegro można spotkać obecnie dwie wersje:

 

1.zachwalaną tutaj FSP350-60MDN - gwarancja 6 miesięcy, pasywne PFC, cena 79 zł; 1681666[/snapback]

 

To który zasilacz będzie lepszy zależy do czego będzie podłączony :wink: FSP350-60MDN będzie lepszy do starszych konfigów zasilających procka z linii 5V (ma 30A na 5V) a ten drugi FSP350-60THA-P będzie lepszy do konfigów nowszych zasilających procka z linii 12V (ma 2 linie 12V: 10A i 15A ale za to linia 5V ma tylko 21A). Więc "lepszy" to pojęcie względne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po przeczytaniu chyba wszyskich postów na temat Frotronów mam mam dalej mały dylemat .Mam zamiar za jakis czas zmienic mobo na MSI lub GB i klocka na Sempa 64 .Jednak narazie jest jak jest a zmiana zasiłki jest już koniecznością .

Forsy nie jest zbyt dużo więc mam do wyboru to

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=65870808

co jest chyba lepszym wyborem do obecnego konfigu, i to

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=65329665

co w wypadku 754 napewno lepiej sie sprawdzi.

 

Z tąd moje pytanie czy ten Frotronik da sobie narazie rade na lini 5V i 3,3V bo sama jego konstrukcja jest bez wątpienia bardziej przyszłościowa i która zasiłka będzie lepszym wyborem w takiej sytuacji?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiec do konfigu takiego który fortron lepiej wybrac ten z duzym wiatrakiem i pasywnem fpc czy ten z malym i aktywnym fpc moj konfig

Sepron 2800+ @2400 Gigabyte nforce 4 gigabyte 6600 128nb 512mb ran(w przyszlosci 1024) segate 80gb NCQ sata i DVD lg

ktory bedzaie lepszy podkrslil bym zed zalezy mi takze na ciszy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz mały zonk!! Posiadam fortrona FSP 350W MDN na chacie i szczerze mowiac nie jestem zabardzo zadowolony <_< Zasilacz strasznie sie grzeje <_< Ostanio włozyłem nowa grafe do kompa (His excalibur 9550) i jak wczesniej komp działał mi na 2350MHz z 1,9V to teraz mam zwiechy i zasilacz jest bardzo ciepły :? Wydaje mi sie ze ma on za mało wydajne chłodzenie.Bede przymierzał sie do kupna nowego (jezeli to ma sens).....

 

Zauwazyłem rowniez ze frotrony maja powazne problemy z praca stabilna powyzej 1,85V (juz nie mowiac o 2V) :angry: To nie sa zasiłki do o/c :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, kupujesz zasilacz, który niewiadomo ile poleżał sobie w Niemczech w niewiadomych warunkach za tanie pieniądze i oczekujesz świetnych wyników. Za to się płaci. Jeśli chcesz mieć pewność to kup sobie modecoma MC 350 za 2x taką kasę i wtedy masz prawo marudzić, a na podstawie 1 sztuki kładziesz na wszystkich kreskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis przy jednoczesnym sciaganiu smieci przez neta , pakowaniu rarem pliku 3,5gb i graniu i fifke 06 zobaczylem ze moj fortronik byl cieply i teraz takie pytanko :

1 lepiej dac do budy jakis wiatrak zeby wpychal swierze powietrze(tak sie sklada ze kumpel dal mi papsta 92x92 ,

2 czy lepiej domontowac go do zasilki zeby jeszcze wypychal cieple powietrze z budy ?ktos prubowal robic takie cos ?

 

czy wystarczy wentyl ktory bedzie wpychal powietrze ?

 

pytam bo boje sie ze moze cos sie przypalic jak bedzie tak cieplo :) mozliwe ze od cieplej temp. przez dluzszy czas moze cos sie skaszanic ?

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rowniez posiadam fortrona 350 W (tego z oznaczeniem MDN) i sie grzeje dosc mocno...zaraz po wylaczeniu kompa, ktory chwile wczesniej pracowal w stressie jakies 6h, zasilacz jest wrecz bardzo cieply (moze i goracy ale w sumie nie parzy). Co prawda temp. w budzie obnizyla sie o te 2 st. ale zasilka to male centralne w domu :). Aha szczegolnie ciepla jest strona wenwnetrza zasilacza tzn ta,ktora jest od strony napedow cd-rw itd, czyli od wewnatrz. Co prawda nie zauwazylem zadnych niepokojacych obajwow w postaci resetow, zwisow czy niestabilnych napiec ale chce sie upewnic czy jest takie cos na dluzsza mete mozliwe do wytrzymania przez zasilke.

 

Konf: Barton 3200+, 1GB DDR400, GF6600GT, 2*WDC 80Gb, Abit NF7-S2.

 

Pytanie to samo jakie zadal kolega wyzej...czy wys temp moze miec wplyw na ewntulane szkody (spalenie zasilki, zwarcie w kompie, spalenie kompa itd.)?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Benito moj problem nie jest jedyny.Na pc labie ten sam ludzie maja problem z ta zasiłka.Strasznie sie grzeje.Ja chyba przerobie chłodzenie w tej zasiłce.... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tą zasiłką nie mam takiego problemu  :blink: Może nie macie w budach żadnych wentyli wywiewających? :huh:

1690725[/snapback]

Mam jeden wentyl pod zasiłka wyciagajacy i jeden wentyl z boku budy wrzucajacy oraz Pentgrama QVC 100CU+ :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim konfigu ten Fortron jest ZIMNY podczas pracy w windowsach, net, foobar, wywiewane powietrze jest zimne...

 

 

W stress podczas gier czy kompresji XviD mozna powiedziec, ze jest LEKKO cieply, poprzedni Fortron 250W grzal sie duzo mocniej...

Napiecia trzyma poprostu rewelacyjnie.

 

Wiem co mowie bo kontrolujego, mam w nim czujniki temp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie bardzo rozumie czemu sie po co dyskusja na temat temp fortrona przeciez to jest chyba 2 rzedna sprawa wazne by byl cichy oraz dawal odpowiednie prady przy poprawnych napieciach bez wiekszych wahan, mialem fortrona i teraz mam tagana i moge smialo powiedziec ze o ile ten ostatnii jest chlodnych bez obciazenia to przy prime czy grach bardzo sie nagrzewa ale mi jakos to nie przeszkadza :) mosy chlodzone jakims buczkiem na 4v+radiatory a reszta ciepla odprowadza wc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podsumwując który lepiej ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>, bo prawde mówiąc to nie mogę sie zdecydować........ Rozsądek wskazuje na tego z małym wietraczkiem, aktive pfc, 24pin sata itd. ale za to korcimnie zeby ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tego z duzym wiatrakiem ale teoretycznie starszy model, wiec czy ejst rzeczywiscie jakas róznica miedzy oboma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zasilaczyk kupiłem nie dawno ---> podpis... Jest cichutki znaczy sie jak mam freezona to zasilacz jest niesłyszalny kompletnie ma wolnoobrotowy wiatrak z dołu a nagrzewa się dość mocno przy moim configu ma stablizatory itp. dla mnie dobry wybór waży dwa razy więcej od mojego starego codegena 300 W. Chodzi stabilnie jak mam wlaczony komputer caly dzien to juz pod wieczor jest cieply lecz nawet wiatrak nie przyspiesza dla mnie pierwsza klasa kupilem na allegro za 52 zł :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..............a ja wlaśnie wczoraj zamowiłem http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67179107

Wziąłem z uwagi na to że ma 24pin i sata a oba złącza mi sie przydadzą.

Jestem niezwykle wyczulony na punkcie ciszy mój komp będzie miał pentagrama na porcku i grafe chlodzona pasywnie, wiec totalna cisza, jak przetestuje zasilka, to powiem wam czy go slychac czy moze moje marzenie sie spelnilo i jest nieslyszalny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie głównie do Benito, który w miare sensownie podchodzi do tematu:

 

Musze się pozbyc Codegena z mojego komputera - patrz podpis. I teraz szukam czegoś cichego - i w miarę wydajnego.

 

W sklepach leżą i polecają Modecomy. Kosztuje taki koło 80-100PLN - czyli dwa razy więcej niż Fortron. Mogę go mieć od ręki - znaczy idę i mam, nan Fortrona czeklam i bawię się z Allegro. Rozumiem, że Modecom > Fortron ?

Na WYBITNEJ ciszy mi nie zależy - ale wiadomo, że nie może warczeć jak oszalały... Komputer po prostu chodzi całymi dniami i np. dziś rano po całej nocy miałem spalonego tego Codegena i komp nie wstaje na nim.

Nie podkręcam tego komputera więc możliwości O/C nie są takie ważne...

Fortron z Allegro, czy Modecom ze sklepu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie głównie do Benito, który w miare sensownie podchodzi do tematu:

 

Musze się pozbyc Codegena z mojego komputera - patrz podpis. I teraz szukam czegoś cichego - i w miarę wydajnego.

 

W sklepach leżą i polecają Modecomy. Kosztuje taki koło 80-100PLN - czyli dwa razy więcej niż Fortron. Mogę go mieć od ręki - znaczy idę i mam, nan Fortrona czeklam i bawię się z Allegro. Rozumiem, że Modecom > Fortron ?

Na WYBITNEJ ciszy mi nie zależy - ale wiadomo, że nie może warczeć jak oszalały... Komputer po prostu chodzi całymi dniami i np. dziś rano po całej nocy miałem spalonego tego Codegena i komp nie wstaje na nim.

Nie podkręcam tego komputera więc możliwości O/C nie są takie ważne...

Fortron z Allegro, czy Modecom ze sklepu ?

1707706[/snapback]

To pytanie głównie do Benito ale i ja postaram się odpowiedzieć. Modecom to Fortron i odwrotnie to to samo ;]. Foltrony mają tą przewagę nad Modecomami, że są tańsze i chyba cichsze.

 

Moim zdaniem warto kupić na allegro za 57zł, ponieważ ma 2 letnią gwarę. :)

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...