Skocz do zawartości
Piotr_Ort

Zapomniane, Stare, Leżące W Piwnicy Komputery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - chciałem otworzyć temat wspomnień - wpisujcie się proszę a jeżeli jest w złym miejscu to pomóżcie przeniosę - sam osobiście mam jeszcze Atari 1024 STE - leży na szafie - czasami go zdejmuje aby pograć w stare gierki np. Metal Mutans, Ping ...... a wy - co się stało z tym sprzętem jest na śmietniku - mam ze 200 gierek - może ktoś jeszcze ma takiego staruszka - po@pro.onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - chciałem otworzyć temat wspomnień - wpisujcie się proszę a jeżeli jest w złym miejscu to pomóżcie przeniosę - sam osobiście mam jeszcze Atari 1024 STE - leży na szafie - czasami go zdejmuje aby pograć w stare gierki np. Metal Mutans, Ping ...... a wy - co się stało z tym sprzętem jest na śmietniku - mam ze 200 gierek - może ktoś jeszcze ma takiego staruszka - po@pro.onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na stanie jest jeszcze amiga 500 i 1200. Czasami włączę sobię A1200 by pograć w klasyki w stylu BattleSquadron, CannonFodder, DynaBlaster no i pinballe by DigitalIllusion.

 

Za kilka(dziesiąt) lat stare komputerki będą sporo warte (looknijcie na ceny ZXSpectrum lub ZX-81 na allegro) i wtedy może warto je będzie sprzedać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze ATARI 65XE flopa magnetofon i 2 joye do niego i od cholery gierek :D

Edytowane przez CeLeRoN^^D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze zbieram 8 i 16bit:)

mam w kolekcji juz troche tego.

Amiga 500, 500+, 600, 1200 + liczne karty rozszerzen niektore nawet dosc rzadkie - sprzetowy emulator peceta itp

Atari 65XE, 800XL, 130XE, 1040STFM, do tego monitor sm124 mono hires;) Dziwne jest to atari st -trzeba uzywac telewizora do gier a monitora do programow. Mam tez w kolekcji atari portfolio - dosc ciekawy sprzet - praprzodek kieszonkowych komputerow przenosnych.

C=64 rozne 4 odmiany, do tego 1541-II oraz rozne cartridge.

Posiadam tez troche nowszy sprzet w postacji macintoshow IISi i IIcx.

W muzeum stoja tez: sege genesis, megadrive, snes i jego rozne klony. dreamcast, psx.

Kazdy sprzet jest sprawny i do kazdego setki dyskietek/kaset. Co ktorys weekend wlaczam pare maszyn;) Zbieram tez stare czasopiosma komputerowe, mam juz chyba wszystkie.

Jesli macie jakis sprzet na wymiane/sprzedaz to dajcie znac albo tutaj albo na gg:935008 (niewidoczny).

 

Pozdrawiam fanów klasycznych maszyn

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że inwestujesz na przyszłość :-) .

Nie ma w Twojej kolekcji żadnego ZX-a. A było tego trochę. Jakąś awersję masz do gumiaka?

1664271[/snapback]

Nie moge znalezc w dobrym stanie.. same rozpdajace sie albo bardzo drogie :sad:

 

Moj pierwszy komputer to wlasnie Timex 2048 i daze gumiaki duzym sentymentem. Kiedys znajde dobry egzemplarz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zbieram stare notebooki ale tylko te o dziwnym wyglądzie. Do tego będzie mikro muzeum innych ciekawostek.

Dziś przyszły 2 dyskietki 8" :) widzieliście takie? :) Czekam jeszcze na płytę LaserDisc, to taki CD wielkości płyty gramofonowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zbieram stare notebooki ale tylko te o dziwnym wyglądzie. Do tego będzie mikro muzeum innych ciekawostek.

Dziś przyszły 2 dyskietki 8" :) widzieliście takie? :) Czekam jeszcze na płytę LaserDisc, to taki CD wielkości płyty gramofonowej :)

1665124[/snapback]

Zrób jakieś fotki i pokaż co masz w kolekcji, bo ciekawie się zapowiada ;];]

U mnie w piwnicy leży/lub też nie pegasus ;];] Ile godzin przed nim spędziłem... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (niekoniecznie w piwnicy, bo niektóre leżą głęboko w szafach) leżą NES z kilkonastoma grami, PSX z kolekcją gierek, ATARI XL/XE też z niezłą ilością kaset. Do tego mam tam 2 Windowsy 95, jednego DOSa takiego nowszego, 2 DOSy stare (jeden jeszcze oryginalnie zafoliowany)(oczywiście wszystkie oryginały :-)), jakiś Seagate 3gb, około 5 myszek, klawiatura, karta rozszerzeń ASUS-a, żeby można było na 2 procki jechać (nie pamiętam jak to się nazywa, dlatego tak opisałem), kieszeń na hdd, kilka fdd, jakieś inne rzeczy, nie wiem, nie pamiętam już co tam jeszcze mam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze 4 lata temu sprzedałem moje Atari 65XE ze stacją dyskietek CA za ponad 200 zeta :lol:

Ehh... to były czasy... Kumpel miał Atari 130XL i magnetofon - gra się ładowała 20-30minut i w tym czasie nic nie wolno było dotykać, żeby nie było zwiechy :lol:

Dobrze, że są teraz jakieś emulatorki - Montezuma's Revenge rox ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge znalezc w dobrym stanie.. same rozpdajace sie albo bardzo drogie  :sad:

 

Moj pierwszy komputer to wlasnie Timex 2048 i daze gumiaki duzym sentymentem. Kiedys znajde dobry egzemplarz :rolleyes:

1664492[/snapback]

No proszę- moim pierwszym komputerkiem też był timex2048. Dokupiłem do niego interfaceAY, kupiłem SoundTrackera (fulla - od autora, bo miał zabezpieczenie przed kopiowaniem) i komponowałem sobie na trzech kanałach :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez zachowal sie C-64 wrac z datasette. 2 joye jeden lekko nie dzialajacy no ale gralo sie w gry sportowe, gdzie machalo sie na wszystkie strony joyem :)

 

Kasety i kartridge ktos kiedys pozyczyl i wsiakly :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...