Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Ja teraz mam sapphire'a 256 mb 5 ns. I idzie mi bez artów na 480/220 w ati tool i wiecej nic nie pójdzie. Co można jeszcze zrobic. Aha. Moge zmienic w tej chwili na gigabyte 128 mb 9550 i czy bedzie sie lepiej podkrecal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się podkręcić może pamięć ale rdzeń to już nie musi iść tak pięknie ;] Ale z tego co sie orientuje to GB są jednak lepsze do o/c (mem ponad 500mhz, rdzen okolo 400) da ci wiecej niz masz teraz ;]

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam sapphire'a 256 mb 5 ns. I idzie mi bez artów na 480/220 w ati tool i wiecej nic nie pójdzie. Co można jeszcze zrobic. Aha. Moge zmienic w tej chwili na gigabyte 128 mb 9550 i czy bedzie sie lepiej podkrecal??

napewno bo wersje 256 gorzej sie podkrecaja. a jak bedziesz bral gb to z pamiciami 4ns albo 3.3(xt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio natluklem 4158 ptk. na taktach 479/567, proc 250x8, ramy 200 - 2,5-3-3-6 1t

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1998993

 

Dzis nowy wynik, prawie o 100 ptk. wiekszy ;D

 

Takty 486/567, proc 300x8, ramy 200 2,5-3-2-5 1t

 

Dołączona grafika

 

4,2k przekroczone, to bylo moje wyzwanie, na 4,3k bede musial dac wiecej v na gpu, proc tez ma jakis tam zapas, wiec kiedys sie tutaj zglosze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja ma takie pytanko!

posiadam radeona 9550 gigabyte i nie moge przekroczyc 400Mhz na rdzeniu! i nie ma pojecia czemu!! mam wymienione chlodzenie, nic nie pomaga!

Ale teraz najdziwniejsze (zeby nie to bym nie pisal)!! Do kompa wsadzilem kolegi grafe (tezn radeon 9550 gigabyte) karta kolegi spokojnie chodzila na 430 na rdzeniu a u mnie po przekroczeniu 400mhz w 3dmarku01 zwis po chwili!! CZego to moze byc wina?/

 

Dadam do tego ze mam zasilacz 450W HIPRO (napiecia w normie)

i mam mobo Gigabyte K8VT800 (totalny syf)

 

Teraz przymiezam sie do v-moda (chyba narazie tylko rdzen)

 

http://www.ols.vectranet.pl/~mptracer/boboszyn/index.html

 

Aktualnie mam zegary 393/270 (540) i bardzo mnie ciekawi czemu nie moge przekroczyc tych400!!

 

dodam jeszcze ze ja mam agp8x a kolega 4x !!

Edytowane przez krolik1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem dlatego robie v-moda!! ale jak napisalem kolegi grafa (taka sama jak moja) ktora w jego kompie chodzila 430mhz na rdzeniu u mnie tez nie przekroczyla 400Mhz!! I wlasnie chce sie dowiedziec czego to jest przyczyna!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Po przeszukaniu wielu wątków dotyczących Radeona 9550 nie znalazłem rady na mój problem, który zaraz przedstawię. Najpierw chciałbym przedstawić, jaki sprzęt mam, mianowicie:

 

- Płyta gł. Gigabyte K8NS Ultra 939 na NForsie 3

- Procesor AMD Ahlon 64 3200+

- RAM 2x DDR 400 każda po 512 mb na dual channel'u

- HDD 2x Seagate 200Gb

- Karta graf. Sapphire ATI radeon 9550

- Zasilacz Tagan 430W

 

Problem polega na tym, że w czasie grania (na ogół po ok 5 minutach) komputer przestaje odpowiadać, i po paru sekundach monitor jakby traci sygnał z karty graficznej, jedyną radą jest na to reset.

 

Temperatura procesora jest w porządku, bo wynosi ok 34 stopni, na karcie graficznej jest radiator wraz ze sprawnym wentylatorem.

 

Pragnę również napisać, że problem pojawił się się po zamontowaniu karty graficznej na nowej płycie (modernizowana była płyta główna i procesor), na poprzednim sprzęcie (płyta gł.- MSI kt4v i procesor AMD Athlon XP 2000+) nie było takiego problemu. Nie jest to wina zasilacza, gdyż został wymieniony, gdy zaczął się pojawiać się problem, również nie jest to wina ramu ponieważ sprawdzałem raz na jednej a raz na drugiej tylko kości..

 

Nie wiem czy teraz mam reklamować kartę czy płytę lub może procesor, szukam również jakiegoś oprogramowania do testowania poprawnego działania karty graficznej oraz jej temperatury. Mam nadzieję że w miare dobrze opisałem problem i proszę o jakieś konstruktywne rady.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem dlatego robie v-moda!! ale jak napisalem kolegi grafa (taka sama jak moja) ktora w jego kompie chodzila 430mhz na rdzeniu u mnie tez nie przekroczyla 400Mhz!! I wlasnie chce sie dowiedziec czego to jest przyczyna!!

Kazda karta jest inna, Twoje ma niedowoltowany gpu.

Jedna karta robi 500 inna nie moze osiagnac 400. Nie mozesz zrozumiec, ze kazda karta jest inna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO WY MNIE NIE ROZUMIECIE !!!

 

WIEM ZE KAZDA KARTA JEST INNA!! ALE

 

sa 2 karty graficzne takie same!!!

 

i teraz czytac ze zrozumieniem B)

 

jest sobie taki gigabyte radeon 9550 (128/128) i ta karta chodzi spokojnie 430 na rdzeniu (po wymiane chlodzenia) i TA SAM KARTA W MOIM KOMPIE NIE CHCE PRZEKROCZYC 400Mhz!! rozumiesz?? Na jednym kompie chodzi 430 a na drugim 400 nie chce przekroczyc!! Te sam stery (Omegi)! I TTU MOJE PYTANIE CZEMU TAK JEST?? w jednym kompie ok w drugim do [gluteus maximus]!! i to jest ta sama karta!!

 

NIE CHODZI TO O TO ZE JA SIE DZIWIE ZE JEDNA KARTA SIE LEPIEJ KRECI OD DRUGIEJ BO TO WIEM :mur:

 

chodzi tylko czemu ta sama karta w jednym kompie chodzi lepiej a w drugim gorzej!!

Edytowane przez krolik1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może byc kilka, między innymi:

1) w drugiej obudowie panuje wyższa temp która przekłada się na wyższa temp rdzenia i wyższa temp pamięci....

2) zasilacz

tyle mi przyhodzi do głowy o tej porze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO WY MNIE NIE ROZUMIECIE !!!

 

WIEM ZE KAZDA KARTA JEST INNA!! ALE

 

sa 2 karty graficzne takie same!!!

 

i teraz czytac ze zrozumieniem B)

 

jest sobie taki gigabyte radeon 9550 (128/128) i ta karta chodzi spokojnie 430 na rdzeniu (po wymiane chlodzenia) i TA SAM KARTA W MOIM KOMPIE NIE CHCE PRZEKROCZYC 400Mhz!! rozumiesz?? Na jednym kompie chodzi 430 a na drugim 400 nie chce przekroczyc!! Te sam stery (Omegi)! I TTU MOJE PYTANIE CZEMU TAK JEST?? w jednym kompie ok w drugim do [gluteus maximus]!! i to jest ta sama karta!!

 

NIE CHODZI TO O TO ZE JA SIE DZIWIE ZE JEDNA KARTA SIE LEPIEJ KRECI OD DRUGIEJ BO TO WIEM :mur:

 

chodzi tylko czemu ta sama karta w jednym kompie chodzi lepiej a w drugim gorzej!!

Odkrec proca na def. i sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wrescie mnie zrozumieliscie:P

 

proc jest odkrecony! bo mi dysk siadal (urki via K8VT800 (brak blokady pci,agp) )

Co do obudowy byla otwarta i tutaj to nie od temperatury!! i to mnie wlasnie nurtuje!!

 

konfigi kompow:

 

moj:

AMD ATHLON 64 3200+

 

mobo GIGABYTE K8VT800 (non pro) agp 8x

 

grafa gigabyte radeon 9550 (128/128)

 

zasilacz HIPRO 450 (z obudowa faxxcona) napiec 5v ~ 5,2 ; 12~ pod max obciazeniem 11,92!!

to 11,92 to byl max obciazenie czyli 3dmark 03, chlodznie na procu max (gigabyte Cooler-ULTRA PCU31-VH); o w tym momecie otwieralem cd-rom:p

 

kolegi

 

pentium 4 1.8 NorthWood

mobo: jetway p4xfb agp4x

grafa gigabyte radeon 9550 (128/128)

zasilka chieftec(sirtec)410W

 

 

I teraz ja mam to cale fast write agp wlaczone!! (tak opcja przy wgrywaniu sterow omegi:P)

jak bede robil v-moda to odrazu sprawdze jakie idze napiecie na grafe! moze to troche rozjasni! takto innego wytlumaczenia nie ma czemu sie tak dzieje!! skomplikowane to troche:P

 

na grafie byl zamontowany wiatrak z allegro za 8zl z wlasna regulacja obrotow i spokojnie starczal!!

 

edit

 

jescze dodam ze u kolegi po zaduzym przekreceniu gpu wyskakiwaly arty! a u mnie nastepuje zwis i wywala vpu-recover

Edytowane przez krolik1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zmieniłem, najpierw na Omegi a potem na oryginalne ATI ale to nic nie daje, chyba ze pobralem złe sterowniki omegi, albo przy instalacji coś źle wybralem.

Edytowane przez greeguś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam radeona gigabyte9550 nie byl jescze krecony , chce sie wreszcie do tego zabrac

przeszukalem w tym celu forum ale nie znalazlem konkretow <_<

mianowicie jestem calkiem zielony w tej branzy ,to sa moje poczatki , a mam problem taki ze chce kupic wentylatorek i wsadzic go na radiator (mam pasywne chlodzenie) ale niewiem co i jak . dowiedzialem sie ze trzeba go podczepic do molexa ( zasilanie od dyskow i napedow) no i to wszystko co wiem :( . powiedzcie jak to sie podpina (znalazlem cos takiego ze kolory odpowiadaja napieciu) czy cos jescze trzeba ustawiac?

2 sprawa to jest taka mianowowicie jak podlacze wentylator to moge go kontrolowac z poziomu ustawien sterow omegi , czy to dziala tylko na wbudowany wentylator? zgory thx za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozwiązałem swój problem, :D okazuje się ze wystarczy zainstalować sterowniki omegi lub jakiekolwiek inne, które maja dostęp do zaawansowanych ustawień AGP i wyłączyć zapis AGP uruchomić ponownie komputer, a jeśli to nie pomoże to jeszcze odczyt AGP. A nie trzeba kupować zasilacza jak to mi poradzili :mur: Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie napiece w biose zwiekszalem ale to nic nie daje!! przeciez karta sama sobie ustawia napieceie z tego co wiem, a co do zmieny agp to moge tylko w W$ bo w biosie jakos niezabardzo widze taka funkcje, no ale mobo do wymiany napewno, niestety kolega ju tamtego kompa sprzedal:( . Niestey mam noge w gipsie, jak mi zdejma to pujde do jakiegos kolegi z agp4x (choc watpie zeby to cos dalo). A dzisaj jak dobze pujdzie do komplet v-modow. Wiec jak bedzie v-mod odrazu zmierze napiecie na grafie. A najwieksza dla mnie zagadka jest to ze jak u kolegi w kompie po zaduzym podkreceniu GPU byly arty a u mnie zwis :mur: . Jak uzbieram kase to wymienie mobo, ale narazie wc!

edit

 

zmiana agp na 4x nic nie daje:(

Edytowane przez krolik1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem bios od sapphire 9600 pro z hynix 3,3 ale w rabicie sprawdzałem i niczy msienie różniom. rabit pokazywał mi "bios crc is wrong" ale wgrałem ten bios, po wgraniu bios się rznoł i lipa na całego. Czy ma ktoś lepszy bios z 9600 pro i pamięciami hynix najlepiej do 4.0? I czy moge wgrać do mojej karty bios innego producenta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z moją kartą graficzną :( Otóż np: w ATIToolu regularnie co 1sek przycina się na chwilkę kostka. W Worms Forts też przycina się obraz. Dzieje sie tak na ustawieniach defaul jak i po podkręceniu. Tak samo miałem z gf3 Ti200, ale po wgraniu innych sterów problem zniknął. Sterowniki to omegi serji 5.1. Windows świeżo po formacie, bez szkodników. Co może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne wysyłaj. jak dam miedziane radiatorki to zniose nawet twoje ustawienia ;)

Musze cię zmartwić. Radiatorki na mem 5ns nie zniosą żadnego 263 ani nawet mniej troszku :blink: :mur: :blink: Miałem na swojej grafie radiatory + nawiew na nie i nie dały mi ani 1 mhz więcej !! A mam hynixy 5ns które powinny się kręcić troszku lepiej :mur: No ale cuż :/

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...