Skocz do zawartości
Hipo

Cyfra Dla Amatora Do 800pln

Rekomendowane odpowiedzi

Kieruje sie następującymi kryteriami, jestem absolutnym betonem jeśli chodzi o fotografie i zamierzam dopiero sie odnaleźć w tej dziedzinie, nie chce całkiem prostej pstrykaczki bo dość szybko sie ucze ;) aparacik powienien robić dobre fotki, mieć duży zoom optyczny stąd obstawiam dwa podane modele, makro specjalnie mnie nie interesuje, sekwencje wideo również.

 

1. Fuji FinePix S3500 4MPix 6xopti zoom 699pln http://aparaty.interia.pl/produkt.php?id=45

2. Minolta Z10 3,2MPIx 8xopti zoom 755pln http://aparaty.interia.pl/produkt.php?id=51

 

Jednak nie za bardzo się orientuje na który sie zdecydować, spotkałem sie z opinią ze Z10 to plastykowy gadżet, iloscią funkcji imponuje jednak ja nie wykorzystam ani połowy, natomiast Fuji jest lżejszy i mniejszy. Fotki z obu które oglądałem w sieci są raczej ładne ( nie wiem na co zwracać uwage). Każda pomoc mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy naprawde ten duży zoom jest ci potrzebny jak nie to łykaj A510 ma dobre auto i manuala. A jak ci zalezy na tym zoomie to łykaj Olka C-765

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre fotki robi fotograf, nie aparat...

A tak poza tym, to dokonałeś dobrego wyboru, bo w tym przedziale cenowym (pamiętaj jeszcze o kosztach karty pamięci, ładowarki i akumulatorów, torby czy filtra) inny duży zoom niż Z10 dostaniesz tylko używany, a tego mógłbyś np. nie chcieć.

Minolta Z10 to nie jest plastikowy gadżet jeśli chodzi o wykonanie ale wygląda makabrycznie i trzeba kształt statku kosmicznego polubić, to już rzecz gustu :))

Na początek to DOBRY aparat. Bierz i się ciesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie raczej nówka z racji tego ze będzie to aparat którego nie planuje szybko wymienić. Kolejne pytanie jakie wiaze sie z cyfrakiem, jakie akumulatorki do niego ? widzałem na allegro ze są Ni-Cd i Ni-Hm które są lepsze? jak wygląda sprawa dużych pojemności powiedzmy 2500 czy 2700 bo słyszałem ze to pic na wode i poza wyższą ceną nic nie dostajemy, czy są tu jacys preferowani producenci ogniw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hipo - jeśli z dużym zoomem, to popieram przedmówców - Z10 powinien cię zadowolić, ma swoje wady ale w tej cenie, to dobry wybór i zapraszam cię TUTAJ

 

@IchBinLaden - Canon, o którym mówisz, to bardzo dobry wybór, nawet jak już znudzi cię pstrykanie automatem, to i tryb manualny jest w porządku. Dobra optyka i matryca, całkiem przyzwoite fotki i tanie karty SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, fanatycy Canona pewno powiedzą ze nie ma nic lepszego niż ich marka ale to stereotypy :) poszukaj moze znajdziesz gdzieś jakieś recenzje tego Fuji, chociażby na cyberfoto.pl albo na jakichś zachodnich stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE !!!!!!

Zapomnieliściwe o Nikonie !!!! Wiem, że to cenowo troche inna bajka, ale... Sam mam prywatnie SQ (sa inne lepsze :blink: ), służbowo wykorzystuje COOLPIXa 5400.W swoim przedziale cenowym jest BOMBA, nawet zastanawiam sie nad kupnem (używki co prawda <_< ). I jeszcze jedna uwaga jełsi jeszcze ktoś o tym nie wie:do domowych zastosowań 3,2 Mpix WYSTARCZY W ZUPEŁNOŚCI!!! Zwróćcie uwagę na JAKOŚĆ OPTYKI (odwzorowanie kolorów, zniekształcenia, możliwość manuala, jakość soczewek) i niech sympatycy innych marek mi wybaczą... Dla mnie licza sie tylko 4;

1. NIKON :wub:

2. CANON

3. OLYMPUS

4. MINOLTA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeJot -> warto :)

 

sansaba ->

 

- Nikon ? Nikon to pokazuje klasę dopiero od dSLR-ów (a no i seria 8xxx) ... reszta to zabaweczki n/c ...

- 3.2MPX wystarczy ? - zalezy dla kogo ...

- Jakość optyki ? rozbawiasz mnie pisząc o jakiejkolwiek "przewadze" szkieł Nikona nad Canonem , Minoltą czy Fuji ... w tej klasie cenowej - jeden pies ...

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybka odpowiedz co brac do 800zl. W gre wchodza aparaty kompaktowe. Moga byc uzywane.

 

Osobiscie mialem do czynienia z kilkoma canonami i sony dsc-p150. Zastanawiam sie nad tanszym bratem tego p150 czyli p100. Roznia sie czyms poza wielkoscia matrycy? Chetnie bym sam zaglebil sie w temacie, ale mam remont w domu wiec pisze tego posta w ekstremalnych warunkach, a wyboru musze dokonac do jutra.

 

Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko ze akurat w tym przypadku wazna jest "mobilnosc" aparatu. Najlepiej jakby mozna go bylo upchnac w kieszeni. Duzo dobrego slyszalem o a510, ale patrzac na samo wykonanie (trwalosc) sony wypada zdecydowanie lepiej. To jak panowie? Dostane jakas konkretna rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych Soniakach nie ma ręcznego nastawiania ostrości , zresztą to takie małpki :] wiem bo miałem P120 przez pół roku ;) W sumie racja , ostrość była ok ... no tylko mnie raziły zbyt automatyczne funkcje :] ale jak nie chcesz "go pro" tylko potrzebujesz zwykłej pstrykawki ... to Sony ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc. Zdecydowalem sie na zakup aparatu lecz nie do konca wiem o co cho. Mam pare typow ktore ogladalem w necie ale to wg. moich malych umiejetnosci w ocenianiu. Zalezy mi na cenie (do 800zl) oraz na podst. rzeczach tj. azeby w zestawie byly: Akumulatory, Ładowarka, Karta Pamieci, Pokrowiec (niekoniecznie!). Dodatkowo z technicznych: Stabilizacja Obrazu (z racji poczatku choroby park... :lol: Zartuje, oraz by te zdjecia w lekkim ruchu jakos wychodzily), Nieograniczone krecenie filmow w obojetnie jakim formacie avi/mpeg (Jedyne ograniczenia to wielkosc pamieci wbudowanej lub karty), Zoom Optyczny od 3x (slyszalem ze to jest dobry standard), Matryca od 4-4.1 (jak w poprzednim), no i zeby mial kilka Trybow Fotografowania lub jakis innych przydatnych funkcji.

Bede bardzo wdzieczny za umieszczane tutaj (lub na maila Jawor9@poczta.fm) informacje !!!

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Panasonic ma cos z stabilizacja w tej cenie, wyboru zbytnio nie bedzie duzego.

 

Na aku i lad. oraz karte pamieci w zestawie nie licz :>

 

Jak juz to ja to widze tak: twoja suma na aparat maleje do 600zl, a na reszte zostaje ci 200zl.

 

A za 600zl stabilizacje to fiuuu powodzenia w szukaniu.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...