Skocz do zawartości
Hipo

Cyfra Dla Amatora Do 800pln

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy mi na cenie (do 800zl) oraz na podst. rzeczach tj. azeby w zestawie byly: Akumulatory, Ładowarka, Karta Pamieci, Pokrowiec (niekoniecznie!). Dodatkowo z technicznych: Stabilizacja Obrazu (z racji poczatku choroby park... :lol: Zartuje, oraz by te zdjecia w lekkim ruchu jakos wychodzily).

Panie. Takie rzeczy to tylko w Erze :lol2: .

 

Stabilizację posiada Panasonic LS1. Wpisz na skąpcu.pl model i sprawdź ceny. Jeżeli udało by się kupić go w cenie około 600 to pozostaje 200 na: karta SD 256MB około 80zł, łądowarka z alledrogo około 40zł i aku około 40zł...

 

... ale jest jedno ale ;]: ten aparat to typowa małpka. Z manualnych ustawień to mozna jedynie balans bieli sobie ustawić ;].

Wniosek:

Jeżeli chcesz aparat typu wyceluj, pstryknij, zapomnij to będzie Pan zadowolony :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< Moj post byl kapke podkolorowany azeby uslyszec jakie opinie :D ! Generalnie to zalezy mi na cenie do 800-850zl. wraz z karta pamieci oraz ladowarka+akumulatorki, a co do reszty to bylo j.w wyimaginowane. Moge zrezygnowac ze stabilizacji obrazu, z duzej ilosci przydatnych funkcji (cokolwiek to mialo znaczyc hehe) i w ostatecznosci z ograniczenia czasowego filmow (choc to co sie mniej wiecej orjentowalem nie jest jakims wygorwanym luxusem). A co do reszty to coz... Chyba wymagania techniczne nei sa nazbyt wygorowane czyt. zoom optyczny od 3x, matryca 4-4.1, dobra jakosc zdjec itp.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standard -> Canon A510 albo ...

 

Canon A530 różni się procesorem (Digic II) co już jest dużym skokiem

 

bądź

 

poczekać na cenę Canona A700 ... coś mi się wydaje, że godnie zastąpi braci ;)

 

 

lub Canon A420

 

• 1/1.3" Type CCD

• Digic II

• 4.0 million effective pixels

• Macro: 1.0cm

 

 

--- Tylko sobie myślę czy rozmiar matrycy A420 to nie błąd podany przez producenta bo by wynikało że mała zabawka ma większa matryce niż niektóre hybrydy ;) ---

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt tu nie pisze o sony??? podobny dylemat miałem w zeszłym roku. Najpierw miała być minolta z zoooomem ale wypadło na kompakt, ze względu na wymiary i łatwość schowania, np do kieszeni :)

 

 

Osobiscie moge polecić Sony Cyber-Shot DSC-S80, kiedyś sony przeczerwieniało zdjęcia (było to widać) ale teraz zdjecia wychodzą bardzo dobre - obiektyw Carl Zeiss

Cena to jakieś 800 zł

Wyposażenie i f-cje:

4.1 mln pix / Pamięć : wew. 32 MB, MemoryStick PRO / Czułość (ISO) : auto, 80, 100, 200, 400 / Obiektyw : 39-117 mm, F2.8-F5.2 / Zoom : optyczny: 3x, cyfrowy: 6x / Migawka : 30-1/2000 sek. / Lampa błyskowa / Video : tak, 640 x 480, 160 x 112 / Złącza : USB, TV out / LCD 2" / Zasilanie : 2x AA / Wymiary : 96.6 x 64.4 x 40.1 mm / w zestawie: 2 baterie AA - akumulatorki, ładowarka, kabel USB, kabel Video (+Audio),

 

Jedynym minusem sony są drogie karty pamieci, ale da się to przeboleć, chcoaż z tego co zauważyłem ostatnio bardzo potaniały :)

 

przy karcie 256 MB mozna zrobić (najlepsza jakość): 126 zdjęć przy 4 MP, 3 MP i format 3:2 to 158 zdjęć, 1 MP - 380, Vga e-mail - 1520, standardowa to odpowiednio: 230, 281, 691, 3800

 

filmiki z dźwiekiem: 160x120 - 3 h 2 min 20 sek, 640x480 (standard) - 11 min 22 sek (przy tej jakosci angrywałem filmiki w klubie i dźwięk był bardzo dobry, 640x480 (fine) - 3 min 9 sek.

 

Do tego jest 10 trybów robienia zdjeć które mozna w większym lub mniejszym stopniu zmieniać, akumulatorki (w zestawie) wg sony starczaja na 440 zdjęć, przewidziane jest 220 min działania aparatu i tu nie mogę z nimi nie zgodzić :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemekbydgoszcz ->

 

a w soniakach jest "manual" tzn. sam wybierasz czas, przysłonę, ISO, focus, balans bieli, ew. korekcję ekspozycji ? :]

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony S80

 

4mp przy 1/2.7'

 

MF jest, pisza cos o nastawach recznych (5) ocb?

 

Macro od 10cm

 

Hyh te male kompakty na najdluzszym koncu maja ciemno ze hoo (F5.2)

 

Wizjer optyczny - dla mnie minus akurat.

 

ISO od 80, czemu nie ma 50 :/

 

Nie ma recznego WB :(

 

Migawke, ISO, tez sa sie recznie wybierac.

 

O priorytecie migawki lub przeslony nie znalazlem.

 

Dane z recenzje.net.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MF jest, pisza cos o nastawach recznych (5) ocb?

Sony daje 5 nastawów ostrości np.: 0,5m; 1,5m, 5m; 10m; >30m. W sumie nie jest to głupi pomysł, bo niewiele osób z tego korzysta. Poza tym MF w większości kompaktów, jeżeli nie we wszystkich, kuleje ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taaa ;]. W moim aparacie też jest full płynny MF i co z tego ;] ?

W małych kieszokowych małpkach z max ogniskową ~ 150mm MF jest mało użytecznym dodatkiem. Po pierwsze sam proces ustawiania ostrości jest delikatnie mówiąc nieprzemyślany. Po drugie ciężko cokolwiek ustawić na LCD o rozdzielczości kilku px. Po trzecie GO w małpkach/kompaktach jest tak duża, że i tak wszystko jest ostre nie mówimy o makro :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy MF jakikolwiek niz by go mialo nie byc wogole :>

Przy odrobinie uwagi mozna ustawic dobrze ostrosc, nawet na mojej Z1 z 1.5 i 113tys pix

 

Nie mow ze zawsze ustawiasz MAX przyslone zeby zrobic zdjecie :P

I na pewno nie jest wszystko ostre, uzywajac tylko GO :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że lepszy MF niż by go miało nie być. Jednak MF w małpkach może służyć raczej do ćwiczeń niż do codziennego zastosowania (no przy kropelkach przydatna f-cja :wink: )

 

Przy okazji nie zapominajmy Skrytobójca, że nasze aparaty to ultra zoomy. Tutaj MF powinien być i na 100% jest to przydatna funkcja (choć trudna do ustawienia :wink: ).

 

Dla mnie osobiście ważniejsze w małpce są tryby priorytetu przesłony i migawki niż MF ;]. Tutaj dochodzimy do sedna tej dyskusji ;] - Sony tych trybów nie ma więc go nie polecamy :P.

 

Edit

Wielbłąd ;]

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coby jak nie bylo zagalopowaliscie sie Panowie gdyz nie jest to temat na profesjonalne rozwazania na temat wogole nie znanych mi rzeczy (MF, przyslony migawki itp. <--- Prosze o wyjasnienie tych skrotow i slow gdyz JESTEM AMATOREM :] ) a poza tym mialo byc to doradzanie na konkretnych modelach a nie j.w. Profesorskie Pogaduszki :-]! Tak sie sklada ze troche poczytalem na przeroznych Forach i zasiegnalem opinii znajomych orjentujacych sie w temacie i doszedlem do konsesus a tresci: Sony DSC S600 (Galeria Kazimierz - Kraków, Sklep Sony) - cena promocyjna, przedurodzinowa 750zl. + Akumulatorki z Ładowarka + Karta Pamięci 256 lub 512MB = Max. 950zl. A slyszalem ze jest to baaardzo ciekawy aparat, a o 150zl nie zbiednieje a wydaje mi sie ze bede mial konkretny aparat, Am I Right :] ?!

Chyba ze ktos mi znajdzie Canona A95, A530, A610, A620 z takim wyposazeniem do 950zl to chyle czolo i podreptam tam z pieniazkami :]! Oczywiscie BAAARDZO liczy sie dla mnie Gwarancja, w obrebie Krakowa, azebym nie musial wysylac w razie wu aparatu do Wwa lub innych Chin :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemekbydgoszcz ->

 

a w soniakach jest "manual" tzn. sam wybierasz czas, przysłonę, ISO, focus, balans bieli, ew. korekcję ekspozycji ? :]

zapomniałem looknąć tu wcześniej, w moim aparacie na manulalu mam do ustawienia(w nawiasie napisane co jest do ustawienia/wybrania):

- focus (Multi AF, Center AF, 0,5m, 1m, 3m)

- matering mode - nawet nie zastanawiałem sie co to jest ze słownika wynika że sposób pomiaru światła;) : (multi, spot),

- White Bal(chodzi o rodzaj oświetlenia przy robieniu zdjęć) (Auto, słonko, pochmurnie, lampa i jeszcze cuś - jest na symbolu, a instrukcji nie chce mi sie szukać :P ale to tez jest z lampami związane)

- ISO (Auto, 80, 100, 200, 400)

- jakość zdjęcia (standard, fine)

- tryb robienia zdjęć (Normal, Burst - 3 klatki, Multi burst - 30 klatek)

- PFX - efekty(off, sephia, Black&White)

- kontrast

- nasycenie (saturation)

- ostrość

- do tego standardowo redukcja czerwonych gałek, samowyzwalacz

Generalnie Jest się czym pobawić, przy okazji musze pobawić się ustawieniami. Dodam że każdy tryb robienia zdjęć mozna w mniejszym lub wiekszym stopniu zmienić. pozdrawiam :)

 

 

Co do ceny to ja za swojego z karta 256 dałem przed świętami Bożego Narodzenia 958 złoty, Najlepsze było to że aparacik kupiłem na raty - dzieki temu całkowity koszt wyszedł o 40 zł mniejszy niż za gotówke :huh: (powinno być 799+199=998) ale nie moja w tym głowa jak oni sobie to w sklepie wyliczyli. Nie piszcie mi że na raty to na pewno wyjdzie mi więcej bo nie wyjdzie :P jest taki sklep Domar-Bydgoszcz i tam są raty 3x0zł - 0 odsetek, dlatego nie zapłace ani grosza więcej do tego zaczynasz płacić po 90 dniach :) - wymóg to chyba karta ge money bank. Co dziwne w styczniu ten aparacik kosztował ok. 1200 zł :P

 

@dinxy Tobie pewnie chodziło o Sony DSC S60, a nie 600 (chyba że jakiś nowy model :) )

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo!

Ktory aparat byscie bardziej polecali - Olympus C-55 czy Olympus FE-150?

Osobiscie sporo naczytalem sie o C-55 i praktycznie same pozytywy o nim. W FE-150 podoba mi sie wiekszy wyswietlacz LCD oraz to ze jest zasilany tylko jedna bateria [c-55 az czterema :/ ]

Z gory dzieki za porady. :)

Ps. przkopalem forum i praktycznie nic konkretnego o nich nie znalazlem...

Ps2. w gre wchodza tylko nowe aparaty [nie chce zadnych moralow] i raczej tylko te dwa [Canon A510/A520 odpada]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciałęm zakładać nowego tematu wiec dam to tutaj.

 

Mozeliwe jest zeby sprzedawano nowe canony a510 za 440zł?? I jak jest z gwarancja u canona, jest na rok czy dwa?

Juz chyba nie produkuja tego modelu ale leżaki magazynowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka razy do gościa i odpowiedział mi na wszystkie maile.

 

Wystarczy ze zacytuje je ;)

 

Na pytanie dlaczego cena taka niska:

Jest to cały zestaw (kiedyś taka była promocja hurtownika). Jest to leżak magazynowy i z góry mam nażuconą max, marżę ,czyli ile moge na tym zarobić. Aparat np. w Niemczech jest jeszcze ok 20% tańszy!

 

Pytałem sie tez czy na 100% jest gwara 2 lata. On odpowiedział ze ma 2 lata w Canon Polska. O ile mi dobrze wiadomo to canon daje rok gwary ;)

 

A na ostatnie pytanie dlaczego zawiesili mu konto i znikły aukcje tak odpowiedział :D

Wpłaciłem kase za pobrane prowizje na konto allegro ale im jeszcze nie

doszła. Troche się spóźniłem. Jak w poniedziałek dojdzie do nich kasa to

wszystko wróci (przynajmniej tak mi napisali)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mu tak szybko nie odpisali, bloka dostal w mniej niz ostatnich 24h, a odpowiedz z serwisu allegro to minimum 48h-72h :>

 

Wiec by tak szybko odpowiedzi nie dostal.

Druga sprawa jest taka, ze jak koles nie zaplacil prowizji to blokuja wystawianie nowych aukcji ale stare pozwalaja dokonczyc.

 

Tak przynamniej bylo :>

 

Sory za OT w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na zakup kompakta, lecz chce sie zmiescic wraz z calym wyposazeniem dodatkowym w 950zl. Wybor padl na Canona A530 , Sony DSC S600 lub Nikon Coolpix 7600.

Ktory z nich byscie polecali?!

Wogole czy warto ktoregos z nich zakupic.

Najbardziej jestem za Canonem, jednak przejzalem pare For, foró, forum (nie wiem jak to odmienic :o ) i wszedzie pisza ze jest bleee... ze najlepiej 510 bo 520 tez blee. Natomiast inni sie ciesza ze maja 520. Dlatego mam metlik w glowie. A chcialbym miec rowniez dosc dobra jakosc i dlugosc filmikow (co akurat ma 530).

Czekam na ogromna ilosc ludzi naprawde znajacych sie i ich opinie!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupic aparat cyfrowy. Jestem amatorem i aparat ma mi sluzyc do robienia zdjec na wycieczkach, przyjeciach, ogolnie do zdjec okazajonalnych. Nie wiem ile nalezy na taki aparat przeznaczyc pieniedzy ale chce aby byl dobry, troche mi posluzyl ale nie mial zbednych dla mnie bajerow, ma poprostu robic ladne zdjecia. Co polecacie?

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatarz na allegro. Mozna dostac fajne Soniaki W1 za 600zł(uzywki). Duzy lcd 2,5 cala, obiektyw carl zeiss, a i niezle filmiki nakrecisz(slowem idealny). Z firm jakimi warto sie zainteresowac to Panasonic, Canon, Nikon, ale modeli jest tak duzo, ze lepiej rozejrzyj sie sam. Ja ci moge polecic wlasnie wspomnianego wyzej Sony W1(albo nowszny odpowiednik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu czytalem ze canon a510 jest bardzo dobry i w przystepnej cenie. Czy ten model bylby dobry dla mnie? canon a610 tez ponoc jest najlepszy w swojej klasie ale kosztuje ponad 1000 PLN :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu czytalem ze canon a510 jest bardzo dobry i w przystepnej cenie.

Widzisz. To, że A610 jest dużo droższy to nic dziwnego, bo jest po prostu wyraźnie lepszy. Kupił go mój znajomy i na razie nie narzeka. Ja niestety kupiłem A510 i zdecydowanie narzekam. Po pierwsze o efekcie rozmycia na tym aparacie zapomnij. Po drugie wolno reaguje. Po trzecie zdjęcia wydają się być rozmyte. Po czwarte 3 razy był w serwisie (dwa razy martwy piksel, raz brudna matryca - w serwisie chyba).

Na dodatek powiem krótko. Widzę, że większość lubi Canony. A ja nie. I następną ku temu przyczyną jest tylko jeden centralny serwis na całą Polskę zlokalizowany w Warszawie. Na szczęście oni płacą za przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...