Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Ja tam uważam, że trzeba spokojnie poczekać na inaugurację nowych kart ATI na Polskim rynku. Dopiero wtedy będzie mozna porównywać ceny. Pozaa tym ja sam zastanawiam się kiedy ATI wepcha do nowych kart 24 potoki. W sumie dopiero wtedy zrobi się ciekawie. Ale patrząc na opóźnienie z jakim ATI wydała pierwsze karty wykonane w technologii 90 nm nie należy sie spodziewać takich kart w najbliższej przyszłości... A tak poza tym to wg mnie ATI jest do przodu w stosunku do NVidii (taka moja opinia) ponieważ wydała już pierwsze karty w nowej technologii (wg mnie średnio udany początek) i teraz będzie udoskonalać tę technologię (może chłodzenie będzie cichsze :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie raczej nie będzie cichsze popatrz jakie karty mają zegary jakoś trezba to schłodzić zresztą nie wiele się zmieniło co do poprzedników

bo tak :

 

mniej MHz(mniejsza temp ) ale większy proces technologiczny(większa temp) / a teraz duzo MHz(większa temp) ale mniejszy proces technologiczny( mniejsza temp)

 

 

hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak z tym, że ATI nie jest debilną firmą ze wsi i zapewne jeśli wprowadzi więcej potoków w swoje kolejne karty to zmniejszy częstotliwości taktowania karty... Przynajmniej ja bym tak zrobił :) Przy tym będzie miała przewagę o te własnie dodatkowe MegaHerze, które w razie potrzeby będzie mogła wykrzesać ze swych kart :)

Należy zauważyć, iż karta z 16 potokami ATi jest teraz na równi (albo jest lepsza :) ) od Karty NVidii z 24 potokami :) więc ATI raczej na pewno wraz z dodaniem nowych potoków zmniejszy taktowanka karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie gdyby GF7 miała taktowania takie jak ATI to wiadomo że by nie dała radę ... już przy 500mhz na rdzeniu 7800GTX jest tak samo wydajne w 3dmar05 jak x1800XT. albo potoki albo wysokie taktowania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, a Panowie nie wiedzą, że r520 ma fizycznie 32potoki? NV wypuści ultrę, ATI da jakąś wersję z 32potokami :D . Dodamy do tego 512bitową szynę pamięci, którą r520 może obsłuzyć i pozamiatane :wink:

 

Bardzo cieszę, że teraz jest taka duża rywalizacją na ryku kart graficznych, bo kto na tym skorzysta? My :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi potokami to nie wiem czy slyszalem wierutna bzdure ale gdzies mi sie o oczy otarlo na zagranicznym serwisie, ze XL ma zablokowane potoki - czyli jest kastratem potezniejszej maszyny, a XT jest pelnowartosciowym 16 potokowcem.

Nie wiem o ile to sa ploty o ile wiarygodne informacje, a na ile to sa bzdury.

Mysle, ze warto w sieci poszukac (chociaz juz ktos by w PL to potwierdzil).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko teraz jeszcze pozostaje kwestia czasu... Kiedy dojdzie do wydania kolejnych kart ATI skoro dopiero pare dni temu wydała swoje nowości... Wydaje mi sie, że otało mi sie o oczy coś o tych 32 potokach ale na pewno ja wszyscy wiedzą w tej serii kart ich nie ma.. może po usprawnieniu nwego procesu technologicznego ATI uda sie wpakować 16 kolejnych sprawnych potoków do kart... A im szybciej to nastąpi tym dla nas lepiej :) Im szybciej NVidia wyda 7800 ULTRA czy jakoś takie coś tym szybsza powinna być odpowiedź ATI - jeśli nie chce oczywiście powtórzyćbłedów 3Dfx-a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to prawda, to co wszystko pisano wczesniej, to naprawde bedzie b. niewiele egzemplarzy 24 potokowych i jeszcze mniej 32. jednak chyba mozemy spodziewac sie jakis poprawek w procesie produkcyjnym i wersje 24 potokowe (przynajmniej) powinny sie pojawic za jakis czas. ja bynajmniej mam taka nadzieje....

 

chociaz czytajac dzis artykul - XT wykrecone na maxa jest szybsze od niekreconych 7800GTX w SLI :|

 

wracajac jeszcze do potokow i XL/XT - ja z kolei czytalem, ze XL jest z partii nie posiadajacej fizycznie wiecej niz 16 potokow, zas XT posiadaja 24-32, jednak tylko 16 jest sprawnych (w kazdym badz razie baaardzo baaardzo niewielki odsetek pozostalych 8-16 potokow jest sprawna). jakos tak to bylo....

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaz czytajac dzis artykul - XT wykrecone na maxa jest szybsze od niekreconych 7800GTX w SLI :|

1693601[/snapback]

tam gdzies wyzej jest napisane jak bardzo wykrecone, i na jak bardzo wykreconej platformie :D i napisane tez jest czym bylo chlodzone 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olac potoki

 

nie kupie karty ati poki sie nie nauczą robic dobrych sterów pod opengl i linuxa

 

to co teraz jest to porażka;/

co prawda 99% softu uzywam na dx/win32, ale czasem lubie włączyc alternatywe, i wtedy moj radek daje ciała

 

btw - zwróccie uwage na jedno w testach - jakby nie patrzeć, na większosci serwisu stronach wyniki pokazują, że poziom minimalnych fps jest u ati wyzszy, niz na gtx

 

znow nvidia cos niedomaga pod tym względem;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie dobrze :? Miejmy nadzieje ze Ati wroci do gry z jakims dobrym ukladem bo jak nie to bedzie lipa :cry:

 

Imho karty z serii x1800 to jest jakis dziwny polsrodek ktory uzyskuje dobre wyniki dzieki wysoko taktowanemu rdzeniowi( chwala Ati za to ze uklad potrafi pracowac z takimi czestotliwosciami) i nieziemsko taktowanym pamiecia ktore swoja droga sa rowniez nieziemsko drogie :?

Czekam az Ati wypusci cos z wieksza iloscia potokow bo teraz jest to tak zwane pojscie w zegar :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkty ATI w ostanim czasie nie prezentują się juz tak okazale jak za czasów r9700 czy 9800. nawet seria x800 i pochodne jej nie stały sie jakimś wielkim przełomem. Nie znaczy to, że karty są złe, ale nie jest to jednak to. Widać, że firma dostała zadyszki i troche zmarnowała czas. Będzie się musiała postarać aby dogonic konkurencje. Ja obecnie mimo iz czynie to z żalem, nie skusiłbym sie na karty ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegonili -------- r520 to zoatal wypuszczony na sile . poprostu musieli cos wypuscic

 

np. x 1600 beda w polowie grudnia a unas hhhooo i jeszcze dluzej bo znowu cos im nie wyszlo

 

g70 to ulepszona wersja 6800 i fajnie , teraz nv ma troszke czasu i spokuj zeby pzrejsc na 0.90 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olac potoki

 

nie kupie karty ati poki sie nie nauczą robic dobrych sterów pod opengl i linuxa

 

to co teraz jest to porażka;/

co prawda 99% softu uzywam na dx/win32, ale czasem lubie włączyc alternatywe, i wtedy moj radek daje ciała

 

btw - zwróccie uwage na jedno w testach - jakby nie patrzeć, na większosci serwisu stronach wyniki pokazują, że poziom minimalnych fps jest u ati wyzszy, niz na gtx

 

znow nvidia cos niedomaga pod tym względem;/

1697199[/snapback]

Cóż, ATi ma w pupie to, że ty masz Linuxa i chciałbyś pod niego dobre stery.

Ich polityka jest prosta - uderzać w masy, a nie w jednostki.

 

 

ati to grówno  :mur:

1705834[/snapback]

Mylisz się albo za dużo razy waliłeś głową w mur.

 

.......................

 

ATi to trudny przeciwnik dla NV. Możnaby powiedzieć - nie odpuszcza.

Wystarczy od czasu do czasu czytać tweak.pl :lol2:

 

http://tweak.pl/wpis_3775.php

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze cos bedzie fajniejszego:) Niedawno wymianialem kompa i faktycznie zastanawialem sie nad wstrzymaniem do premiery fudo. Odpuscilem i nie zaluję. Jak ktos stwierdzil, grafy sie zmieniaja, za pewnie rok jak potanieja x2 pewnie wrzucę taki a poki co jestem jak najbardziej zadowolony. Ps. obecnie nie ma procka tak naprawde mocnego (dla pc) ktory by pomogl rozwinac skrzydla gf7 i zapewne fudo rowniez;)

 

pozyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurencje nie tylko dogonili ale i przegonili. Jeszcze sobie poczekamy na G70 w 90nm ;)

1705831[/snapback]

Jak narazie wygląda mi to na pościg na sterydach :wink: Wyniki osiągnieto głownie przy wyżyłowanym podkręceniu rdzenia i pamięci.

Faty sa faktami. Ostani rok ATi zmarnowała. Oczywiście nie ma się co sprzecać do nadal twardy i trudny konkurent dla NV, ale czy to źle??

Jednak pozycją ATI mogła być znacznie lepsza i mocniejsza. Frima zachowała się tochę jak sportowiec, który zachłysnoł się sukcesem i pomyślał, że może odpuścić bo konkurenci i tak mu nic nie zrobią.

Edytowane przez Buck Tuddrussel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie gdyby GF7 miała taktowania takie jak ATI to wiadomo że by nie dała radę ... już przy 500mhz na rdzeniu 7800GTX jest tak samo wydajne w 3dmar05 jak x1800XT. albo potoki albo wysokie taktowania ...

1693287[/snapback]

Delikatnie mówiąc, piszesz głupoty. Jakby to było takie proste, to już dawno mielibyśmy jednopotokowe karty taktowane 3 GHz albo 52 potoki przy 100 MHz. NV ma duzy problem, bo nie mogą NICZEGO dołożyć z powodu mocy traconej w układzie. Następnym krokiem musi być przekroczenie magicznej granicy 100nm.

Jednym słowem, dla tych co myślą że jak ATI wypuściło kartę, która nie jest 2x szybsza od 7800GTX to jest skończone, ATI wyszło na prostą, a NV dotarło do muru. NV ma przed sobą dokładnie te wszystkie problemy, które opóźniły R520. Do tego 7800 to JEST ulepszone 6800, nie ma tam NIC, czego nie ma w 6800. Natomiast R520 to zupełnie inny chip, zrobiony według innej filozofii. Moim zdaniem ATI doszło do wniosku że z trdycyjnej architektury potokowej już wiele się nie wyciągnie. Maja chip który pożyje kilka lat, 7800 może rok? Przecież nie mozna podnosić zegarów w nieskończoność ani dodawac potoków bez końca. Oczywiście nie wiemy co która firma ma w zanadrzu i może sie okazać że za miesiąc NV wyskoczy z jeszcze bardziej innowacyjnym chipem. Nie wiadomo, ale krzyczeć że któraś firma jest do [gluteus maximus] a druga cacy to głupota. Takie przekrzykiwanie się dzieci w piaskownicy czyj wujek jest większy.

I zrozumcie wreszcie, że w tym biznesie nie chodzi o robienie kart które podobają się zapaleńcom, tylko zarobienie jak największej kasy. I dlatego ciągle KRÓLEM jest Intel, który sam sprzedaje więcej chipów graficznych do PC niż ATI i NV razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Moim zdaniem ATI doszło do wniosku że z trdycyjnej architektury potokowej już wiele się nie wyciągnie. Maja chip który pożyje kilka lat, 7800 może rok? Przecież nie mozna podnosić zegarów w nieskończoność ani dodawac potoków bez końca(...)

1705926[/snapback]

no to rzucasz nie lada nowość nawet w obliczu pewnego potencjalnego :może: ;) Sadzac z wyrazonej Twojej opinii, mozna wnioskować iz masz pojęcia o ogolnie hardwarze komputerowym jak i odrobinę marketingu, i fajnie. Wiesz zatem czym jest efekt synergiczny i nie wmowisz mi, ze karta tutaj 7800 bedzie przez rok przydatna. Parafrazując...sam zakładałes pewien postęp w rozwoju architektoniczym hardware'u, wiec dziwi mnie to stwierdzenie.

 

przyklad

czasy gt4ti4200. kupilem wowczas takie, w tym samym czasie moj brat (sprawdzone wyniki) zakupil Ati 8500 (build by ati) z lekko szybszym prockiem. Pamietajmy ze wowczass nie wystepowaly "powszechnie" maszyny ~5 GHzowe;) czyli roznica byla ale niekolosalnie ogromna. I co sie okazalo, w testach , jego"wolniejsze" ati wcale nie bylo duzo wolniejsze (mniej niz 700 pkt w bodajze smarku 01). Nie wspominam tutaj w ogole o dzialaniu samej aplikacji.

 

 

ps. warto zerknać na wyniki testow k. graficznych (6800, 7800, x1800 (+rodzina)) w wyzszych rozdzelczosciach. latwo dostrzeze sie niedostatki mocy obliczeniowej cpu (poza x2 dla ktorego nie znam wynikow)

 

ps2. nie pisze tego dlatego ze mam 7800gt (zeby bron boze ktos tak nie wnioskowal)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale krzyczeć że któraś firma jest do [gluteus maximus] a druga cacy to głupota. Takie przekrzykiwanie się dzieci w piaskownicy czyj wujek jest większy

A kto niby tu tak krzyczy?? Raczej to Ty się unosisz. Nie możesz znieść, że ludzie nie wychwalają nowych kart ati? Może ludzie tego nie robią bo rzeczywiście te karty to nie jakaś mega rewelacja. Siedzę na tym forum już troche i po preferenjcach panujacych wśród użytkowników jestem pewiem, ze gdyby nowe karty ATI były aż takie super to na forum dało by się to bardzo łątwo odczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale głupoty pierniczycie.Ludzi bardziej obchodzą kraty z zakresu do 1000Zl max.Ile sprzedaje sie takich X850PE czy 7800 na miesiąc w Polsce.Może niektórzy mają te karty ale większość raczej nie.Więc patrząc na rynek średnich kart to Ati wygrywa a przecież to on dostarcz największych dochodów.Nvidia ma tylko dobrych speców od marketingu.Popatrzmy:

Gf6200 bez odblokowanych potoków = 9550 @400/500 (poza OpenGL ile jest takich gier ???) (mój 9550 @ 435/540 robi 1720 pkt. w 3dMarku05)

Gf6600 slaby nie kręcony słabszy od x700 i X1300Pro a cenat ta sama (różnica 20Zl) w x1300 ps.3.0 HDR i inne bajery tez sa więc nie ma o czym mówic.

Podkręcony 6600 a x700 czy 1300pro sie nie kręci ??.

Gf6600GT bu!!! Ati x800GT go zjada nie mówiąc o x800GTO który kosztuje 200Zl więcej a róznica jest duza.Ps3.0 a jaka róznica wizulana względem Ps2.0 żadna HDR pograjcie w nowe gry z nim włączonym.

Jeśli chodzi o x1600 to ATI poprostu nie opłaca się jej jeszcze wypusczac. Firmy maja jeszcze duzo x800 i pochodne w magazynach które trzeba sprzedać ale jak już wyjdzie i będzie kosztować ok.500-550zł to Nvidia ma kłopoty.To jak z Intelem i AMD niby wszyscy wiedzą (albo tak twierdzą) ze to drugie lepsze a intel ma 80-85% rynku poprostu marketing ,siła przyzwyczajenia , nazwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...