Skocz do zawartości
Heat

Watercooling By Heat

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy mowia o wsadzeniu chlodnicy do srodka...jaka masz temp w budzie?

Tak sie zastanawiam czy nie lepiej miec chlodnice na zewnatrz kompa jak bede mial tylko blok na cpu? A ten coolriver nie powinien stac w "najwyzszym punkcie wc"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mowia o wsadzeniu chlodnicy do srodka...jaka masz temp w budzie?

Tak sie zastanawiam czy nie lepiej miec chlodnice na zewnatrz kompa jak bede mial tylko blok na cpu? A ten coolriver nie powinien stac w "najwyzszym punkcie wc"?

Chłodnica w środku wcale nie oznacza że musi na nią wiać gorące powietrze z budy. Można wszystko ładnie ustawić żeby powietrze było zasysane przez chłodnicę z zewnątrz i wyrzucane na zewnątrz nie epodgrzewając podzespołów.

Ja w swoim WC 4 razy miałem nagrzewnice w budzie i 2 razy na zewnątrz - narazie 2 ustawienia (w budzie) były najbardziej wydajne - buda może służyć jako shroud, może wspomagać cyrkulację powietrza.

Moje nowo budowane WC zakłada chłodnicę od syrenki - w budzie.

ps. BARDZO ładne WC !!!!!! (żeby nie było tak OT)

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mowia o wsadzeniu chlodnicy do srodka...jaka masz temp w budzie?

Tak sie zastanawiam czy nie lepiej miec chlodnice na zewnatrz kompa jak bede mial tylko blok na cpu? A ten coolriver nie powinien stac w "najwyzszym punkcie wc"?

W budzie jest chlodno bo te boczne okienko w Sharku to sama siatka bez plexy . To + dwie 120-tki powoduje , ze powstaje tam raczej solidny przedmuch :wink:

 

Nie zmienia to jednak faktu , ze takie ulozenie elementow jak obecne jest dla mnie najlepsze...

 

Teraz priorytetem dla mnie jest zalozyc w koncu bloczek na NB i zabrac sie za przerobke Coolrivera (o czym juz pisalem wyzej , ale uklad byl tak malo problematyczny , ze nie chcialo mi sie go rozbierac :lol: )

 

No i musze wymienic weze , bo po zastosowaniu barwnika "pomarancz" wygladaja obecnie jakby caly uklad wypelnil sie rdza :lol:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heat, widzę, że ładnie dołożyłeś do pieca (sli) ;) Gratsy.

 

Co za blok masz na dfi?

 

edyta- naturalnie, te gpu będą chłodzone wodą?

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihihi, spale Heata ;]

 

Karty dostał na testy ;*

 

a co do bloku na cpu, zerknij na pierwsza strone.

 

Prison V2

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mialo byc tak pieknie :oops:

 

Oczywiscie karty nie moje , jak to poca napisal -> na testy . Chodzilo akurat o sam kolor weza a tylko taka fotke mialem :lol:

 

I odpowiedzi na pytania :

-barwnik gratis od Reality , kolor pomarancz , zajebisty do momentu jak chcesz go usunac :lol:

-blok na NB to slim od alphacool tylko cos wujek zbytnio sie nie spieszy do Polski i nie wiem kiedy go bede mial -_-

 

 

A co do GPU to lipa i tyle :lol: Nie chcialy mi ruszyc na moim Silverstonku 520W :lol: :lol: Musialem pracowac na dwoch PSU , jeden 500W z siga ciagnal proca mobo i cala reszte a Sliverstone zajal sie samymi GTX-ami . A i tak nie bylo stabilnie :lol:

 

Tak wiec jak jeszcze kiedys gdzies od kogos uslysze , ze zasilacze powzej 600W to tylko chłyt marketingowy to zrobie o tak -> :blink:

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-blok na NB to slim od alphacool tylko cos wujek zbytnio sie nie spieszy do Polski i nie wiem kiedy go bede mial -_-

Bjacz... !

 

Usunac post poci? :>

Bedziesz mogł dalej wkrecac kit.. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzonko bardzo gitowe. Można powiedzieć że jest dla mnie wzorem estetyki wydajne a bez zbędnej plątaniny węży i kabli. Wielkie gratsy dla Heata

Edytowane przez GoldenDragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jej nie ruszam bo prawdopodobnie poleci na gwarancje (czytaj: purka , pierdzi i rozne dziwne dzwieki z siebie wydobywa)

 

Poza tym nowa rewizja na horyzoncie , tak wiec chyba sobie odpuszcze ta przerobke tym bardziej , ze ukladu prawie w ogole nie dotykam obecnie :lol: Ostatnio musialem go przeniesc z MSI na DFI i to byl ostatni raz jak przy nim grzebalem , jedynie weze wymienilem na nowe i tyle... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec przyszedl czas na odswiezenie starego kibla . Powodow bylo kilka :

1.NB

2.SM10

3.Chec posiadania czegos nowego :wink:

 

Na pierwszy ogien poszla oferta x4pro . Przyznam szczerze , ze bardzo spodobaly mi sie nowe bloczki mate'a choc maja pewne wady , ale o tym ponizej .

 

Jak na razie nie ma bloku na GPU nad czym bardzo ubolewam :/ Czekam , az mate wprowadzi nowe zapinki i krocce katowe , jesli blok nie spelni moich oczekiwan bede musial szukac czegos innego... <_<

 

Weze innovatek + SM10 = miod , cud i w ogole takie tam :lol: Po prostu jestem baardzo ale to baaardzo zadowolony z tego rozwiazania i w zyciu nie dotkne innych rozmiarow wezy i innych zlaczek/kroccy :wink:

 

Zmontowanie calego ukladu + napelnienie (kupilem sobie wieksza strzykawke :lol:) zajelo mi ~30min . Jedynym problemem okazal sie coolriver ale nozyczki + goraca woda i nalozenie na niego Innovateka okazalo sie prostsze niz myslalem [;

 

Na razie kibel wyglada jak wygladal poprzednio , nie ma bloku na gpu wiec jest torszke "goly" , praktycznie rozmieszczenie wezy jest takie samo jak w pierwszym ukladzie . Wszystko sie zmieni gdy doloze bloczek na GPU . Freezer zostal w tym samym miejscu ale juz znalazlem dla niego fajna miejscowke , ale to wszystko zmieni sie za jakis czas i wtedy moze zaloze juz nowy temat :wink:

 

Bloki x4pro :

 

X3N SX - trosze zawidol mnie ten blok pod wzgledem wygladu . Sa pewne niedociagniecia pod wzgledem polerki (widac po prostu "okregi" po polerce) Blok to kawal kloca i to tez mi sie nie podoba . Jednak pwX dalej zostaje w moim oczucie najsexowniejszym bloczkiem na CPU :wink: :lol:

Wydajnosc na najwyzszym poziomie chociaz strata *C w idle na poziomie bledu pomiarowego wzgledem prisona V2 . Dopiero w stresie pokazuje pazurki :wink: I tutaj roznica okolo 2-3* . Dodam tylko , ze nie ma bloku na GPU wiec tak do konca nie jestem pewien czy to zasluga bloku czy nieobecnosci vga w ukladzie :wink:

 

XC1 - ot taka [ciach!]lka mala :lol: Z wygladu flowkiller jakich malo :lol: Wykonanie na najwyzszym poziomie , z wygladu zero wad... Problem pojawia sie gdy musimy zalozyc go na NB . Niestety mozna zapomniec o "centralnym" umieszczeniu tego bloku na Ultra-D jesli jestesmy posiadaczem 7800GT . Kondensatory z grafy zawadzaja o krocce i blok trzeba przesunac maksymalnie w dol zeby w ogole wsadzic grafike . W tym momencie sama konstrukcja bloku nie sprawdza sie w 100% gdyz jak widac na fotach mate'a blok ma najwieksza powierzchnie oddawanie ciepla dokladnie na samym srodku... Nie zmienia to jednak faktu , ze skubaniec jest wydajny :lol: Max temp w stresie jaka zanotowalem to 31*C . Sam montaz bloku jest bardzo prosty , w ogole montaz obu blokow jest bardzo prosty i przypomina mi rozwiazania thermalrighta i jego SP97 [;

 

Wiecej wad nie zauwazylem . Bloki na mobo wygladaja bardzo estetycznie .

 

Fotki niestety nie sa najwyzszych lotow , w sumie malo na nich jest , ale tez praktycznie malo sie w ukladzie zmienilo (ot taka kosmetyka :wink: ) Niestety dopiero wczoraj postawilem kompa na nogi bo pojawil sie problem z bootowaniem... Juz prawie jechalem po nowa DFI a okazalo sie , ze winowajca byla sieciowka na PCI , na ktorej spoczywal piekny odcisk palca wykonany pasta AS5 :blink: :lol: No ale tak to jest jak sie czlowiek spieszy :winl: Beda lepsze fotki i bedzie ich wiecej gdy bedzie blok na GPU i freezer w nowym domku [;

 

Od razu zaznaczam , ze fotki troche waza bo juz nie zdazylem ich przerzucic przez photoshopa , tak wiec szykujcie sie na 1.5mb/fota :lol:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

PS. burdel w kablach spowodowany pospiechem :wink:

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heat

 

Flowkiller XC-1? Mam nadzieję, że mniejszy niż ten mój obecny Alphacool ;) Mam możliwość sprawdzenia tego, mam miernik przepływu, przetestuję, podzielę się spostrzeżeniami

 

Czy to mocowanie bloczka na chipset jest stabilne? Czy po zamontowaniu bloczek się nie przechyla? Żeby czegoś nie pokruszyć ... :?

 

Mam ten bloczek (XC-1), czeka na montaż, stąd moje pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten X na bloku z CPU jest delikatnie mowiac lekko kopniety w bok :wink:

 

@ AndyN

 

IMO tylko z wygladu , po prostu spod jest strasznie niski . Wydaje mi sie , ze ten blok na pewno nie bedzie flowkillerem , niestety moge to skontrolowac tylko i wylacznie obserwujac prekosc wlatujacej cieczy do reza z coolrivera... :lol: Czyli raczej malo profesjonalnie a i blad pomiaru robi sie dziwnie duzy :wink:

 

EDIT : mocowanie jest ok i w mojej opini bardzo stabilne , na 100% lepsze i to sporo od montowania bloku na samych srubach... Tylko trzeba uwazac przy dokrecaniu i tutaj najlepiej przydaje sie trzecia reka zonki ktora paluchem dociska blok do NB :wink: (fotek tej operacji niestety nie mam :lol: )

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest malo kompatybilne z 7800GT :wink:

 

http://members.lycos.co.uk/obligator/XF/G1/1.jpeg

http://members.lycos.co.uk/obligator/XF/G1/3.jpeg

http://members.lycos.co.uk/obligator/XF/G1/7.jpeg

 

:wink:

 

Ale z tego co widze na fotach od chaosa (foty z targow Wroclaw) to nowe krocce katowe to jakies nieporozumienie... Wiec chyba bede musial zakupic cos innego na gpu :mad:

 

A co do XC1 , postaram sie zrobic lepsze fotki jak wroce do domu...

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Heat musze przyznać, że wykonałeś zacne ;) WC, ale zasługą tego są zapewne nowe dzieci mate’a :), ale ład i prostota też robią swoje

respekt :) jak to mówią na tvn turbo :lol2:

 

PS.

Czytając twój text wywnioskowałem również, że byłeś chyba pod wpływem jakiegoś zielska hehehe

pozdro

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tutaj praktycznie malo sie zmienilo od starej rewizji bo uklad pozostal w takiej samej formie . Lekko sie przesunal bloczek z gpu na nb :lol:

 

Tylko teraz co ja wsadze na GPU , nie chcialem blokow z pleksa a i tak bede musial taki zakupic... :lol:

 

 

PS. nie czaje tego tekstu z zielem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten nizej , imo wyglada strasznie :blink: :lol:

 

I z tego co widze to problem dalej nie jest rozwiazany...

A feee ... co to jest. To jest chyba przykład jak mozen zjeb..ć blok.

 

Apropos kibelka, wszystko fajnie, ładne zabawki itp itd ... tylko foty straaaasznie wielkie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powoli posuwam się naprzód. Po wielkim boju skończyłem górę obudowy, cóż wyszło jak wyszło (Kiepskie tarcze :/) ale i tak po ustawieniu kompa na swoim miejscu nie będzie widać góry obudowy :P Na dniach napiszę coś o tym XG1 dziś postaram się go zamontować i pociąć radiatory.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...