Skocz do zawartości
loco_pl

Zakładanie Soczewek Kontaktowych

Rekomendowane odpowiedzi

Hey wszystkim mam prośbe do wszystkich, a mianowicie słyszałem od kumpla że płyn do soczewek Bausch&Lomb mają wycofać bo szkodzi oczom /grzybica oka/ ? Renu - SAm go używam gdyż zawiera dodatkową łze, jezeli macie jakies swiezsze ingformacie dotyczace tego płynu to piszcze POZDRO !!!

Tez doszla do mnie ta informacja ;[

.. Moj plyn Renu... :( Jutro dzwonie do okulistki zeby zapytac czy to potwierdzona info...

Ale chyba tak, wieeele ludzi reklamuje go, oddaje do aptek etc.

Trzeba bedzie kupic jakis new plyn..!

Co polecacie?

 

Ps... A teraz moge przynajmniec cieszyc sie ze tak rzadko sciagalam te soczewy ;]

Zamiast co drugi/trzeci dzien na noc to ja co dwa/trzy tygodnie ;]

Tym samym moje oczy mialy mniejszy kontakt z plynem Renu... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez doszla do mnie ta informacja ;[

.. Moj plyn Renu... :(

Ale ktory ReNu? Podejrzanym o wywoływanie infekcji jest plyn z serii MoistureLoc, ktory notabene Bausch % Lomb wycofuje z rynku. Ja uzywam ReNu Multiplus, ktory okulista polecil mi przed paroma dniami bez zadnych zastrzezen.

 

Dodatkowo cytat:

 

Firma rozpocznie wymianę zapasów produktu MoistureLoc u sprzedawców detalicznych na swój inny produkt i sugeruje osobom do tej pory stosujących MoistureLoc stosowanie innego produktu do pielęgnacji soczewek np. ReNu MultiPlus lub ReNu Multi-Purpose, marek, którym zaufało wielu ludzi noszących soczewki kontaktowe na całym świecie. Zarowno ReNu MultiPlus jak i ReNu Multi-Purpose od wielu lat są nieprześcignione pod względem skuteczności i bezpieczeństwa, a skład każdego z nich jest inny od MoistureLoc. Fabryki produkcyjne w Greenville, S.C.; w Mediolanie, Pekinie i Bhiwadi w Indiach, przestawią się z produkcji płynu MoistureLoc na ReNu MultiPlus i ReNu Multi-Purpose.

Info macie takze na http://www.moistureloc.eu/pl/index.html

Moim zdaniem nie ma co panikowac... Zawsze co prawda to jest wieksze ryzyko wystapienia choroby ale i tak cholernie znikome. Kto ma ten plyn, moze wymienic na inny. I po klopocie.

Edytowane przez Mekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ktory ReNu? Podejrzanym o wywoływanie infekcji jest plyn z serii MoistureLoc, ktory notabene Bausch % Lomb wycofuje z rynku. Ja uzywam ReNu Multiplus, ktory okulista polecil mi przed paroma dniami bez zadnych zastrzezen.

Ja wlasnie uzywalam MoistureLoc taki polecila mi moja okulistka...

Trzeba bedzie zmienić na MultiPlus... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się spytam: ile powinny kosztować soczewki?

Musisz sprecyzować do jakiej wady są potrzebne i czy miękkie czy twarde.

Miękkie to wydatek pomiędzy 50-150zł

Twarde kosztują pomiędzy 700-1200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z MoistureLoc to imho trochę przesada gdyż w Europie nie zanotowano ani jednego przypadku. Ale wymienić warto - Ja z lenistwa nie wyrzucam opakowań, więc przez weekend wymieniłem stare zużyte opakowania po MoistureLoc - na nowiutkie MultiPlus :) Wymieniają nawet stare puste małe 120ml na nowe 360ml :) Tak więc zapas mam spokojnie na rok.

 

A co do całej sprawy - Renu chyba już jest załatwione jako płyn :/ Na tym rynku taka akcja momentalnie burzy zaufanie klientów....

 

A pamiętacie akcję z SoloCare, gdzie fabryka w Kanadzie została czymś skażona i wycofywali na całym świecie? Tylko w PL sprzedawali jak gdyby nigdy nic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też troche sie przestraszyłem ..bo qrde używałem płynu bAUSCH....RENU z tą dodatkową łzą.../niecały miesiąc/

Wróciem do mojego pierwszego płynu Opti free alcona'a --> dla mnie bomba, niewiem czemu zamieniłem go na inny :blink: hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Nosze od roku okulary, mam to wpisane w prawo jazdy i chciałbym sie dowiedzieć czy jak bym je wymienil na soczewki to czy trzeba mieć jakieś zaświadczenie od lekarza czy cos w tym rodzaju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie?

Nosze niecały rok, bez dwóch miechów jedną parę specjalnych soeczewek kontakotwych i zauważyłem że w lewym oku oczywiscie przy mruganiu, soczewka zmienia swoje położnie, ;(( niestety w miim przypadku soczewka ma odpowiednio ustawione osie i według nich należy je zakładać? Niewiem co sie stało? może straciłą już swoją wartośc, terminowość? czy ja coś moze naciagnałem? Kur....pomóżcie bo sam niewie co mam robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile można ją nosić? może z deka przeciągasz albo niechcący rozciągnąłeś. Polecam wizytę u okulisty i ew. zakup nowej soczewki

CAŁKIEM MOŻLIWE.....dzisiaj uderzam do okulisty popytam co i jak? ale o dziwo teraz leży idealnie :blink:

 

Mam pytanie ? od paru dni przed oczami, poprostu moje pole widzenia, zwłaszcza jak wyjdę na pole, świeże powietrze, pokazują mi sie przed oczkami, jakieś czarne punkciki, nieraz białe?występujące tylko w rawym oku, które znikają,,, co to może być? ...czy to cosik może byc poważnego czy to na tle nerwowym ? /teraz sesja, obrona/ ? <_<

 

Migrena - zaburzenia widzenia towarzyszące tej dolegliwości to tzw. "aura". Trwa przez kilka minut. Widzi się wtedy drgające punkty, błyski i zygzaki. Może też nastąpić utrata części pola widzenia. Objawy oczne z reguły poprzedzają lub występują razem silnym bólem głowy. Mogą im też towarzyszyć nudności ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje można powiedzieć że mam fioła na punkcie oczów, itd....

 

A teraz pytanie do wszystkich i nie tylko którzy noszą soczewki toryczne (astygmatyzm) chciałbym kupić, szukam soczewek miesięcznych z cylidnrem -2,75 i niemoge znalezc zadnych ofert, jeżeli ktoś ma i zna to niech zarzuci jakas firme, albo linka z góry dzieki!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ile niektórzy płacą za soczewki to się zastanawiam czy nie lepiej i taniej zrobić sobie zabieg laserem? Przez jakieś 4 lata nosiłem soczewki najpierw Johnson&Johnson potem Bausch (modeli nie pamiętam, ale miesięczne, a później 90-dniowe). 3 lata temu zrobiłem sobie laserową korektę (LASIK) i od tego momentu zapomniałem co to kontakty i okulary (nie licząc zwykłych przeciwsłonecznych :-)). Miałem dość dużą krótkowzroczność i astygmatyzm, teraz mam wadę minimalną, poniżej 0,25 dioptrii (wykrywa mi to komputer, bo na tablicy i tak czytam wszystkie linijki). Jedyne czego żałuję to to, że nie zrobiłem sobie zabiegu wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ile niektórzy płacą za soczewki to się zastanawiam czy nie lepiej i taniej zrobić sobie zabieg laserem? Przez jakieś 4 lata nosiłem soczewki najpierw Johnson&Johnson potem Bausch (modeli nie pamiętam, ale miesięczne, a później 90-dniowe). 3 lata temu zrobiłem sobie laserową korektę (LASIK) i od tego momentu zapomniałem co to kontakty i okulary (nie licząc zwykłych przeciwsłonecznych :-)). Miałem dość dużą krótkowzroczność i astygmatyzm, teraz mam wadę minimalną, poniżej 0,25 dioptrii (wykrywa mi to komputer, bo na tablicy i tak czytam wszystkie linijki). Jedyne czego żałuję to to, że nie zrobiłem sobie zabiegu wcześniej.

no ale te 2.3tys za jedno oko to trche lipa Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto nie ryzykuje ten nie zyskuje :D Ja robiłem za darmo w ramach NFZ w klinice w Katowicach (przez jakiś rok była taka możliwość, wystarczyło tylko mieć skierowanie od okulisty). Spotkałem tam wielu ludzi po zabiegach i nie było nikogo komu by zabieg nie pomógł lub zaszkodził. U jednych były lepsze efekty, u innych gorsze, ale zawsze była poprawa. Poza tym nawet jak bym miał zapłacić 10 tys. zł to bym zapłacił, bo to jest na całe życie a nie na 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto nie ryzykuje ten nie zyskuje :D Ja robiłem za darmo w ramach NFZ w klinice w Katowicach (przez jakiś rok była taka możliwość, wystarczyło tylko mieć skierowanie od okulisty). Spotkałem tam wielu ludzi po zabiegach i nie było nikogo komu by zabieg nie pomógł lub zaszkodził. U jednych były lepsze efekty, u innych gorsze, ale zawsze była poprawa. Poza tym nawet jak bym miał zapłacić 10 tys. zł to bym zapłacił, bo to jest na całe życie a nie na 2-3 lata.

HEy jakybś mógł to napisz coś więcej na temat tego zabiegu, jaki jest kosztowny?, jak sie czuje po zabiegu?, jak wogóle reagują oczy, po jakim czasie dochodzą "do sieibe"? i gdzie można zrobić zabieg ?

Jak masz to zarzuć linka !!!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEy jakybś mógł to napisz coś więcej na temat tego zabiegu, jaki jest kosztowny?, jak sie czuje po zabiegu?, jak wogóle reagują oczy, po jakim czasie dochodzą "do sieibe"? i gdzie można zrobić zabieg ?

Jak masz to zarzuć linka !!!

Pozdro

http://www.nowywzrok.pl/page/lasik_002.html

 

cennik

http://www.nowywzrok.pl/page/oferta_001.html

 

 

we wrocku jeszcze wiem ze jest laser ... ale nie pamietam strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Katowicach zabieg na jedno oko kosztuje 1.350 zł (LASIK). Jest to zabieg bardziej skomplikowany od PRK (a co za tym idzie i droższy) ale może być on stosowany przy większych wadach wzroku do -13 dioptrii. Kilka adresów:

http://www.okolaser.com.pl/code/cennik.php

http://www.kli-okul.katowice.pl/hatemele/cennik/cennik.html

http://www.mavit.com.pl/index.php?strona=lkw

http://www.eyelaser.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ;] mam problem. Zalozylem dzis szkla, jednak widzialem troszke za mgla wiec je zdjelem i...zwinely mi sie jak rolety. Za cholere nie moge je wyprostowac i nadac im poprzedni okragly ksztalt. Czy to znaczy ze szkla sa juz popsute? pierwszy raz sie spotkalem z takim czyms. Nosze szkla juz ok 6 miesiecy ale z 2 tyg temu kupilem nowa pare (1 miesiecznych) i tu taki zonk....Wie ktos moze co moge zrobic ? niechce ich przypadkowo zepsuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ;] mam problem. Zalozylem dzis szkla, jednak widzialem troszke za mgla wiec je zdjelem i...zwinely mi sie jak rolety. Za cholere nie moge je wyprostowac i nadac im poprzedni okragly ksztalt. Czy to znaczy ze szkla sa juz popsute? pierwszy raz sie spotkalem z takim czyms. Nosze szkla juz ok 6 miesiecy ale z 2 tyg temu kupilem nowa pare (1 miesiecznych) i tu taki zonk....Wie ktos moze co moge zrobic ? niechce ich przypadkowo zepsuc

MOże nie były całą objętością zanurzone w płynie? ale zbyt krótko "moczyły" sie?

 

Spróbuj je delikatnie przeczyścić i odłożyć do pojemnika na dobrą chwilę...ok godziny

 

Ten efekt mgły wywołanyjest albo tym: że soczewka jest brudna, albo jest naprawde zużyta, sam wiem po sobie mam soczewki roczne, został mijeszcze miesiac ok.... noszenia a tu na dzien dzisiejszy juz nie widze takl jak przedtem , minimalna mgła przed oczami, a probowałem czyścić itd....Kurfaaa tez jestem wqr.. strasznie, mam jeszcze do [gluteus maximus]y wadę....na lewe oko +0,75 i -2,75 cylinder i jedynie moge zamowic soczewki ROCZNE ........ :mur: /w dodatkujedna para/ :cry: :angry:

Edytowane przez JORDAN 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lewe oko - 3 prawe -3.5 ale z zakupem ich niemam problemu ;] Odwrocilem soczewke druga strona (nabrala ksztaltu) i moczy sie teraz ;] zobaczymy co z tego wyjdzie jak ja wyjme ;]

 

No zalozylem je ale cos je nie tak. Na lewym oku za kazdym mrugnieciem robimi mi sie taka mgla ze nic nie widze !!!

Edytowane przez ZIBI_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lewe oko - 3 prawe -3.5 ale z zakupem ich niemam problemu ;] Odwrocilem soczewke druga strona (nabrala ksztaltu) i moczy sie teraz ;] zobaczymy co z tego wyjdzie jak ja wyjme ;]

 

No zalozylem je ale cos je nie tak. Na lewym oku za kazdym mrugnieciem robimi mi sie taka mgla ze nic nie widze !!!

Zdejmij soczewki i odłóż na dobrą chwilę nawe na 5-6 godzin, może soczewka jest za mało uwodniona, daj odpoczać oczom. MOże to coś da......

Jeżeli nie to pewnie coś z soczewką... aha/ zakłądasz na prawidłowej stronie?/

 

U mnie tez nie było by problemu z zakupem soczewek jakbym miał mniejszy cylinder, a nie -2,75.....

Zastanawiam sie jakbym widział bez cylindra z samym -2,75..?

 

Mam jeszcze pytanie a w szczególności do tych którzy kupują soczewki roczne /jakie?/ !!!!!!!!!

Czy można je nosic naprawde przez całe 12 miesiecy ?

Mam durasoft3 niby na rok .... ale teraz juz nie moge w nich chodzić /po założeniu obraz jest strasznie niewyrazny, mglisty itd/nosiłem je ok 10 miechów z czymś....czy to dużo? hee przecież napisane jest że 12 miechów??

Edytowane przez JORDAN 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Siemka.

 

Wybieram sie niedlugo do okulisty (coraz gorzej widze) i mam zamiar nosic soczewki. Kupilem kiedys okulary do kompa (te z antyrefleksem czy cos takiego [;) i chcialbym zakupic sobie te szkla bo noszenie okularow na nosie jest wkurzajace troche... a jak mialbym miec je ze soba caly dzien to ja dziekuje.

 

Mam pare pytan:

Czy moge sobie w jakis sposob uszkodzic oczy poprzez noszenie soczewek? Zakladajac, ze bede o nie dbal.

 

Czuc ze sie ma szkla na oczach? Czy moze szybko sie o tym zapomina? Bo jakos nie chcialbym kupic soczewek i sie zdziwic ze cos po oku mi lata ;]

 

Jesli jakims cudem zasne w soczewkach (bo np. bede bardzo zmeczony i padne na kanape jak trup) to cos sie stanie/uszkodzi mi oczy/zniszczy soczewki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...