Skocz do zawartości
loco_pl

Zakładanie Soczewek Kontaktowych

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pare pytan:

Czy moge sobie w jakis sposob uszkodzic oczy poprzez noszenie soczewek? Zakladajac, ze bede o nie dbal.

 

Czuc ze sie ma szkla na oczach? Czy moze szybko sie o tym zapomina? Bo jakos nie chcialbym kupic soczewek i sie zdziwic ze cos po oku mi lata ;]

 

Jesli jakims cudem zasne w soczewkach (bo np. bede bardzo zmeczony i padne na kanape jak trup) to cos sie stanie/uszkodzi mi oczy/zniszczy soczewki?

Kumpel ma:

 

ad1 nie

ad2 na początek dziwne uczucie później sie przyzwyczaisz i o nich zapomnisz

ad3 w zasadzie nie powinno się spać ze soczewkami :wink:

 

Jeszcze jest drugie dno nie wszyscy mogą nosić soczewki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytan:

Czy moge sobie w jakis sposob uszkodzic oczy poprzez noszenie soczewek? Zakladajac, ze bede o nie dbal.

nie i nic o tym sie nie mowi, zobaczymy za 30 lat jak powypadaja nam oczy :wink:

Czuc ze sie ma szkla na oczach? Czy moze szybko sie o tym zapomina? Bo jakos nie chcialbym kupic soczewek i sie zdziwic ze cos po oku mi lata ;]

na poczatku noszenia troche, pozniej juz nic tak jakbys ich nie mial, no i pod koniec dnia jak juz oczy sa zmeczone to czuje ze mam je

Jesli jakims cudem zasne w soczewkach (bo np. bede bardzo zmeczony i padne na kanape jak trup) to cos sie stanie/uszkodzi mi oczy/zniszczy soczewki?

nic sie nie powinno stac, ja pare razy zasnelem i rano mialem tylko podczerwienione oczy, pewnie dlatego ze przy zalozonych soczewkach oko trudniej oddycha a jak masz zamkniete oczy to juz w ogole malo tlenu ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do uszkadzania to raczej nie, moj okulista ma klientek która ma 70 lat i przez wiele lat nosila soczewki (od kiedy sie pojawily w UK) i nie narzeka. Jedyne co to moze sie zmniejszyc czas jaki mozesz nosic soczewki nie przerwanie. Defualtowo okulisci radza zeby nie dluzej niz 12 h dziennie. Sam zaczalem jakies 3 miechy temu i poczatkowo mialem problemy z wkladaniem i wyjmowaniem (pierwsza proba zajela mi 30 minut). Jakis tydzien mi zajelo przyzwyczajenie oka, do tego ze wkladam sobie w nie palce. Czuc nie czulem juz po 1szy dniu. Ale zalezy od soczewek. Nosze dzienne focus dailies i chcialem ciut oszczedzic (http://www.daysoft.co.uk/contactlenswearers/index.asp) ale niestet oczy szczypaly zaraz po wlozeniu. A kumpel je nosi i mowi ze sa ok. Wiec zalezy od twoich oczu.

 

A i ciekawostka , sa jakies nowe soczwki które nosi sie cala dobe a potem do kosza, przepuszczaja 90% tlenu. Jeden kolo ode mnie z pracy nosi i jeszcze nie widzialem zeby mial czerwone oczy albo okulary na nosie. niestety cena nie nalezy do najnizszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Tylko 12 h mozna nosic soczewki? Wiec jak, wstaje o 7:00 i o 19:00 juz je sciagam? A np. jak w piatek chce sobie obejrzec film/pograc w cos na kompie i schodzi mi sie to do np 3:00 nad ranem? Bola wtedy oczy czy co?

 

Kamilo23 - wiem ze nie zaleca sie spac z soczewkami, ale nigdy nie wiadomo jak czlowiek przyjdzie zmeczony i momentalnie zasnie... wiec chcialem sie upewnic czy po czyms takim nie obudze sie bez oka :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Są takie soczewki że możesz je nosić 24/7.

 

P.S. _Rebel_ skąd takie fajne avatary?? [;

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytan:

Czy moge sobie w jakis sposob uszkodzic oczy poprzez noszenie soczewek? Zakladajac, ze bede o nie dbal.

Przy zachowaniu podwyższonych zasad higieny nie, ale jak miałem robioną laserową korektę to spotkałem osoby, które nie mogły być zakwalifikowane do zabiegu ze względu na wieloletnie używanie soczewek. Ja nosiłem przez jakieś 3 lata i nie było problemu, tyle że przed operacją przez 6 tygodni musiałem nosić okulary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram sie do okulisty i mam pytanie. Okulary kompletnie nie pasują do mojego trybu życia wiec chyba postawie na soczewki

Czy te z allegro w paczkach po 6 sztuk i za 70-80zł nie są jakimś chłamem ?

Czy jak np mocno dostane w głowe, czy sobie poproste zeskocze rowerem z hopki to może mi wypaść soczewka ?

Nie wiem czy to wazne ale kumpla okulary (-1,5) są dla mnie idealne, widze aż za dobrze

Myślałem też o zabiegu laserowym ale koszt i ta niepewność, jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie probowalem soczewek z allegro, ale moge Cie pocieszyc, ze nigdy mi sie nie zdarzylo, aby soczewki wypadly, a robilem fikolki na wfie, gralem w noge, kosza itp. Soczewki nosze od 2 lat jednej i tej samej firmy. Owszem zdarzalo sie, ze czasem trafila sie uszkodzona, ale to mi wymieniali za darmo u optyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o zabiegu laserowym ale koszt i ta niepewność, jak to jest?

No właśnie jest niepewność. Niby zabieg jest bezpieczny, ale tak na dobrą sprawę nie wiadomo dokładnie jak oko będzie reagowało za xx lat. Jesli np. w wieku powiedzmy 50 lat bedziesz miał jakies zmiany cisnienia w oku (nie wiem jak sie ta dolegliwosc nazywa) to mogą byc jakies komplikacje. Tak przynajmniej twierdzą niektorzy okulisci - zdania na temat dalekosieznych skutkow laserowej korekty są podzielone. Ja w kazdym razie zamierzam sobie taki zabieg zafundowac za pare lat, bo wada przekraczająca -4 w kazdym oku (a pewnie sie jeszcze posunie jakies 0,5 dioptrii) jest mi trochę nie na reke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamilo

 

Czego? Okulary jakie noszę niczym sie nie roznią od tych jakie noszą ludzie z wadą powiedzmy -1,5. Powiedzialbym wrecz, ze moje szkła mają nawet mniejszą grubość niz takie "zwykle". Roznica jest tylko taka, ze ja za swoje szkla musialem zaplacic 4 stowki ;) . No ale na oczach nie oszczedzam :) . Poza tym ponoc dobrze mi w okularach;]

 

@Pioorek

 

Szkla kontaktowe nosilem pare dni i sobie odpuscilem, gdyż przez moje lenistwo nie chcialo mi sie poćwiczyc zakładania i sie spoźniałem do szkoly :lol: . Ostatnio technologia wytwarzania soczewek kontaktowych poszla do przodu i znowu zastanawiam sie nad przejsciem na szkla, chociaz do okularow sie juz przyzwyczailem (no i chyba nie ma jeszcze kontaktow z powloką antyrefleksyjna i innymi filtrami ;) ). Natomiast zabieg chce zrobic glownie dlatego, ze teoretycznie nie mozna robic licencji pilota z wadą powyzej -4 (chociaz podejrzewam, ze daloby sie jakos przekonac mile panie na badaniu do wystawienia papierka ;) ).

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie ,ale nie chce mi się czytać całego tematu ,a już niedługo wypłata i zdecydowałem się na soczewki. Chodzi mi o coś tańszego i co można by było ponosić przynajmniej z miesiąc. Oczywiście planuje je zdejmować na noc.

Mam wadę -3 -1 jakoś tak i zastanawiam się nad kosztami i firmą.

 

 

Czy te będą ok ?

 

http://www.2soczewki.pl/p90_PureVision.html. . Kupiłbym 2 opakowania po 6 szt na każde oko To by wychodziło że mogę w nich ze 3 miechy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nosze soczewki AIR OPTIX NIGHT&DAY od CIBA VISION

kosztuja troszke (80zl za pare na 1miesiac) ale sa nieporownywalnie bardziej komfortowe do innych jakie mialem okazje sprobowac, 16-18h w tym kupa czasu przed kompem dzien w dzien - zaden problem, zadnego uczucia suchosci, pieczenia przeszkadzania w oku, przespana noc w soczewkach... nie jedna, bylem nad jeziorkiem to przez 5 dni nie wyjmowalem i byl luzik (w instrukcji soczewek napisane jest ze mozna nosic 7dni i nocy bez zdejmowania)

polecam

 

http://www.2soczewki.pl/p81_Focus_Night_Day.html

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No i bylem u okulistki...

 

Mam wrodzony astygmatyzm ktory wlasnie mi sie rozwija... nagle bardzo slabo zaczelem widziec tzn coraz gorzej... w czwartek odbieram okulary ;/.

 

Spytalem sie okulistki o soczewki... powiedziala, ze nie moga byc jezeli duzo siedze przed komputerem ;/ bo niby wysychaja. Jak to z tym jest? Czy rzeczywiscie nie moge nosic soczewek? Co wieciej slyszalem ze takie soczewki sa bardzo drogie... ile kosztuja gdzies? Nosi ktos takie?

 

No i chyba bede mial grupe inwalidzka... nie pojde do wojska (:D) ale nie jest za ciekawie :(.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pioorek:

Co do wysychania to prawda, po pewnym czasie siedzenie przed kompem staje sie dość nieprzyjemne. Ja po 2-3/4 godzinach przed komputerem w soczewkach mam dość [na 'średniej' jakosci monitorach na uczelni]. Ale być może uczucie dyskomfortu zależy od osobistych tolerancji, bo z tego co widze kamien nie ma takich problemow.

Wydaje mi sie ze możesz nosić soczewki /po konsultacji z okulista!/ ale zastanowiłbym się nad siedzeniem w nich przed kompem (zwłaszcze jeśli lekarz zgłasza jakieś watpliwosci). W tej sytuacji raczej szerokie pole widzenia nie jest aż tak potrzebne i chyba nie wykonujesz gwałtownych ruchów w ktorych moglyby spaść/przeszkadzać okulary [?]. Jeśli już koniecznie będziesz chcial nosić soczewki cały dzień to gdy wyschną wystarczy kropla sztucznych łez czy choćby płynu do przechowywania soczewek do oka i jest poprawa.

 

P.S.

Ja sam do siedzenia przed kompem używam okularów.

 

P.S.

Troche poczytałem ten temat i wydaje mi się, ze osoby ktore sie napaliły na soczewki powinny chociaż przejść się do okulisty.

Zwykle badanie jest za jakieś grosze przy kupnie paczki soczewek /które i tak chcecie sobie sprawić bez konsultacji/ a chyba lepiej jest mieć dobrane soczewki i być pewnym, że może sie je nosić.

Pewnie niektórzy powiedzą, ze truje pupe ale chyba wzrok jest ważnym zmysłem i szkoda by było go sobie pogorszyć przez oszczędność kilku/nastu złotych na badanie i troche droższą paczke soczewek niż na allegro.

 

Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Spoko... mysle ze do kompa spokojnie moglbym uzywac okularow, ale noszenie ich caly dzien juz mi nie pasuje... i wlasnie wtedy bym zakladal soczewki, a przez reszte dnia to juz okulary... tyle ze moja okulistka cos bardzo negatywnie mowi o soczewkach i nie jest zadowolona z tego 'pomyslu'. Astygmatyczne soczewki sa drozsze rzeczywiscie, ale czy w ogole dzieki nim bede mogl widziec tak jak dzieki okularom? Bo slyszalem ze soczewki na astygmatyzm sa slabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie soczewek na astygmatyzm sie niestety nie wypowiem, ale przy 'zwyklych' soczewkach obraz jest odrobine inny przy okularach.

Okulary np. zakrzywiaja obraz jesli patrzy sie na coś blisko ramek [przy mojej wadzie wzroku to jest widoczne] w soczewkach juz tego efektu nie ma /co prawda w codziennym użytkowanie tu zupełnie nie przeszkadza/. I nosząc minusy świat staje sie odrobine większy w soczewkach niż jakbyś patrzył przez okulary, dla plusów jest odwrotnie choć te różnice są niewielkie.

Soczewki toryczne pewnie też mają jakieś swoje przywary. Te wypociny pewnie nie pomogly w wyborze soczewek na astygmatyzm, ale może paru osobom sie to przyda :)

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już napisałem o swojej wadzie i twardych soczewkach parę stron wcześniej. Zgadzam się że długie siedzenie przy monitorze nie jest przyjemne, w pracy po 8 godzianch przy autocadzie

oczy szczypią jak sto diabli (robię częste przerwy, niewiele to daje). Przy swojej wadzie „Stożek rogówki „ i „Astygmatyzm” muszę nosić tylko soczewki, takie life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę miesiąc soczewki, Acuvue Oasys, 1miesięczne. Mam wadę ponad 10lat, która skutecznie się pogłebia i właśnie ostatnio doszłam do wniosku z lubym, że nie chce nosić już denek od butelek.

 

Pierwsza wizyta u lekarza (oczywiście prywatnie, chyba nie muszę o tym pisać) to rutynowane zbadanie wzroku (no, super, niedługo będziesz ślepa) i próba zakładania soczewek. Na jedno oko założyli 1miesięczną, na drugie 3miesięczną, by sprawdzić, jakie mogę nosić. Założyli jedną.

 

Zasłabłam.

 

Założyli drugą, oczywiście tańsze, 3miesięczne czułam i lekko mi przeszkadzała, co oczywiście dyskwalifikowało ją z korzystania;]

 

Potem zdjęli, ale póki co poszłam sobie do domu, bo byłam biała jak ściana.

 

Druga wizyta, spróbowałam już SAMA założyć, no wiadomo, trochę się męczyłam, gorąco, ale się udało. No to zdejmowanie.

 

Zasłabłam.

 

Okey, zebrałam się jakoś w sobie i zdjęłam. Zamówiłam też nowe szkła do okularów (większa wada) i zamówiłam soczewki. Ponieważ mam różną wadę w jednym i drugim oku, a chcę kupić więcej niż jedna para, więc musiałam wziąć od razu 6 par, czyli 2 opakowania, wyszło mnie to 240zł plus płyn (120ml 25zeta, ale na allegro znalazłam ponad połowę tańsze- Alcon OPTI-FREE Express).

 

Ogólnie wyszło tak:

-wizyta 50zł

-nauka 40zł

-soczewki 240zł na pół roku

-płyn prawie 70zł na pół roku

 

Efekt?

Nie muszę zdejmować niczego, by zmienić ubranie

Widzę wszystko idealnie jadąc samochodem

Odkryłam, że mam duże oczy

Przytulam się bez następnego wycierania szkieł

Nie stukam nikogo oprawkami

Wiadomo, deszcz i różnice temperatur to już nie mój problem

 

W sumie cały czas odkrywam zalety tego, że zaczęłam nosić soczewki...

 

Minusy? No wiadomo, po 13h czuję, że lepiej je zdjąć. Czasem jeśli długo zastanawiam się, czy dobra strona jest w nich, jakieś tam pyłki są już na soczewce i lepiej znowu zanurzyć w płynie, bo będzie coś przeszkadzać w oku...

 

Tyle.

 

Chyba nie muszę pisać, jak zakłada się soczewki, bo osobiście nie wyobrażam sobie, żeby samemu kupować przez neta soczewki bez uprzednich badań i tym samym pewnych zaleceń i porad...

 

Chciałam spytać, Pinki, bardzo tanio kupujesz soczewki, jakie to są dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...